2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Normal tabii ki bol bol uyuyor çünkü 😊

Iyi akşamlar bebekler uzun süre uyuyor ınternetde böyle yazıyor
Anne karnında bebek gününün büyük bir kısmını uyuyarak geçirir. Özellikle gebeliğin 7. ayından sonra bebek, 24 saatin, %80 - %90'ını uyuyarak geçirir. Araştırmalar anne karnındaki bebeklerin uyuduklarında rüya bile gördüklerini göstermiştir

ayy kızlar çok teşekkür ederim ☺️ rahatladım valla

Benim de büyümedi annem demişti zaten onun da 6. Aydan önce göbeği çıkmamış ben de 20. Haftaya giricem tık yok hala 😬

benim annemin de daha 3 aylıkken anlaşılıyormuş yayık yayık göbeği çıkıyormuş löp löptür zaten hahah. benim daha çok az son 2 günde belirginleşti.
annem her gördüğünde çok şükür bana benzemiyorsun diyor 😂😂

Bende Onzyd 8mg kullanıyorum yan etkilerine bakmadım belki onunda vardır gece uykum kaçıyor sabah kalkar kalmaz içiyorum yoksa mide bulantisindan duramıyorum bu ay biter diye düşünmüştüm hala bitmedi bulanti
aynen canım aynı durumdayım hatta bu kadar bulantım olduğu için herkes kesin kız demişti.

Canım kaçıncı haftalar da giriliyor peki ? Ben şuan 18.haftadayım cihaza göre 19 doktora gittiğimde de 20. Haftamda oluyorum.. o yönlendirilecek sanırım
Her devlet hastanesinde yapılmıyor bilgin olsun birde şimdi hastaneler fazla hasta kabul etmiyor o yüzden çok ileri tarihe veriyor normalde 18 ile 24 hafta arası yapılıyor

En büyük benim karnım galiba şu anda millet Doğum ne zaman diyor soruyor maalesef iç Karnım çok dar olduğu için dışarıya vuruyor 5 kilo aldım şu ana kadar karnım acayip büyük Keşke hiç büyümesey içeriye doğru büyüse çok isterdim böyle küçük Karınlı olmayı😁

Çarşamba günü kontrolüm vardı Detaylı ultrason için gittim Çok şükür bir sıkıntı çıkmadı hala bir umut belki kızdır dedim ama artık %100 erkek sağlıklı olsun yeter ki yapacak bir şey yok 315 gram olmuş artık net hissediyorum Özellikle geceleri hiç uyumuyor sürekli hareket halinde pıt pıt hissediyorum Benim için de zor oluyor en ağır benim küçük bebeğim var 3 tane okula giden çocuk var ve çok yoruluyorum öyle tuhaf bir şey ki bütün uykularım gitti uyku uyuyamıyorum gece Sizde de öyle mi gündüz de hayalet gibi dolanıyorum

Bende Onzyd 8mg kullanıyorum yan etkilerine bakmadım belki onunda vardır gece uykum kaçıyor sabah kalkar kalmaz içiyorum yoksa mide bulantisindan duramıyorum bu ay biter diye düşünmüştüm hala bitmedi bulanti
Benim oğlum da 6 aya kadar sürmüştü serumlarla Ayakta Zor duruyordum ama bunda çok şükür 10 gündür kesildi inşallah en kısa zamanda senin de kesilir nasıl bir duygu olduğunu çok iyi biliyorum insan hayattan soğuyor �nşallah bir an önce kesilir rahatlarsın rahat ve güzel bir gebelik geçirmen dileğiyle🥰

Her devlet hastanesinde yapılmıyor bilgin olsun birde şimdi hastaneler fazla hasta kabul etmiyor o yüzden çok ileri tarihe veriyor normalde 18 ile 24 hafta arası yapılıyor
Haftaya için Aldım 20.hadtaya girmiş oluyorum peki canım sen radyoloğa mı aldın perinatılojiye mi

Kizlar size bir sorum var 🤗 cok sukur bebisimi hissediyorum son iki haftadir ozellikle de tv izlerken ya da gece uyurken minik ayaklariyla vuruyor bana😆 ama sorun su ki benim karnim acayip aciyor bebis vurdukca. Bir de beklemedgm anda birden hareket ediyor sanki karnimda birseyler yirtiliyor gibi hissediyorm cok aciyor🥴 bu normal mi ? Ya da ben mi cok hassasim bilemedim? İlk gebeligi.olmayan anneler bana bi bilgi verseniz🥰

Kizlar size bir sorum var 🤗 cok sukur bebisimi hissediyorum son iki haftadir ozellikle de tv izlerken ya da gece uyurken minik ayaklariyla vuruyor bana😆 ama sorun su ki benim karnim acayip aciyor bebis vurdukca. Bir de beklemedgm anda birden hareket ediyor sanki karnimda birseyler yirtiliyor gibi hissediyorm cok aciyor🥴 bu normal mi ? Ya da ben mi cok hassasim bilemedim? İlk gebeligi.olmayan anneler bana bi bilgi verseniz🥰
canım acıması neden bilmiyorum ama bana normal gelmedi. karnımız büyüdükçe ağrı olması normal ama bu ağrının sebebi tekme olamaz bence. daha minicikler ve çok hafif hissedebiliyoruz. son aylarda hareketleri can acıtıyor evet ama bu kadar erken acıtmaz bence ya.

En büyük benim karnım galiba şu anda millet Doğum ne zaman diyor soruyor maalesef iç Karnım çok dar olduğu için dışarıya vuruyor 5 kilo aldım şu ana kadar karnım acayip büyük Keşke hiç büyümesey içeriye doğru büyüse çok isterdim böyle küçük Karınlı olmayı😁
Benimde tam tersi içe doğru büyüyor galiba ,bende dışa doğru büyüse de gebe olduğumu hissetsem istyorum ,herkes kendinde olmayanı istiyor 🤣🤣

canım acıması neden bilmiyorum ama bana normal gelmedi. karnımız büyüdükçe ağrı olması normal ama bu ağrının sebebi tekme olamaz bence. daha minicikler ve çok hafif hissedebiliyoruz. son aylarda hareketleri can acıtıyor evet ama bu kadar erken acıtmaz bence ya.
Canm gebeligimin basinda 54kiloydum simdi 59um ayrica ic karnm cok dar oldugu icin de bi 7aylik gebe gibi karnim acaba o yuzden mi diye dusunuyorm 😆 bahsettigim aci dayanilamayacak kadar sert ve keskin degil ama bayaa bebisin ittirdigini hissediyorm karnim aciyor o tekmeledikce🤭sadece bir iki saniye. Onu merak ettm boyle hisseden var mi acaba diye🤔 benmki zayifliktan mi acaba yoksa baska bir sebep mi bunu sormak istemistim

Canm gebeligimin basinda 54kiloydum simdi 59um ayrica ic karnm cok dar oldugu icin de bi 7aylik gebe gibi karnim acaba o yuzden mi diye dusunuyorm 😆 bahsettigim aci dayanilamayacak kadar sert ve keskin degil ama bayaa bebisin ittirdigini hissediyorm karnim aciyor o tekmeledikce🤭sadece bir iki saniye. Onu merak ettm boyle hisseden var mi acaba diye🤔 benmki zayifliktan mi acaba yoksa baska bir sebep mi bunu sormak istemistim
Canim benimde ic karnim dar ve karnim 6 aylik gibi kilom 44 suan zayiflik veya bebekle alakali degildir sanmam son ayda acitir cunku karin ici genisledigi icin aci hissedersin bebegin vurdugu ana denk gelir ilkse gebelik bunu dah hasas karsilarsin normaldir acimasi ama bebek tekmesinden degildir henuz balim

1 saatlik uykuyla güne başlıyorum. ah ah bol bol uyumak 2 yıl kadar hayal oldu.😂😂😂😂
Bu gece normalden daha çok hissettim bebeğimi nasıl güzel bir his yaa.🥰 Eşim belki hisseder diye karnıma elini koydu ama yok ben hissettiğim halde o hiç fark etmedi. Acaba kaç haftadan sonra dışarıdan da fark edilir hareketleri. Güzel zamanlar geliyor. En sevdiğim 5 ve 6. Ay umarım sıkıntısız sağlıkla kucağımızada alırız.

Canim benimde ic karnim dar ve karnim 6 aylik gibi kilom 44 suan zayiflik veya bebekle alakali degildir sanmam son ayda acitir cunku karin ici genisledigi icin aci hissedersin bebegin vurdugu ana denk gelir ilkse gebelik bunu dah hasas karsilarsin normaldir acimasi ama bebek tekmesinden degildir henuz balim
Tesekkur ederm🥰 oyleyse baska sebepler vardir en iyisi doktora danisaym canm sagol🤗

İç karın diye bir şey yok aslında canım. Herkesin yapısı farklı sadece 😊

1 saatlik uykuyla güne başlıyorum. ah ah bol bol uyumak 2 yıl kadar hayal oldu.😂😂😂😂
Bu gece normalden daha çok hissettim bebeğimi nasıl güzel bir his yaa.🥰 Eşim belki hisseder diye karnıma elini koydu ama yok ben hissettiğim halde o hiç fark etmedi. Acaba kaç haftadan sonra dışarıdan da fark edilir hareketleri. Güzel zamanlar geliyor. En sevdiğim 5 ve 6. Ay umarım sıkıntısız sağlıkla kucağımızada alırız.
Kolay gelsin canım. Ne iş yapıyorsun? Akşam yemeğinde yoğurt tüketsen, saat 9 gibi süt içsen uykuya yardımcı olur belki. Bir de vitamin falan alıyor musun? Acaba uykuyu etkileyen bir vitamin var mı

Selam güzel anneler
Size bir sorum olacak
Detaylı ultrason için radyolog ve perinatolog
İkisi arasında fark varmı
Hastaneleri aradığımda bazılarında biri bazılarında diğeri var be yapayım bilemedim

X