2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim anladığım kadarıyla bir sorun yok HoppaHepatit B VE Sitomegalovirüs bağışıklığın çıkmış, Allah korusun aktif bir enfeksiyon yok. Toksoplazma için bağışıklığa bakılmamış, ona hala dikkat etmek gerek. Çiğ etlerden, sucuk salam sosis gibi gıdalardan uzak durulması ve meyve ve sebzelerin iyice yıkanılması öneriliyor.
Hımm sağlık ocağına gittim bunları yapmışlar zaten hamilelik sürecinde tiksindim öncede yiyemiyordum onları iyi oldu benim için bu durum 😄 teşekkür ediyorum yorumunuz için

Yaaaa hiç hoşuma gitmedi bu durum😩
benim de aklıma takılıyor bu toksoplazma durumu ama mesela ben bunca zamandır restaurantlarda salata falan yerim. çiğ et falan hiç yemem sevmediğimden de. restaurantlarda nasıl yıkanıyor salatalar allah bilir. çok şükür 30 senedir bulaşmamış, Allah korur umarım da bu süreçte de bulaşmaz hiçbirimize. Senin de kedi olmasına rağmen geçmemiş, yine bişey olmaz inşallah :dua: tabi tedbire devam. bu arada belki de bağışıklığın vardır üşenmezsen bir dahaki kan verişinde baktır derim:)

Kızlarda alnı çıkıntılı olmuyor mu öyle Biliyorum ben. Kafatası uzun çene sivri alnı çıkık. Tipik kız
Yok canım ben bilmiyorum koca adamların alnı geniş oluyor ya ondan dedim😂 kadınların daha küçük diye yoksa bebekte öyleyse kız ihtimali yüksek o zaman 😊

Şöyle bi görsel var

Eklentiler

• IMG_20210224_145053.jpg
    IMG_20210224_145053.jpg
    73 KB · Görüntüleme: 55
Ya devlet hastanesinde yaptırdım bir de dedim evde kedim var toxoplazma benim için önemli o test girildi mi? Evet demişti yarın tekrar testleri göstermeye gittiğimde ileteyim veya özelde yaptıracağım başka seçeneğim yok😓
Evet kedin varsa muhakkak yaptır. Bende kedi yok ama ben bile bi panik oldum valla

benim de aklıma takılıyor bu toksoplazma durumu ama mesela ben bunca zamandır restaurantlarda salata falan yerim. çiğ et falan hiç yemem sevmediğimden de. restaurantlarda nasıl yıkanıyor salatalar allah bilir. çok şükür 30 senedir bulaşmamış, Allah korur umarım da bu süreçte de bulaşmaz hiçbirimize. Senin de kedi olmasına rağmen geçmemiş, yine bişey olmaz inşallah :dua: tabi tedbire devam. bu arada belki de bağışıklığın vardır üşenmezsen bir dahaki kan verişinde baktır derim:)
Kesinlikle baktırıp rahatlayayım. Ben eti az pişmiş yerdim, yumurtayı da kayısı bakalım inşallah vardır bağışıklığım.

Kesinlikle baktırıp rahatlayayım. Ben eti az pişmiş yerdim, yumurtayı da kayısı bakalım inşallah vardır bağışıklığım.
Ben midesi bulanan olur mu bilmiyorum ama köfte içinin tuzuna çiğ çiğ bakardım yine de bağışıklığım yok çiğ sucuk çok severdim şaşırdım sonucu öğrenince

sağlık olsun bir şey olmaz inşallah, maskelerle dolanıyoruz zaten etrafta :işsiz:
Hepatit b kan ve ya vücut sıvısından bulaşıyor sanırım. kuaföre bile gitmiyorum cımbızdan ipten bir şey bulaşır diye 😂 aslında hamile kalmadan önce başka doktor o testleri yapmıştı o zaman deseydi bağışıklığın yok hemen aşımı olur beklerdim

Hepatit b kan ve ya vücut sıvısından bulaşıyor sanırım. kuaföre bile gitmiyorum cımbızdan ipten bir şey bulaşır diye 😂 aslında hamile kalmadan önce başka doktor o testleri yapmıştı o zaman deseydi bağışıklığın yok hemen aşımı olur beklerdim
doğru bir an akıl tutulması yaşamışım :KK45: keşke söyleseymiş doktor doğru. inşallah bir şey olmaz ya, ben de suçiçeği kabakulak hiç geçirmedim, umarım aşılarımın tuttuğundandır.
bu ortamda kuaföre gitmek de riskli ama mecbur insan içine çıkmak için kaş için falan gidiyorum arada. :işsiz:

X