2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Arkadaşlar benim ilk gebeliğim dolayısıyla doğum konusunda pek bir bilgim yok özellikle ikinci gebeliği olanlara fikirlerini sormak istiyorum. Yavaş yavaş doğum hikayelerini okumaya başladım. Gördüğüm kadarıyla normal doğumda çoğu kişinin dikişleri oluyor. Bu dikişler ıkınma kaynaklı mi yoksa epizyo dedikleri kesik mi? Yani bu kadar çok dikiş olacak ise acaba sezaryen daha mı mantıklı diye düşünüyor insan, ben bu konuda gerçekten bilgisizim sizce neden dikişlere ve bu kadar acıya rağmen normal doğum olmalı?
Sezaryen kesiti ile o kesik bir değil en geç bir haftada geciyor ve o kesik anını zaten hissetmiyorsunuz doğum anında normal doğumun sancı kısmı zor sadece sonra bebek dogunca bugün agri sizi bitiyor yani. Sezaryen de ise katındaki kesik izinin olduğu yer her zaman usutmeye kaynaklı agriyormus sizliyormus ağır kaldirilmiyormus .

Arkadaşlar benim ilk gebeliğim dolayısıyla doğum konusunda pek bir bilgim yok özellikle ikinci gebeliği olanlara fikirlerini sormak istiyorum. Yavaş yavaş doğum hikayelerini okumaya başladım. Gördüğüm kadarıyla normal doğumda çoğu kişinin dikişleri oluyor. Bu dikişler ıkınma kaynaklı mi yoksa epizyo dedikleri kesik mi? Yani bu kadar çok dikiş olacak ise acaba sezaryen daha mı mantıklı diye düşünüyor insan, ben bu konuda gerçekten bilgisizim sizce neden dikişlere ve bu kadar acıya rağmen normal doğum olmalı?
Benim ikinci hamileliğim ve normal doğum yaptım. İç ve dış dikişlerinin olmasının sebebi vajinanın altından kestikleri için yataylama keserler. Rahim sancıyla falan açılıyor fakat bazı vajina açılmıyor bebeği çıkarmaya yakın kesiyorlar. Zaten kesmeleri daha iyi sonra çok geniş yırtıklı bir vajina girişin olur. Doğurduktan 20 dk sonra yürümeye başladım doğumhaneden yürüyerek çıktım.

Merhaba şuan bunları düşünmek için çok erken doğumun nasıl olacağını bebek belirliyor genelde.mesela ters gelebilir o zaman sezaryen olman gerekir veya acilma olmaz vs
Ben hep normal doğumu düşünürken bebeğim ters geldi.
Birde sezaryen dikişi ile alttan dikisin aynı olduğunu sanmıyorum. Sezaryende toparlanmak daha uzun sürüyor .

Rahim uzunluğu neden ölçtürülüyor ilk defa duyuyorum ölçtürmek mi gerekiyor 😊
İlk gebelikte kısalma olduğu için 26.haftada erken doğum riskim olmuştu acil bir operasyonla dikiş atıldı bana oylelikle 37 haftaYa kadar durdu oğlum..
İyi akşamlar kızlar. 2 saat önce başıma bişey geldi. Merdivenden iniyordum son basamağı iniyordum ki kaydım popo üstü düştüm yere karnımı falan çarpmadım. Son basamaktı zaten. Kanama falan da olmadı bişey olmamıştır bebeğime değil mi? Yarın sabah doktora gidicem
Geçmiş olsun com yoktur bisey Allahın izniyle ama sen git.yinede.dr.a
Bayanlar bugün eşimin iş yerindeki arkadaşının covid testi pozitif çıktı, bizide temaslı diye evi karantinaya aldılar. 10 gün boyunca Sokağa çıkmayın dediler. Perşembe günü randevum vardı. Bu durumda perşembe günü randevuma gidebiliyomuyum ?!!! Yaşayan var mı aynı şeyi
Burdan biri.çift maske ile gitmişti sanki..En iyisi alo 182 ye bunu sor.
Kizlar mide bulantim hafif var. Fakat böyle niyeyse sürekli midem bos. Yani aslinda acikmiyorum ama yemek yemek zorundayim gibi hissediyorum🤣 canim hicbisey istemiyor. Ama midem bos iste. Sizdede öylemi yada öylemiydi
Evet öyleydi :-)
Normal doğum bebek için çok faydalı ve sezeryana göre daha çabuk iyileşiyorsun sütünde çabuk geliyor,bence normalde ısrarcı ol...

Aynen Alt dıkıs kolay cok zor değil. Normal doğumunda sancısı kotu ya 😬
Ben şahsen kızımda bile hiç sezeryan düşünmedim. Ne olacağına bebek karar veriyor bence normal normal der son anda bebek dönmez ani bir şey olur falan mecbur sezeryan oluruz. Ama gönlümden geçen normal doğum. Doğum öncesi sorun yaşasan bile bebek çıktığı anda sanki hiç acı yaşamamışsın gibi bir rahatlama geliyor. Ben doğum sonrası kendimle de bebeğimlede rahatça ilgilenebildim bu bence her şeye değer. Sonradan sıkıntı çekmek bana daha zor geliyor. Zaten uğraşmamız kereken bir çok şey olacak. Süt geldimi bebek doydumu derken o ilk hafta aşırı yorgun geçiyor. Bide buna benim ağrılarım eklense sanırım daha çok yıpranırdım.🙈

Bende kimseyi korkutmak istemem ama sezaryenden sonra yürümesi sıkıntı kalkması sıkıntı wcye gitmek apayrı sıkıntı.
Keşke normal doğurabilseydim.
Normal doğuranlar hastaneden yürüyerek çıkıyorlar ben iki büklümdüm.

Alttaki kesıyle usttekı bır değil ustten 6 mı 7 kat kesiyor, alt dıkıs cok değil zatn normal doğum herkesde bir değil kımi kolay kımi zor oluyor benım ilk superdi ıkıncı zordu. Bebek kıloluysa normal hıc dusunmeyın zor cıkabılıyor ama normalse bir saniyede cıkıyor
Kaç kiloluk bir bebekten bahsediyorsunuz?

Bende kimseyi korkutmak istemem ama sezaryenden sonra yürümesi sıkıntı kalkması sıkıntı wcye gitmek apayrı sıkıntı.
Çok haklisin aynen öyleydim bende...üstüne bide dış gebelikten dolayı da geçtiğimiz mayısta yine.sezeryan oldum ama o doğumuma göre daha zordu..şimdi bunda da inş 1 sene arayla üçüncü sezeryani olacagım

Benim eşim kasık fıtığı ameliyatı olmuştu yerinden kalkamadı yatarken otururken tam oradaki kaslardan güç alıyoruz. Ben onu o halde görünce demekki sezeryan ne kadar zor diye düşünmüştüm.

Çok haklisin aynen öyleydim bende...üstüne bide dış gebelikten dolayı da geçtiğimiz mayısta yine.sezeryan oldum ama o doğumuma göre daha zordu..şimdi bunda da inş 1 sene arayla üçüncü sezeryani olacagım
Oo sen daha fazlasını yaşamışsın. Baya ameliyat işte özenilecek bir şeyi yokki.
Uyurken bile şekilden şekile girerdim yatağa uzanicam diye ağrı olmasın diye ah ahh.
Bakalım bunda ne yapicaz

O dikis olayi herkeste olmiyornvebolsa bile inanki
Hic bisey hissetmiyrosun sezeryanin agrisi 10 kat daha fazla sonradan :) Annem mecburi sezeryan olmustu son kardesimde ordan biliyorum ben suana kdr normal dogum yaptm hep ve hemen ayaklandim❤️

Canım hepimizin ki muallak benim annem 4 normal doğum sonrası sezeryan oldu. Ama bu konuda sana katılıyorum. Ben doğum haneden yürüyerek çıktım kendimi doğumdan sonra çok enerjik hissettim o rahatlamının gelmesi aşırı pozitiflik sağlamıştı bana. Doktorum çok iyi görünüyorsun azıcık hasta rolü yap nazara gelme demişti. Ama annemin sezeryan sonrası ayılması ayrı dert emzirmeye çalışması ayrı dert olmuştu. Yürümesi lazımdı ama ağrısı vardı. Çok zorlandık yani. Ameliyat gibi dikişlerin iltihap kapma ihtimali var ve malesef annem bu sorunuda yaşadı. Son ana kadar dua edip hayırlısını istiycem. İnşallah banada isteyen herkesede normal ve kolay doğum yapmak nasip olur.❤

Bende çok kararsızım bu konuda 🤷🏼‍♀️
Benim de ilk bebeğim, aşağıda kesi olacağına karında olması daha mantıklı geliyor 🤷🏼‍♀️
Sezeryan olanlar çok daha zor iyileştiklerini söylüyolar. İkisini de tecrübe edenler normal doğum daha iyidi diyorlar. Ben hamile olmadan önce sezeryan olurum diyodum ama şimdi vazgeçtim.

Canım aynı durumu ben kızımda yaşadım 5 aylık felandım sanırım. Feracemin eteğine merdiven başında bastım merdiven boyunca tıkır tıkır düştüm dizlerimin üstünde. Ayaklarım mosmor oldu bileklerim şişti ama çok şükür bebeğe hiç bir şey olmadı.sorun olacağını zannetmiyorum ama doktora gidersen için daha rahat eder.❤
Çok sağol canım aynen öyle içim rahat etsin istiyorum

X