2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Gerçekten mi ? Korktum ya bende böyle hani göğüsün taş gibi olur sonra ıslanır ya öyle oldum ama ben sıktım biraz ağrım oldu çünkü çok ben sıkıncada geldi tabi .. göğüslerim çok büyüdü ve çok kasılıyor :KK43:
Evet benim süt kanallarım geniş olduğu için hamilelik boyunca sütüm aktı. Hatta sabah uyandığımda üstüm o kadar ıslanmış olıyordu ki buz gibi üşümüş oluyordum. Sonra da çok şükür bol sütüm oldu. Kızım 6 aylıkken 10 kiloydu 😄 Tek kötü yönü. Bir göğsümü emzirirken öbürü şırıl şırıl akıyordu.

Ayrıntılı için 20 haftaya randevu almamı söyledi doktorum. İkili temiz çıktı üçlü iki hafta sonra çıkacak. Biraz tedirginim. İnşallah hiç bir sorun olmadan atlatırız bu dönemleri. ❤

Evet benim süt kanallarım geniş olduğu için hamilelik boyunca sütüm aktı. Hatta sabah uyandığımda üstüm o kadar ıslanmış olıyordu ki buz gibi üşümüş oluyordum. Sonra da çok şükür bol sütüm oldu. Kızım 6 aylıkken 10 kiloydu 😄 Tek kötü yönü. Bir göğsümü emzirirken öbürü şırıl şırıl akıyordu.
Tek değilmişim benim de aynı sorunum var. Kızım ağlasa yada biraz uzun arayla emmemiş olsa gögüslerim akar üstümü mahfederdi. Çok şiddetli sütüm aktığı için kızım bir çok kez tıkanırdı gögsümü sıkarak akış hızını azlatmaya çalışırdım. Göğüs pedleri kullanmak zorunda kaldım. Hamile değilken de süt akardı şimdi yine süt geliyor. Kanallarım çok geniş galiba.

Ayrıntılı için 20 haftaya randevu almamı söyledi doktorum. İkili temiz çıktı üçlü iki hafta sonra çıkacak. Biraz tedirginim. İnşallah hiç bir sorun olmadan atlatırız bu dönemleri. ❤
Üçlü test verdin mi cnm ben carsba gidicem usg baktip sonra mi tahlil verdi. Kaç tüp verdi.

Tek değilmişim benim de aynı sorunum var. Kızım ağlasa yada biraz uzun arayla emmeiş olsa gögüslerim akar üstümü mahfederdi. Çok şiddetli sütüm aktığı için kızım bir çok kez tıkanırdı gögsümü sıkarak akış hızını azlatmaya çalışırdım. Göğüs pedleri kullanmak zorunda kaldım. Hamile değilken de süt akardı şimdi de yine süt geliyor. Kanallarım çok geniş galiba.
Evet canım. Bazısının kanalları dar olur. Sağma makinesiyle bile sütü çıkmaz. Benim de yan yatsam sütüm akar gider. Süt tazyikli geldiği için kızımın da genzine kaçardı.

Evet canım. Bazısının kanalları dar olur. Sağma makinesiyle bile sütü çıkmaz. Benim de yan yatsam sütüm akar gider. Süt tazyikli geldiği için kızımın da genzine kaçardı.
Aman bol olsun doya doya için bebeklerimiz inşallah. Olmaması da büyük sıkıntı.

Kızlar ben hamile kaldığımda 58 kiloydum. Şuan 16 haftamız yine 58 kiloyum göbeğim çok hafif belli 😣 burda neredeyse benimle aynı olan Cok kişi ortalama 6 kilo almış yorumları okudum 🤨benim bi kez olsun bulantım olmadı ne bulduysam yiyorum ama neden olabilir kafama çok takıldı şuan

Kızlar ben hamile kaldığımda 58 kiloydum. Şuan 16 haftamız yine 58 kiloyum göbeğim çok hafif belli 😣 burda neredeyse benimle aynı olan Cok kişi ortalama 6 kilo almış yorumları okudum 🤨benim bi kez olsun bulantım olmadı ne bulduysam yiyorum ama neden olabilir kafama çok takıldı şuan
Bende o kilolarda hamile kaldım.çok bulantım oldu hala düzeldim sayılmaz.55-56lara kadar düşmüştüm şu an 59 gibiyim.ama bu son dönem iştahıma baktığımda çok da alacakmışım gibi hissetmiyorum.bazen ben de acaba diyorum ama gittiğiniz kontrolde bebeğin gelişimi haftasıyla uyumlu ise çok da önemli değildir bence.özellikle belirli bir aydan sonra zaten bebek kilo almaya başlıyor.

Kızlar merhaba ben Temmuz annesiyim size sormaya geldim bugün 12+5 de ikili testte doktor kız dedi sizde böyle olup sonra değişen oldu mu ☹😜
Çookk😀
Kizlar bisey sorcam , benim sütüm geliyor .. çok erken biliyorum ama göğüsümün ucu bembeyaz hafif sıktım süt geldi . Sizdede oluyor mu ?
Bazen göğüslerimde acı şişkinlik hissediyorum ama hiç sıkarak denemedim.öyle bir kaç seferden birşey olmaz hemen ama sürekli sıkmayın hatta hiç sıkmayın meme hareketleri rahim kasılmalarıyla doğru orantılı çünki.memeyi sıktıkça emildikçe rahim de kasılıyor

Canım benim çok zayıf hamile kalan bir arkadaşım tüm hamileliği boyunca 3 kilo aldı oğlu 3,5 kilo doğdu. Kiloyla bebeğin pek bir alakası yok. Gelişimi iyi gidiyorsa bence sevinmen gereken bir durum kilo almamak. Beni doğuma yuvarlayarak götürecekler sanırım. Zaten kilolu hamile kaldım şişdiden şiştim. Kızımda 5 ay hiç kilo almamıştım.

Günaydın kızlar. Geceleri uykum hiç olmuyor gündüzleri sürekli uyumak istiyorum. Benim gibi olan var mı ?

Ben mom vital plus omega 3 ve d vit. Kullanıyorum. Çok düzenli kullanamıyorum, mom vital çok rahatsız ediyor 🥴içinde demir de varmış.

Kan değerim düşük çıktı diye ekstra demir başlayım dedim Ferrum diye,3 gün için içtim. Aşırı kabızlık yaptı, geri bıraktım 🤢
Bende mom vital kullanıyorum canım düzenli değil benimde bide Demir’e başlayacağım bugün laktofe diye bişi verdi doktor

iyi akşamlar :)

sidefer demir ilacı kullanıyorum sabah aç karnıma.
Kahvaltıdan sonra omepa vm ve osteocare kalsiyum desteği alıyorum.
Kahvaltıdan 2 saat sonra magnimore plus magnezyum.
öğlen ya da akşam yemeğinden sonra venatura d3k2.
benim romatizmam var ilacımı kullanamıyorum. Magnimore u bir tek o yüzden fazladan kullanıyorum. Gerisi gebelik için ☺️
Demir ilacına başlayacağım bende canım damla şeklinde verdi

Ben hiç yapay vitamin kullanmıyorum canım. Dengeli ve sağlıklı besleniyorum, bu durumda hiçbirine gerek kalmıyor. Sadece doktor Demir al derse başlarım. İlk gebeliğimde de bilinçli beslenerek 7 kilo almıştım. Senin de bulantın yoksa, her şeyi yiyorsan boşuna yapay vitamin alma
Herseyi yiyemiyorum canım bende çok aşma taraftarı değilim ama doktor al diyince dinledim bende

X