2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ay hadi inşallah hemencecik açılır da kolay bir doğum olur dört gözle bekliyorum seni 😍😍❤❤❤
İnşallah kuzum hala 1 cm açık oldu ya hemşire geldi umarım yarın doğum olur dedi düşün yani 3 günde sürebilirmiş. Aynı gün doğum yaparız belki 😁😁 o kadar egzersiz yürüyüş boşa çıktı ☹️

İnşallah kuzum hala 1 cm açık oldu ya hemşire geldi umarım yarın doğum olur dedi düşün yani 3 günde sürebilirmiş. Aynı gün doğum yaparız belki 😁😁 o kadar egzersiz yürüyüş boşa çıktı ☹️
Ay inşallah hemen olur ya o kadar sürmesin 😏 ya tabi yine de hayırlısı neyse o olsun canım inşallah az kaldı sondayiz artık bitiyor 🥰 gerçekten öyle oldu bende neler yapmıştım olmadı ama sen benden daha fazla yapmıştın. Demekki olmayınca olmuyor sağlık olsun yeterki sen ve bebiş iyi olun ❤

Aynen benim de hem sütüm az hatta hiç yok diyebilirim memeyi de zor alıyor binde bir emzik niyetine alıyor aç bırakmaktansa mama verdim nasıl dayansın yürek ağlamasına aç kalmasına ne yapalım sağlık olsun önemli olan bebeğimin iyi olması başka bir şey değil

Şu an emzirme danışma bile tuttum kendim psikoloğum emzirme danışmanı da benim yaptıklarımı söylüyor ama çocuk meme aranması bile sadece acıkınca memeye düşkün bi bebek değil ama kimse anlamıyor ben hem annecim anlamıyorlar bu ilerde çocuğa travma bile yaratabilir bunun farkındayım ama yine de zorluyorum arada sonra vicdan azabı çekiyorum

Dün ciddi anlamda denedim acıktı iyice ama yok olmayınca olmuyor .. mamayı öcü gibi görmelerinden hiç hoşlanmıyorum insanların.. başta çok üzüldüm artık üzüntü dışında bunaldım bu durumdan.. yavrum dün nasıl ağladı .. toplum baskısından zorladım sonra çook üzüldüm ama gerçekten denedim olmadı olmuyor nasibi bu kadarmış sütten yana ne yapalım sağlıklı büyüsün önemlisi bu🤲🏻

Dün ciddi anlamda denedim acıktı iyice ama yok olmayınca olmuyor .. mamayı öcü gibi görmelerinden hiç hoşlanmıyorum insanların.. başta çok üzüldüm artık üzüntü dışında bunaldım bu durumdan.. yavrum dün nasıl ağladı .. toplum baskısından zorladım sonra çook üzüldüm ama gerçekten denedim olmadı olmuyor nasibi bu kadarmış sütten yana ne yapalım sağlıklı büyüsün önemlisi bu🤲🏻
Asli06m Asli06m Kızlar bu çayı bir deneseniz aklınıza yatarsa tabiki yani benimki naçizane bir tavsiye belki haddime değil ama. Yorumları çok güzeldi bende sipariş verdim yarın elimde olucak. Daha doğum yapmadım yarar mı bilmiyorum ama pahalı bir şey de değil belki ummadık taş baş yarar belli mi olur. Inşallah bol bol sütünüz olur, olmazsa da dünyanin sonu değil ya mama diye bir şey var çok şükür. Bebişler sağlıkla büyüsün yeter ki ❤

Eklentiler

• Screenshot_20210814-220013_Hepsiburada.jpg
    Screenshot_20210814-220013_Hepsiburada.jpg
    62,6 KB · Görüntüleme: 25
Yıpratma kendini nolur. Olmayınca olmuyor ablamdan biliyorum. Neler denedi neler. Karnı doysun da yeter ki, gelişimi iyi olsun. Çok güzel mamalar da var. El alemi umursama. Nasip bu işler...

Hiç bi fikrim yok kuzum gerçekten kafayı yemek üzereyim
Dün benim makine de çekmedi önce, meğer hortumu sıkışmış 🤭 Düzeltince çekti. Ama sen iki makineden de memnun kalmamissin. Bu tarz bir sorun da yoktur. Elle sıkmak iyi değil diye biliyorum. Mochiyi de dene istersen. 110 lira civarı. Diğer makineler kadar pahalı değil. Acıtmıyor da.

Kızlar nasılsınız ? Bebişlerle nasıl gidiyor ☺️ Bizim gündüz uyumaklı gece saat başı uyanmalı gidiyor meme mama olarak devam ediyoruz canımı sıkan bi durum var oda şu makineyi de değiştirdim ama elle sıkınca daha çok geliyor sütüm yine fayda etmedi memeyi de bugün iki cuk cuk yapıp bırakmaya başladı
Bizimki de gece ayakta gündüz uyanık cogu zaman ama benim tahammülüm kalmadı, sinirim bozuluyo ağlıyorum geceleri çok tükenmiş hissediyorum. Bide bazen memeyi tutmuyo o da üstüne tuz biber oluyo.. tek biz mi böyleyiz herkes sorunlu mu napcaz bilmiyorum yaa kafayı yicem

Dün kimyon çayını içtim akşam yatmadan da losyon sürüp masaj yaptık karnı yumuşadı gece boyu bir ton kaka yaptı gaz çıkardı. Valla hangisi işe yaradı bilmem. Ama ilk defa 4 saat uyudu.
Hangi losyonu sürdünüz? Bir de kimyon çayını nasıl yaptınız? Bütün kimyonla mı çekilmiş mi detaylı anlatabilir misiniz

Dün kimyon çayını içtim akşam yatmadan da losyon sürüp masaj yaptık karnı yumuşadı gece boyu bir ton kaka yaptı gaz çıkardı. Valla hangisi işe yaradı bilmem. Ama ilk defa 4 saat uyudu.
Kimyon ve rezene tohumu var bende de çayını nasıl yapıyoruz acaba?sıcak suya direk atıyor muyuz?

Meme ucunda süt kabarcığı ile uğraşan var mı 😭 mahvoldum artık yaa dertlerin biri bitmeden biri başlıyor
Allah dermansız dert vermesin canım
Bunların hepsi yeni doğan cilveleri
Biri olmasa başka şey oluyor
Yeter ki çözümü olsun hepsiyle başa çıkılır Allah’ın izniyle
Barbi bebek doğurmadık ki yedir içir yatırla kalalım 😊
Moralini bozma hepsi anlık ve geçici 🌸🙏🏻

Merhabalar 3846da bende sezeryan doğum yaptım bebegım gayet iyi 15 gundur benimle emiyor. Kılosıçu 3195 Di. Şuan kilo alımında ıyı🥰suan tek derdim gögüs ucu yarası artık gögüs ucu yara oldu inanılmaz bir agrı cözümü olan basına gelen faydası olacak bırsey varmı💙
Lansinoh mustela göğüs ucu kremi veya tahinin üsten çıkan yağ
Her emzirme sonrası sürersen kısa sürede faydası olur İnşallah
Geçmiş olsun 🌸

Önce kiwi baby di şimdi avent kuzum ikisi de aynı elle sıkıyorum şarıl şarıl süt geliyor makinede bana mısın demiyor
Merhaba, ben de avent kullanıyorum. İlk başta beceremedim, aletten çıkan sesten bir şeylerin ters gittiği anlaşılıyor zaten. Sonradan anladım ki meme ucunu baya ortalayarak sokmak gerekiyor. Hatta biraz da memeyi ıslatıp hava almayacak şekilde bastırmayı deneyin derim. Bunu yapınca aşırı tazyikle çekmeye başladı bende.

Bizimki de gece ayakta gündüz uyanık cogu zaman ama benim tahammülüm kalmadı, sinirim bozuluyo ağlıyorum geceleri çok tükenmiş hissediyorum. Bide bazen memeyi tutmuyo o da üstüne tuz biber oluyo.. tek biz mi böyleyiz herkes sorunlu mu napcaz bilmiyorum yaa kafayı yicem
İlk günler gazını çıkaramazdım, bağıra bağıra ağlardı. Uyumazdı bazen, bazen de uyurdu uyandiramazdım. Memeyi bir gün rahat tutardı, bir gün tutamazdı. 22 günden 1 yılmış gibi bahsediyorum ama emin ol bütün bebekler aynı. Yalnız değilsin. Uykusuz kaldığın ve kendine zaman ayıramadığın için tükenmiş gibi hissediyorsun. Günden güne iyiye gidecek ve sen alışacaksın. Inan bana 🤗

X