2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Sen mi bebekle salona geçtin eşin mi salona gönderildi 😂 ya ben de kendim diyom eşime sen işe gidiyon salonda yat bebek ağlar uyuyamazsın diyorum (çok iyimserim 😁) o da diyo yok gece bende bakarım göğsüme koy o orda uyur diyo 🤣🤣🤣 dedim seni video kaydına alcam bu dediklerinin hiç birini yapmazsın diyorum ki yapmaz o çocuk sevdasından şuan herşey güzel geliyo ona
Ben salona geçtim canım annem yanımda bakmaya geldi sağolsun 😂 kendisi odasında rahat rahat yatıyor 😂 ben dedim başta senin gibi ama gözüme batıyor artık 😂

Ben salona geçtim canım annem yanımda bakmaya geldi sağolsun 😂 kendisi odasında rahat rahat yatıyor 😂 ben dedim başta senin gibi ama gözüme batıyor artık 😂
Annen olunca tabi salonda daha rahat edersiniz 😊
Ya bakma öyle dediğime o vakit geldiğinde çok eminim gözüme batacağından zaten annemde kv de olacak şimdi anasıyla şakalaşırlar falan filan değil salona artık nereye yollarım bilmiyorum 🤣

Deme öyle oturup ağlarım bak gözlerim doldu çok duygusalım Allah doğumunu sürecini kolay eylesin kimseyi aratmasın çok rahat geçsin her şey 🤲🏻
Amin hepimizin kuzum, hiç ağlama ben böyle rahatım 😂 istemezdimde kimseyi kocam bakar bana 😁😁 şimdi annem gelecek kocam canı istediğinde öpemicek sarılamicak adam saygıdan biz rahatız böyle. Tek sorun ilk hafta belki zorlanacam bebekten yana yardıma ihtiyaç olacak . Onada bi çare buluruz. Denin sancıların nasıl oldu?

Annen olunca tabi salonda daha rahat edersiniz 😊
Ya bakma öyle dediğime o vakit geldiğinde çok eminim gözüme batacağından zaten annemde kv de olacak şimdi anasıyla şakalaşırlar falan filan değil salona artık nereye yollarım bilmiyorum 🤣
Annesi ile bilrlikte ana evine göndermek mantıklı bak 😂 çok şükür benim kv bebek doğunca bana küstü de kafam çok rahat o yüzden 😂😂

Sezeryan olan anneler ne kadar kilonuz kaldı ben 66 ile doğuma gittim doğumdan sonra tartıldım yine 66 geldim Şok oldum ödemlerden dolayı böyle oldu tabii şu an 59 a indim ödemler geçtiği için ama göbeğim biraz kaldı doktor dikiş izi kalmasın diye Bepanthol anti scar jel verdi onu sürüyorum doktor 15 günden sonra korse takabilirsin demişti korse aldım ama M beden almıştım olmadı küçük geldi yürüyüşe başlamayı düşünüyorum ama erken mi acaba 20 gün oldu bu kilolar bu göbek nasıl gidecek acaba hamilelikten önce 50 kiloydum şu an 9 kilo fazlam var
13. Gündeyim hamile kaldığım kilonun altına düştüm. 64 le doğuma girdim 58 le hamile kalmıştım şuan 56.4 kiloyum. Karnım neredeyse toparladı bana krem vermediler gerçi benim sezeryan konusunda aşırı ilgisizlerdi çok sinirliyim o konuda sormasam ne zaman kontrolüm olacağını yada ne zaman duş alacağımı bile bilmiyordum ben. Ben başından beri hafif hafif zorlamadan yürüyorum hareket ediyorum 4. Günden beri sürekli belki o yüzden hızlı iyileşmişimdir.

Yaa bende 49 gibi hamile kaldım şuan 66 kiloyum 😁 ya ben kilo fazla gitmesin istiyorum 58 de falan kalsam çok memnun olcam ben zor kilo alan biriydim 50 bin üzerine hiç çıkamamıştım ama maşallah hamilelikte baya aldım . Eşim diyor zayıflama 😅
Boyun ne kadar benim 158-159 gibi ondan bana 50-51 çok iyi oluyor, yeniden o kiloya düşmeyi çok isterim yani :) yoksa şu emzirme rayına otursun beslenmeme ayar vericem. Gerçi emzirmek çok kalori harcatıyor diyorlar belki daha ödemdir kalanlar 😅

Canım kilo alımı iyiyse (aylık minimum 600 gram alması bekleniyormuş) açlıkla alakası yok diyorlar bizimki 20 günde 1 kg aldı doktor gaz sancısı olduğu için böyle olduğunu söyledi memede sakinleşiyorlar çünkü. Kilo kontrolü yaptırıp öyle devam et bence
Kilo alımımız çok şükür iyi mesela mamayı bırakmıştık 2 gün hiç ihtiyaç duymadık, o 2 günde 150 gram almış minnoşum🧿 tabi kilo kontrolü derken acaba fazla almasın şeklinde mi dedin ki?
bugün biogiaiya başladık eğer gazdansa iyi gelir inşallah. Bir de sab simplex verdi doktor ondan kullanıyor musun?

Boyun ne kadar benim 158-159 gibi ondan bana 50-51 çok iyi oluyor, yeniden o kiloya düşmeyi çok isterim yani :) yoksa şu emzirme rayına otursun beslenmeme ayar vericem. Gerçi emzirmek çok kalori harcatıyor diyorlar belki daha ödemdir kalanlar 😅
Ben de 160-161 gibiyim aslında kuru değilim fittim ama genede biraz kilo seviyorum yüzüm zayıf çünkü 😁 düşersin eski kilona merak etme emzirmeyle çocuk peşine koşmayla verilir o kilolar 😁

Geliyor gelmekte olaannn😅🤣🤣
Aynen aynen efsane geliyor 🤣🤣 babamdan çekinmesi bitti gelmeye karar vermiş heralde aramadım ben geldiğinde merhabalaşırız artık 24 eylülde geliyor 25 inde doğum Var anacım da bu cumartesi gelecek yatağı ütüleri annemle yapıcam bi de abla buldum evi temizleyecek . Halıları da gönderdim yıkamaya oh mis 😁 tabi ben bunları planladığım için doktorun istersen erken alabilirim teklifini reddettim 😁 umarım benim kız da reddetmiştir

Kızlar biz oğlumuzu uyabdıramıyorux bugün 3. Günümüz ilk gün bastı yaygarası ama dün ve bugün neler yaptım horul horul uyuyor 4200 doğdu doktor sütün yeterli seviyeye gelene kadar mama yap dedi yapıyorum ama uyanmıyor gözü kapalı emiyor memeyi kafasına göre tutuyor artık ağlıyorum insan bebeği uyuyor diye ağlar mı ben ağlıyorum çünkü kesintisiz ağlamadan uyuyor

Aynen aynen efsane geliyor 🤣🤣 babamdan çekinmesi bitti gelmeye karar vermiş heralde aramadım ben geldiğinde merhabalaşırız artık 24 eylülde geliyor 25 inde doğum Var anacım da bu cumartesi gelecek yatağı ütüleri annemle yapıcam bi de abla buldum evi temizleyecek . Halıları da gönderdim yıkamaya oh mis 😁 tabi ben bunları planladığım için doktorun istersen erken alabilirim teklifini reddettim 😁 umarım benim kız da reddetmiştir
Baktı ki benim istediğim olmayacak tıpış tıpış geliyor desene 🤣 planlayarak iş yapmakta güzel ya ne güzel her şey ayarlanmış inşallah bekler senin kız 😅 benim annem 27sinde babam ablam falan da 30unda gelicek ama bakalım bizim bebek ne zaman gelicek inşallah bekler biraz daha. Bizde ablamin isine gore plan yaptık ya kesin bebe erken gelir 🤣🤣

Kızlar biz oğlumuzu uyabdıramıyorux bugün 3. Günümüz ilk gün bastı yaygarası ama dün ve bugün neler yaptım horul horul uyuyor 4200 doğdu doktor sütün yeterli seviyeye gelene kadar mama yap dedi yapıyorum ama uyanmıyor gözü kapalı emiyor memeyi kafasına göre tutuyor artık ağlıyorum insan bebeği uyuyor diye ağlar mı ben ağlıyorum çünkü kesintisiz ağlamadan uyuyor
Hiç öyle düşünme ablamlar yeğenimi uyandıramayip hastaneye götürmüştü. Bizimki sarılıktan dolayı uyuyordu ve asla kalkmıyordu çocuğa bir şey oldu sanmışlar o derece yani. Ilk süreçte hep zor oluyor ama bir şekilde uyandırmak lazım ağlama üzme kendini illaki uyanacak düzelecek. Ayaklarını elleri yıka eğer denemediysen belki iyi gelir.

Kilo alımımız çok şükür iyi mesela mamayı bırakmıştık 2 gün hiç ihtiyaç duymadık, o 2 günde 150 gram almış minnoşum🧿 tabi kilo kontrolü derken acaba fazla almasın şeklinde mi dedin ki?
bugün biogiaiya başladık eğer gazdansa iyi gelir inşallah. Bir de sab simplex verdi doktor ondan kullanıyor musun?
Yok canım 600 gram üstü olacak şekildeyse korkma diye dedim 😊 ikisini de kullanıyorum canım biogaiayı 24 saatte bir 5 damla, sab simplexi günde 4 kez ikişer damla olarak veriyorum. İlk sadece sab simplex kullandım tek başına çok etkili gelmedi bize ama biogaia baya etkili canım saati saatine vermeye özen göster 🤗

Baktı ki benim istediğim olmayacak tıpış tıpış geliyor desene 🤣 planlayarak iş yapmakta güzel ya ne güzel her şey ayarlanmış inşallah bekler senin kız 😅 benim annem 27sinde babam ablam falan da 30unda gelicek ama bakalım bizim bebek ne zaman gelicek inşallah bekler biraz daha. Bizde ablamin isine gore plan yaptık ya kesin bebe erken gelir 🤣🤣
Aynen kız torun görmek istiyorsa gelir yoksa göremez yapacak bişey yok 😁 sezeryanda süpriz olmadığı sürece plan oluyor o yönden iyi ama bakalım yinede garanti değil . İnşallah seninkinde bekler insanlarda gelecekmiş madem 😊🙏🏻 Kv kısmı gelmiyor mu😁

Çocuğu kucağına almalarını yasakladım eşimde bana destek verince bıçak gibi kesildi 😂😂 20 gün önce gördük kendisini en son 😂
Kız iyi demişsin valla ben diyemezdim heralde ona yasaklasam kendi annemlere de yasak olur o yüzden yapamam 😅😅 ama sana helal olsun . Bakalım ben napıcam sözde hiç bırakmayacakmış geçen eşime telefonda diyor duydum. Siz uzaktan göreceksiniz fırsat vermicem diyo eşimde öyle yok kusura bakma dedi . Bende oturdum tırnak yedim sinirimden 😅

X