2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Vallahi resmen 1 haftaya yakindir yatiyorum sadece. Cidden ne zaman bitecek bu 🙄 kanamam olmasin diye dinleneyim diyorum ama insan yoruluyor valla. Haftaya persembe randevum var. O günde son 2 tane progestan ilacimi alicam ve bitiyor. Doktor drvam sl diycekmi demiycekmi bilmiyorum. Sizler ne kadar uzun süre kullandiniz kizlar ?

Aynı canım yine göremedik bir hafta sonra tekrar gidicem inşallah gelişme olur 😔
Canim ultrasyonda yolk kesesi büyümüs. Bak bendede görünmemisti. 5 gün sonra gittim ve göründü kalp atisida duyuldu. Allahin izniylen sana bagislar rabbim. Inan hic aklimdan cikmiyorsun vallahi. Heo herkese dua ediyorum senide hep katiyorum özellikle. Kurban olurum o minige saklanmistir insaAllah haftaya görüceksin.

Kizlar mide bulantim hafif var. Fakat böyle niyeyse sürekli midem bos. Yani aslinda acikmiyorum ama yemek yemek zorundayim gibi hissediyorum🤣 canim hicbisey istemiyor. Ama midem bos iste. Sizdede öylemi yada öylemiydi
Canım bol bol ye yiyebiliyorsan ben yiyemiyorum belki ondan gelişmiyor

Canim ultrasyonda yolk kesesi büyümüs. Bak bendede görünmemisti. 5 gün sonra gittim ve göründü kalp atisida duyuldu. Allahin izniylen sana bagislar rabbim. Inan hic aklimdan cikmiyorsun vallahi. Heo herkese dua ediyorum senide hep katiyorum özellikle. Kurban olurum o minige saklanmistir insaAllah haftaya görüceksin.
Ne güzel söyledin inşallah rabbimin bildiği var saklıyorsa ❤ geç olsun ama sağlıklı olsun yeter inşallah sevindirir bizi 🙏🙏

Kiz zorla kendini. Inan 4 gün bana 4 yil gibi gelmisti. Ama zorladim kendimi. Ev yapimi yogurt. Muz ve ceviz. Hep hergün yedim ve yiyorum. Doktorumda ceviz cok iyi dedi
İlk başlarda çok yiyordum inan rahatsız oluyordum karnım kocaman gibi hissediyordum şimdi yiyemiyorum acıkıyorum ama canım istemiyor daha kahvaltıyla duruyorum

Arkadaşlar benim ilk gebeliğim dolayısıyla doğum konusunda pek bir bilgim yok özellikle ikinci gebeliği olanlara fikirlerini sormak istiyorum. Yavaş yavaş doğum hikayelerini okumaya başladım. Gördüğüm kadarıyla normal doğumda çoğu kişinin dikişleri oluyor. Bu dikişler ıkınma kaynaklı mi yoksa epizyo dedikleri kesik mi? Yani bu kadar çok dikiş olacak ise acaba sezaryen daha mı mantıklı diye düşünüyor insan, ben bu konuda gerçekten bilgisizim sizce neden dikişlere ve bu kadar acıya rağmen normal doğum olmalı?

Arkadaşlar benim ilk gebeliğim dolayısıyla doğum konusunda pek bir bilgim yok özellikle ikinci gebeliği olanlara fikirlerini sormak istiyorum. Yavaş yavaş doğum hikayelerini okumaya başladım. Gördüğüm kadarıyla normal doğumda çoğu kişinin dikişleri oluyor. Bu dikişler ıkınma kaynaklı mi yoksa epizyo dedikleri kesik mi? Yani bu kadar çok dikiş olacak ise acaba sezaryen daha mı mantıklı diye düşünüyor insan, ben bu konuda gerçekten bilgisizim sizce neden dikişlere ve bu kadar acıya rağmen normal doğum olmalı?

Bende çok kararsızım bu konuda 🤷🏼‍♀️
Benim de ilk bebeğim, aşağıda kesi olacağına karında olması daha mantıklı geliyor 🤷🏼‍♀️

Arkadaşlar belli oluyosa cinsiyet tahmini yapabilirmisiniz sanırım ultrason biraz eski 🤔

Eklentiler

• 20201208_215221.jpg
    20201208_215221.jpg
    90,2 KB · Görüntüleme: 29
  • 20201208_215214.jpg
    20201208_215214.jpg
    97,3 KB · Görüntüleme: 29
  • 20201208_215201.jpg
    20201208_215201.jpg
    108,8 KB · Görüntüleme: 29
Bende çok kararsızım bu konuda 🤷🏼‍♀️
Benim de ilk bebeğim, aşağıda kesi olacağına karında olması daha mantıklı geliyor 🤷🏼‍♀️
Alttaki kesıyle usttekı bır değil ustten 6 mı 7 kat kesiyor, alt dıkıs cok değil zatn normal doğum herkesde bir değil kımi kolay kımi zor oluyor benım ilk superdi ıkıncı zordu. Bebek kıloluysa normal hıc dusunmeyın zor cıkabılıyor ama normalse bir saniyede cıkıyor

Canım doktorun seni son zamanlarda bunun için elle muayene ediyor. bazı insanlar normal doğumda aşırı zorlanabiliyor. Doktor sende risk görürse zaten hiç zorlamadan sezeryan tavsiye eder ama mesela bana normal doğum yapabilirsin dedi doğum anında zorlandığım için kesik attı. Benim dikişim kolay oldu ve çok çabuk toparladım. Ama kız kardeşimin doktoru sen normal doğurursun hatta kesik atmaya bile gerek kalmaz dedi. Kız kardeşimde farklı bir çok yerden yırtılma oldu. Hem dikişleri hem iyileşmesi sıkıntılı oldu. bazen korkutucu olsada bu kesi meselesi bizim o an için daha iyi yol almamıza yardımcı oluyor. Kesi istemeyen bir çok insan hamileliğinin başında zeytinyağıyla masaj yapıyorlar ama tabi hiç bir şey garanti değil. Sezeryan dikişiyle aynı değil ama tabi ki bu sana kalmış.🙂

Canım doktorun seni son zamanlarda bunun için elle muayene ediyor. bazı insanlar normal doğumda aşırı zorlanabiliyor. Doktor sende risk görürse zaten hiç zorlamadan sezeryan tavsiye eder ama mesela bana normal doğum yapabilirsin dedi doğum anında zorlandığım için kesik attı. Benim dikişim kolay oldu ve çok çabuk toparladım. Ama kız kardeşimin doktoru sen normal doğurursun hatta kesik atmaya bile gerek kalmaz dedi. Kız kardeşimde farklı bir çok yerden yırtılma oldu. Hem dikişleri hem iyileşmesi sıkıntılı oldu. bazen korkutucu olsada bu kesi meselesi bizim o an için daha iyi yol almamıza yardımcı oluyor. Kesi istemeyen bir çok insan hamileliğinin başında zeytinyağıyla masaj yapıyorlar ama tabi hiç bir şey garanti değil. Sezeryan dikişiyle aynı değil ama tabi ki bu sana kalmış.🙂
Aynen Alt dıkıs kolay cok zor değil. Normal doğumunda sancısı kotu ya 😬

X