2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Çok şaşırdım valla yani hele ki orta halli bi hastaneyse vay halimize..
Devlette şansımı deneyeceğim bu hafta içi randevu bulmaya çalışayım ordaki doktora bir danışayım. Gideceğim hastane zaten araştırma hastanesi belki şansım yaver gider sıra bulurum.

Sezeryan isteyen tek benim sanırım 😂 ben normal doğumdan cok korkuyorum kızlar ya ablam gecen sene devlette doğum yaptı ve dogal olarak önce normal doguma zorlandi, açılması vs iyiydi uzun sure sancı çekti ama bebek kanala inmeyince en son yine sezeryan yaptilar, annem falan o kadar yiprandi korktu ki o zaman, simdi bana hic normali deneme diyolar 😊 ben de zaten korkuyordum boyum da çok kısa iyice normal doğumdan uzaklastim, nasipse özelde direkt planlı bi sezeryan düşünüyorum 🤷
Ben de mecburi sezeryan olacağım. İlk oğlumu da erken doğumdan dolayı sezeryanla doğmuştu 😊

Devlette şansımı deneyeceğim bu hafta içi randevu bulmaya çalışayım ordaki doktora bir danışayım. Gideceğim hastane zaten araştırma hastanesi belki şansım yaver gider sıra bulurum.
Ya ben de öyle düşünüyorum açıkçası ikili test de kesin bir teşhis koyan düzgün guvenilir bi test değil ki bu kadar para verelim. Ben ayrıntılı ultrasonu iyi bir özelde yaptırıp parayı ona vermek istiyorum o daha önemli bence

Ya ben de öyle düşünüyorum açıkçası ikili test de kesin bir teşhis koyan düzgün guvenilir bi test değil ki bu kadar para verelim. Ben ayrıntılı ultrasonu iyi bir özelde yaptırıp parayı ona vermek istiyorum o daha önemli bence
Kesinlikle ben de öyle düşünüyorum. Ayrıntılı ultrason u sormaya dilim varmadı valla bu böyleyse 😀

Benimki de aslında boydan dolayı mecburi bile olabilir yani ama doktorlarin isi belli olmaz normal deneyelim deme ihtimallerini bile göze alamıyorum 😊
Hayırlısı canım 😊 Ben oğlumda normal istiyordum,normale de uygundu ama doğum erken başlayınca sezeryana döndü 😊 Bu durum biraz kısmet. Sezeryan istersin istersin son ana kadar herşey istediğin gibi ilerler son dakika doktor ikna eder çok rahat bir normal doğum yaparsın.😊

Hayırlısı canım 😊 Ben oğlumda normal istiyordum,normale de uygundu ama doğum erken başlayınca sezeryana döndü 😊 Bu durum biraz kısmet. Sezeryan istersin istersin son ana kadar herşey istediğin gibi ilerler son dakika doktor ikna eder çok rahat bir normal doğum yaparsın.😊
Yaa geçen aklıma geldi öyle bi hayal kurdum zaten benim kontrolumun dışında rahatça normal dogum yapsam ne güzel olur diye ama nasip tabi sağlıkla gelsinler de her türlüsüne razıyız 😊

Canım ben de senin gibi devam ediyorum şuan devlet ve özel ikisi bir arada :) bir risk olmazsa ben de devlette bedavaya doğurmak istiyorum. Hatta duruma göre özele gitmeyi falan da kesebilirim şu ayrıntılı ultrason harici... ikili testte devlette çok sıra olduğu için ultrasonda çok hızlı bakar yanlış ölçüm yapar mı diye düşünüyorum sadece🤔 bilemedim aslında ikili testi devlette yaptıranlar deneyimlerini yazarsa çok iyi olur.. J Jellymo memnun kalmıştı sanırım yanlış hatırlamıyorsam. Başka yazan olmadı gibi 🙄
Benim idrar tahlilimde yüksek bir deger çıkmıştı, sırf onun için özele gitmek istemedim. Devlet hastanesinden rastgele randevu aldım. Doktorun yaklaşımı kesinlikle şu ana kadar gördüklerimin en iyisiydi. Ikili test vaktin gelmiş diyip yaptı ölçümü ama tek çekincem bebeğin minimum 45 mm olması gerekirken bu test için benimki 42 küsur mm. Bilemiyorum açıkçası deneyimli sonuçta hata yapmaz gibi geliyor. 15 gun sonra gel demişti bana, sonucum çıkmış sistemde raporlandi diyor ama grafiği göremiyorum. Açıkçası fetal dna icin kan verdiğim için çok da üstüne düşmedim. Ama isteyen olursa doktoru yazarım Istanbuldakiler için.

Sezeryan isteyen tek benim sanırım 😂 ben normal doğumdan cok korkuyorum kızlar ya ablam gecen sene devlette doğum yaptı ve dogal olarak önce normal doguma zorlandi, açılması vs iyiydi uzun sure sancı çekti ama bebek kanala inmeyince en son yine sezeryan yaptilar, annem falan o kadar yiprandi korktu ki o zaman, simdi bana hic normali deneme diyolar 😊 ben de zaten korkuyordum boyum da çok kısa iyice normal doğumdan uzaklastim, nasipse özelde direkt planlı bi sezeryan düşünüyorum 🤷
Canım annem yengem tüm doğumlarını devlette yaptılar normal doğum onlarda sürekli bana devlette yap falan diyorlar, yaşanmışlıklar çok önemli sanırım sizin için travma olmuş en rahat nasıl hissettiriyorsa en iyisi öyle devam etmen zaten.. İnşallah ister sezaryen olsun ister normal doğum ister devlet ister özel sağlıcakla kavuşucaz bebeklerimize😌

Canım annem yengem tüm doğumlarını devlette yaptılar normal doğum onlarda sürekli bana devlette yap falan diyorlar, yaşanmışlıklar çok önemli sanırım sizin için travma olmuş en rahat nasıl hissettiriyorsa en iyisi öyle devam etmen zaten.. İnşallah ister sezaryen olsun ister normal doğum ister devlet ister özel sağlıcakla kavuşucaz bebeklerimize😌
Aynen canım son yıllarda birkac arkadaşım aynı ablam gibi oldu sanci çekip çekip son anda kanala inmeyince sezeryane döndü bende travma oldu sanırım ama dediğin gibi insallah saglikla kavusalim da gerisi önemsiz 😍

X