2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Aynısını banada dediler doğumdan beri uyumuyorum bişi olacak diye öylece izliyorum aman yan yatırmayada dikkat et birde uyurken pozisyonunu değişmen lazım mış arada. Basur içinde aynısını bende yaşıyorum kabak çiçeği gibi açmış ve şişmiş durumda bazı basur ilaçları varmış hap ve krem olarak bir süre onu kullanıcam 2 hafta gibi çok basit bi lazarle sanırsam alıyolarmış aldırıcam şimdi desler şimdi gidicem benimki o derece kötü hiçbirşeyden şikayetçi değilim ama şu basur beni çıldırtıyor.
Valla bugün mama verdim gündüz zaten çok uyuyor zor uyandiriyoruz ama gece iyi uyudu çok şükür. Yan yatırıyorum hep ama pek değiştirmedim ama dikkat ederim canım çok sağ ol. Basuru ilk defa tecrübe ettim cidden kötüymüş inşallah düzelir ya ikimizinde, yine de her şeye şükür tabi.

Arkadaşlar ben aşı olmak istiyorum hiç olmadım, sezeryan oldum ya ası sonra sı kan sulandırıcı vs gerekiyor mu? Emzirme sonrası için ne yapmalı dr bilgi vermedi. Ne yapmalıyım bilmiyorum, biraz korkuyorum acıkcası
Ben 2. Doz biontechi iki gün önce oldum. Kan sulandırıcı demediler, bilmiyorum. Emzirmeyle ilgili de bir sorun yok, anne sütüne geçmiyor aşı. Yapılan bir çalışma var bununla ilgili. Fakat bu çalışmada ilk testi aşıdan 4 saat sonra yapmışlar, sanırım o nedenle bazı doktorlar 4 saat emzirme veya ilk sütünü sağ at vs diyorlar. Ama benim doktorum gerek yok dedi, ben emzirmeye devam ettim.

Aç karınla mi gittiniz doğuma
bana aç gel dedi ama annem bir şeyler ye git o sırada çok zor oluyor aç kalmak titreme oluyor dedi
Ben kahvaltımı yapıp gittim.. 6 gibi yaptım 8 de hastaneydim. Direk sezeryan olsa belli saat öncesinden bir şey yememek gerekiyor sanırım ama suni deneneceği için yedim ben enerji cidden lazım oluyor

Kızlar benim günüm doldu ama ne sancı var ne nişan var ne de acilmam öylece kaldım yarına yatış yapalim dedi doktor Suni sancı ile doğum yapalım ama açılmam yok doğum nasıl olur saatler mi sürer bilmiyorum 😞 kendi sancimı bekledim ama gelmiyor bir taraftan da bebeğe bir şey olur diye korkuyorum beklemek istemiyorum suni sancı ile doğum olmazsa muhtemelen sezaryen yaparlar sezaryandan da çok korkuyorum hiç istemiyorum ne yapacağımi bilemiyorum 😒😒
Ben de sizinle aynı durumdayım cumartesi günü 40 hafta bitiyor, doktorum bekleyeceğini söyledi. Bakalım inşallah gelir kendi sancım.
Canım bende oldu bşr krem yazdılar inanki gaz cıkarıcak delik yoktu okadar şişmişti 😭😭😭😭 Rabbim kimseyi sınamasın ne sezeryan agrısı ne doğum sancısı hepsinden beter gaz sancısı. Krem sürdüğüm ikinci seferde rahatlattı. Emziren annelere uygun diye vermişti dr.
Hangi krem bu söylemeniz mümkün mü? Doktora danışmadan kullanmam. Benim şu anda doğum yapmadan bile oluştu.
Benim de aynı şekilde, günümün dolmasına üç gün kaldı ama hiçbir hareket yok. Fazla bekleyip bebeği tehlikeye atmak istemiyorum, sen de fazla stres yapmamaya çalış bence. Suni sancıyla doğum yapan çok kişi oluyor. Sezaryen de o kadar korkutucu bir şey değil, asıl korkutucu olan bir bilinmezliğin içinde bebeğe bir şey olma ihtimali. Sağlıkla doğsunlar gerisi hiç önemli değil.
Günümüz aynı sizinle ben de aynı durumdayım.
Benm de üç günüm kaldı 40 olmasına ama doktorum 41e kadar iki günde bir kontrole gelirsin bekleriz 41de suni sancı veririz dedi sizin doktorlar 40ta suni verme taraftarı mı
Ben de aynı durumdayım, doktorum aynı şeyleti söyledi. Hakkımızda hayıelısı.

Valla bugün mama verdim gündüz zaten çok uyuyor zor uyandiriyoruz ama gece iyi uyudu çok şükür. Yan yatırıyorum hep ama pek değiştirmedim ama dikkat ederim canım çok sağ ol. Basuru ilk defa tecrübe ettim cidden kötüymüş inşallah düzelir ya ikimizinde, yine de her şeye şükür tabi.
Çok uyutma 3 saate bir altını aç uyandır.en fazla 3. İdeal 2 saat.

Aynısını banada dediler doğumdan beri uyumuyorum bişi olacak diye öylece izliyorum aman yan yatırmayada dikkat et birde uyurken pozisyonunu değişmen lazım mış arada. Basur içinde aynısını bende yaşıyorum kabak çiçeği gibi açmış ve şişmiş durumda bazı basur ilaçları varmış hap ve krem olarak bir süre onu kullanıcam 2 hafta gibi çok basit bi lazarle sanırsam alıyolarmış aldırıcam şimdi desler şimdi gidicem benimki o derece kötü hiçbirşeyden şikayetçi değilim ama şu basur beni çıldırtıyor.
Geçmiş olsun bsur için sıcak oturma banyosu ve anestol ve proxtoglyvenol u karıştırıp sürmüştüm bebeğimiz de var bizim de gazdamlssına başladık

3 saat yenidoğan için çok uzun, en fazla iki saat diyorlar burda ama zaten açlıktan o kadar bile bekleyemiyorlar saat başı kalkıyorlar. Emerken yorulur zaten aktif ememiyordur. Sen emzir canım hem sütün de artar
Burdada hemşire 3 saat diyor illa ama ben beklemiyorum 3 saati birde bi göğsümde 20 dk falan emziriyorum diğerini ne zaman burakırsa yarım saatten fazla emzirdiğinde oluyor .

Ben tok gittim. Hastanede de belli bir zamana kadar yemek yememe izin verdiler. Enerjiye gerçekten ihtiyacın oluyor.
Ben kahvaltımı yapıp gittim.. 6 gibi yaptım 8 de hastaneydim. Direk sezeryan olsa belli saat öncesinden bir şey yememek gerekiyor sanırım ama suni deneneceği için yedim ben enerji cidden lazım oluyor
Bende yaptım kahvaltı o kadar doyurmadim kendimi heyecandan olsa gerek sırf enerji olsun diye yedim bitkin düşmek istemedim

Dün bebek 5 saat uyumadı gece. Nasıl büyücek uyumadn bu çocuk. Ağlamadı da hani ağlasa haz diyeceğim. Öyle bakıyor emmek istiyor sürekli ses çıkarıyor beni de uyutmuyor sizinkiler de böyle uzun uykusuz kalıyor mu şimdi benim uykum kaçtı ya 2 saattir uyyor

Dün bebek 5 saat uyumadı gece. Nasıl büyücek uyumadn bu çocuk. Ağlamadı da hani ağlasa haz diyeceğim. Öyle bakıyor emmek istiyor sürekli ses çıkarıyor beni de uyutmuyor sizinkiler de böyle uzun uykusuz kalıyor mu şimdi benim uykum kaçtı ya 2 saattir uyyor
Aynen canim oyle bir inliyo ki ne agliyo ne susuyo surekli ses cikariyo sabah olunca da uyumaya basliyo
Sonra da diyolar ki o uyuyunca sen de uyu dinlen
Eee kahvaltiydi temozlikti oglani okula gotur getir ödeviydi ne zaman uyuycaz

Kızlar rutin konttoller nasıl oluyo bize söylemedi dr ya 5. Gün kontrolune gitmiştik baya geciktik doktor çıkacaktı heralde biraz aceleciydi biz de bilmiyoruz tabi bisey demedi bi dahaki icin. Netten gördüğüm kadarıyla 15. Gün de kontrol var ve bu kontrolde dogum kilosunu yakalamış olması gerekiyormus dogru mu
Sağlık ocağında 5. Gün topuk kanı 15. Gün kontrol 1. Ay aşısı var ve bizim dr 1 aylık olunca gelin dedi. Çünkü sarılık hiç yok çok şükür☺️ Hastaneden rutin kontrollerin olduğu bi dosya verildi bize.1. Ayda kalça ultrasonu var mesela. İşitme testinin ilkini geçenemişti hastanede1 hafta sonra tekrar çağırıldı gittik geçti çok şükür. Şimdilik bu kadar benim bildiğim kontroller

Ben ilk 4 5 gun emzirirken sanki dogum sancisi geliyomus gibi sancilarim oldu megersem rahim toplaniyormus ondan bebek emerken hormon salgilaniyormus o da rahimin toplanmasi icin sanci yapiyormus baya bi canimi yakmisti o sancilarda
Aynen benimde öyle oldu valla. Bide yan odada sancı çeken bi kadın vardı ona dua ettim hep. O sancı çektikçe benim canım yandı ya ilk günler hiç aklımdan çıkmıyodu sancılar😬

Kizlar Bebegin BURUN tıkanikligini nasil temizliyosunuz
Doktoru sf le yika bebegi ters cevir kendi kendine aksın dedi ama dün pekbasarili olamadik
Ben de dün snomarin ve asp aldım ama tıkanık değil henüz tedbir amaçlı aldım
Asp küçük yeni doğana göre aldım minik minik çekersen sıkıntı olmaz
İçinden görünüyor kuru sümükler var içerde ama rahatsızlık verene kadar almayacağım kendinden de akabilir yıkarken diye

Aynen canim oyle bir inliyo ki ne agliyo ne susuyo surekli ses cikariyo sabah olunca da uyumaya basliyo
Sonra da diyolar ki o uyuyunca sen de uyu dinlen
Eee kahvaltiydi temozlikti oglani okula gotur getir ödeviydi ne zaman uyuycaz
Çocuğu nasıl okula götürüyorsun haftaya ben de kendim götüreceğim de. Ama arabayla. Ağlıcak diye ödüm kopuyor elim ayağıma dolaşır

X