2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ya biz 1 aylik oluyoruz yarin bazen geceleri 4 saati buluyor alarm kuruyorum ama uyuyakaliyorum vicdan yapiyodum bende cok ac kaldi diye bunu okuyunca rahatladim
Ben kac tane doktora sordum ayni senin gibi vicdan yapiyodum bi de sarilik geçmişimiz olunca
Bana dedikleri hep artik hic uyandirma acikinca o uyanir ama herhalukarda 5 saati gecirme dedi
Zaten en fazla 4 saat uyuyo daha hic 5 saati bulmadi

Benim oğlanda sabah 10:56 doğdu. Gün içinde pek anlamadım ama gecesine hiç uyuyamadım doğru düzgün çünkü sancıyla açılan rahim sancıylada kapanırmış.. seninde öyle mi oldu.
Ben ilk 4 5 gun emzirirken sanki dogum sancisi geliyomus gibi sancilarim oldu megersem rahim toplaniyormus ondan bebek emerken hormon salgilaniyormus o da rahimin toplanmasi icin sanci yapiyormus baya bi canimi yakmisti o sancilarda

Kızlar benim günüm doldu ama ne sancı var ne nişan var ne de acilmam öylece kaldım yarına yatış yapalim dedi doktor Suni sancı ile doğum yapalım ama açılmam yok doğum nasıl olur saatler mi sürer bilmiyorum 😞 kendi sancimı bekledim ama gelmiyor bir taraftan da bebeğe bir şey olur diye korkuyorum beklemek istemiyorum suni sancı ile doğum olmazsa muhtemelen sezaryen yaparlar sezaryandan da çok korkuyorum hiç istemiyorum ne yapacağımi bilemiyorum 😒😒
Benim de aynı şekilde, günümün dolmasına üç gün kaldı ama hiçbir hareket yok. Fazla bekleyip bebeği tehlikeye atmak istemiyorum, sen de fazla stres yapmamaya çalış bence. Suni sancıyla doğum yapan çok kişi oluyor. Sezaryen de o kadar korkutucu bir şey değil, asıl korkutucu olan bir bilinmezliğin içinde bebeğe bir şey olma ihtimali. Sağlıkla doğsunlar gerisi hiç önemli değil.

Ben kac tane doktora sordum ayni senin gibi vicdan yapiyodum bi de sarilik geçmişimiz olunca
Bana dedikleri hep artik hic uyandirma acikinca o uyanir ama herhalukarda 5 saati gecirme dedi
Zaten en fazla 4 saat uyuyo daha hic 5 saati bulmadi
Bizimde bulmadi ama ben 3 saatte uyandiriyorum normalde bazen uyuyakaliyorum iste ama en fazla 4 saat oluyor bide ben gece yatmadan en son mama veriyorum zaten bi gec bide sabahlari verriyorum mama o da sütüm cogalsin diye cunku pek sutum yok benim malesef ama ben inat edip emzirerek cogaltmaya calisiyorum

Kızlar rutin konttoller nasıl oluyo bize söylemedi dr ya 5. Gün kontrolune gitmiştik baya geciktik doktor çıkacaktı heralde biraz aceleciydi biz de bilmiyoruz tabi bisey demedi bi dahaki icin. Netten gördüğüm kadarıyla 15. Gün de kontrol var ve bu kontrolde dogum kilosunu yakalamış olması gerekiyormus dogru mu
5. Gun gittik sonra 15. Gun sonra 1. Ay kontrolu yarin gidecegiz bakalim

Bende hiç açılma da yok o yüzden suni sancı olur mu olmaz mı diye düşünüp duruyorum beklesem beklerim kendi sancılarımin gelmesini ama bu sefer bebeğe bir zarar gelir diye beklemek istemiyorum inşallah yarın güzel bir haberle dönerim bebeğimi sağ sağlim alırım kucağıma🤲
Benim de aynı şekilde, günümün dolmasına üç gün kaldı ama hiçbir hareket yok. Fazla bekleyip bebeği tehlikeye atmak istemiyorum, sen de fazla stres yapmamaya çalış bence. Suni sancıyla doğum yapan çok kişi oluyor. Sezaryen de o kadar korkutucu bir şey değil, asıl korkutucu olan bir bilinmezliğin içinde bebeğe bir şey olma ihtimali. Sağlıkla doğsunlar gerisi hiç önemli değil.

Bende hiç açılma da yok o yüzden suni sancı olur mu olmaz mı diye düşünüp duruyorum beklesem beklerim kendi sancılarımin gelmesini ama bu sefer bebeğe bir zarar gelir diye beklemek istemiyorum inşallah yarın güzel bir haberle dönerim bebeğimi sağ sağlim alırım kucağıma🤲
İnşallah 🙏 bazen son anlarda bile oluyor, bende de açılma yok ama doktor hala umutlu ☺️ Siz de içinizi ferah tutun

Oh çok iyi sevindim bizimki 20 günlük oldu sarılık azaldı ama tam atmadı yüzü de normale döndü mü çocuğu sarı sarı görmek çok canımı sıkıyor da ondan soruyorum böyle
Ya bizde de hafif sarılık var ebe söyledi ancak öyle gözlerde veya yüzde çok aşırı değil. nasıl oluyor acaba sap sarı mı oluyor gözler yanaklar

Önermedi, bana her defasında durumun normal doğuma çok uygun diyor, beklemek istiyor. Bebeğim için hiç iri bebek terimini kullanmadı mesela, ben 1.70’im eşim 1.88, sizin bebeğiniz tabi ilerde olacak çok normal bu kilo diyor
Ben biraz oyuna geldim sanırım 😂 dün çok ağladım ama artık kabullendim napalım çok benimde böyle olması gerekiyormuş ne diyim. Son hafta doktor da değiştirmek istemiyorjm

Seni o kadar iyi anlıyorum ki. Çok benzer süreçten geçtik. Bebek büyük, kafa büyük dedi doktorumuz ama hiç öyle olmadı. Biz suni sancı denedik ama doğum ilerlemedi ve sezaryene döndük. Açıkçası sonrası benim korktuğum kadar zor değildi. Yürüyüş yapmaya dikkat etmek lazım, gaz sancısı biraz kötü 🤭 Ameliyat biraz daha zordu benim beklediğimden, acı olmasa da her şeyi hissediyorsun. Ona hazırlıklı ol.
Umarım tüm bunlara gerek kalmaz ve istediğin şekilde yaparsın doğumunu 🙏
İnşallah arkadaşım teşekkür ederim🙏🏻 O kadar yordu ki bu süreç beni zaten kanala da inmedi 40 hafta oldum bende yoruldjm. Suni versek acı çektirmeyelim ineceğini sanmıyorum dedi. Aklımda olan en iyi doktora gittim ama napalım kısmetten ötesi olmuyor demek ki. Hemen kalkmaya çalışacağım bende ama canımda tatlıdır allah hayırlısnı versin. Eşim normal doğum için korkuyordu sezaryene dönünce doktorada güvenince bi rahatladı. Çizgi pijamalı kocam izlesin keserlerken de görsün hangisi daha zormuş 😂

Arkadaşlar merhaba cuma 12 de sezaryenim var. Hemen sütüm gelir mi sizlerde nasıl oldu? Birde bebeğin tüm testleri falan yapılıyor öyle mi çıkıyoruz hastaneden? Eve geldğinizde yemek olarak ne tükettiniz yenmemesi gereken şeyler varmış herşeye kendimi çok yabancı hissediyorum. Burnunu bile nasıl açacağım dye düşünüyorum. Aslında herşeye elim yatkındır ama korku var içimde sizde de oldu mu?

Kızlar benim günüm doldu ama ne sancı var ne nişan var ne de acilmam öylece kaldım yarına yatış yapalim dedi doktor Suni sancı ile doğum yapalım ama açılmam yok doğum nasıl olur saatler mi sürer bilmiyorum 😞 kendi sancimı bekledim ama gelmiyor bir taraftan da bebeğe bir şey olur diye korkuyorum beklemek istemiyorum suni sancı ile doğum olmazsa muhtemelen sezaryen yaparlar sezaryandan da çok korkuyorum hiç istemiyorum ne yapacağımi bilemiyorum 😒😒
Bir santim açılma var yok dedi bana sancımda sıfırdı. Suni aldım 8 de almaya başladım 12.20 de doğumhaneye geçtim..
Çok şükür suni işe yaradı..
doktorum son muayene de normal şansını yüzde otuz görüyorum dedi.. ama denemesem içimde kalacaktı 😬
Çok zorlandım hiç bu kadar tahmin etmemiştim ama sonuç sağlıkla kucağıma aldığım bebeğimdi🥰
Eğer risk yoksa ve vücudun buna uygunsa denenebilir ama elbette her ihtimali göze almak lazım

Arkadaşlar merhaba cuma 12 de sezaryenim var. Hemen sütüm gelir mi sizlerde nasıl oldu? Birde bebeğin tüm testleri falan yapılıyor öyle mi çıkıyoruz hastaneden? Eve geldğinizde yemek olarak ne tükettiniz yenmemesi gereken şeyler varmış herşeye kendimi çok yabancı hissediyorum. Burnunu bile nasıl açacağım dye düşünüyorum. Aslında herşeye elim yatkındır ama korku var içimde sizde de oldu mu?
Şimdiden hayırlısı olsun. Hastanede ne gerekiyorsa yapıyorlar akabinde de bilgilendiriyorlar hiç merak etme. Yemek konusunda doktor söylüyor şunu ye buju yeme diye. Mesela ilk 1 hafta çiğ meyve sebze yasaktı. Burun açması en kolay tek kullanımlık serum fizyolojikler var ☺️ Ve eve gelince sanki 40 yıllık anneymişsin gibi oluyor. Altını da açıyorsun üstünü de değiştiriyorsun 🥰 sağlıkla alırsın inşallah bebeciğini cuma günü 🧿

Bir santim açılma var yok dedi bana sancımda sıfırdı. Suni aldım 8 de almaya başladım 12.20 de doğumhaneye geçtim..
doktorum son muayene de normal şansını yüzde otuz görüyorum dedi.. ama denemesem içimde kalacaktı 😬
Çok zorlandım hiç bu kadar tahmin etmemiştim ama sonuç sağlıkla kucağıma aldığım bebeğimdi🥰
Eğer risk yoksa ve vücudun buna uygunsa denenebilir ama elbette her ihtimali göze almak lazım
İnşallah bende suni sancı ile doğum yapabilirim mutlaka zorlanirim ama yeterki sağlıklı bir şekilde alayım kucağıma 🤲

Aç karınla mi gittiniz doğuma
bana aç gel dedi ama annem bir şeyler ye git o sırada çok zor oluyor aç kalmak titreme oluyor dedi

Arkadaşlar ben aşı olmak istiyorum hiç olmadım, sezeryan oldum ya ası sonra sı kan sulandırıcı vs gerekiyor mu? Emzirme sonrası için ne yapmalı dr bilgi vermedi. Ne yapmalıyım bilmiyorum, biraz korkuyorum acıkcası

X