2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
3 4 saatte o kadar içip Bi de süt içiyor mu? Öyleyse maşallah. Benim kız çok iştahsız sizinkilere göre 🙈 anasına çekmemiş hiç. Ben 75 cc mama versem süt içmez daha.
Canım önce emziriyorum sütum çok değil galiba bilemiyorum açıkçası sonrasında mama yiyor. Bugün mesela sabah 07:45 emdi arkasından 90lik mama yedi. 1.5 ay kontrole gittigomizde kilosu düşük çıktı malesef ben ilk başlarda beslenme konusunda biraz tecrübesizlik yaşadım gittiğimiz doktorun biri mamayı kes deyince hepten zayıfladı kızım şimdi yeni yeni toparlamaya başladı sütüm doyurucu değil sanırım benim

Canım önce emziriyorum sütum çok değil galiba bilemiyorum açıkçası sonrasında mama yiyor. Bugün mesela sabah 07:45 emdi arkasından 90lik mama yedi. 1.5 ay kontrole gittigomizde kilosu düşük çıktı malesef ben ilk başlarda beslenme konusunda biraz tecrübesizlik yaşadım gittiğimiz doktorun biri mamayı kes deyince hepten zayıfladı kızım şimdi yeni yeni toparlamaya başladı sütüm doyurucu değil sanırım benim
Birde bizim babamız çok istahlidir 🤣 doğduğuna bizim adetlere göre ağız actirilir dualı ezilmiş hac hurması ile babasına actirmistik ağzını sanırım babaya çekmiş 🤣

Kizlar aranızda adeti baslayan var mı? Benim doğum sonrası kanamam 40. Günden itibaren azalarak bitmisti. Üzerinden yaklasik bir ay geçti ve bu sabah çamaşırımda kahverengi ve biraz da kırmızı büyük bir lekelenme gördüm, tıpkı adet öncesi olan lekelenme gibi🙁 kasık ağrısı yok şuan, ki benim adetim çok ağrılı olur hep. Acaba bu adet kanaması mi, bilemedim. Bu kadar kısa sürede olması iyi bişey mi ki🙁
Ben oldum canım geçen hafta. Leke ile başladı sonra çoğaldı. Bitmek üzere hatta şuan. İyi Bi şeydir herhalde bilemedim ki. Olumsuz Bi durum gelmedi aklıma

Talep edip form verırsen taksitli ödüyorlar büem vermedim dogum önce di raporu bu dogum ettim yatırdılar aldım şimdi raporum bitince de diğerini PTT ye yatırıyor lar 232 TL de süt parası yatıyor PTT ye bir kete.. Eğer aile bakanlığı il müdürlükleri ne başvuru verırsen çocuk yardımı bir kete veriyorlar ben kimlikle birlikte gittim kızımın 400 tl bir ay sonra PTT ye yatacak dedi sgk bukadar verıyor
Evet 232 tl Süt parasini aldim. E devlet ten giriş yapip banka hesap bilgileri tanımlanırsa şayet ilgili bankaya da yatırılıyor tutar. Ptt ile ugrasmadim o sebeple direkt maaş hesabima yattı Süt parasi. Yalnız Sadece 1 kere kısmi maaş ödemesi oldu. Onu merak ediyordum..

Canım iki aylık yatıyor. Doğumdan önce iki ay rapor kullandım doğum yaptıktan sonra şirketin insan kaynakları onayladı cuma günü pazartesi günü iki aylık maaşım yatı. Doğumdan sonraki iki aylık raporumda ayın 2 sinde bitti insan kaynakları onayladı bugün iki aylık maaşım yattı .eğer bir gecikme yada eksiklik var ise Alo 170 bakanlık hattını ara hemen yardımcı olurlar sana
Aa ama bana yatan tutar hic 2 ayljk gibi değil 😀 ben bir dediğiniz hatti arayayim o zaman icime kurt düştü 😀 yani Allah da kimseyi 170 in eline düşürmesin. Çok sıkıntı cektim zamanında bakalim umarım bu konumu çözebilirler. Teşekkürler bu arada..

Birde bizim babamız çok istahlidir 🤣 doğduğuna bizim adetlere göre ağız actirilir dualı ezilmiş hac hurması ile babasına actirmistik ağzını sanırım babaya çekmiş 🤣
Ilk ay ben de sütüm yaramıyor kizima kg almiyor diyordum. Cidden zor toparlamisti dogum kilosuna zor ulaştı. Kadin dogumcum kaliteli yağlar ve protein almami önerdi bolca. Ceviz findik badem ve biraz et tuketmeye çalışın. Fark etti benim oyle beslenmeye baslayinca. Bir de gaz yapıyor diye direkt baklagilleri kesmiştim ben, ancak en azindan yeşil mercimek tüketmek lazım o da cok faydali çünkü. 3 gun suda bekletip gazini aldiktan sonra pişiriyorum, rahatsiz etmedi bilginiz olsun. He hir de tahin pekmez. Cok söyleniyor zaten ama aslı var.

Ben oldum canım geçen hafta. Leke ile başladı sonra çoğaldı. Bitmek üzere hatta şuan. İyi Bi şeydir herhalde bilemedim ki. Olumsuz Bi durum gelmedi aklıma
Benim devam etmedi ya,🙁 niye öyle oldu anlamadim. O Sabah adet öncesi lekelenmesi oldu ve iki gündür hicbisey yok. Şimdi ben adet mi oldum olmadım mi bilmiyorum. Bir de beni hamile kalma korkusu da sardı bundan sonra. Hoş daha bir girişimde bulunmadık ama nereye kadar bulunmucaz🤦🏻‍♀️ valla çok korkuyorum ya. Hiçbir yöntem güvenli gelmiyor😆

Kızlar bebeğinizi 2.ay için doktora göturdünüz mu? Ben 2.ay aşısı için sağlık ocağında götürdüğümde boy kilo baş çevresine bakti ebe. Doktorumuzün tüm randevuları dolu. Biz de çarşamba günü memlekete gitcez. Götürmesem sorun olur mu sizce?
Aşılar var cnm 3 yane devlet aşısı 1 özel aşı (rota) onları yaptırmanız lazım, bi de kalça ultrasonu yapıldı bizim 2. Ay kontrolünde.

Kızlar 2. ay aşılarını yaptırdık bugün. Saat 10:30 gibi. Şuan hala çok huzursuz. Aşıdan sonra bi kaç saat uyudu uyandı ve yatınca ağlıyor hep kucakta. Normal mi bu. Diğer kızımda bu kadar olduğunu hatırlamıyorum hiç

Kızlar 2. ay aşılarını yaptırdık bugün. Saat 10:30 gibi. Şuan hala çok huzursuz. Aşıdan sonra bi kaç saat uyudu uyandı ve yatınca ağlıyor hep kucakta. Normal mi bu. Diğer kızımda bu kadar olduğunu hatırlamıyorum hiç
Geçmiş olsun ben de yaptırdım az önce. Verem aşısında çok ağladı. Şimdi uyuyor. Ateşi çıkarsa fitil verin dedi. Size birşey verdi mi

Geçmiş olsun ben de yaptırdım az önce. Verem aşısında çok ağladı. Şimdi uyuyor. Ateşi çıkarsa fitil verin dedi. Size birşey verdi mi
Calpol verebilirsin 1 çay kaşığı dedi. Çok ağlayınca yine aradım. Ağrı kesmesi içinde verebilirsin dedi calpolu. Ama yine de bekleyeyim istiyorum

Ben önceden vermiyordum yeni başladım 😩 meme reddi var bu ara çok fazla. Akşamları emmiyor hiç. Hopla zıpla yok. Biberonla mama verince alıyor ama. Gündüz bile memede kıyameti koparıyor artık. 🥴 Nasıl atlatıcaz bu süreci bilmiyorum. Gündüz ısrarla vermiyorum. Akşam artık gücümün kalmadığı noktada 60 cc kadar veriyorum.
Benimki de öyle akşamları doymak bilmiyor uyumuyor mama veriyorum doyuyor uyumuyor kac gündür 4-5 de zor uyutuyorm

Biz de cuma günü olduk. Sabahtan akşama kadar ağladı hiç susmadı. Sadece benim kucağımda sakinleşiyordu. Ve akşama kadar 1 buçuk saat anca uyumuştur. Saat 8 den sonra uykuya daldı. 1 çay kaşığı calpol vermiştim ama etki etmedi.

Ahh bız aşıdan sonra eve geldik, huzursuzdu ama bı sekilde kesik kesik uyudu. Asıl kıyamet akşam koptu, bir anda ağlamaya başladı ama nasıl ağlıyor, asida bile o kadar aglamadi:KK43: annemle teskin etmeye çalıştık gözyaşları aktı minigimin, ben de ağladım caresizlikten. Ateşi 37.9 oldu Calpol verdik 5 dk sonra yarım kilo kustu. Kusunca biraz açıldı. Sürekli pikede salladik öyle uyuttuk. Ertesi gün atesi yoktu ama nesesizdi. Bir iki gün sürdü keyifsizligi. Asi denince tüylerim diken diken oluyor o yüzden🙁

Aa ama bana yatan tutar hic 2 ayljk gibi değil 😀 ben bir dediğiniz hatti arayayim o zaman icime kurt düştü 😀 yani Allah da kimseyi 170 in eline düşürmesin. Çok sıkıntı cektim zamanında bakalim umarım bu konumu çözebilirler. Teşekkürler bu arada..
Rica ederim canım .ben doğumdan iki ay önce ayrıldım izne o yüzden iki aylık yattı benimki sen daha geç ayrildiysan izne o yüzden az yatmıştır kalanı doğumdan sonraki ayda yatar

X