2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Sezeryan sonrasi benim kadar perişan olan var mı yoksa benim anormal bi durumum mu var 😭 48 saat geçti üstünden. Dikisim cok acıyo özellikle sağ kısmı. Hele ağrı kesicileri biraz geciktirsem normal doğum yapiyomus gibi kivraniyorum böyle bi acı hayatımda hissetmedim. Zor yürüyorum 😢
Canım normal daha yeni ameliyattan çıktın biraz daha sabret ağrı kesicilerini ihmal etme yürümeyi aksatma ben 4-5 günden sonra daha iyiyim şimdi inşallah aeninde en kısa sürede geçecektir

Canım normal daha yeni ameliyattan çıktın biraz daha sabret ağrı kesicilerini ihmal etme yürümeyi aksatma ben 4-5 günden sonra daha iyiyim şimdi inşallah aeninde en kısa sürede geçecektir
Ya gerçekten normal olduğunu duymaya ihtiyacim var, oranin enfeksiyon olmasi veya icerden bı dikişin atması gibi seylere hiç gücüm yok..meme uçlarım yara oldu, bunun cok kiside olduğunu biliyorum ağlaya ağlaya emziriyorum ama bu enkaz halim beni cok korkutuyo anormal mi diye. Ablam da arkadaşım da bu kadar değildi gerçekten bi terslik olursa diye cok korkuyorum 😭

Canım onlar laflarını hazırlıyolar zamanı gelince fırsat kaybetmeden pat pat pat yapıltırıyolar çok gerekliymiş gibi 🤣 dur daha bunlrın şey versiyonu var içinde bi tane daha mı var bebek mi unuttular heheheh falan filan diyeni onu da bizimki yapar heralde 😅
Ben benim kv den hiç beklemezdim. 2 kez dedi hem de. Zaten doğumdan beri arayıp soran yok eşim tarafından. 1 kez geldiler, 1 kez de aradı kardeşleri. Onda da beni soran yok. Iyi miyim, ağrım sızım var mı kimsenin umurunda değilim. Sözüm ona kızlarından ayırt etmeyecek kv de ortada yok.

Ay benimle de çok dalga geçtiler içerde bir bebek daha vardı onu unuttular herhalde diyerek çok şişti karnım şimdi sadece göbek deliğimin orda alt karın bölgem kaldı inşallah ora da gider ben hamilelikten önce hiç 50 kiloyu geçmemiştim 59 ile kendimi çok tombiş hissediyorum

Denedim canım bir kez o şekilde emdi baya 45 dakka falan emdi sonra yine almadı memeyi tamda sevinmiştim iyi emer artık demiştim ama malesef
Iyi olsun da yeter ki. Ben de mamayla büyümüşüm. Karnı doysun sağlığı sıhhati yerinde olsun, başka ne isteriz.

Şu yeni doğum yapanların kilosu hakkında konuşan herkesin kuş kadar bile beyinleri yok. Halbuki bebek emziricez yeni döneme geçiş derken morele ihtiyaç var. @Asli06m
Insan da moral mi bırakıyorlar sanki. Kilo en son taktığım şey. Ilgisizlikleri yetti canıma. Gözlerini karnıma karnıma devirmeleri en hafifiydi inan ki...

Ben benim kv den hiç beklemezdim. 2 kez dedi hem de. Zaten doğumdan beri arayıp soran yok eşim tarafından. 1 kez geldiler, 1 kez de aradı kardeşleri. Onda da beni soran yok. Iyi miyim, ağrım sızım var mı kimsenin umurunda değilim. Sözüm ona kızlarından ayırt etmeyecek kv de ortada yok.
Hep öyle olur zaten hep sözde severler yanında olurlar. O aptalca konuşup şaka yaptığını sananlara da ayrı gıcığım. Doğum yapalı sanki 1 sene oldu da karnın kalmış diyor. Sananee kalsın senin karnın senin vücudun ona ne yani. Gerekirse sende zamanı gelince cevabını verirsin ya da laf sokarsın hiç sıkma canını elbet geçicek.

Kızlar doğum yaptığından beri aşırı iştahsızım. İlk defa böyle bir şey oluyor. İştahsızlık nedir bilmezdim. Hiç acıkmıyorum. Bol su içiyorum süt yapacak şeyleri ağzıma atıyorum tahin helvası mesela. İşte komposto gibi.. var mı böyle olan başka. Sütün kalitesini çok etkiler mi ki.
Ben 3 gün öyle oldum canım artık sevinçten mi yorgunluktan mi uykusuzluktan mi bilmiyorum 3 gün hiç bisi yemedim sonra geçti yine açildi maşallahı var 😅

Hep öyle olur zaten hep sözde severler yanında olurlar. O aptalca konuşup şaka yaptığını sananlara da ayrı gıcığım. Doğum yapalı sanki 1 sene oldu da karnın kalmış diyor. Sananee kalsın senin karnın senin vücudun ona ne yani. Gerekirse sende zamanı gelince cevabını verirsin ya da laf sokarsın hiç sıkma canını elbet geçicek.
Ben psikolojik olarak zor bir dönemden geçiyorum zaten. Hiç böyle hayal etmemiştim lohusalığı. Bir de böyle kendimi el gibi hissettiriyorlar ya, Allah'a havale ettim. Kp zaten sevmez beni, geçmiş olsun, hayırlı olsun bile demedi. Kv ve görümceler sanki mesafe koymak için doğurmamı beklemişler. Allah şahit kalplerini kırmadım, kendimden eminim. Saygıda kusur etmedim. Çok şükür eşim de farkında ve benim yanımda. Kendileri bilir. Ben bugünlerimi atlatırım, eskisinden daha da neşeli, mutlu olurum. Lohusalık hep kalacak değil ya, o zaman yüzüme nasıl bakacaklar bakalım.

Ya gerçekten normal olduğunu duymaya ihtiyacim var, oranin enfeksiyon olmasi veya icerden bı dikişin atması gibi seylere hiç gücüm yok..meme uçlarım yara oldu, bunun cok kiside olduğunu biliyorum ağlaya ağlaya emziriyorum ama bu enkaz halim beni cok korkutuyo anormal mi diye. Ablam da arkadaşım da bu kadar değildi gerçekten bi terslik olursa diye cok korkuyorum 😭
Herkesin ağrı eşiği farklı canım sen kendini kimseyle kıyaslama bir de ilk günlerin ağrılı olması kadar doğal bir şey yok normal Doğum yapanların da dikiş yerlerinde ağrıları olur illaki ağrı olacak candan can çıkıyor. Benimde ikinci sezaryenım ilkinde senin gibi tedirgindim ama doktor kontrolünden sonra anlayacaksın hiçbir şey yok normal ağrılar bınlar sen bol bol su iç iyileşmeye bebeğine bak. Memeler in silikon avent göğüs koruyucu bana çok iyi gelmişti tavsiye edebilirim. Zamanla meme uçların alışacak bu duruma yani kısacası biraz zamana ihtiyacın var canım zamanla hepsi azalacak

Herkesin ağrı eşiği farklı canım sen kendini kimseyle kıyaslama bir de ilk günlerin ağrılı olması kadar doğal bir şey yok normal Doğum yapanların da dikiş yerlerinde ağrıları olur illaki ağrı olacak candan can çıkıyor. Benimde ikinci sezaryenım ilkinde senin gibi tedirgindim ama doktor kontrolünden sonra anlayacaksın hiçbir şey yok normal ağrılar bınlar sen bol bol su iç iyileşmeye bebeğine bak. Memeler in silikon avent göğüs koruyucu bana çok iyi gelmişti tavsiye edebilirim. Zamanla meme uçların alışacak bu duruma yani kısacası biraz zamana ihtiyacın var canım zamanla hepsi azalacak
Allah razı olsun icime su serptin 😢 Rabbim günahlarımıza kefaret saysın inşallah bu acıları

Hangi marka kullanıyorsun canim benim bebe memeyi ağzına koyduğum gibi kesmişim gibi ağlıyor
Canım hastanede aldırdılar eczaneden eşim aldı avent varmış. Ama bi sürü marka var bence markası önemli değil sadce bazılarında s m l falan var göğüs ucuna göre ona dikkat edebilirsin.

Canım onlar laflarını hazırlıyolar zamanı gelince fırsat kaybetmeden pat pat pat yapıltırıyolar çok gerekliymiş gibi 🤣 dur daha bunlrın şey versiyonu var içinde bi tane daha mı var bebek mi unuttular heheheh falan filan diyeni onu da bizimki yapar heralde 😅
Hahahahaha benimki benimki aynısını söyledi doğumdan 24 saat sonra e senin karnın olduğu gibi duruyor doğurmadın mı yoksa deyip güldü 😂 bende aynen bunu beğendim hastaneden aldım benimki daha içeride dedim😂 5 çocuktan 3 normal 2 sezeryan yapmış ve şuan da da kilolu bir kadın bunu söyledi bana 😂😂

Yüzlerini gösteriyorlar işte. Boşver hiç takılma ama şunıu da bil kendi evladı gibi görmez seni. Ben de aramıyorum çünkü arayınca moralimi bozuyor. Bi de aramadığım için triplere girmiş sosyal medyalarda özlü sözler yazıyo laf sokucu haftaya doğum yapcam şunun yaptığına bak Allah ıslah etsin 😤
Sen arıyor muydun telefonla kv yi

Insan da moral mi bırakıyorlar sanki. Kilo en son taktığım şey. Ilgisizlikleri yetti canıma. Gözlerini karnıma karnıma devirmeleri en hafifiydi inan ki...
Boşver sen onları pislik insanlar ilk 3 ay atlattın mı verirsin geri. Ne yersen ye akşama kadar ağzın boş kalmasın ama ekmek yeme bak yine kilo vereceksin hiç diyete gerek duymadan 👍

Yok canım normal 1 hafta günde 2 parol içerek durdum ayakta, önce dikişler sonra meme ucu yarası (kabuk tuttu) üstüne de boynum tutulmuştu. Terslik yoktur herkesin acı eşiği farklı herkes aynı etkiyi yaşamıyor 😘 antibiyotik içiyorsun değil mi?

Yüzlerini gösteriyorlar işte. Boşver hiç takılma ama şunıu da bil kendi evladı gibi görmez seni. Ben de aramıyorum çünkü arayınca moralimi bozuyor. Bi de aramadığım için triplere girmiş sosyal medyalarda özlü sözler yazıyo laf sokucu haftaya doğum yapcam şunun yaptığına bak Allah ıslah etsin 😤
Sen arıyor muydun telefonla kv yi
Şu sosyal medyayı laf sokmak için kullananlarda ayrı bi komik oluyor ya 😂demet akalın tarzı. iyi yönünden bakın kızlar o zaman umursamazsınız gülüp geçin . Görmezden gelin kudursunlar daha çok. Sende kocanla mutlu foto paylaş 😅

Hahahahaha benimki benimki aynısını söyledi doğumdan 24 saat sonra e senin karnın olduğu gibi duruyor doğurmadın mı yoksa deyip güldü 😂 bende aynen bunu beğendim hastaneden aldım benimki daha içeride dedim😂 5 çocuktan 3 normal 2 sezeryan yapmış ve şuan da da kilolu bir kadın bunu söyledi bana 😂😂
Çok iyi lafmış ben bunu yazdım kenara aklımda tutayım bana da öyle denecek çünkü bende böyle söyleyim🤣🤣 acaba ellerine ne geçiyo bu şekilde konuşarak. Bizimki de 95 kilo en son beni aradığında şiştin mi iyice diyo ben 65 kilo 8 aylık hamileyim 😅 bu kadarda şişeyim. Hep yatma hantal gibi diyo ben 1 hafta önce çalışmayı bıraktım daha ne denir bı kadına ben çözemedim

X