2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim anlamadığım 32. haftadan sonra nolucak? Yani 32. hafta erken bir süre ve ben doğum iznimi kullanmak istemiyorum. Rapor mu almamız gerekiyor? yoksa gelip çalışıcaz mı çok ironik :110:
Bizim okul "24-32 arası idari izinde olanlar 32den sonra çalışır raporu alıp 37'ye kadar çalışmak zorunda" dedi.

yyaprak yyaprak H Hayrosgiller Kızlar o kadar üzüldüm ki anlatamam. Rabbim acınızı hafifletsin 😔 en hayırlı zamanda tekrar aynı duyguyu nasip etsin size 😔😔 bende 12+3'de gideceğim kontrole ama acaba erkene mi çeksem diye bile düşündüm şuan bir belirtiniz olmadı mı acaba ?

Kızlar benim de bugün kontrolüm vardı.
10+3ken yine daha küçük gözüktü 10+1 olarak. 3.2cm olmus, baya hareketliydi.
Kanama alanı tamamen yok olmuş, inşallah bir daha oluşmaz. Progestan haplarim da dün bitti. Doktor paket bittiyse almana gerek yok artık dedi. Sadece folik asit ve magnesium alıyorum. Demire baktı, normal çıktı. Akıntı için de normal dedi. 4 hafta sonra inşallah yeni güzel haberlerle 🤲
çok sevindim:) benim de 1.5 aydır kahverengi akıntım tamamen bitmişti. 2 gündür hafiften yine başladı, keyfim kaçıyor.

Merhaba ben bisey sormak istiyorum 6,5 haftada ve 8. haftalarda bebeğin kalp atışını duydum
hatta ben bazen bebegi hissettiğimi düşünüyorum ama o haftadan sonra bebeğimi sanki hissetmemeye başladım 9. haftadayım bu normal mi ? siz bebeğin olduğunu hissediyor musunuz ?
hatta çocuk düştü mü diye çok düşündüm kanama olur dediler

çok sevindim:) benim de 1.5 aydır kahverengi akıntım tamamen bitmişti. 2 gündür hafiften yine başladı, keyfim kaçıyor.
Benim En fazla 2 gün temiz kalıyor, sonra hafif yine gösteriyor kendini lekeler. Hayırlısı inşallah bundan sonra bakalim devam edecek mi 🤷‍♀️ keyif kaçırıcı gerçekten, için rahat etsin istiyorsan doktoruna sor yine bir.

Bizim okul "24-32 arası idari izinde olanlar 32den sonra çalışır raporu alıp 37'ye kadar çalışmak zorunda" dedi.
Aslinda kendinizi iyi hissettikten sonra 37 e kadar calismak dogumu da kolaylastiriyor. Ben gecen sene 7 ocakta izne ayrildim 15 ocakta suyum geldi 3.5 saat icinde dogurdum. Aslinda tahmini doğum tarihim 1 subatti. Anasinifinda surekli hopla zipla danset derken baya ise yaradigini dusunuyorum😄

Merhaba ben bisey sormak istiyorum 6,5 haftada ve 8. haftalarda bebeğin kalp atışını duydum
hatta ben bazen bebegi hissettiğimi düşünüyorum ama o haftadan sonra bebeğimi sanki hissetmemeye başladım 9. haftadayım bu normal mi ? siz bebeğin olduğunu hissediyor musunuz ?
hatta çocuk düştü mü diye çok düşündüm kanama olur dediler
Merhaba o haftalarda bebegi hissetmen imkansız çünkü çok küçük ve güçsüz olduğu icin hareketi senin karnında hicbir etki yapmaz. Gaz kıpırtısıdır o haftalarda cok oluyo, benim 10+3 ama hic hissetmedim. İlk gebeliklerde 19-20. Haftalarda ikinci gebeliklerde 14-15. Veya daha gec bi haftada zar zor hissediliyor, tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilir ama doktorlar da böyle diyo hep. Hepimiz senin gibiyiz canim 3-4 haftada bir muayeneye gidiyoruz o aralarda bebegimiz iyi mı yaşıyor mu bilemeyiz, kimisi diyoki bulantim vardı bir anda kesildi meğer o ara bebegimin kalbi durmuş diyo kimisi ayni belirtiler devam ederken bu acıyı yaşıyor, kafani rahatlatmak zorundasın, yoksa 9 ay böyle geçmez, Allah'a emanet edeceksin bebegini, muayaneleri iple cekerek dua ederek sağlıklı beslenerek bekliceksin, hepimiz gibi yani 😊 Allah korusun dayanılmaz bir sanci veya en ufak bir lekelenmen olursa hemen beklemeden acile gidersin, bunun dışında endişe etmenin sana bi faydasi yok malesef. Rabbim hicbirimizi korktugumuza uğratmasin, sağlıkla tam vaktinde kavuştursun bebeklerimize inşallah ♥️

Merhaba o haftalarda bebegi hissetmen imkansız çünkü çok küçük ve güçsüz olduğu icin hareketi senin karnında hicbir etki yapmaz. Gaz kıpırtısıdır o haftalarda cok oluyo, benim 10+3 ama hic hissetmedim. İlk gebeliklerde 19-20. Haftalarda ikinci gebeliklerde 14-15. Veya daha gec bi haftada zar zor hissediliyor, tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilir ama doktorlar da böyle diyo hep. Hepimiz senin gibiyiz canim 3-4 haftada bir muayeneye gidiyoruz o aralarda bebegimiz iyi mı yaşıyor mu bilemeyiz, kimisi diyoki bulantim vardı bir anda kesildi meğer o ara bebegimin kalbi durmuş diyo kimisi ayni belirtiler devam ederken bu acıyı yaşıyor, kafani rahatlatmak zorundasın, yoksa 9 ay böyle geçmez, Allah'a emanet edeceksin bebegini, muayaneleri iple cekerek dua ederek sağlıklı beslenerek bekliceksin, hepimiz gibi yani 😊 Allah korusun dayanılmaz bir sanci veya en ufak bir lekelenmen olursa hemen beklemeden acile gidersin, bunun dışında endişe etmenin sana bi faydasi yok malesef. Rabbim hicbirimizi korktugumuza uğratmasin, sağlıkla tam vaktinde kavuştursun bebeklerimize inşallah ♥️
Çok güzel yazmışsınız. Gerçekten bu dönemlerde çok insan çok panik oluyor. Her hafta doktora gidesi geliyor dilerim hayırlısı ile alırız kucağımıza hepimiz

Benimde 12. Haftanın başında lekelenmem olmuştu. Doktor bir sıkıntı görmemişti nedenini bilmiyorduk. Şükür şimdi geçti. Yarın tekrar kontrolüm var inşallah yine bir sıkıntı yoktur. Seni çok iyi anlıyorum. Üzme kendini doktoruna güven ve hareketlerinde biraz daha dikkatli davran. Doktor normalde hiçbir kanamayı normal görmeyiz ama bazen böyle sebepsiz kanamalar olabiliyor 14-15 haftaya kadar sürebiliyor demişti. Acile gittiğim doktor da bebek büyüdüğü için kendine yer açıyordur o yüzden olmuş olabilir demişti. Yani demem o ki her kanama kötü değil iyi düşün iyi olsun inşallah
Çok teşekkür ederim içimi rahatlattın aynı şeyleri yaşayan biri ve sağlıklı devam eden gebelikler duymak rahatlatıyor insanı. Kanama fobisi oluştu bende hemen kötüye yoruyorum😔

Ben sürekli açlık hissi yaşıyorum yiyorum bi süre sonra sanki yememişim gibi sizde de öyle oluyor mu acaba bende Bişiler mi eksik
Mide kazınması asit arttığı için oluyor bende baştan beri var sadece yerken o his duruyor sonra devam doktor bana mide kotuyucu verdi ama almadım henüz

Ay geçsin valla çok gıcık Bi durum inşallah dediğin gibi olur 🙏🏻🙏🏻
Bende de var yedikten sonra dilimin arkasında acı tat oluyor uzun süre yemediğinden geçiyor daha kötüsü var bir gebeliğimde yaşamıştım aseton tadı o daha berbat su içip duruyordum onda üç dört gün sürmüştü

Bende de var yedikten sonra dilimin arkasında acı tat oluyor uzun süre yemediğinden geçiyor daha kötüsü var bir gebeliğimde yaşamıştım aseton tadı o daha berbat su içip duruyordum onda üç dört gün sürmüştü
AA aseton tadı hiç duymadım ama bendeki tatta çok garip rahatsız edici. Yemek yiyince geçiyor sonra ardından başlıyor Bi de su hiç içemiyorum

ben bu hafta çok zorlanıyorum ilk defa serum yedim 10+5 oldum. inşallah atlatırız sağlıkla ve hayırla
Bu haftalar pik yaptigi zamanlar diye biliyorun bn ne yazikki :KK43: ilk gebeligimde de doktor 9 ve 10 da artar demisti . Bnm hatirladigim 12 de bitmis gibiydi . Az kaldi diye teselli edelim kendimiiizi

Canim cok guzel yazmissin.
Cok tesekkur ederim.Içim ferahladi.esimi de darliyorum cok hatta diyorumki eve ultrason cihazı alalim yemin ediyorum ki internetten baktik 😅
İlk defa hamile kaldığım için nasil bir şey olduğunu anlamiyorum evet gaz sancim vardi daha önceden de oluyordu sanki o kismimda şişlik var da bebek oradaymış gibi geliyordu sanki o şişlik indi diye korktum yani hareket olarak değilde şişlik olarak hissediyordum baskı vardi sanki ya da ben alıştım tam anlayamıyorum

X