2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Anladım. Zaten coraspirin kullanıyorum onda sorun yok ek olarak oksapar kullanma ile ilgili sorular kafamda.keske gebe kalmadan önce pıhtılaşma testini akıl etseydim.simdi hemotolojiye gitsem bana fikir veririler mı acaba
Merhaba bende tüp bebekle hamile kaldım 12. Haftaya kadar oksapar ve corasprin kullandım 12. Haftada oksapari bırakmamı istemişti doktorum bende acaba pıhtılaşma sorunum var mı diye dahiliyeye gidip kan tahlili yaptırdım sonuçlar iyi ama ben bırakın yada bırakmayın diyemem dedi tüp bebek doktorunuz ne diyorsa ona uyun dedi sizde doktorunuz ne diyorsa ona uyun bence doktorunuza güvenin

Merhaba bende tüp bebekle hamile kaldım 12. Haftaya kadar oksapar ve corasprin kullandım 12. Haftada oksapari bırakmamı istemişti doktorum bende acaba pıhtılaşma sorunum var mı diye dahiliyeye gidip kan tahlili yaptırdım sonuçlar iyi ama ben bırakın yada bırakmayın diyemem dedi tüp bebek doktorunuz ne diyorsa ona uyun dedi sizde doktorunuz ne diyorsa ona uyun bence doktorunuza güvenin
Tup bebek dr böyle bir şey önermemişti. 2 farklı kadın dogunm dr gitmiştim bu haftaya kadar .tek dr indireceğim lakin işin aksi tarafı ikiside iyi. Ama biri kan sulandırıcı kullanmalıyız 2. Gerek yok diyor.Elimde herhangi bir testte yok.universite hastanesine gittim tramboli paneli için ama gebelikte olmuyormuş.Birde dahiliye veya hemotolojiye gideyim olmazsa. Tek hikayem 1. Gebeligimde 2100 gr doğan bebeğim. Kordon dolanması vardı 4 kat bence beslenemediği içindi ama dr göre gelişim geriliği bir yan etkisi yoksa kullanirimn oksapar. Benim dr 12. Haftadan doğuma kadar diyor çok fazla geldi bana

Tesekkur ediyorum insallah sorunsuz atlaticaz bebegin pasaportunu cikarip cikicaz ulkeden insallah bu sekilde burada yasamak suan mumkun degil tum yabancilar ulkeyi terketti biz dogumdan dolayi kaldik malesef
İnşaAllah hayırlıca çıkarsınız dualarım sizinle 🤲🏻😌 Allah, kolaylık versin

Tup bebek dr böyle bir şey önermemişti. 2 farklı kadın dogunm dr gitmiştim bu haftaya kadar .tek dr indireceğim lakin işin aksi tarafı ikiside iyi. Ama biri kan sulandırıcı kullanmalıyız 2. Gerek yok diyor.Elimde herhangi bir testte yok.universite hastanesine gittim tramboli paneli için ama gebelikte olmuyormuş.Birde dahiliye veya hemotolojiye gideyim olmazsa. Tek hikayem 1. Gebeligimde 2100 gr doğan bebeğim. Kordon dolanması vardı 4 kat bence beslenemediği içindi ama dr göre gelişim geriliği bir yan etkisi yoksa kullanirimn oksapar. Benim dr 12. Haftadan doğuma kadar diyor çok fazla geldi bana
Hmmm anladım sizin durumunuz biraz daha farklı karar sizin ama pıhtılaşma sorunu olup 9 ay boyunca kullanan çok kişi var durumu bilmemek daha kötü tabi biraksam ya bebeğe bişey olursa diye bizde çok arada kalmıştık Allah yardımcıniz olsun sağ salim kucağıniza alırsınız inşallah

Bnde bugun gittim 32+4 haftalik 2000 kilo 1 grm dedi suyu falanda iyimis kizlar besikte aldim sizce nasil kiza erkege gitsin diye aldim
İyi yapmssn güle güle kullanın İnşaAllah park beşik en güzeli çok seviyorum bende mint yeşili almıstım ogluma çok da sağlam çıktı onu kullancaz kıza da. Oglum hala besikte yatıyor ona da yatak alcaz İnşaAllah bu ay

Kızlar tansiyonumun 18e yükselmesi sebebiyle 35+0 da spinal sezeryan ile yavrumu kollarıma aldım halen hastahanedeyiz ama çok şükür toparladık 🧿💙
Hayırlı olsun sağlıkla büyütün 🧿🧿🧿
Erken doğum riski bende de var maalesef o yüzden bişey soracağım
Kaç kilo doğdu ve kuvez de kaldı mı ciğer geliştirici iğne varmıs öyle bişey vuruldu mu

Kızlar korse kullandınız mı? Kullanıcaksak doğumdan kaç gün sonra başlıyoruz?

İlk doğumdan sonra kullanmadım canım hiç bilmiyorum ki göbekle.ilgili bir sıkıntı da yaşamadım

Kızlar sanırım covitiz.
Kardeşimin kocası pozitif.
Bizde temaslıyız yani görüşüyoruz ailece çoluk çocuk.
2-3gündür hepimizde zaten benzer sıkıntılar var ,öksürük kemik ağrısı halsizlik boğazda sıkıntı.
Ateş sadece kardeşimin eşinde çıktı ve testi yapıldı.eşine bile test yapmadılar ateş yok diye.
Bi doğuraydık sağ salim 🤲

Geçmiş olsun inşallah ayakta hafif atlatırsın

Kızlar tansiyonumun 18e yükselmesi sebebiyle 35+0 da spinal sezeryan ile yavrumu kollarıma aldım halen hastahanedeyiz ama çok şükür toparladık 🧿💙

Maşallah 🧿

Geçmiş olsun Allah hayırlı etsin sağlıkla büyüsün inş bebiş te sende iyisindir inş normale döndü mü tansiyon bebiş nasıl

Benimde normal olucak ama 38. haftada suni sanci ile baslaticaz dogumu bulundugum ulkede durumlar karisik gece sanci gelirse hastaneye gidemem diye korkuyorum cok zor bir zamana denk geldi yavrum Allah yardimcimiz olsun artik 😔
Niye 38.haftada suni sancı verecekler 41 e kadar beklemiyorlar mı normal doğumda?

N nisann_tr saolasın kuzum valla pek ayakta olabildiğim söylenemez ama idare ediyorum.iki gün önce daha kötüydüm kemik ağrısı inanılmazdı.hiç geçmicek sandım ki canımda tatlı değildir.umarım hepimiz sağ salim bebeklerimize kavuşuruz tek dua m bu 🤲

Niye 38.haftada suni sancı verecekler 41 e kadar beklemiyorlar mı normal doğumda?
Evet bekleniyor ama benim durumum farkli gece sancim gelirse hastaneye gitme olasiligim yok ulke karisik durumda ambulans gonderirmisiniz boyle bir durumda dedim ambulanslari taradiklari icin onlarda cikamiyor gece dediler onun icin suni sanciyla baslatmak durumundayiz ilki normal oldugu icin bunda sezeryan olmak istemiyorum ekstra bir durum olmazsa tabi

Effort marka aldığın takım.nasil canım kaliteli mi? Ben de trendyoldan o marka bir iki model pijama ve sabahlık beğendim de. Ama eşim fotolarına bakıp bunlar aşırı ince görünüyor dedi. İlk doğumdan once yine internetten almistim pijama takımı. Alt pijama birkaç günde lastikleri gevşedi garip bir hal aldı giyemedim. Süslü püslü takımdı o da. Dün dolapları karıştırırken yine gördüm sinir oldum o takımı. Kalitesi nasıl kumaşı falan effort'un? Bir de LCW den ben de daha günlük bir takım seçtim onu da alacağım.

Canim pardon gec gordum mesajini. Valla efforttu ben çok beğendim. Trendyoldan alma ama lohusa gecelik diye bi instagram sayfasi var orda cok dhaa ucuz yani instadan alirsan daha uyguna gelir ben 45 lira.daha ucuza aldim takimimi. Trendyok komisyon koyuyi cunku. Kendimde bi moda tasarimcisi olarak dikisleri olsun dikimi olsun kumasinin kalinligi olsun cok begendim. Acikcasi o kdr guzel beklemiyordum. Lc waikikinin kendi sayfasindan aldigim onden dugmeli takim tam yaza uygun ince ve rahat birsey. Butun emzirme donemi gecer onla. Onuda cok tavsiye ederim. İki alisveristende cok memnun kaldimm bi tane daha gecelik almak istiyordum onden acikan ama fiyatlar artik cok pahali gelmeye basladi ztn surekli bir masraf halindeyiz. Onu daha uygun gunluk olarak sececegim.

X