2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kaka değil de çiş sayısıyla anlaşılıyor bebeğin doyması, günde en az 5-6 çişli bez almamız lazım.

Bir gece mesaisinden daha slm çocuğu korkumdan beşiğe koyamıyorum Acaba ne zaman yavaş yavaş düzelir ya da hep böyle kucak isteyerek mi geçecek günler aylar

Bende az önce mama verdim oğluşa kızlar fakat mamayı içiyor ama sonra hep midesi bulanıyor neden acaba

Herkes kucağa alıştırmışsın diyip duruyor bide 12.30 dan beri kucağımda 10 kere yatağına koyup aldım

Emziği kesinlikle almio canım.Nerdeyse kusucak o moda girio
Canim sabir. İlk kizimda bir kere 16 saat araliksiz emzirmistim. İlk uc ay yasaniyor ama sonraz azaliyor. Emzigi almiyordu 2-3 aylikken denemkstim bi anda sansa almisti. Simdi ikinci ile ayni sureci yasiyoriz evde bir cocuk oldugundan daha zor geciyor ama gececegini biliyo olmak birazcik rahatlatiyor

Zamanla azalıyor canım. İlk oğlum saat başı uyanırdı. Birden birgün iki saat uyudum diye sevinmiştim şu ilk üç aydan sonra rahatlıyorsunuz. Birde atak hatalarını kontrol edin mutlaka o dönemde memeye daha düşkün oluyorlar ve hep kucakta durmak istiyorlar. Annelik sabır işi büyüdükçe bu halleri özleniyor
Herkes kucağa alıştırmışsın diyip duruyor bide 12.30 dan beri kucağımda 10 kere yatağına koyup aldım
Kucağa alışma diye bişey yok. Bebek bu illaki kucakta duracak. Bilmediği bir yerde ve tek tanıdığı güvendiği sensin. Senin kokun, sesin, sıcaklığın onu rahatlatıyor o yüzden kucağında kalmak istiyor. Doya doya kucakla canım çevreyi takma. Onlar herşeye bir kulp bulurlar nasılsa

Biz Ataşehir'deyiz ama sünnet için abisinin sünnetini yapan doktora götürdük, o da Bahcelievler'de. Yenidogan sünnetinde uzman, Mustafa Akman. Çok memnun kaldık.

Aaaa Ataşehir’de mi oturuyorsun? Bana çok yakınsın. Ben de Şerifali’deyim.
tugcemma sen nerdesin canım?

Selam kızlar ben erken doğum yaparak 2022 ocak annelerinden aranıza transfer oluyorum :) 35 haftalık 2240 gram 43 cm minnak oğlumla arkanızdayım :)

Selaaaam hoşgeldin aramıza

3.4 ayı neden bekle dediki....Tam da kipirdanmaya başladıkları dönem.. biz dün yaptırdık 39 gunluk

Testislerde su tam çıkmamış dedi, zamanla boşalacak dedi doktor.. Bir de bir şey daha dediler de onu unuttum inan, o yüzden.. Yoksa biz de ilk 40 gün içinde düşünüyorduk.. İlk oğlum da 4 aylıkken olmuştu sünnet çok zorlanmamıştık.. Yine zorlanmayız inşallah.. Ayrıca hayırlı olsun sünnetiniz

Hayırlı akşamlar hanımlar
Bnde Aralık annesi olacakken doktorumun ani kararıyla 30.kasımda son günle Kasım annesi oldum sağlıkla büyütelim yavruları

Hayırlı olsun.. Hoşgeldin

Aynen sleppy büyüyünce yeterli olmaz bence...goon desen anca internetten soyleyebilcez.
Fazlasını kusar derler...benim olanda kusuyor
Sürekli memede olması gazını asiri arttirir...kaç günlük su an...biz bir ayı devirdik bazen saatte bir emiyor dedim verme sindiremez çok huzursuz olur dedi...agliyo dedim...sadece aç olduğu için ağlamaz tek yapabildiği ağlamak oyala dedi...Süt olmasa bukadar kaka yapmaz...cis durumuda iyidir onun
Sünneti cocuk cerrahi drunda yaptırdık. Tesislerde sıvı birikimi var yani fıtık dedi...Sanirim aynı şeyden bahsediyoruz...Bir yaşına kadar muhtemelen kendiliğinden geçer dedi

Onlem icin iyi demisler. Birde baby turco var

Benim Kv de ilk hemen kucağa alıştırma dedi ilk üç ay kucak bebesi bunlar kucağa alışma diye bir şey yok sen içini ferah tut. Tentene temasla uyuyunca daha az mızmızlanıyor ben onu farkettim. Temas halinde olmak istiyor çok haklı bizden başka kimseye güvenemiyor şu an bizimki babaya da alıştı onun dışında hep beni kucağımda olmak istiyor çok normal. Bir de gaz meselsi anne kucağında ve rahat olursa daha kolay çıkıyor gazlar

Bizim ki de öyle benim kucağımda rahat uyuyabiliyor.Ama ben dinlenemiyorum tabi.Kalp hizasında uyumakta onları rahatlatıyor.Bizim kız hep o tarafta rahatlıyor.

Aynen öyle yapacak bişey yok çünkü benimki de öyle yapıyor saat başı meme emiyim diyor oda bana Çeşme değil ki arkası gelsin dünden beri sadece belli bir saatte bir kere mama verdim bayağı işe yaradı sütüm doldu kızım içinde iyi oldu rahatladı kızım evdekiler daha şimdiden verirsen diye başlıyor ama aç devamlı emince gelmiyor süt geceleri uyuyor mesela 4 saatte bir bakıyorum taş gibi olmuş süt dolmuş emiyor doyuyor uyuyor 4 saat daha umarım geceleri böyle gider hep

Sen denedin mi onları cnm...ben bi video görmüştüm nette tektek bezleri gösteriyordu oradan goona karar vermiştim zaten
Sibelim84 canım sizin kullandığınız gaz damlaları nasıl etki ediyor mu memnun musunuz? Ben de bugün eczaneden istetmeyi düşünüyorum da ne almalıyım bilemedim.Bio gaia mı yoksa başka bir damla mı? Metsil iyi gelmedi gibi verdiğim gün daha çok kusuyor sanki bi etkisi de yok gibi o yüzden bugün hiç vermeyeceğim.Mayıştırdı çocuk kısa kısa emdi ama gaza sancıya hiç etkisi olmadı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…