2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Kesinlikle öyle. Oğlum almadı ve 2 sene beni emzik gibi kullandı. Önüne geçemedim. Gece sabahlara kadar memede ydi. Meme yaram ve acısı hiç bitmedi bu yüzden.uykusuzluk da bir taraftan. emzik alan bebeklerin anneleri bu konuda çok rahat. Ama almayan bebek de almıyor. İlk bir ay aldı biraz sonra hiçbi emziği kabul etmedi.
Ben avent almıstım sevdi de büyüdükçe farklı desenlerini ve seçeneklerini kullandım bi çok çeşiti var hepsini de sevdi . Dediğin gibi tutmayan hiçbir şekilde tutmuyor ama çoğunluk tutuyor şükür 🤲🏻 diğer türlü anne çok yıpranıyor. Birde emzik kusmayı önlüyor hazmı kolaylaştırıyor mide geri tepmiyor sütü sürekli yutkunma olduğu için

Herhangi bir emzik olur dimi? Haftaiçi alıp koyayım bende.
Valla canm marka sorarsan avent nuk chicco bunlardan birine bak derim bebedor felan koku yapıyor demişlerdi en güzeli avent emzik üstüne tanımam yırtılmaya dayanıklı slikon bpa içermeyen en kaliteli emzik. Bi bak netten de fiyatları yorumları mağazayı karsılaştırırsın

kızlar bir yerde yorum okurken kan uyuşmazlığı kafama takıldı. benim kızım 6 yaşında onda bir test bir sey yapilmadi herhngi bir sorun da olmadi. bunda da bic test falan olmadim. 24 28 hafta arasi test oluyormis normalde. size yapildi mi boyle bir test

Kaç haftalık doğacaktı? Kızım 37+1 doğdu o bile çok etkiliyor ya ememedi, hemen sarılık oldu, 2-3 hafta sürekli uyudu beslemek için zorla uyandırıyorduk. Tepeden tırnağa soyup, yüzünü ıslatıp, topuklarını sıkıp daha neler neler yapıp zorla uyandırıyorduk çok zordu. Ama şimdi 19 aylık canavar gibi maşallah 🤭😅
Ayy 🙄 o durumu dibine kadar 1ay yaşadım hiç mi gık demz uyursun uslu uslu uyudu iki göğsümü de yara etti 2ay ağlaya ağlaya emzirdim kalkmıyor bi yandan canını acısın ki uyansın çimdikle ayağını diyor doktor ahh ne günlerdi 😴🥴😭

kızlar bir yerde yorum okurken kan uyuşmazlığı kafama takıldı. benim kızım 6 yaşında onda bir test bir sey yapilmadi herhngi bir sorun da olmadi. bunda da bic test falan olmadim. 24 28 hafta arasi test oluyormis normalde. size yapildi mi boyle bir test
bana yapıldı. Ama doktor yapacağını söylemedi kan verdim rutin. E nabızdan gördüm yaptığını. Belki size de yapmıştır ama söylememiştir

Bugün 35/5 im yarın kontrolüm var bu h içi alacaz dedi doktorum. Saglıkla eve getireyim de küvozde kalmış sarılık olmuş hepsi atlatılabilecek şeyler diye düşünüyorum.
Yok maşallah bayağa olmuş kuvoze girmez büyük ihtimal. Diğer sıkıntılar da gelip geçiyor bi şekilde. Sağ salim kucağına al canım inşallah

Bizde kann uyusmazlıgı var canım 12. Haftada kanamam var dıe 28haftada normal ındırect cooms baktırdım trde en iyi lab. Ankara duzen mutlaka oraya gonderılsın verıdıgınız hastanede, ikisinde de negatif cıktı ve ası olmadım genelde ilk bebeklerde dgl 2. bebeklerde sarılık yuksek cıkıyor. Drumda önermiyor negatifse sonuc brbek dogunca kan grubuna bakılır ama negatif çıktııgı ıcın sonuç, ıgneye ilk bebekte gerk olmuyor ben 13 yıl amerıkada yasadım ve saglık personelıyım orada yapılmıyor aslında bilimsel bir kanıtı yok rakamsal olarak cok dusuk rıskı trdekı drlar kusura bakmasınlar ama yangına körükle gidiyor yurt dısında zırt pırt Dr bile gıtmıosun usg ıcın,

Ben avent almıstım sevdi de büyüdükçe farklı desenlerini ve seçeneklerini kullandım bi çok çeşiti var hepsini de sevdi . Dediğin gibi tutmayan hiçbir şekilde tutmuyor ama çoğunluk tutuyor şükür 🤲🏻 diğer türlü anne çok yıpranıyor. Birde emzik kusmayı önlüyor hazmı kolaylaştırıyor mide geri tepmiyor sütü sürekli yutkunma olduğu için
Ya ben de kızda avent ultra air kullandım harika bir emzik ama malesef avent pandemi den ötürü üretimi durdurmuş. Piyasa kalan emzikle de çok pahalı. Kızıma 18 ay üzeri olandan alacaktım yok yok yok n11de 250 tl ye vardı 😬 şimdi bebeğe ne alsam bilemedim chicco yu da öneriyorlar onu mu alsam. Ben emme sıkıntımız olmazsa 2 hafta sonra filan ara ata vericem dediğin gibi ileri de çok büyük rahatlık

Ayy 🙄 o durumu dibine kadar 1ay yaşadım hiç mi gık demz uyursun uslu uslu uyudu iki göğsümü de yara etti 2ay ağlaya ağlaya emzirdim kalkmıyor bi yandan canını acısın ki uyansın çimdikle ayağını diyor doktor ahh ne günlerdi 😴🥴😭
Gerçekten çok zordu yaa. Bi taraftan doktor tehdit ediyor kilo almazsa sarılık artarsa hastaneye yatırırım diyor, diğer yandan bebek uyanmıyor ki emsin mama yesin kaç kere dışarıdan eşimi çağırdığımı hatırlarım ben bu bebeği uyandıramıyorum diye ☹️

Gerçekten çok zordu yaa. Bi taraftan doktor tehdit ediyor kilo almazsa sarılık artarsa hastaneye yatırırım diyor, diğer yandan bebek uyanmıyor ki emsin mama yesin kaç kere dışarıdan eşimi çağırdığımı hatırlarım ben bu bebeği uyandıramıyorum diye ☹️
Bende yaşadım o durumu. Şimdi de en korktuğum şey bu.ne çektim😔

Bugün 35/5 im yarın kontrolüm var bu h içi alacaz dedi doktorum. Saglıkla eve getireyim de küvozde kalmış sarılık olmuş hepsi atlatılabilecek şeyler diye düşünüyorum.
Canım ben 35. haftadan önce doğmuşum ne solunum sıkıntısı ne kuvez ne sarılık hiçbi şey olmamış. O gün doğup sarılık olmayan taburcu edilen 2 bebekten biriymişim.
Benim doktorumda bu gibi durumların tamamen bebekle alakalı olduğunu söylüyor.

Bezle ilgili bilgi vermen çok iyi olmuş, taze tecrübeli anne olmama rağmen unutmuşum 😅 dün sleepy 1 numara paketi açtım şok oldum küçücük diye. Ama kızımda da 1 numara ile başlamıştık. Tabi kızım şimdi 6 numara takıyor ondan herhalde 1 numara aşırı küçük geldi gözüme. Benim bebişte en fazla 3500 kilo doğar hatta belki anca 3 kilo doğar ondan 1 numara iyi o zaman.

Kızın kaç aylık canım?

X