2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Yaa habersiz daha mı güzel o zaman bende kardeslerımı dınlım çarşamba akşam partiyle öğrenim 😂

Yaa demi benımde en başta hep 16 dıye içimden gecti ya beklım barı😂

Densizlere bak onlara ne kız evlat kadar ğüzel ne olabılır kızlarında sende çok şanslısınız sağlıkla gelsin mınnoş 😍 oğlan doğurup sizin gıbı gelın alcağıma kız doğurur kendım gıbı edeplı yetiştiririm de 😂
O zaman kardeşlerinden buraya yazmasını isterim ama😂😂

Bende pek yazamiyorum bu aralar❤️❤️❤️ Arada hafif hafif hissediyorum kizimi🥰 insallah hersey yolundadir... dun biraz morelim bozuldu.. 3. Kizim yolda diye bazi densizler laf etmeye basladilar. Halbuki Allah verdi bize 2 erkek evlat ama nasip olmadi biz napalim😔
Ne kadar cahilce bir düşünce oğlan çocuğu doğurmanın çok önemli birşey olduğunu sanmak.. kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz.. biz burada kız için ölüyoruz milletin yaptığına bak sıkma canını kuzum ah ben 3 kızım olması için neleri vermezdim🥰

Sabah 6:30 du sağ kasığımın sancısından uykudan uyandım. İlk defa böyle bi ağrı yaşadım. Korktum baya, çamaşırıma falan baktım bişey yoktu Allaha şükür... Bende de oldu yani. Seninki bacak kasılması mı, kasık ağrısı mı ?
Kasik agrisi benimki bacagimada vuruyor ama sag traftaysa eger komple kasiyor o tarafi

Ne kadar cahilce bir düşünce oğlan çocuğu doğurmanın çok önemli birşey olduğunu sanmak.. kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz.. biz burada kız için ölüyoruz milletin yaptığına bak sıkma canını kuzum ah ben 3 kızım olması için neleri vermezdim🥰
Allah herkese iki meyvedende tattirsin cnm❤️❤️ Sukurler olsun saglikli evlatlarimiz var bu zaten en buyuk mutluluk bi anne baba icin

Kbb, göğüs hastalıklarına göndermişti gittim bugün. Sırtımdan dinledi sağ tarafta ses duymuş ultrasona gönderdi orada da birşey yok dediler. Doktora geri döndüm kan tahlili de vardı o da temiz çıktı ama sırf ses duydu ve nefes alma sorunum var diye zatürre olabilir diyerek ilaç yazdı.
Daha önce farenjit tedavisi için aynı ilaçlar verilmişti. Gebelikte zararı yok dedi ama hem zatürre olduğuma pek ikna olamadım hem de ilaca.
Ne yapsam bilemedim. Perşembe kadın doğuma randevum var o zamana kadar beklesem mi ilaç için. hiç ilaç kullanan oldu mu içinizden hamilelikte bir sorayım dedim :KK64:

Kbb, göğüs hastalıklarına göndermişti gittim bugün. Sırtımdan dinledi sağ tarafta ses duymuş ultrasona gönderdi orada da birşey yok dediler. Doktora geri döndüm kan tahlili de vardı o da temiz çıktı ama sırf ses duydu ve nefes alma sorunum var diye zatürre olabilir diyerek ilaç yazdı.
Daha önce farenjit tedavisi için aynı ilaçlar verilmişti. Gebelikte zararı yok dedi ama hem zatürre olduğuma pek ikna olamadım hem de ilaca.
Ne yapsam bilemedim. Perşembe kadın doğuma randevum var o zamana kadar beklesem mi ilaç için. hiç ilaç kullanan oldu mu içinizden hamilelikte bir sorayım dedim :KK64:
Ben enfeksiyon sebebiyle antibiyotik kullandım gebeligin erken haftalarında seninde muayene oldugun doktor hamile oldugunu biliyordur söylemişsindir dogal olarak mutlaka gebelikte kullanılan ilaçlar yazılmıştır ama insanın aklına takılıyor tabiki ben kadın dogum doktoruna danışmıştım perşembeyi bekleme istersen icin rahatlamış olur bol su içip istirahat edersen çok daha iyi olucaksındır inanıyorum
Çok geçmiş olsun 🌸

Kızlar bugün kontrolüm vardı ikili tarama testi ense kalınlığı 2.60 mm çıktı riskli yani . Yarın kan vericem 1 hafta sonrada sonuçlar çıkar Moralim bozuldu açıkçası ..
Bence moralini bozma.cnm ben cok guvenmiyorum.ense kalinligi normalin uzerinde cikan cok tandigim var ve hepsinin saglikli cocuklari var. Ins temiz cikacak cnm🙏

Herkese iyi akşamlar , ben de 13. Haftalık hamileyim. Geçen hafta pzartesi kontrol için gittiğimde ense kalınlığı 6mm ve baş çevresinde ödem gözlemledi dr. Hemen periontologa yönlendirdi. Riskli olduğu için. Çok yüksek bir değer , cvs yaptırdık amniyosentez gibi bir işlem kromozomal anomali bakıldı , tahlil sonucum temiz geldi. Kontrolümde de ense ödeminde ilerleme yok, kalp burun kemiği, fiziksel olarak her şey normaldi. Zamanla geçebilir dedi. internetten olabilecek bütün hastalıkları kk nın geçmiş sayfalarını taradım. Genellikle olumsuz hikayeler okumak moralimi alt üst etti. Ama inanıyorum ki Rabbim istemedikçe bebeğin gelişimine, doğmasına hiç bir şey engel olamaz. Ne gelirse ondan bir imtihan, sağlıklı doğup sonradan da hasta olabilir Allah korusun. Hiç kötü düşünmeyin . Ayrıca ikili taramalar sadece olasılık hesaplıyor, yani kandaki hormon değeri, ense kalınlığı, baş gövde uzunluğu, gibi kriterler giriliyor size risk grubunda olup olmadığınızın olasılığını veriyor. Yani tanı değil sadece tarama testi. Bunlara bakıp hiç moralinizi bozmayın.. Rahimlerimizde olanı sadece Allah bilir.. moralinizi bozmayın

Ben enfeksiyon sebebiyle antibiyotik kullandım gebeligin erken haftalarında seninde muayene oldugun doktor hamile oldugunu biliyordur söylemişsindir dogal olarak mutlaka gebelikte kullanılan ilaçlar yazılmıştır ama insanın aklına takılıyor tabiki ben kadın dogum doktoruna danışmıştım perşembeyi bekleme istersen icin rahatlamış olur bol su içip istirahat edersen çok daha iyi olucaksındır inanıyorum
Çok geçmiş olsun 🌸
Sağolasın canım antibiyotik ve şurup vermiş balgam söktürücü ama ne öksürük ne balgam var sadece zor nefes alma.içmezsem de ilerler mi bilemedim sadece. Antibiyotik için bekleyeyim yinede perşembeyi içim rahat etsin en iyisi

Kızlar bel ağrısı yaşayan varmı bende normale göre ağrıyordu ama sabahtan beri kopacak gibi ağrıyo işte yapmadım hiç neden
Var en.başından beri ağrıyor belim ama senin normalde agrimayip şimdi ağrıdıysa istersem bi dr.â görün cnm
Decavit ve d3 kullaniyorum birde coaspirin ama hic bir etkileri yok yan etki yasamadim cok sukur
Decavit i aç tok nasıl iciyorsun cnm
Dikkat edin soda yerine maden suyu icin. Doktorum.ozellikle uyarmisti beni. Sodada bulunan tuz miktarindan dolayi
Ağız alışkanlıgı soda diyorum ama özkaynak maden suyu:)

Sağolasın canım antibiyotik ve şurup vermiş balgam söktürücü ama ne öksürük ne balgam var sadece zor nefes alma.içmezsem de ilerler mi bilemedim sadece. Antibiyotik için bekleyeyim yinede perşembeyi içim rahat etsin en iyisi
Doktoruna şimdiden soramıyor musun telde?

Allah herkese iki meyvedende tattirsin cnm❤️❤️ Sukurler olsun saglikli evlatlarimiz var bu zaten en buyuk mutluluk bi anne baba icin
Canım.yazdigini okudum çok üzüldüm.
Allah ne verirse o olur seninle ne alakası var cinsiyetin? Cinsiyeti insan mi belirliyor tövbe Rabbim gerçekten çok enteresan ya ben bu kafayı anlamıyorum.

X