2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
kızlar bugün kontrolüm vardı sata göre 37+3teyim bebiş 4150gr olmuş doktor haftaya alalım dedi anestezi doktoruyla görüştüm genel istediğimi söyledim ama covid şartlarından beri çok çok gerekli değilse genel yapmıyoruz dedi size söylendi mi böyle bişey ya? genel anestezide solunum cihazına bağlanıyorsun bu da covid şartlarında ameliyat sonrasında bile risk faktörünü artırıyor dedi, ya aslında söyledikleri çok mantıklı ikna etti beni ama aşırı korkuyorum epidural olayından, istersen hafif uyuturum zaten hep yanında olacağım dedi ama ben esas iğne yapılma anından korkuyorum sanki sakat kalacağım o iğneyle kabusum olacak bir hafta düşüp bayılır mıyım filan diye korkuyorum :KK43: ne güzel uyuyup uyanacaktım öyle şartlanmıştım hiç düşünmüyodum doğumu... şimdi bir sürü bilinmez var benim için :KK43:
Canım korkma inan korkulacak bişey değil benim anestezi de bana spinal öneririm dedi tamam dedim iğneyi vurdukları an çok hafif hissediyorsun kasmasan zaten hemen geçiyor iğne vurdukları gibi ayaklarından uyusmaya başlıyorsun zaten bir anda uyusuyorsun ben çok korkuyordum hiç korkulacak gibi değil bebeği çıkardıkları an sadece çekişmeleri hissediyorsun okadar zaten bebek çıktıktan sonra benim anestezi bana sakinlestici vurmuş ben o an kendimden geçmişim uyanık olduğumu sanıyordum bir baktım odaya götürüyorlar inan nasıl geciyor anlamıyorsun

Tabi ki çok iyi ettin. Zaten en ufak bir riskte seni hemen sezeryana alır. Sebepsiz sezeryana girmenin anlamı yok doktor en doğrusunu yapmış.
[/QUOTE
Evt canm doktorda oyle soyledi yarim saat konustu..biz zaten gerekli gorursek seni hemen aliriz sezaryana dedi..ama suan sezaryan istemenin anlami yok dedi..bnde tamm dedim hic normal dusunmemistim ama ikna oldum

Normal doğum için nasıl net bir gün verdi acaba ben 39+2 deyim hala ne zaman doğum yapacağım belli değil suni sanci mi verilecek acaba size merak ettim
Benimkin 15 haziran
Normal doğum için nasıl net bir gün verdi acaba ben 39+2 deyim hala ne zaman doğum yapacağım belli değil suni sanci mi verilecek acaba size merak ettim
Bnmki 15 mayista tam 40 haftalik oluyor..15 mayis saat 5 te gelndedi..ama suyun gelir kanaman olur sancin olur o zman hemen gel dedi.

Adi üstünde normal. Cok iyi yapmissiniz kabul ederek. Normali o çünkü. Ama Baska elzem bir durum olursa zaten sezeryan olacağız iyi ki oyle bir seçenegimiz de var cebimizde. Ama normali varken neden şuan seçeneğe yönelelim ki..
Doktorda aynisini soyledi canim baya konustu..dedi korkmana gerek yok basinda 2 3 doktor olacak ebeler olacak dedi..gerekli durum olursa sezaryana aliriz ama once dogal yolu deneyelim dedi

Emin ol pişman olmazsın canım bi de ilk gebelikse normal olması çok büyük avantaj o sancıyı çekmek de güzel bebeğini kucağına alınca umursamıyorsun bile. İlk sezeryan olunca diğee gebeliklerde sorun oluyor
Evt canim aynn bide cabuk iyilesirim diye dusundum cunku gurbetteyim ben..esim 2 hafta izin alacak 2 haftada iyilesemezsem cok problem olur bnm icin..

Canım korkma inan korkulacak bişey değil benim anestezi de bana spinal öneririm dedi tamam dedim iğneyi vurdukları an çok hafif hissediyorsun kasmasan zaten hemen geçiyor iğne vurdukları gibi ayaklarından uyusmaya başlıyorsun zaten bir anda uyusuyorsun ben çok korkuyordum hiç korkulacak gibi değil bebeği çıkardıkları an sadece çekişmeleri hissediyorsun okadar zaten bebek çıktıktan sonra benim anestezi bana sakinlestici vurmuş ben o an kendimden geçmişim uyanık olduğumu sanıyordum bir baktım odaya götürüyorlar inan nasıl geciyor anlamıyorsun
çok saol canım yaa inşallah sabrederim de sana haklıymışsın diyebilirim. bana da öyle dedi bebeği alınca uyuturum hiç hatırlamazsin ama zaten ben o iğne anından korkuyorum en çok :KK43: hayırlısı inşallah..

Kizlar meme uclarim acimaya basladi gumus kapak kullanip memnun olan var mi ondan mi alsam acaba?
Ben nisan annesiym ilk cocukda goguslerim kanardi yaradan bunda ilk gunden itibaren gumus kapak kullandim hic yara olmadi hic bi sekilde krem.filanda surmedim sadece gumus kapaklari koyuyorm kesinlikle hayat kurtariyor almalisin

Kizlar su anda cok cok gerginim🙅‍♀️
12 mayiz gun aldik.
Hatta hastaneye anesteziye gidip kan da verdik.
Biz rakamda anlasmistik. Kendimizi ona gore hazirladik vs
Bugun dr un asistani aradi ve dediki
Hastane ile olan anlasmalari degismis 5 bin lira olan dogum olmus 8 bin tl.
Farkli hastaneler de de anlasmalari varmis onlar da 5.5 6 bin tl arasi.
Ben cok bozuldum cunku bu doktor hastanedeyken basladim son ayimda kendi ozel kliniklerini actilar ben bu defa klinige basladim gitmeye yine rakamda hemfikirdik doum icin ta ki bu gunune kadar.
siz olsaniz ne yapardiniz?
Rakamdan ziyade yapilan davranisin hos olmadigini dusunuyorum son dakika esim de benimle ayni fikirde. Doktorumdan inanilmaz sogudum.
Son 1 haftam🤷‍♀️ o kadar sinirimiz bozulduki detayliya gttigimiz unv hocasini aradik o bile daha makul hem bildigimiz kisi. Dogumu ona yaptirabilirim ama su yaptiklarini kabul edemiyorum haksizmiyim kizmakta ya son hafta boyle biseyle karsilassaniz naparsiniz!
Yani dr dese ucretsiz yine bile gidesim yok bu pek etik gelmiyo son dk golu gibi..
Bnce doktor da gol yemiş hastane tarafından. Hemen hastasına yansıtmayabilirdi. Anlaştığı fiyatta sabit kalması gerekiyordu. Cnm hastanede önemli tabi ama doktor daha çok önemli. Anlaşması olan diğer hastanelere de bakabilirsin. Zaten birden böyle bi fiyat çıktıysa o hastaneyle arasında husumette olmuş olabilir. Hastane başka şeylerde de yokuş yapıp huzurunuzu bozabilir.

U
Kizlar bugun bende normal kontrol diye gittim 39+3 sonuç yarin icin sezeryana gün verdiler ☺🙃 hep normal dogum beklerken bana şok olarak geldi :) afedersıniz genital üst taraf da siğil çıktı hamılelıkde. Hiç umursamıyordum ama normal doğum yapamazsın dedı. Sezeryan dan da çok korkuyorum lütfen dua edin canlar. Rabbım hepimizin yardimcısı olsun. Minoşlarımızı sağlıcakla kucağımıza alalım
Normalndoğum esnasında bebeğin gözlerine bulaşıyomuş enfekte ediyomuş bnde duymuştm onu

Kızlar emzik veren oldu mu? Bizim kız almayacak galiba ya. Çok kısa tutuyor atıyor. Avent ultra soft vardı bizde. Kullananlar hep memnun. Acaba bibs mi alsam diye düşündüm de onu da her ay değiştirmek gerekiyormuş.kullandıkça ucu şişiyor mış falan. Çok kısa zaman geldi bana her ay olması. Kullanan var mı
Canım benim oğlan ultra air kabul etti emiyor, ultra soft la benzer zaten onlar. Ama ağzından düşüyor bazen. Sen sık sık ver alışır bence. Şu haftalarda uzun emzik emmesi iyi olmaz zaten, ben de acil durumlar da veriyorum.

Evet her ay kaucuk şişıyor degıstırıyorsun bıraz maliyetli oluyor ama bebekler seviyor bence mamjoo yada wee baby gıvı daha ucuz Bı marka dene onuda almasa bibs dene derım
Onların var mı hiç görmemiştim. Sağol canım bakayım. Gerçi her ay değiştirme fikrini sevmedim ama :KK66: alsa yeter ki diyorum

Canım benim oğlan ultra air kabul etti emiyor, ultra soft la benzer zaten onlar. Ama ağzından düşüyor bazen. Sen sık sık ver alışır bence. Şu haftalarda uzun emzik emmesi iyi olmaz zaten, ben de acil durumlar da veriyorum.
Acaba ondan mı sipariş versem diye düşündüm ben de ama dediğin gibi aynı uçları. Kısa da pek tutmuyor aslında. Altını değiştirirken vereyim diyorum bikaç sn de atıyor. Bu ara gaz sancısı başladı. Karnı tokken bile meme arıyor. Orda da verdim emziği yok istemiyor atıyor hemen

Kizlar bugun bende normal kontrol diye gittim 39+3 sonuç yarin icin sezeryana gün verdiler ☺🙃 hep normal dogum beklerken bana şok olarak geldi :) afedersıniz genital üst taraf da siğil çıktı hamılelıkde. Hiç umursamıyordum ama normal doğum yapamazsın dedı. Sezeryan dan da çok korkuyorum lütfen dua edin canlar. Rabbım hepimizin yardimcısı olsun. Minoşlarımızı sağlıcakla kucağımıza alalım
Canım afedersin ama görüntüsü nasıl bende de var ama siğil mi bilmiyorum. Uç kısmı kırmızı yara gibi bende

X