2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
İlk konturol sonrası 3 hafta sonra tekrar gel dedi. Ben buna gerek görmediğim için gitmedim. Tabi ki gitmek veya gitmemek herkesin kendi tercihi. Sadece bana böyle bir dönemde bu sıklıkla gidilmesinin garip geldiğini söyledim.
Kimse kendi kafasına göre, keyfi sık sık gitmiyor ki. Doktorumuz çağırıyor, gün veriyor ve o gün gidiyoruz. Giderken virüs olduğunu bizde biliyoruz ama maalesef senin kadar rahat değilim. O kadar uzun süre bekleyemem. Bebeğin sağlığından endişe ederim hemde özlerim görmek isterim. Ve bence bu annelik içgüdüsü, herkeste de aynıdır. Sizinki biraz garip

İlk konturol sonrası 3 hafta sonra tekrar gel dedi. Ben buna gerek görmediğim için gitmedim. Tabi ki gitmek veya gitmemek herkesin kendi tercihi. Sadece bana böyle bir dönemde bu sıklıkla gidilmesinin garip geldiğini söyledim.
Ben de size şaşiyorum bu kadar sık gittiğiniz için demişsiniz.. Bunu istinaden yazdim zaten..

İyide o zaman bu sizin iyi bir doktor bulamamanızla alakalı. Sizde iyi bir doktor bulsanız sık gitmekle ilgili bi kaygınız olmayacak o zaman.
Doktorumdan memnunum kızımın doktoru ve normal bir dönemde gittiğim gülerek eylenerek sohbet edererk konturol oluyordum. Ama bu dönemde hastalık sebebiyle kontrolde bile stresli hissediyorum. Sanırım benim doktorumda benim gibi olduğu için böyle düşünüyorum.

Kimse kendi kafasına göre, keyfi sık sık gitmiyor ki. Doktorumuz çağırıyor, gün veriyor ve o gün gidiyoruz. Giderken virüs olduğunu bizde biliyoruz ama maalesef senin kadar rahat değilim. O kadar uzun süre bekleyemem. Bebeğin sağlığından endişe ederim hemde özlerim görmek isterim. Ve bence bu annelik içgüdüsü, herkeste de aynıdır. Sizinki biraz garip
Evet haklısınız hı hı

Doktorumdan memnunum kızımın doktoru ve normal bir dönemde gittiğim gülerek eylenerek sohbet edererk konturol oluyordum. Ama bu dönemde hastalık sebebiyle kontrolde bile stresli hissediyorum. Sanırım benim doktorumda benim gibi olduğu için böyle düşünüyorum.
Ama devamlı kendi söylediklerinizle çelişiyorsunuz. Az önce de kendimi özel hissetmiyorum, istediğim ilgiyi göremiyorum, eşimide dr almıyor içeri, 5dk girip çıkıyorum diyordunuz. Şimdi de çok memnunum diyorsunuz. Doktor işini yapıor. O kadar çok kişi ile uğraşıyorki kendine dikkat etmesi normal. O öyle diye sen niye kendini bebeğini görmekten mahrum bırakıosn ki... sen de tedbirini al, dr gel dediğinde git. Sık sık demiorm

Ben de size şaşiyorum bu kadar sık gittiğiniz için demişsiniz.. Bunu istinaden yazdim zaten..
Evet arkadaşlar bana yazdı nasıl dayandın diye bende buna cevap olarak bende size şaşırıyorum dedim. Neden bu şekilde savunmaya geçtiniz anlıyamadım. Ben kötü bir şey söylediğimi düşünmüyorum. Kimseyi yargılamaya asla ama asla Çalışmıyorum. Konu çok normal bir sohbet tarzı ilerlerken yanlış anşaldım. Üzüldüm doğrusu.

Ama devamlı kendi söylediklerinizle çelişiyorsunuz. Az önce de kendimi özel hissetmiyorum, istediğim ilgiyi göremiyorum, eşimide dr almıyor içeri, 5dk girip çıkıyorum diyordunuz. Şimdi de çok memnunum diyorsunuz. Doktor işini yapıor. O kadar çok kişi ile uğraşıyorki kendine dikkat etmesi normal. O öyle diye sen niye kendini bebeğini görmekten mahrum bırakıosn ki... sen de tedbirini al, dr gel dediğinde git. Sık sık demiorm
Doktorum hastalıkten çok korkan ve tedirgin olan biri.

Haklı, inan bizde ailecek çok korkuyoruz .. Ama bunun doktor takibimizi engellemesini istemem. Çünkü riskli bi gebeliğim vardı başından beri ve gitmem gerekiyordu. Belki senin hiç sıkıntın olmadı, ondan bu kadar rahatsındır

Haklı, inan bizde ailecek çok korkuyoruz .. Ama bunun doktor takibimizi engellemesini istemem. Çünkü riskli bi gebeliğim vardı başından beri ve gitmem gerekiyordu. Belki senin hiç sıkıntın olmadı, ondan bu kadar rahatsındır
biliyomusun kendimi anlatmaya çalışmak istemiyorum çünkü msj yazmak sanırım yanlış anlaşılmama sebep oluyor. Kimseye taş atmaya çalışmadım. İsteyen istediği gibi davranır. Siz sık gidiyorsunuz düşüncesiz yada dikkatsiz davranıyorsunuz falan mı dedim.

Öyleyse 3 hafta sonra gel demezdi oda bence
Gerek görüyor ki 3 hafta sonra gel diyor çok korktuğu halde siz kendiniz gerek görmeyip gitmiyorsunuz
Herkes doktorların verdiği tarihe göre gidiyor yoksa kimse her gün her gün gitmiyor
Ben doktoruma güvenirim o ne zaman gel derse giderim kendi sağlığım ve bebeğin sağlığı için

Sorun çıkarmak için yazmadım ama sorun oldum sanırım. Neyse özür dilerim. Bir daha girmem sorunda kalmaz böylece.

Evet arkadaşlar bana yazdı nasıl dayandın diye bende buna cevap olarak bende size şaşırıyorum dedim. Neden bu şekilde savunmaya geçtiniz anlıyamadım. Ben kötü bir şey söylediğimi düşünmüyorum. Kimseyi yargılamaya asla ama asla Çalışmıyorum. Konu çok normal bir sohbet tarzı ilerlerken yanlış anşaldım. Üzüldüm doğrusu.
Burda herkese demiş oluyorsunuz da ondan savunmaya geçiyorum :) kimse gereksiz yere gitmiyor endişelenmeyin. Siz yine istediğiniz zamanlarda gitmeye devam edin. Gidenlere de şaşirmayin yeter.

yanlış anladınız sanırım ben doktorun ilgisizliğinden bahsediyorum. Yani ilgi yada özel bir muayene gibi hissetmiyorum. Giderken bu beni strese sokuyor. Ve boşuna para vermişim gibi hissediyorum. Kimi isterse her gün gider bu beni ilgilendirmez ki.
Önemli olan dr ilgisi değil bebeğimizi görmek sağlıklı olduğunu bilmek ben de sık gitmedim evet drlar cok ilgili olmuyorlar poliklinik tarzı bir yere gitmiyorum. Bi dr ile devam edip süreci sağlıklı tamamlamak istiyorum bi kaç tane değiştirdim zaten. arada bi ikinci görüş almak iyi olabilir ama her zaman.

Kime benzedi oğlun? Benim benzemesini istemediğim bir kaç kişi var inşallah onlara benzemez 😂
Bizim dışımızda kimseye benzemedi benim ve babasının karışımı sadece,hem dış görünüş olarak hem huy özellik olarak ikimizin ortası😂ama mesela ben dış görünüş olarak ne anneme ne babama benziyorum annemle babam esmer ben sarışınım ama korkma evlatlık değilim ben tıpa tıp anneanneme benziyorum 😂😂 huy olarak annemle babamın karışımıyım yani korkma sizin gibi olacak🤣

Anladim kuzum neyseki sürekli gitmen gereken bir doktor değilmiş

Yaa 😅 sende bu iş anlamlı düşman catlatmalik bi sarki olmalı çok duyulmamis olursada daha güzel olur bizim bi tayfa var benle konusmuyolar ama ne yapsam mutlaka taklit ediyorlar arkamdan bari onlara güzel örnek olmuş olayım şimdi onlardan biri hamile kesin yapar benden sonra😅😅 bugun beyaz bi elbise aldım yavaş yavaş hazırlıklara baslim 31 ine kontrol var 1 inde yaparım nasılsa aile arasında olcak kimse gelmicek😅 maksat guzel resim video çekmek 😅

Bizimki nin dayısı yok ama şükür amcası da yok babasına benzedi😅😅
Yaa şimdi bir sorumluluk duygusu ağır bastı bana🤣🤣
Valla ya herkeste vardır öyle bir tayfa bende o tarz iki kişi var biri yeni doğurdu adını da benim kızıma koyacağım adı koydu,halbuki laf arasında konuşmuştuk da pislik😒 ben ne yaparsam onu yapıyor pis özenti kadın🤣
Evet ya ileride çocuğa izlettiğinde çok güzel olur😍😍

Bizim dışımızda kimseye benzemedi benim ve babasının karışımı sadece,hem dış görünüş olarak hem huy özellik olarak ikimizin ortası😂ama mesela ben dış görünüş olarak ne anneme ne babama benziyorum annemle babam esmer ben sarışınım ama korkma evlatlık değilim ben tıpa tıp anneanneme benziyorum 😂😂 huy olarak annemle babamın karışımıyım yani korkma sizin gibi olacak🤣
Valla benim arkadaşımın çocuğu aynı kaynanası 😂 her çocuk anne babaya benzemiyor. Detaylı ultrasonda iyice yüzüne bakıcam az çok bi fikrim olur.

Valla benim arkadaşımın çocuğu aynı kaynanası 😂 her çocuk anne babaya benzemiyor. Detaylı ultrasonda iyice yüzüne bakıcam az çok bi fikrim olur.
Aynen kesin olur eşim gibisin sende o da ultrason resmine bakıp aha bu aynı sen diyor nerden anlıyorsa😂😂
Ayy kaynanama benzeseydi çok kötü olurdu inşallah kızda bana benzer🤣🤣

Aynen kesin olur eşim gibisin sende o da ultrason resmine bakıp aha bu aynı sen diyor nerden anlıyorsa😂😂
Ayy kaynanama benzeseydi çok kötü olurdu inşallah kızda bana benzer🤣🤣
Açıkcası benim kaynanamda güzel bi hanım değil 😂 kayınbabam çok yakışıklı karizmatik bi adam her gören şaşırıyor. Kocamda annesi güzel olmadığı için babası kadar yakışıklı olmamış kardeşleri de daha kötü alakasız 😂 ay kınamıyım diyorum duramıyorum işim dualara kaldı🥺

X