2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar selam, bir sorum olacak. İç çamaşırımda kokusuz, kıvamsız bir ıslaklık oluyor. Doktora söyledim herhangi bir test yapmadan Donaxyl verdi ama kutu bitmesine rağmen herhangi bir değişiklik olmadı. Altıma kaçırmış gibi oluyorum akıntıdan çok, acaba bu sizlerde de var mı? Normal bir durum mu? ☺️
Evet benim de oluyor hep kanama sanıyorum özellikle sabah kalktığımda ıslaklık oluyor. Progestan prilam folidoce bir de eutyrenox mu ne tiroid ilacı kullanıyorum onlardan biri yapıyor diye düşünmüştüm

Ben cinsiyetini söyledim ama benimki kromozom testiyle belli oldu. Ultrasonla daha geç belli oluyor, netleşmezse lütfen üzülmeyin :) :)
Hımmm sizden bahsetmemiştim bizim 2-3 akrabadan Kişiler 11+4 lerindeyken kız, erkek olduğunu öğrenmişlerdi ondan söyledim sizde şanslıymışsınız direk kesin öğrenmişsiniz 😍😍😍😍

Kızlar selam, bir sorum olacak. İç çamaşırımda kokusuz, kıvamsız bir ıslaklık oluyor. Doktora söyledim herhangi bir test yapmadan Donaxyl verdi ama kutu bitmesine rağmen herhangi bir değişiklik olmadı. Altıma kaçırmış gibi oluyorum akıntıdan çok, acaba bu sizlerde de var mı? Normal bir durum mu? ☺️
Bende de var aynısı bugün doktora soracağım.

Evet benim de oluyor hep kanama sanıyorum özellikle sabah kalktığımda ıslaklık oluyor. Progestan prilam folidoce bir de eutyrenox mu ne tiroid ilacı kullanıyorum onlardan biri yapıyor diye düşünmüştüm
evet ben de progestana yoruyorum :) euthyrox yapmıyor gibi geliyor.

J Jellymo Asli06m Asli06m kızlar sizin nipt testi sonuçları geldi mi yoksa daha 1 hafta mı oldu göndereli..bana zaman geçmediği için göndereli çok olmuş gibi hissettim 🤦🏻‍♀️
bana da bugün doktorum ultrason yapıp genetik test önerecek. aklımızda kalmasın bilelim, bence yaptır demişti geçen kontrolde. nipt testi mi yaptırıcaz ki? başka testler de var mı bilginiz var mı? :) yarım saate öğrenicem aslında da heyecanlandım :KK70:

Son düzenleme:
Bende progestan fitil yüzünden öyle bir aşırı ıslaklık oluyor. Günlük ped de pek kullanmak istemiyorum. Fitili bıraktım bir kaç gündür, akıntım çok azaldı.
Ben de progestan kullaniyorum ama hap olarak. Ondan olabileceğini düşünmemistim

Bugün tekrar gittik kontrole, çok hareketli, sanki önden gidiyor gibi, eli ayağı belli olunca acaba erkek mi dedim hep kız hissediyordum(çok istediğimizden herhalde) bugün erkek gibi geldi.. Vajinal ultrasonda hiçbir şey anlamadık. Var mı cinsiyet tahminleri güzel anneler..

Bir de bu cinsiyet ve organlarının tamamen sağlıklı olup olmadığı 20.haftada mı netleşir?
Amaaan nasıl güzel büyümüş maşallah :KK200: cinsiyette 16.haftada bakılınca yanılan doktor çok olmuyor ama bazen 20.haftadaki detaylıda kız beklerken erkekle karılaşanlar da oluyormuş :) ama organlarına 20 deki detaylıda bakılıyor canım evet. orda beyin böbrek dalak Allah ne verdiyse bakılıyor. Oğlumda böbrek genişlemesi görülmüştü mesela, erkeklerde olurmuş. Hamilelik sonuna kadar takip edildi sonra :)

Ya ben de sürekli afedersiniz hissediyorum bir şey akıyor. Diyorum heralde yine kanama fln oldu. Bakiyorum hicbir sey yok. Ama ıslaklık dedigin gibi sanki altıma etmişim 🙊
Yarın kontrolüm var, soracağım doktora :)
Ben de kanama sanıp korkarak tuvalete gidiyorum, daha önce şu kanama olayını yaşadığımız için hiç atamayacağız galiba kafamızdan 😥 Ama ben fitilden başka herhangi bir ilaç da kullanmıyorum, fitilden önce akıntı gibiydi, şimdi su gibi oluyor. Ben de yarın doktora soracağım bakalım 😌
Bende de var aynısı bugün doktora soracağım.
Beni de haberdar eder misiniz? 🙂
Kesinlikle, ama ben dediğiniz ilaçlardan ziyade sadece fitil, multivitamin ve demir ilacı kullanıyorum. Hangisinden kaynaklı acaba? Ya da hiçbirinden kaynaklı değil de olası ve doğal bir durum mu ki 🤔

Ben de kanama sanıp korkarak tuvalete gidiyorum, daha önce şu kanama olayını yaşadığımız için hiç atamayacağız galiba kafamızdan 😥 Ama ben fitilden başka herhangi bir ilaç da kullanmıyorum, fitilden önce akıntı gibiydi, şimdi su gibi oluyor. Ben de yarın doktora soracağım bakalım 😌

Kesinlikle, ama ben dediğiniz ilaçlardan ziyade sadece fitil, multivitamin ve demir ilacı kullanıyorum. Hangisinden kaynaklı acaba? Ya da hiçbirinden kaynaklı değil de olası ve doğal bir durum mu ki 🤔
Bir çok kişide varmış görünüşe göre , normaldir umarım.
Bakalım doktorlar ne diyecek 👍

Valla canim ben 11+4 diye gittim 12+4 olarak ciktim.😅 iyi ki erken gitmisim yoksa bebiş bu hızla büyüdüğü için yaptıramazdım ikili taramayı😂Allahtan geç döllenmeydi geriden geliyordu şimdi önde gidiyor eşek sıpası🥰
Yaaa bu kadar önden gidiyorsa erkek olabilir mi acabaaaa? :KK200: Cinsiyetle ilgili bir şey söyledi mi doktorr?

Yaaa bu kadar önden gidiyorsa erkek olabilir mi acabaaaa? :KK200: Cinsiyetle ilgili bir şey söyledi mi doktorr?
Bu önden gidiyor teorisi de herzaman tutmuyor. Arkadaşım her kontrole gittiginde bebek en az 5 gün önde gözüküyordu. Şu an 20.haftasinda bebek 22.hafta gibi gelişmiş. Ama cinsiyeti kız 😇 babayiğit bi kız olacak heralde 😀

Doktor hamilelikte vajen Ph si değişebiliyor normal dedi 🙏🏼

J Jellymo Asli06m Asli06m kızlar sizin nipt testi sonuçları geldi mi yoksa daha 1 hafta mı oldu göndereli..bana zaman geçmediği için göndereli çok olmuş gibi hissettim 🤦🏻‍♀️
10 gun oldu canım ben kan vereli, bugun yarin gelir diye bekliyorum bakalım. 11 saat fark var Kaliforniya ile, sapık gibi saat hesaplıyorum 😛 güzel haberlerle geliriz inşallah 🧚‍♀️

Normalde mart ortasi gibi kontrolüm vardi ama dayanamadim bugün randevu alip gittik hastaneye. Her sey yolunda, haftasiyla uyumlu😊
Doktor cinsiyet icin bakti ama bacaklari ust uste atmis arada da kordon olunca anlasilmadi. Haftaya tekrar gel tekrar bir bakalim dedi. Oglum var bir tane bu bebegi de erkek hissediyorum ama bakalim ❤️

Evet, Allah korusun 😬farklı tat arayışından da olabilir evet😊 Yemeyi kendime yasakladığım için galiba, aburcubur yemek istiyorum 😅 arada yemekten zarar gelmezmiş ama 😁
Kız sorma valla bende hep öyleyim abur cubur istiyo canım cipsler kekler falan filan 😁😁😁 geçen yedim cips dünde halley yedim
Afiyet olsun, ne yapalım insan dayanamıyor ki..🙈😀
Sağolasın bacım sana da afiyet olsun 🤩 dayanamıyor valla insan

X