2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim şube müdürüm odada arkadaşlarımla konuşmamı duymuş. Sonra daire başkanımızın da haberi olsun da doktor kontrollerinde laf etmesin diye kendisini bilgilendirmesini istemiştim. Sağolsun hamile olduğumu öğrenen daire başkanım, bütün başkanların içinde genel müdüre söylemiş. Duymayanlar da o sayede duydu. Muhtemelen şimdiden yerime personel arayışına girdi. Daha yeni evlenmedi mi ne bu acele demiş Genel Müdür de, ona ne oluyorsa. Hormonların da etkisiyle sinirimden oturup ağlamıştım bunları duyunca. Kime neyse...
Densizlik başka bir şey değil herkesin özel hayatı kimseyi ilgilendirmez ama ben olsam densiz der geçerdim kendini üzmeye değmez tabi hormonlar duygusallaştırıyor bizi 😊

Sanirim bir tek biz herkese söylemisiz haha 😂 butun sulale bizden bebek haberi bekliyodu once anneler babalar sonra anane babane dede hala teyze kuzenler arkadaslar, duymayan bi sagir sultan kaldi. Oldum olası saklamam hicbir zaman diyordum, herşey Allahtan :)
Tek değilsin bizim de herkes biliyor mutluluğumuzu herkesle paylaşmak istedik 🥰

Ay ben öğremdiğimde eşime hemen söylesem mi diyendüşündümüştüm 😂 resmen bebeğimi kendime saklıyorum :) sağlıkla dünyaya gelsin evladınız 🧿💕
Bizde esim tedavi goruyordu sansimiza 2.ayda normal yolla hamile kaldim. Hic tahmin edemedim adetim gecince anladim. Tabi ogrenince ben soka girdim. Test cift cizgi ben yine ya adet olursam diye esime 3 gun soylemedim 🤣🤣🤣 ya sonradan adet olursam ya o uzulurse diye cok korkmustum. Cok sukur 9.haftamizdayiz🙏

Keseniz kaç mm? Ben de geçen hafta 5+1 de gitmiştim 12 mm di kese. İçi bomboştu 1 haftadır boş gebelik mi acaba diye stres oluyorum. Dün 6+3 te bebeği gördük. Kalp atışı duyduk. Siz daha geç de duyabilirsiniz belki geç döllenme olmuştur. Herkeste farklı oluyor. Ben adetin 12. Günü yumurtlamıştım biraz erkendi yani. Bir haftayı kendime zehir ettim. Olacak olan oluyor zaten lütfen canınızı sıkmayın. Herkesim gebeliği kendine benim gibi kendinizi herkesle kıyaslamayın da🌸
Teşekkür ederim şimdi baktım da 19 mm yazıyor büyük de aslında kese neden gözükmedi anlamadım ya. İnşallah benimde sizinki gibidir

Canım ben 32 yaşındayım evleneli 5 yıl oldu, kurumdaki 6.yılım ilk gebeliğim....hamile olduğumu duyan amirim şu zamanda acelesi neymişşş demiş 😂 yani konuşmak isteyen her türlü bir şey buluyor önemli olan niyet ve bakış açısı...bizlik bir durum yok yani kendi içsel problemlerinden kaynaklı 😂
Amirlere sorup icazet alacaktık öyle yapacaktık herhalde çocuğu zihniyetlere bak densizler 🙄

Ben 3 senedir evliyim 6 aydir bebek dusunuyoduk ama bir kısım gıcık akraba cevrem (yaşli kesim) kayinvalideme falan "bunlarin niye daha çocuğu olmuyo bi doktora gitsinler ne bekliyorlar yaş geçiyor ilerde hic olmaz" gibi hadsiz sozlerle darlayip duruyolarmis bunu hamile kalınca öğrendim Allah'tan ama yine de çok kızdım kime ne gerçekten yaa sanki 30 yaşında biz 80 yaşındaki sizden öğrencez doktora vs gitmeyi 🤦 eğitimlisinden egitimsizine bizm insanimiz milletin yatak odasina yorum yapmaya çok merakli 😒
Bende 2,5 senelik evliyim. Esimle bir sure cocuk dusunmedik bizde yaklasik 6 aydir deniyorduk ve cevremdeki yaslisi genci akrabalarim benzer seyleri soyledi. En son sesimi yukseltip bagirmak zorunda kalmistim. Kalbi kirilanda umrumda degildi. Belki cocugum olmuyor bu kimseyi ilgilendirmemeliydi. Hatta cevremdeki bazilarindan biz ilk denemede tutturduk vs diye konusmalar geciyordu. Bizde birkac ay gecince ve hamile kalamayinca psikolojik olmuyor mu diye doktora gittik. Gercekten esimde problem varmis ve ilac tedavisi gordu. Herkes buna da laf eder diye kimseye paylasmadik sadece ikimiz bildik. Hep tup bebek diye dusunurken 2.ayda ben hamile kaldim🌸 insanlarin bu ne zaman evleneceksin ne zaman cocuk yapacaksin baskilari gercekten cok sinir bozucu. Umarim bizler aldigimiz derslerle bizden sonraki nesile bunu yasatmayiz🙏

Bende 2,5 senelik evliyim. Esimle bir sure cocuk dusunmedik bizde yaklasik 6 aydir deniyorduk ve cevremdeki yaslisi genci akrabalarim benzer seyleri soyledi. En son sesimi yukseltip bagirmak zorunda kalmistim. Kalbi kirilanda umrumda degildi. Belki cocugum olmuyor bu kimseyi ilgilendirmemeliydi. Hatta cevremdeki bazilarindan biz ilk denemede tutturduk vs diye konusmalar geciyordu. Bizde birkac ay gecince ve hamile kalamayinca psikolojik olmuyor mu diye doktora gittik. Gercekten esimde problem varmis ve ilac tedavisi gordu. Herkes buna da laf eder diye kimseye paylasmadik sadece ikimiz bildik. Hep tup bebek diye dusunurken 2.ayda ben hamile kaldim🌸 insanlarin bu ne zaman evleneceksin ne zaman cocuk yapacaksin baskilari gercekten cok sinir bozucu. Umarim bizler aldigimiz derslerle bizden sonraki nesile bunu yasatmayiz🙏
Çok iyi anlıyorum biz de hemen doktora gittik bizi o psikolojiye soktuklari için, çok şükür bişey çıkmadı. Neticede bu güzel duygulari yaşıyoruz takmayalim kimseyi, dogurunca da bitmez mahalle baskisi.. Rabbim sağlıkla kucağımiza almayı nasip etsin inşallah 🌸

Kızlar bırsey sorucam cevapladıgınız tum sorularım ıcınde teşekkür ederim gebelikte kefir kullanımı uygunmu sütten daha faydalı oldugunu dusunuyorum cunku ben nettede baktım guzel seyler yazıyor ama doktora sormayı unuttum bugun siz kullanıyormusunuz

Kızlar doğum için ücretini vererek geceye denk gelen doğuma kendi doktorumu çağırsam,gelmek istememek gibi bir tercihi olabilir mi? Yoksa gelmek zorunda mı

Kızlar bırsey sorucam cevapladıgınız tum sorularım ıcınde teşekkür ederim gebelikte kefir kullanımı uygunmu sütten daha faydalı oldugunu dusunuyorum cunku ben nettede baktım guzel seyler yazıyor ama doktora sormayı unuttum bugun siz kullanıyormusunuz
Ben kullaniyorum. 6.haftamda kabizlik sorunu yasadim. Diyetisyenim aksamlari sut yerine 1 bardak kefir onerdi 2 haftadir iciyorum

Kızlar doğum için ücretini vererek geceye denk gelen doğuma kendi doktorumu çağırsam,gelmek istememek gibi bir tercihi olabilir mi? Yoksa gelmek zorunda mı
Yok canım gelmek zorunda değil. Ama bazı Dr lar geliyor. Öyle bir isteğiniz varsa başta konuşup o şekilde bir Dr tercihi yapabilirsin. 3 doğum yaptım hiçbirinde Dr u mu aramadım o sancı ile😊 hatta şansıma nöbetçi Dr çok çok iyiydi

Yok canım gelmek zorunda değil. Ama bazı Dr lar geliyor. Öyle bir isteğiniz varsa başta konuşup o şekilde bir Dr tercihi yapabilirsin. 3 doğum yaptım hiçbirinde Dr u mu aramadım o sancı ile😊 hatta şansıma nöbetçi Dr çok çok iyiydi
Tüm hastaneler de mi bu şekilde yoksa özel hastanede kendi doktorun gece de olsa geliyor mu ?

Tabi ki çok faydalı kefir

Değişiyormuş o. Kimi gelmiyormuş kimi ekstra para ödeyince geliyormuş. Benim 4te yanıma geldi 19:30 gibi doğum başlayacak gelicem dedi gitti tam zamanında geldi doğurttu geri gitti😄

X