2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Evet benim de kızımda ultrasonda her şey düzgündü. Ama kanımda ne yüksek çıktıysa artık riskleri çok yükseltti. Çok şükür sağlıklı doğdu. Bilmiyorum gene öyle olursa ultrasonu baz alırım diyorum ama bilemiyorum gene de
Geçen okuyordum ense kalınlığına normal deselerde burun kemiği gözükmüyor yanı kanda riskler yüksek olsada ultrasonda mutlaka ölçümlerinde eşlik etmesi gerekiyor annelerin yazılarını okudum ikili üçlü testleri yüksek riskli çıkan ama ultrasonları normal olanların çocukları normal doğuyor tabi el ayak ölçümlerindenden ve kalbinin durumundan anlıyorlar bu hafta beni ölçmedi doktorum ama istanbuldaki doktoruma gitmeyi düşünüyorum bebeğimin her organına bakılması için bu kan testleri kafa karışıklığı yapıyor çoğu kişi öyle yazmış benim çıkmadı ama yaşım riskli çıkacak gibi😂

Yaşım ve beta hcg yüksek ise bulantılarım var riskli çıkma durumum olabilir kanımın doktorların boşuna beni endişelendirmesini istemem sinir oluyorum gereksiz endişe yaratıyorlar haklı olmak için koronadan dolayı 20. Haftayı bekliyorum istanbuldaki doktoruma gitmek için erken hastalık kapmak istemiyorum gerçi iş yerinde kimse maske takmıyor😂 bakalım Rabbim korusun bizleri

Yaşım ve beta hcg yüksek ise bulantılarım var riskli çıkma durumum olabilir kanımın doktorların boşuna beni endişelendirmesini istemem sinir oluyorum gereksiz endişe yaratıyorlar haklı olmak için koronadan dolayı 20. Haftayı bekliyorum istanbuldaki doktoruma gitmek için erken hastalık kapmak istemiyorum gerçi iş yerinde kimse maske takmıyor😂 bakalım Rabbim korusun bizleri
Aynı korku bende de olduğu için benim haftaya gideceğim doktor şu anda da detaylı bakıyor. Kalbine beynine işte her yerine bakacakmış yarım saat. Bir de projeksiyonda gösteriyormuş eşleri de çocukları da alıyor eşim ilk defa görecek çocuğu hem de büyük ekranda. Çok heyecanlıyım

Aynı korku bende de olduğu için benim haftaya gideceğim doktor şu anda da detaylı bakıyor. Kalbine beynine işte her yerine bakacakmış yarım saat. Bir de projeksiyonda gösteriyormuş eşleri de çocukları da alıyor eşim ilk defa görecek çocuğu hem de büyük ekranda. Çok heyecanlıyım
Bende endişe ve şok etkisi olmaması için daha önce yaşadım onuniçin bu ikili testleri araştırdım sonuç yüksek riskli çıksada sakin kalmak için 😂 sakin biriyim ama karşımdakinin bende gereksiz endişe yaratmsması için okuyup anlamaya çalıştım anladığım bu testler de risk çıkmasada 21-18 anormalisi olabiliyor riskli çıksada normal oluyor yani herşey ultrasondan geçiyor genetik kusurlarıda görebiliyor iyi doktorlar inş seninki de iyi geçer benim ense ölçümü iyi çıktı burun kemiği gözüktü bakalım bundan sonrasılar nasıl çıkar hakkımızda hayırlısı

Kızlar 12+4 teyim ve en kötü zamanları yaşıyorum insan hayret ediyor düşeceği yerde sanki daha da arttı beş gündür. Bi umut verin ne zaman geçecek bu mide ?
Ben 9+2’deyim, son iki üç gündür bulantılarım ve koku duyarlılığım çok arttı ki başlarda hiç bulantı yaşamadım diyebilirim. Kişiden kişiye değişiyor bu durum ama bitişi için genelde 12’den sonraki haftaları söylüyorlar.

Oy senin çokmuş doktor bir şey demediyse bırakma devam et.
Her kontrolde ölçüyor canım bakıyor kaç mm diye
alttan mi muayene ediyor sürekli doktorun cnm olcümü ordan mi yapiyo yoksa karindan mi bnm coktu ya 3. aya kadar kullnicaksn sonra bitlrakacaksn dedi estrofemide 11. haftada birakmami soyledi prolutex kullniydum sabhlari göbekten oda 12. haftaya kadardi onuda biraktim oksapar ve elevit kullniyrm sadece simdi

alttan mi muayene ediyor sürekli doktorun cnm olcümü ordan mi yapiyo yoksa karindan mi bnm coktu ya 3. aya kadar kullnicaksn sonra bitlrakacaksn dedi estrofemide 11. haftada birakmami soyledi prolutex kullniydum sabhlari göbekten oda 12. haftaya kadardi onuda biraktim oksapar ve elevit kullniyrm sadece simdi
Bi sorun yoksa biraktiriyorlar yüksek doz da iyi değilmiş.
Alttan değil karından bakıyor. Kısa çıktığı zaman emin olmak için alttan da baktı bir kez ondan sonra hep karından baktı.
Kısalma var diye korkudan ben de 10 günde bir kontrole gidiyorum. Bizim haftalar da çok erken 30dan sonra bebeklerin ağırlığıyla da kısalacak. Sonraki kontrolde sen de ölçtür canım kısalma varsa 25 mm altına inmeden progestan ve uzanmakla tekrar uzuyor

Ben oğlumu 18 de hissetmiştim ikinci diye 14-15 gibi hissederim diyorum. Ama şu anda 12yim hiç hissetmiyorum bence daha erken ama belli de olmaz. Kişiden kişiye değişen bişey. Dün akşam 1 saat uzanıp elim karnımda hareket etsin diye bekledim öksürdüm nefes tuttum falan ama hareket yok. Gaz hareketi damar seyirmesi falan oluyor anca pıt pıt
Ben 13+4 um. Yaklasik 2 haftadir bebegin oldugu yere yuz ustu yatarsam sanirim sikistigi cok hafif hissediyordum. Bu hafta daha da belli bir sekilde ozellikle yemeklerden sonra elimi bebegin oldugu yere denk getirebilirsem pitir pitir icerde hareket ettigini kisa sureli de olsa hissediyorum. Burda arkadaslara hissettigimi yazmistim ama bircok kisi hissedilmez diye soylendi :) esim cuma gunu kontrolde doktora sordu hissettigini soyluyor diye doktor da hissedebilir dedi. Kelebek kipirtisi gibi hisseder ama disardan birinin hissetmesi 20. Haftayi bulur dedi

Ben 13+4 um. Yaklasik 2 haftadir bebegin oldugu yere yuz ustu yatarsam sanirim sikistigi cok hafif hissediyordum. Bu hafta daha da belli bir sekilde ozellikle yemeklerden sonra elimi bebegin oldugu yere denk getirebilirsem pitir pitir icerde hareket ettigini kisa sureli de olsa hissediyorum. Burda arkadaslara hissettigimi yazmistim ama bircok kisi hissedilmez diye soylendi :) esim cuma gunu kontrolde doktora sordu hissettigini soyluyor diye doktor da hissedebilir dedi. Kelebek kipirtisi gibi hisseder ama disardan birinin hissetmesi 20. Haftayi bulur dedi
Bi haftadır ben de hissediyorum arada. Oğlumda da öyleydi. Onda 13 haftalıkken hissediyordum bunda daha erken oldu. Gazdan kan akışından çok farklı bir his. 😊

13de beeelki hissedilebilir ufak ufak. Bi de ilk hamilelik değilse göbek yoksa vs olabilir. Ama o muhabbet 9-10 hafta içindi kim söylemişti hatırlamıyorum ama bebek 2-3 cm olduğu zamanlar yani. 10 hafta öncesi mümkün değilmiş onu demiştik. İlk hareketler aynı mısır patlaması gibi olmuştu bende kıpırtı gibi değil de. Herkeste farklı oluyordur ama belki

Bi sorun yoksa biraktiriyorlar yüksek doz da iyi değilmiş.
Alttan değil karından bakıyor. Kısa çıktığı zaman emin olmak için alttan da baktı bir kez ondan sonra hep karından baktı.
Kısalma var diye korkudan ben de 10 günde bir kontrole gidiyorum. Bizim haftalar da çok erken 30dan sonra bebeklerin ağırlığıyla da kısalacak. Sonraki kontrolde sen de ölçtür canım kısalma varsa 25 mm altına inmeden progestan ve uzanmakla tekrar uzuyor
yaa bende 12 martta gidecegim bende sorayim doktruma o zmn cnm iyi oldu dedigin

Canim elevit in domuz jelatini icerdigini okumuştum. Bayer de bunu yalanlamiyor."evet kullaniyoruz ama sagliga zarari yok" seklinde aciklamalari var. Bu konuda belki hassassindir belki degilsindir, tabikii saygi duyarim. Onun muadili baska ilaclar var. Haber vermek istedim☺️

X