2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Doğruya kambersiz düğün olmaz gelsinler bir araya gelemedilerse daha iyi boşver çekinirler birbirlerinden gürültüsüz geçer yatıya kalacaklar mı nasıl olcak .
Ay benim eşim de devamlı diyor iki taraf birbiriyle iyi anlaşsın bir araya gelsinler falan filan ne gerek ticari sonuçta zoraki kurulan akrabalık kendi tercihleriyle bir tanışıklıkları yok. Geriliyorum böyle dedikçe

Cumartesi ilk randevumuz var bakalım sarılık için sonuçlar ne olacak
Mamayı vermedim bu akşam bende o kadar güzel emdi ki mamayı azaltacak sanırım onun verdiği toklukta saatlerce uyutuyor

Hahah seninki benimki gibiymiş kız bizimki de öyle bir anda falan küser sonra birden barışır ilginç birisi . Genelde ilgisiz kaldığında küser beni kendi öz annemden kıskanıyo resmen annemle aramdaki bağı kıskanıp hasetleniyo biliyorum. oğlu ayda 2 defa arar zaten . Ama ben haftada bir arardım konuştuğu bazı şeyler sebebiyle mesafe koydum artık aramıyorum . Bende hiç hoşlanmıyorum valla ondan. Eşiminde pek arası yoktur hep bozulur arası ama netice olarak öyle istememezlik yapmıyor . Açıkcası görüşmek istememesi işime gelir. Bizimkinin kocası yıllar önce vefat etmiş erken dul kalmış e ilgiyi hep oğullarından bekliyor kızı da yok şımarıklığı sen düşün işte

Haklısın canım valla ya ben hiç sancı hissetmedim ama kasılmalarım oluyor karnım toplaşıyor bu süreç nasıl ilerleyecek bilmiyorum geceden beri kasılmam var çünkü
10 gündür bende de ara ara kasılma sancı var. Hatta bazen o kadar şiddetli oluyor ki diyorum ki benimkine hazırlan geliyor herhalde ama tık yok çok fazla yokluyor benim ki. Ben terazi istiyorum ya o yüzden bi ayın 23 üne kadar dayansında istiyorum

Senin işin daha zormuş canımm nasıl oğulcudur o şimdii bide kızı yok ya sorsan seni kızı yerine koyduğu için böyle yapıyordur anlamadığım ne biliyor musun kendileri bu durumda olsa annelerini kaynanalarını mı isterler yanlarında azıcık empati yapsalar işler çözülecek ama olur muuu kaç çocuk büyüttüm ben bakmayı en iyi ben bilirim diye geziyorlar ortada

Canım onlar laflarını hazırlıyolar zamanı gelince fırsat kaybetmeden pat pat pat yapıltırıyolar çok gerekliymiş gibi dur daha bunlrın şey versiyonu var içinde bi tane daha mı var bebek mi unuttular heheheh falan filan diyeni onu da bizimki yapar heralde

Oğulcu sorma ama çok yüz bulamadığı için küsüyor hep beni de kıskanıyo farkındayım tabi tabi kızı yerine koyuyo
Kendisi bana temizlik falan yapamaz. Bebek içinde şakayla hep şey diyor ağlayınca kakasını yapınca benden uzak . Napim ben seni o zaman konu mankeni gibi. Annem gelicek her bi işimi yapcak daha öncede yaptı sağolsun tüp bebek tedavisinde de Gül gibi baktı bana annem . Doğumda şükür ki şöyle bi şansım var benim kızkardeşim yenidoğan yoğun bakım hemşiresi hem de 3. Basamakta yani iyilerden . Doğumuma o da gelecek ve bebekle onun ilgilenmesine karar verdik eşimle

Dün doğurucam gibi hissettim sanki müneccimim açılma ve nişanımın geldiğini duyan şaşırıyor nasıl sancı gelmedi doğuramadın felan diye. Bu arada sezaryen sonrası emzirmek için birinin yardımına ihtiyacımız oluyor değil mi? Hemen doğrulamayız çünkü. Sezaryen sonrası alttan muayene yapılıyor muydu? Birde karnın üstüne bastırıyorlar mı kanı boşaltmak için? Bana öyle yapılmıştı bazı hastaneler de kum torbası gibi bir şey koyuyormuş karnın üstüne. Ve ameliyatta varis çorabı giydiriyorlar mı? Bende ilk ameliyatta yapılan yanlış müdahale yüzünden damar tıkanıklığı oldu. Çorap giymek damar tıkanıklığı olmaması için önemli diyorlar

Çok şanslısın canım kız kardeşin elin ayağın olacak valla eminim onun ilgilenmesine bile karışır doğurunca insana garip bi sinir geliyor inan ki kaynananın yerinde olsam yakınlarında dolaşmam

Çok şanslısın canım kız kardeşin elin ayağın olacak valla eminim onun ilgilenmesine bile karışır doğurunca insana garip bi sinir geliyor inan ki kaynananın yerinde olsam yakınlarında dolaşmam
Ay tabiki karışır hiç sorma valla normalde de sinirliyim zaten doğurunca hiç düşünemiyorum

Ay tabiki karışır hiç sorma valla normalde de sinirliyim zaten doğurunca hiç düşünemiyorum
Ben kaynanamı kendi kızının doğumun da tanıdım. Allahtan benden sonra doğum yaptı da iyice gözlemledim kadını. Resmen geline farklı kıza farklı davranıyorlar. Mesela kızına hiç karışmıyor. Benim çocuğu tutmama bile karışırdı. Hatta doktor bana lohusa depresyonuna girmişsin dediği zaman herkesin içinde beni azarlayıp öyle bir şey yok ne depresyonu demişti ama görümcemde torunlarını uyardı annenize iyi davranın lohusa depresyonuna girer anneniz felan. Aklıma geldi şuan sinirlendim yaa. Ben bir kere yıkıyamadım bebeğimi kendi kızının çocuğunu yıkarken eli ayağına dolaştı ben yıkayamam demişti bu doğumda yanımda olmayacak çok şükür

İşte böyle bunlar maalesef geneli gıcık ve lüzumsuz bizler için ama nedense kendilerini çok gerekli görürler . Kızlarına yapmazlar ama gelinlerine yaparlar maalesef . Kendi çocuğunu yıkayamamışsın bak bunu bugün söylüyorsan demekki içinde kalmış ve hakkına girmiş senin . Çok haklısın . Şükür Li olmasın o yanında

İçimde kalan o kadar şey var ki. Hamilelik doğum benim için hep travma. Boşanma süreci olmasa gerçekten çok mutluyum böyle

Sezeryan olan arkadaşlar kaçıncı gün rahatladınız sızılar geçti
4. Gün baya rahatlamıştım ağrılar sızılar vardı ama her işimi yapmaya başlamıştım, 10. Gün tamamen normale dönmüştü herşey. Ne kadar çok hareket edersem o günüm daha iyi geçiyordu.
Hayırlı uğurlu olsun sağlıcakla büyüt evladını

Sağolun bende bir günü bitirdim şimdi 9 dan geriye sayalım Allahım kolaylık versin
Suhuletle atlatırsın inşaAllah sizde Allaha emanet olun kolaylık diliyorum kolaycana biter umarım evladınıza sağlıkla kavuşursunuz

Benim eşim geceleri uyanıyor bebekle tahminimden daha çok ilgileniyor aslında. Ancak sürekli ağlarsa
kardeşin büyük şans gerçekten ben ilk haftalarda keşke bi yenidoğan hemşiresi olsa da derdinden şıp diye anlasa diyordum ne güzel büyük destek olur size

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…