2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
10 gun oldu canım ben kan vereli, bugun yarin gelir diye bekliyorum bakalım. 11 saat fark var Kaliforniya ile, sapık gibi saat hesaplıyorum güzel haberlerle geliriz inşallah
Ahaha İyi o zaman haberini bekliyoruz.. ben çok da yanılmamışım koca 11 gün geçmiş

Canım yarım saati baya geçti nasıl ultrason sonuçların konuşmalara bakamadım gerçi belki yazmışsındır benim haftaya ultrason o zaman karar vericez nipt e ama ben başka bilmiyorum buralarda öğrendiklerim bu kadar bir de harmony diye bir şey yazılmıştı onun hakkında en ufak bir bilgim yok

Çok çok sağol canım o zaman sabırsızlıkla 20.haftayı bekleyeceğim. Hem sağlığı hem cinsiyeti için. Ay bir geçmiyor şu günler. İbrahim tatlısese bağlayıp duruyorum

Çok şükür ultrason sonuçları iyiydi bebiş takla atıyordu cinsiyeti belli değilmiş ama doktor erkeklik organlarını göremedim henüz belli olmaz dedi. 3 gün ileri gözüküyordu ama sapmalar yine olası.
Bizim yaptıracağımız fetal dna miş, orada çıkacak bakalım sonuçlar. Sağlığı sıhhati yerinde olsun gerisi işin esprisi

Ben sürekli açlık hissi yaşıyorum yiyorum bi süre sonra sanki yememişim gibi sizde de öyle oluyor mu acaba bende Bişiler mi eksik
Ben varım canım bir sorun olduğunu düşünmüyorum.. tüm kan değerlerim iyi çıktı ama iştahım delilo..ne bulsam yiyorum aşırı doyuyorum, 1 saate kalmadan açlıktan midem kazınıyor. Günde ort. 15 bin adım atıyordum ona rağmen 6 kilo aldım yani demem o ki ilk 3 ay için sağlıksız gebelik örneğiyim. Şekerim mekerim de iyiymiş doktor dedi. İnşallah el atıcam bu duruma çünkü 3 hafta evden çalışcam 6 kiloyu 2 ye katlamaktan korkuyorum.

Kizlar hamileliginde bas agrisi yasayan var mi? Normal mi bu? Tansiyonum da normal.Kafam zonkluyor iki gundur.12 haftalik hamileyim
Tuz ve yağ alımını azaltıp sağlıklı beslenme yapılması gerekiyormuş canım ben çekiyorum bu ağrıyı aşırı derece.. Ama iki günde bir pik yapıyor sağlıklı beslenemiyorum.

Bende uc ayda bes kılo almıs bulunmaktayım bır ayda ızne ayrıldım ıns rekor kırmayız senle beraber

Kızlar nasılsınız ıns ıyısınızdır bu aralar yogunluktan giremeidm burayada ama sayfaları okudum hepsını size bırsey sorcam bu hafta 12. Haftadayım doktor ozelde yaptırmazsan 11-14 hafta arası yaptır devlette dedi ikili testi bu hafta yaptırmayı düşünüyorum ama nıyeyse çok gerginim yaptırmak bıle istemıyorum ama merakta edıyorum zaten netlıkte vermıyormus bu test neyse ıns bu hafta randevu alabılırım cunku koronadan ötürüde hıc alamıyorum sizce ıkıli testı yaptırmayıp direk üçümü yaptırsam ya zamanı gelınce

Hahahah vala bende öyleyim ama bakılmayan bişey mi var acaba kan da dedim herkes ilk 3 ay kilo veriyor ben midem bulandıkça yiyorum

Ultrasonda burun ve ense kalınlığına bakıldı mı? Neden yaptırmak istemedin hani gözünde büyüdüğü için mi? Onun dışında bu testleri yaptırıp yaptırmamak çok kişisel bişey

Ultrasonda burun ve ense kalınlığına bakıldı mı? Neden yaptırmak istemedin hani gözünde büyüdüğü için mi? Onun dışında bu testleri yaptırıp yaptırmamak çok kişisel bişey
Yok canım ona bakılmadı once kadın doguma gıderım orda bakar dıye dusundum devlettekı doktor sence öyle yapmayıp dırek özeldekı doktorum baktıktan sonra mı yaptırsam gözümde büyümüyor kuzum da ikili test ıcın netlik degil oran üzerınden gittiginden herhalde kafamı karıstırmak ıstemedım gibi bırsey ınan bende sebebını bılmıyorum :)

Ben bakıldı da devlete test için gideceksin sandım devlette de doktor yine bakar. Yani dediğinde haklısın kesinliği olan bir test değil, ama yaptırıp yaptırmamak çok kişisel bişey. Gönlünden nasıl geçiyorsa. Yine de ultrasonu atlama derim ense ve burun da fikir verebiliyor. Sağlıkla doğsun hepimizin bebişleri

Merhaba aynı problem bendede var. Yalnız olmadığıma çok sevindim:) Ama bu durum gerçekten çok can sıkıcı. Menepozlu teyzeler gibi altıma kaçırmış gibi oluyorum Annemle dalga geçerdim, şimdi çok pişmanım

Ayni test temelde hepsi. Non invasive prenatal test (nipt) yapan firmaya gore ismi değişiyor. Serenity, harmony, vs. Bir de gen tarama şekilleri farklı olabiliyor. Genelde paketlerde iki farklı kapsam var. Temel pakette kromozom bozuklukları ve cinsiyet hastalıklarına bakiliyor, plus pakette ise ek olarak mikrodelesyonlar oluyor. Yani benim darladığım firmalardan öğrendiklerim bu kadar.

Hahahaha annelerle dalga geçmemeyi anne olurken öğrenmemiz çok büyük bir ironi oldu, zira ben de çok dalga geçerim kendisiyle Ben de kimsenin bu konuyla ilgili yazmadığını görünce yalnızım sanmıştım, demek ki normal bir durummuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…