2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canım bu aldığım korse Penti den aldım benim basen ve popo geniş bu yüzden yukarı çıkmadı bile bacağımda kaldı L beden yoktu diğer mağazalarda da istediğim gibi bulamadım
Korseyi doktoruma soracaktım unutmuşum, telefonla da sormak istemedim korse giymicem bu durumda umarım bir zararı yoktur 😒

Ben de 51 ile hamile kaldım 61,5 ile doğuma gittim. Eve geldiğimde 61 kiloydum tok karna ama hani bebeğin kilosu kadar bile azalmamıştı 😅 ilk 10 gün içerisinde 5 kilosu gitti ama şimdi kilo vermem durdu. Aslında az kilo almıştım onlar da hemen gider gibi geliyordu şimdi kilo vermeyince biraz huzursuzlandım. Belki biraz acele ediyoruzdur yavaş yavaş gider heralde uykusuzluk falan derken belki yine ödem tutuyordur vücut 🤷🏻‍♀️
Yaa bende 49 gibi hamile kaldım şuan 66 kiloyum 😁 ya ben kilo fazla gitmesin istiyorum 58 de falan kalsam çok memnun olcam ben zor kilo alan biriydim 50 bin üzerine hiç çıkamamıştım ama maşallah hamilelikte baya aldım . Eşim diyor zayıflama 😅

Sadece cocuklarını düşün, neolmuş olmamış bunları kapının ardında bırak. Biliyorum çok zor ama iki bebeğin içinde bunu yaparsan çok daha iyi olacak senin için. En azından insafa gelip bebeğini getirdi, doğumda da illa nüfus cüzdanı fotokopisi isteniyor sezeryan da babanın. Ben yeni evrak hazırladıgım için biliyorum. Keske cekirdek ailenle yalnız kalma sansınız olsaydı. Belki hersey çok daha farklı olurdu. Rabbim gönlünüze ferahlık versin inşallah
Keşke öyle olsaydı bende öyle olmasını çok isterdim onun için mücadele ettim zaten ama annesini bırakmayan bir eş, ister gel ister gelme annemi bırakmam diyorsa zaten onunla olmaz. Hakkımızda hayırlısı

Eş kişisi doğum yapacağın zaman haber ver geleceğim dedi. Bu kadar acı çektirdikten sonra yüzüne hiç bakmak istemşyorum ama mecburum. Çocuğun kilo almaması benim hep ağlamam yüzünden oldu beni mahveden de o anne oğuldu. Hiçbir şey olmamış gibi de davranamam ama diyorum aile fotosu çektireyim ileride çocuklar için
Bırak gelsin belki Allah büyüktür toparlanırsınız. Dilerim toparlanırsınız eğer mutlu olacaksanız yuva yıkılsın istemeyiz. Ama ortada yuva denen bir şey olmayacaksa da sağlıklı şekilde ayrılırsınız iki medeni insan gibi. İnşallah yıpranmazsın 🙏🏻 Hamileliğin burnundan geldi sana çok üzüldüm Allah bundan sonra yüzünü güldürsün inşallah

Oyy kıyamam ona . Sen yine arada memeni tutturmaya çalış ara ara sağ. Acaba süt arttırıcı takviyeler kullansan artar mı . Artmazsa da sağlık olsun zorla olacak diye bişey yok sakın sıkma canını mamayla da büyüyor sonuçta
Anne çayı içiyorum bestlak damla aldım vitaminlerime devam ediyorum aslında süt arttırıcı her şeyi yapmaya çalıştım ama olmayınca olmuyor kuzum

Seninki gene iyi biz odaları ayırdık işe gidiyor ellemeyim dedim ama sabah kalkıp gece duydum ağlıyordu ne oldu diye soruyor bide😂 bide sorsan ben çok sinirli olduğum için bilerek yaklaşmıyormuş kavga çıkmasın diye ama böyle yaptıkça sonunu hazırlıyor farkında değil kendileri 😂
Sen mi bebekle salona geçtin eşin mi salona gönderildi 😂 ya ben de kendim diyom eşime sen işe gidiyon salonda yat bebek ağlar uyuyamazsın diyorum (çok iyimserim 😁) o da diyo yok gece bende bakarım göğsüme koy o orda uyur diyo 🤣🤣🤣 dedim seni video kaydına alcam bu dediklerinin hiç birini yapmazsın diyorum ki yapmaz o çocuk sevdasından şuan herşey güzel geliyo ona

Anne çayı içiyorum bestlak damla aldım vitaminlerime devam ediyorum aslında süt arttırıcı her şeyi yapmaya çalıştım ama olmayınca olmuyor kuzum
Moral bozma olduğu kadar ne yapalım herkesin olacak diye birşeyi yok mama verilir . Eğer mamayla da sıkıntı yaşrsan bi markasını değiştir bakalım

Bugün tekrar bakıldı 14e düşmüş o yüzden bir şey yapmaya gerek yok dedi. En yüksek değeri görmüş artık hep düşecek korkmayın yükselmez dedi. Artık 2 saatte 1 emzir dedi. Çünkü ben artık saat başı emzirmeye başlamıştım. Ayrıntılı blgi için çok teşekkür ederim. Atlatöanıza da ayrıca sevindim
Sagolcanim evet ayni seyi bize de dedi yuksegi gordu zaten artik bu kadar yukselmez korkmayin diye ama cocugun hareketleri bakışı bile degisti duzelince
Bir an önce siz de iyilesirsiniz insallah

Sezeryan olan anneler ne kadar kilonuz kaldı ben 66 ile doğuma gittim doğumdan sonra tartıldım yine 66 geldim Şok oldum ödemlerden dolayı böyle oldu tabii şu an 59 a indim ödemler geçtiği için ama göbeğim biraz kaldı doktor dikiş izi kalmasın diye Bepanthol anti scar jel verdi onu sürüyorum doktor 15 günden sonra korse takabilirsin demişti korse aldım ama M beden almıştım olmadı küçük geldi yürüyüşe başlamayı düşünüyorum ama erken mi acaba 20 gün oldu bu kilolar bu göbek nasıl gidecek acaba hamilelikten önce 50 kiloydum şu an 9 kilo fazlam var
Bende de 10 kilo fazla var hala. Bir kısmı ödem tabi, kirkimizda anca gidecek belli olacak net kilomuz canim. Doktor bana hafif yürüyüş yapabilirsin dedi 👍daha önceki hamileliğimde 6 ayda tamamen toparlamistim.

Doktora söyle krem verir. Eğer kan pıhtısı olmuşsa içindeki kanı boşaltıyolar bayağı rahatlıyorsun. Benim 6 aylık hamileyken kötü olmuştu. Kanı boşalttı birde ağrı kesicili hemoroid kremi verdi. Şimdi azcık hissetsem gece kullanıyorum. Sabah bişeyim kalmıyor.
Kremin adi ne acaba ? Bir de hangi doktora gorunmek lazim

Kızlar napacam bilmiyorum bana yardım edin kasılmalarım vardı gece boyu bugün randevu günümüzdü gittik nts de sancı çıktı çatı muayenemide yaptıramadım vajinusmusun etkileri 🤦🏻‍♀️ Normal doğuramayacağıma karar verdim sezaryen yaapılsın dedik nts de düzenli sancım var annem cumartesi yanıma ancak gelebilir gurbette kimsem yok napacam ya ben doğurur muyum cumartesine kadar ama açılmaya baktı açılmam yoktu ona da kamera ile baktı 😢

Kremin adi ne acaba ? Bir de hangi doktora gorunmek
Genel cerrah… orda hangi ilacı verir bilmem ben yurtdışındayım, o yüzden sanırım hemoroid için bi çok krem var burdaki orda olsun sanmıyorum. Oturamıyorsan muhtemelen kan pıhtısı olmuştur çok basit uyuşturup kanı boşaltıyor 3 dk sürmüyor. Zaten kremide otomatik olarak verecektir diye düşünüyorum eğer gerekli görürse.

Kızlar napacam bilmiyorum bana yardım edin kasılmalarım vardı gece boyu bugün randevu günümüzdü gittik nts de sancı çıktı çatı muayenemide yaptıramadım vajinusmusun etkileri 🤦🏻‍♀️ Normal doğuramayacağıma karar verdim sezaryen yaapılsın dedik nts de düzenli sancım var annem cumartesi yanıma ancak gelebilir gurbette kimsem yok napacam ya ben doğurur muyum cumartesine kadar ama açılmaya baktı açılmam yoktu ona da kamera ile baktı 😢
Kuzum düzenli sancın varsa açılmanda olur belki normal doğurursun. Bak bende gurbetteyim kimsem yok annen cumartesi geleceksede eğer yetişir bence çok stres yapma doğumun zor olmasın. En azından annen gelecek ben yanlızım kocayla tekim.

Kuzum düzenli sancın varsa açılmanda olur belki normal doğurursun. Bak bende gurbetteyim kimsem yok annen cumartesi geleceksede eğer yetişir bence çok stres yapma doğumun zor olmasın. En azından annen gelecek ben yanlızım kocayla tekim.
Deme öyle oturup ağlarım bak gözlerim doldu çok duygusalım Allah doğumunu sürecini kolay eylesin kimseyi aratmasın çok rahat geçsin her şey 🤲🏻

Selam, biraz geriden geliyorum forumda. Bir kısmını okuyamadım zaten 🤭
Ne zaman, nasıl kullanıyorsunuz pompaları? Biz sürekli memedeyiz. En fazla 1 sa falan uzak kalabiliyoruz, o da nadiren. Zamanla mı değişiyor durum?
Bazen güzel uyuyor 🤭 O sırada sağıyorum. Uyanınca ilk o sütü veriyorum. Her günümüz farklı. Bugün hiç sağmadım mesela, belki gece sağarım. Uyandığında önce o sütü verip öyle emziririm. Net bir şey diyemiyorum. Küçük hanım nasıl uygun görürse 😉

Sezeryan olan anneler ne kadar kilonuz kaldı ben 66 ile doğuma gittim doğumdan sonra tartıldım yine 66 geldim Şok oldum ödemlerden dolayı böyle oldu tabii şu an 59 a indim ödemler geçtiği için ama göbeğim biraz kaldı doktor dikiş izi kalmasın diye Bepanthol anti scar jel verdi onu sürüyorum doktor 15 günden sonra korse takabilirsin demişti korse aldım ama M beden almıştım olmadı küçük geldi yürüyüşe başlamayı düşünüyorum ama erken mi acaba 20 gün oldu bu kilolar bu göbek nasıl gidecek acaba hamilelikten önce 50 kiloydum şu an 9 kilo fazlam var
Benim 3400 bebek doğdu. Ben 3300 eksikle eve geldim :) Hatta kv karnın kalmış diye yüzüme söyledi sağ olsun. 9 ayda büyüyen karın sezeryanla 1 günde nasıl gidecekse... 83 ile doğuma girdim. Şimdi 72 kiloyum. 63 ile hamile kalmıştım.

Malesef gecelerimiz böyle geçiyor. Gece ile gündüzü karıştırıyor ve bir şekilde geceleri tedirgin oluyor diye düşünmeye başladım🤷🏻‍♀️ Görseniz bir de nasıl emiyor sanki meme vermedik 1 haftadır aç. İlk 10 gün ben de mama takviyesi yaptım hem minik bebek olduğu için hem de sarılık riski geçene kadar. Sonrasında mamayı bıraktık kilo alımı da iyi gözüküyor ondan süt yetiyor gibi düşünüyorum. Belki bu yağlı süt olayından dolayı gece yeterli gelmiyordur. Son emzirdiğinizle başlayıp diğerine öyle geçin diyorlar. Ona yeni yeni dikkat etmeye başladım.
Annem 40 ı çıkana kadar normal bebek bu diyor hani belki de tamamen normal bir süreç. Sadece geceki o halleri beni korkutuyor
Canım kilo alımı iyiyse (aylık minimum 600 gram alması bekleniyormuş) açlıkla alakası yok diyorlar bizimki 20 günde 1 kg aldı doktor gaz sancısı olduğu için böyle olduğunu söyledi memede sakinleşiyorlar çünkü. Kilo kontrolü yaptırıp öyle devam et bence

Sütüm yok ki artık kuzum az önce pompa ile çektireyim dedim 10 CC bile çıkmadı zaten sol göğsümden 4-5 damla anca geldi sağ göğsünden de işte 5 CC falan anca çıktı bilseydim başta vermezdim o zamanlar iki göğsümden toplam 20-25 CC çıkıyordu şuan süt yokken zaten almaz memeyi iştahlı bir bebek açlığa hiç dayanamıyor feryat figan ağlıyor
Karnı tokken emzirmeyi denedin mi hiç? Belki çeke çeke az da olsa olan sütü arttırır.

X