2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Kızlar şimdi 4.ayımızın içindeyiz ya .. beslenme şekli nasıl olmalı .. ilk 3 ay kandan besleniyormuş sonra ki süreç nasıl olmalı .. mesela balık çok önemliymiş tüketiyor musunuz ? Tüketiyorsanız hangi balıkları 🤗🤗
Tüketiyorum tabiki çok severim:) her türlü balığı yerim balık olsun yeter ki zaten hamilelikte zararlı olan balıkların listesi var onlar dışında mevsimine göre ne bulduysam🤭

Anladım cnm ben kadın doğum acile gittim..monitör yine göremeyeceğim kadar kafamın dibindeydi dr kalp atisiniatışını gösterdi goya eliyle ama ben yan acıdan bisi göremedim yattığım yerden..
Oraya gitmem iyi oldu biryandan,orda da perinatoloji varmış ve ben takiplerimeeorda devam edebilirim belki,salı poliklinik randevusu aldım perinatolojiye yollasinlar da oraya da gideyim..bugüne kadar gittiğim yer bana bayağı uzak,çocuğu okula götürüyorum diye orayı tercih etmiştim ama bugünkü gittiğim hastane özel arabayla 20dk.filân
Geçmiş olsun lekelenme mi oldu umarim sıkıntı yoktur.

Bana üreme organlarını gösterdi o panik heyecanla göremedim bile ya. Bide çok hızlı hareket ediyodu durmuyodu o yüzden ben bile şüpheye düşüyorum.
Yanımdaki arkadaşım bende gördüm dedi şahidimde var ama yinede bi daha duymam lazım 🤣
O zaman kesin erkek bana da kızımın gösterdi değişmez

Senin cildin esnek olabilir. Benim annem teyzem de öyle 1 tane çatlak yok. Bende ergenlikte olmuştu o yüzden çatlayabilirim.
İştahın açık mıydu peki? Ben kilo almadım ama çokta yemiyorum.
Ailede çatlaklı gebelik geçirenlerde daha çok oluyormuş sanırım sen kurtarabilirsin:)
Baya da açıktı valla iştahım gece bile uykumdan uyanır tatlılar yapıp yerdim😂
Ama kakao ve hindistan cevizi yağı çok iyi şimdiden kullanmaya başlarsan kurtarırsın paçayı:))

Ailede çatlaklı gebelik geçirenlerde daha çok oluyormuş sanırım sen kurtarabilirsin:)
Baya da açıktı valla iştahım gece bile uykumdan uyanır tatlılar yapıp yerdim😂
Ama kakao ve hindistan cevizi yağı çok iyi şimdiden kullanmaya başlarsan kurtarırsın paçayı:))
Şuan çatlak kremi bakıyorum. Hindistan cevizi yağını sürmek zor geliyor evde var.
Onu bebek yağıyla karıştırayım olmadı.

Crp için ne dediler? İlaç falan verdiler mi? İlk haftalarda benimde yüksek çıkıyordu crp ama hamilelikte olabilir, ilaca gerek yok dediler benim 24 çıkmıştı, sonra bı daha da baktirmadim
Bende ilk defa yüksek çıktı. 12,5 çokta yüksek değil, ilaca gerek yok. Bazen çarpmanın vs etkisiyle de yükselebilir dedi... Ama ilaç için kadın doğum dr una bi danış yinede dedi. Ama bende ilaç falan almayı düşünmüyorum

Şuan çatlak kremi bakıyorum. Hindistan cevizi yağını sürmek zor geliyor evde var.
Onu bebek yağıyla karıştırayım olmadı.
Hindistan cevizi yağının kokusundan nefret ediyorum midemi bulandırıyor:KK43:
Vazelinle karıştır hepsini tam koruma:)

Merhaba kızlar size bir sorum olacak, benim 12. Haftada erkek %90 demişti 14. Haftada da evet erkek dedi. Sizce artık cinsiyeti söylesem mi ailelere yoksa değişme olur mu? Cesaret edemiyorum 🤭 Israrla da soruyorlar, eşim de artık söylemek istiyor. Ne yapsam 16yı mı beklesem🤔
Ayy ne güzel siz saklamayı başarmışsınız. Bana ilk tahmin 12+5 te yapıldı ve %70 demişti. hastaneye gittiğimi bilenler de sordu haliyle.. bende hiç saklayamam söyledim... umarım değişmez 😄

Ben 16 kilo almıştım ama hiç çatlamadım 😎🤭

Peki ya hangi bölgelere sürüyordun 🤗
Göğüs ve karın şart tamam ama kalça bacak kol vs de var mı 👀
Sürdüğü bölgeler çatlaması sürmediği bölgeleri çatlayanlar varmış 🤦🏼‍♀️

Hindistan cevizi yağının kokusundan nefret ediyorum midemi bulandırıyor:KK43:
Vazelinle karıştır hepsini tam koruma:)
Bence bunun tek çaresi çok kilo almamak 😅 10 kilo almayı hedefliyim bakalım olacak mı 😢 bir kaç hamile göbeği gördüm korktum 😅

Arkadaslar yarin sabah 9 da evime cok yakin tip merkezi var kadin dogum dr na gidecegim 14 haftalik oluyorum dr gore bana regli tarihine gore ise 13+3 oluyor cinsiyet tahmini yapar degilmi sagliklimi diye gidecegim bekleyemiyorum ocagin ilk haftasini ayin 3 de devlette iki saniye bile bakmadi bebege iyi dedi cekti hangi ara gorduyse rahatlamam lazim hareket ettigini gorup bana gulmeyin hep korku var icimde sagliklimi diye

Kalça ve bacağa da sürdüm ama kola hiç sürmedim:))
Ama koluma sürmeme rağmen çatlamadı🤣 oturup tüm vücudu yağla kaplıyormuşuz bide 😂

Bacaga sart canim on bacak ve dizin alt bolgesi ic tarafi catliyor birde beke yakin yanlar kollara gerek yok

X