2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Ben oğluma 3 yılda kavuştum emin değilim
Ya onu espri olsun diye yazdım ama cidden adet başladıktan sonra hamile kalma riski artıyor. İlk bebeğe 5 sene sonra 5.tüp bebekle kavuştum ikinci bebeğe nasılsa doğal yoldan olmuyor diye korunmazken hamile kaldım daha 7.adetim filan dı hamile kaldığımda, kızım tam 1 yaşına girmişti yani ikinciyi erken istemeyenler dikkat etsin

Oyy oyy benim yaşım 34 hem hamileliğim stresle geçti hem doğumum ve gözüm çok korktu. Rabbim olmayanlara nasip etsin. Benim çok çok çok dikkatli olmam lazım o zaman

Kızlar 47 günlük oldu oğlum ve sürekli memede ya da kucakta kalmak istiyor. Yani sütüm var karnı doyuyor ama yerinde tek başına yatmiyor asla. Ne kahvalti yapabiliyorum ne is güç. Gündüz uykusu zaten yok en fazla 15 dakika uyuyp uyanıyor. Yani bizde mi böyle bitek sizde durumlar ne

Hep aynı canım aynı, bebeğin gayet normal. Canını sıkma. Bunlar meme ve kucak zamanları. İdare edeceğiz bir süre.

Ya bu bebekleri sıcaklar da etkiliyor sanırım. Bizimkide evde gündüz kısa kısa uyuyordu hep kucak istiyordu, yazlığa geldik burası bayağa serin gündüzleri de uzun uyur oldu burda. Bizim ev çok sıcaktı. Buranın Havası iyi geldi sanırım

Bizimki de öyleydi aman nazar değmesin 3 gündür gündüz uykuları yatakta yada ana kucağında olmaya başladı ama en fazla 45 dakika falan sürüyor onada şükür uyandigi zaman karnı aç değilse mutfakta anakucagina koyup aspiratöru aciyorum bı 10-15 dakikada öyle idare ediyoruz yemek falan yapıp karnımı doyurabiliyorum

Bizimki de öyleydi aman nazar değmesin 3 gündür gündüz uykuları yatakta yada ana kucağında olmaya başladı ama en fazla 45 dakika falan sürüyor onada şükür uyandigi zaman karnı aç değilse mutfakta anakucagina koyup aspiratöru aciyorum bı 10-15 dakikada öyle idare ediyoruz yemek falan yapıp karnımı doyurabiliyorum

Bugün baktım hiç bişey yok. Dün sabahtan başka olmadı. Acaba adet miydi ya da devam edecek mi bilmiyorum bakalım

Herkeste farklı işte 1 yıl olmayan da var hemen olan da. Kızımda da çabuk olmuştum ama düzensiz oldu 1 yıl

Benim de 40 imiz çıktıktan bir ay sonra olmuş oldu. Ama bu sabah baktım hicbisey yok, ped tertemiz. Devam edecek mi, neyin nesiydi bilmiyorum.

Sanırım prolaktin değerimiz adeti geciktirecek kadar yükselmedi

Sürekli emziriyorum neden yükselmesi acaba ki

Bizimki de hep kucakta yerine koysan anında uyanıyor.
Bebekler hakkında hiçbir şey bilmediğim cahil zamanlarımı özledim. Çok zormuş bebek büyütmek.

Kızlar benim bebeğim biberonu da seçiyor. Lansinoh yenidoğan biberonla başlamıştık sadece onu alıyor. 3 çeşit biberon aldım hiçbirini kullanmıyoruz.

Benim kızım da gündüz uyumuyor. En fazla yarım saat onda da zorla uyuyor. Bu ara benden başkasında da durmuyor ağlamaya başlıyor. Ama dışarı çıkarsak arabada uyuyor

Evet haklısın. Ben de bir kaç gündür annemdeyim evi deniz kenarında. Buranın havası çok iyi geldi. gündüz düzenli bi şekilde 2 3 kez uyuyor akşam hep aynı saatte uykuya dalıyor sabah da 7 8 gibi uyanıyor.

Ohhh maşallah ne güzel. Hele plaja götürdük 2 sefer orda gölgede süper uyudu ama dediğim gibi hava serin burda hatta biraz üşüttük sanırım gece burnu tıkandı kaç kere

Merhaba arkadaşlar, Çalışan annelere bir sorum var, sgk dan geçici is gormezlik raporuna istinaden yapılan ödemeniz hesabiniza yatti mi acaba. Ben bu tutar raporlu olduğumuz sürece yatacak diye biliyorum ay bazinda. Yani toplamda 4 kere. Ama simdiye kadar bana sadece 1 ödeme oldu. Fikriniz var mi bu konuda.

Ben de beyaz gürültüyü arıyordum ama artik o da işlemiyor küçük beye. Yani normalde 1 2 saat uyurdu ama artik onu da uyumiyor günlerdir en fazla 20 dakika taş çatlasa 30 dk uyuyor. Bi bugün 1.30 saat uyudu maşallah inşallah tekrar toparlar kendini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…