2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Sınır kac canim tokluk sınırı?
Benim yapıldığım testte referans 170 sınır diyor.
Doktorumda dikkat edeceksin yediklerine dedi sadece.insülin kullananlar var bu değerlerde dedim ,hayır gerekli değil diyete rağmen 200-250civarı çıkarsan ozaman tekrar konuşuruz dedi.benim sadece sabahları yüksek çıkıyor gün içinde dengeleniyor.bu benim doktorumun uygulaması , başka uzman doktorlar nasıl bir yol izliyor bilmiyorum herkes bi değişik,hangisi tam doğru bilen yok.Allaha emanet artık bebeklerimiz.

Kızlar bizim sitenin bahçesinde çok güzel çocuk oyun parkları var ne güzel oynuyorlar. Eşimle indik biraz yürüdük sıkıldık çocuğumuz doğsa bizde onu oynatır vakit geçirirdik 😌

Bebek emzik olmayınca göğüsü emzik gibi kullanıyor vermek uykuya dalmasına yardımcı oluyor. Seni emzik gibi kullanınca sürekli süt içtiğinden bu sefer de bol bol kusuyor. 🙅. Hastanede vermek de ilk baştan alışması için sonradan tutmayabiliyor çünki. Ben zararını görmedim faydası çok oldu sürekli vermiyorsun zatsn uykuya dalarken çok işe yarıyor kendi atıyor uykuda zaten atmazsa çıkarırsın ama emzik kurtarıcı bir anne için diyebilirim
Kesinlikle öyle. Oğlum almadı ve 2 sene beni emzik gibi kullandı. Önüne geçemedim. Gece sabahlara kadar memede ydi. Meme yaram ve acısı hiç bitmedi bu yüzden.uykusuzluk da bir taraftan. emzik alan bebeklerin anneleri bu konuda çok rahat. Ama almayan bebek de almıyor. İlk bir ay aldı biraz sonra hiçbi emziği kabul etmedi.

Demek bu hafta alinacak, zaman gecti gitti. Cok seviniyorum sizin icin, bebegi kucaginiza saglikla alacaginiz gunu de kendimmis gibi heyecanla bekliyorum. Umarim hepimiz icin mutlu son bir an once gelsin, cok yakiniz artik.
Geçti ama nasıl geçti bunu bir de bana sorun. İnşallah burdaki tüm anneler sağlıkla bebeğini kucağına alacak.

Bebek emzik olmayınca göğüsü emzik gibi kullanıyor vermek uykuya dalmasına yardımcı oluyor. Seni emzik gibi kullanınca sürekli süt içtiğinden bu sefer de bol bol kusuyor. 🙅. Hastanede vermek de ilk baştan alışması için sonradan tutmayabiliyor çünki. Ben zararını görmedim faydası çok oldu sürekli vermiyorsun zatsn uykuya dalarken çok işe yarıyor kendi atıyor uykuda zaten atmazsa çıkarırsın ama emzik kurtarıcı bir anne için diyebilirim
Herhangi bir emzik olur dimi? Haftaiçi alıp koyayım bende.

Kızlar ben, eşim ve annem ne yazık ki corona olduk. Annem ikinci aşısını yaptırmaya gittiğinde aile hekimi koronaymış, ondan kaptı ve bize bulaş oldu. Benim bugün 4. günüm, başta çok panikledim haliyle, şimdi daha sakinim. Doktorum ciğere inerse bebeği alabileceğini söyledi, ciğer geliştirici iğne yapılacak o yüzden haftaya. 35.haftadayız. Bebeğim iyi, hareketli, yakın takipteyiz ama. Benzer süreçten geçen ya da geçtiğini duyduğumuz var mı aranızda? Nasıl atlattınız? Bebekleriniz nasıl? Güzel hikayelere çok ihtiyacım var..
Aaa çok geçmiş olsun canım. Hiç korkma çok şükür riskli haftaları geçtik sezeryana alsalar bile bebeğin sağlıklı olacaktır inşallah. Ama yakalanıp grip gibi atlatan da çok hamile var. D vitaminini ihmal etme. Doktor takviyeler vermiştir zaten onları ihmal etme, bol sarımsak ilimli kemik suyu, meyve sebze vs tüketmeye çalış. Annemler yakalanmıştı babam hariç annem kardeşlerim yeğenim hepsi evde grip gibi atlattı bi babam hastaneye yatmak zorunda kaldı ki o da hiç dikkat etmedi iyiyim ben kafasındaydı ondan zatüreye çevirdi. Anneni tek doz aşı korumamış mı peki?

Aaa çok geçmiş olsun canım. Hiç korkma çok şükür riskli haftaları geçtik sezeryana alsalar bile bebeğin sağlıklı olacaktır inşallah. Ama yakalanıp grip gibi atlatan da çok hamile var. D vitaminini ihmal etme. Doktor takviyeler vermiştir zaten onları ihmal etme, bol sarımsak ilimli kemik suyu, meyve sebze vs tüketmeye çalış. Annemler yakalanmıştı babam hariç annem kardeşlerim yeğenim hepsi evde grip gibi atlattı bi babam hastaneye yatmak zorunda kaldı ki o da hiç dikkat etmedi iyiyim ben kafasındaydı ondan zatüreye çevirdi. Anneni tek doz aşı korumamış mı peki?
Yok cnm korumamış, hatta 2.doz aşıyı yaptırmaya gittiği gün aile hekiminden kaptığını tespit ettik.. Ama hafif atlattı sayılır, yine de aşının etkisi bence.

Annende ve doktorda maske olduğu halde mi bulaşmış? Geçmiş olsun umarım çabuk atlatırsınız.
Dünde eşimin ateşi vardı bende panikledim korona mı değil mi bilmiyorum.
Evet, annemde 3 maske varmıl üstelik, hep öyle geziyordu, doktorda tek kat cerrahi maske varmış. Yeni mutantın bulaştırıcılığı çok yüksek sanırım.
Bence ateş varsa hiç ihmal etmeyin hemen test yaptırın ve uzak durun birbirinizden. Virüs yükü azalsın allah korusun birşey varsa da..

Bak son haftalardasın moral motivasyon çok önemli. Benim önceki kaybım ileri hafta olunca doktorum artık beklemek istemiyor.
Bu arada ciger geliştirici ben tek doz 12 sa arayla oldum öyle nette yazdığı gibi yakan ağır bi iğne değil. İlk sabah dozunu hissetmedim bile hemşireye dedim şaka yapıyorsunuz olmadım hiç sanki diye. Sadece yüzümde yanma yaptı ertesi günü kırmızı yüz gezdim aanki rüzgar güneş yanığı gibi. İlaç yapabilirmiş normalmiş doktorum öyle dedi. Aklında bulunsun.
O kısmı daha düşünmedim bile, iyi oldu söylediğin. Okuduğuma göre iğne bir süre bebek hareketlerini yavaşlatıyormuş. Böyle birşey oldu mu sende? Yani niye yavaşlıyor, riske mi giriyor ki bebek?

[/QU

Dogumdan sonra bebek birinci ayini doldurmadan emzik onermiyorlar annne gogsunden uzaklasmasin diye. İlk bir ay kullanilmamali deniyor bence sizde bir arastirin yanlis bilgi paylasimi olmasin burada

Çok geçmiş olsun. İnş sorunsuz atlatırsınız.ben de geçirdim 17. Haftamdı sanırım. Kan sulandırıcı iğne kullandım oksapar. 2 3 kutu kadar. Doktorunuz verir irtibata geçerseniz. Kadın Doğum doktorum yazınca aile hekimi reçete yazdı. Numarasını bize yolladı. Uygun fiyata aldık. Bir de c vitamini hap falan kullanmıştım solgarın. Benim ağır geçti baya. İnş sizin öyle olmaz.
İyi atlatmışsınız siz de. Kan sulandırıcı ben en başından beri kullanıyordum zaten, bakalım ekstra birşey vericek mi..

O kısmı daha düşünmedim bile, iyi oldu söylediğin. Okuduğuma göre iğne bir süre bebek hareketlerini yavaşlatıyormuş. Böyle birşey oldu mu sende? Yani niye yavaşlıyor, riske mi giriyor ki bebek?
Bende yavaşlama olmadı tosbik anlayışlı çıktı sürekli güncelliyor anne endişelenme bak ben dürtükleyecem seni diye. Sadece şu oldu önceden çok daha sert oluyordu hareketleri artık daha minnoş sakin sakin. Bebek dogunca özellikle üç ay çok çok dikkat etmemiz gerekiyormuş bağışıklık sistemleri ateş yapabilecek kadar bile gelişmediği için. İlk üç ay biz bakım konusunda bize yardımcı olacak kişi harici insanlarla görüştürmeyi düşünmüyoruz.

Tam bir hafta hareketlerini yavaşlatıyor seninde 1/2 gün sersemlik yapıyor ilacın yan etkisi ama zararlı deyil

Bende yavaşlama olmadı tosbik anlayışlı çıktı sürekli güncelliyor anne endişelenme bak ben dürtükleyecem seni diye. Sadece şu oldu önceden çok daha sert oluyordu hareketleri artık daha minnoş sakin sakin. Bebek dogunca özellikle üç ay çok çok dikkat etmemiz gerekiyormuş bağışıklık sistemleri ateş yapabilecek kadar bile gelişmediği için. İlk üç ay biz bakım konusunda bize yardımcı olacak kişi harici insanlarla görüştürmeyi düşünmüyoruz.
Kaç haftalık doğacaktı? Kızım 37+1 doğdu o bile çok etkiliyor ya ememedi, hemen sarılık oldu, 2-3 hafta sürekli uyudu beslemek için zorla uyandırıyorduk. Tepeden tırnağa soyup, yüzünü ıslatıp, topuklarını sıkıp daha neler neler yapıp zorla uyandırıyorduk çok zordu. Ama şimdi 19 aylık canavar gibi maşallah 🤭😅

Kaç haftalık doğacaktı? Kızım 37+1 doğdu o bile çok etkiliyor ya ememedi, hemen sarılık oldu, 2-3 hafta sürekli uyudu beslemek için zorla uyandırıyorduk. Tepeden tırnağa soyup, yüzünü ıslatıp, topuklarını sıkıp daha neler neler yapıp zorla uyandırıyorduk çok zordu. Ama şimdi 19 aylık canavar gibi maşallah 🤭😅
Bugün 35/5 im yarın kontrolüm var bu h içi alacaz dedi doktorum. Saglıkla eve getireyim de küvozde kalmış sarılık olmuş hepsi atlatılabilecek şeyler diye düşünüyorum.

Benim yapıldığım testte referans 170 sınır diyor.
Doktorumda dikkat edeceksin yediklerine dedi sadece.insülin kullananlar var bu değerlerde dedim ,hayır gerekli değil diyete rağmen 200-250civarı çıkarsan ozaman tekrar konuşuruz dedi.benim sadece sabahları yüksek çıkıyor gün içinde dengeleniyor.bu benim doktorumun uygulaması , başka uzman doktorlar nasıl bir yol izliyor bilmiyorum herkes bi değişik,hangisi tam doğru bilen yok.Allaha emanet artık bebeklerimiz.
Anladim canim ama az kaldi insulun kullanmamiza falan gerek yok sukur..benm doktorda haftada 2 yada 3 kere yuksek cikarsa ara bizi ilaca baslayalim dedi..arada cikio ama aramadim bende..eger ilac kullanirsan bebegi 38 ci haftada aliriz dedi..yoksada 39 dedi..

Anladim canim ama az kaldi insulun kullanmamiza falan gerek yok sukur..benm doktorda haftada 2 yada 3 kere yuksek cikarsa ara bizi ilaca baslayalim dedi..arada cikio ama aramadim bende..eger ilac kullanirsan bebegi 38 ci haftada aliriz dedi..yoksada 39 dedi..
Öle ya da böyle inşallah hepimiz sağlıkla kavuşuruz bebeklerimize.🤲.

X