2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canım alışacak inşallah ama bence de mamayı değiş istersen aptamil güzel bir marka bilindik evet ama şeker oranı yüksek. Aptamil alan bebekler tekrardan anne memesini istemiyor tas farkı çok deniyor. Kardeşim de dedi biz hastaneye artık sokmuyoruz dedi. Evolvia önerdi istersen bi evolvia dene
Sütüm yok ki artık kuzum az önce pompa ile çektireyim dedim 10 CC bile çıkmadı zaten sol göğsümden 4-5 damla anca geldi sağ göğsünden de işte 5 CC falan anca çıktı bilseydim başta vermezdim o zamanlar iki göğsümden toplam 20-25 CC çıkıyordu şuan süt yokken zaten almaz memeyi iştahlı bir bebek açlığa hiç dayanamıyor feryat figan ağlıyor

14 saat sonra hastaneye yatışım yapılacak, stres içindeyim. İçim içime sığmıyor. Bir yanım böğürerek ağla derken 🙃 bir yanım bağıra bağıra gül diyor 😂 ay bu bilerek doğuma gitmekte acayip bir duyguymuş. Manyak gibi hissediyorum 🤭 ne olduğum belirsiz. Oğlumda sanki hissediyor hiç durmuyor, kaburgamı karnımı delip çıkacak sanki. 🥰🥰🥰

Emzik verin diyeceğim çok emmek isteyen bebeklere iyi oluyor bazen bende de oluyordu sut zaten gazlı geliyordu bebek sancı geldikçe memeye yapışıyordu çok gazlı gecelerde emzik verdim gazı artmasın diye şimdşkşnde erken dönemdeyim altı gunluk ama gunduz uyuduğu için gece benimkide uyumadı ilk gun açlıktan boş memeyi emdi durdu dun iyiydi akşam uykusu uyandırıp emzirdim ama ilerde illaki gazlı geceler olacak emzik kullanırım döngu oluyor sutu veriyon gazı kesilmiyor gaz çıkar meme ver gaz çıkar meme ver öyle sabah oluyor bendede alt ıslatma var ön sut slınca hafif kakalıyor memeden sonra açmak durumunda kalıyorum çocuk uykudan uyanıyır tekrar meme tekrar bez değişme gece boyu altı yedi bez değişiyom
Ben Bibs emzik verdim aldı uykuya geçmesine yardımcı oluyor

Sezeryan olan anneler ne kadar kilonuz kaldı ben 66 ile doğuma gittim doğumdan sonra tartıldım yine 66 geldim Şok oldum ödemlerden dolayı böyle oldu tabii şu an 59 a indim ödemler geçtiği için ama göbeğim biraz kaldı doktor dikiş izi kalmasın diye Bepanthol anti scar jel verdi onu sürüyorum doktor 15 günden sonra korse takabilirsin demişti korse aldım ama M beden almıştım olmadı küçük geldi yürüyüşe başlamayı düşünüyorum ama erken mi acaba 20 gün oldu bu kilolar bu göbek nasıl gidecek acaba hamilelikten önce 50 kiloydum şu an 9 kilo fazlam var

Biz de bebegi eve getirdik cok sukur 🙏 Emzirmeye calisiyorum sutum ilk gune gore daha iyi.
Normal dogumdan sonra hemoroid problemi yasayan var mi napmak lazim. Hamilelikte olmamisti. İlk defa basima geliyor. Dikislerim aciyor saniyordum oturamiyorum agridan diyorum sonra baktim hemoroid olmusum 😐
Doktora söyle krem verir. Eğer kan pıhtısı olmuşsa içindeki kanı boşaltıyolar bayağı rahatlıyorsun. Benim 6 aylık hamileyken kötü olmuştu. Kanı boşalttı birde ağrı kesicili hemoroid kremi verdi. Şimdi azcık hissetsem gece kullanıyorum. Sabah bişeyim kalmıyor.

Hormonlardan diyerek ceza indirimi de yaparlar 🤣 bı de sabah kalkıp çok uyandi mi diye sormuyorlar mi, hadi kalkmıyorsun sesimizi de duymuyorsun be adam 🤦
Seninki gene iyi biz odaları ayırdık işe gidiyor ellemeyim dedim ama sabah kalkıp gece duydum ağlıyordu ne oldu diye soruyor bide😂 bide sorsan ben çok sinirli olduğum için bilerek yaklaşmıyormuş kavga çıkmasın diye ama böyle yaptıkça sonunu hazırlıyor farkında değil kendileri 😂

Sezeryan olan anneler ne kadar kilonuz kaldı ben 66 ile doğuma gittim doğumdan sonra tartıldım yine 66 geldim Şok oldum ödemlerden dolayı böyle oldu tabii şu an 59 a indim ödemler geçtiği için ama göbeğim biraz kaldı doktor dikiş izi kalmasın diye Bepanthol anti scar jel verdi onu sürüyorum doktor 15 günden sonra korse takabilirsin demişti korse aldım ama M beden almıştım olmadı küçük geldi yürüyüşe başlamayı düşünüyorum ama erken mi acaba 20 gün oldu bu kilolar bu göbek nasıl gidecek acaba hamilelikten önce 50 kiloydum şu an 9 kilo fazlam var
Bende onu çok düşünüyorum. Normalde 50 kiloydum aşılama tedavi derken 60 kilo ile hamile kaldım şuan 75 oldum. Dopum sonrası be yapcam diye düşünüyorum. Sanırım ekmeği tamamen hayatımdan çıkartırım. Öyle başlıcam ilk üç ay, sonrasındada spor yürüyüş egzersizle devam ederim diye düşünüyorum.

Ben 57 ile hamile kaldım 71,5 la doğuma girdim şimdi 61,5 geliyorum. Ben de korse aldım ama takınca dikişlerim acıyor diye takamıyorum. Buarada ben small almıştım o gayet iyi oluyor. Sana nasıl m olmadıki

Ben de 51 ile hamile kaldım 61,5 ile doğuma gittim. Eve geldiğimde 61 kiloydum tok karna ama hani bebeğin kilosu kadar bile azalmamıştı 😅 ilk 10 gün içerisinde 5 kilosu gitti ama şimdi kilo vermem durdu. Aslında az kilo almıştım onlar da hemen gider gibi geliyordu şimdi kilo vermeyince biraz huzursuzlandım. Belki biraz acele ediyoruzdur yavaş yavaş gider heralde uykusuzluk falan derken belki yine ödem tutuyordur vücut 🤷🏻‍♀️

Bence de doğru tanım yalancı açlık. Peki mama için aranırken ağlıyordur o zaman nasıl idare edebiliyorsunuz? Gerçekten çok zor böyle emip ağlayınca da korkuyorum endişeleniyorum. Herkes 40 ından sonra düzelir diyor ama başka bir çaresi olmalı gibi geliyor çocuğumuza da yazık 🙁
Merhaba, biraz geriden okuyorum, o yüzden çözdünüz mü bilmiyorum ama bizimki de sürekli memedeydi. 5 dk ayrılmıyor. Tuvalete fln gideceğim zaman ağlıyor. Bugün doktora gittik, süt yetersiz olabilir mama takviyesi yapalım dedi. Biz biraz daha beklemek istedik takviye için, ama tam olarak ne emdiğini bilmediğimiz için, böyle bir ihtimal de var.
Bir emzirme danışmanıyla konuştum bugün. O da bir göğsünü bir öğünde ver ve emzirdikten sonra mutlaka sağ dedi. Yağlı sütü alamadan bırakmış olabilir, onu da sağarak ver mutlaka dedi. Sürekli memede olduğumuz için nasıl yapacağız bilmiyorum ama işe yarayabilir belki.

Ben 57 ile hamile kaldım 71,5 la doğuma girdim şimdi 61,5 geliyorum. Ben de korse aldım ama takınca dikişlerim acıyor diye takamıyorum. Buarada ben small almıştım o gayet iyi oluyor. Sana nasıl m olmadıki
Canım bu aldığım korse Penti den aldım benim basen ve popo geniş bu yüzden yukarı çıkmadı bile bacağımda kaldı L beden yoktu diğer mağazalarda da istediğim gibi bulamadım

Eklentiler

• IMG_20210916_171330.jpg
    IMG_20210916_171330.jpg
    69,8 KB · Görüntüleme: 29
Sütüm yok ki artık kuzum az önce pompa ile çektireyim dedim 10 CC bile çıkmadı zaten sol göğsümden 4-5 damla anca geldi sağ göğsünden de işte 5 CC falan anca çıktı bilseydim başta vermezdim o zamanlar iki göğsümden toplam 20-25 CC çıkıyordu şuan süt yokken zaten almaz memeyi iştahlı bir bebek açlığa hiç dayanamıyor feryat figan ağlıyor
Oyy kıyamam ona . Sen yine arada memeni tutturmaya çalış ara ara sağ. Acaba süt arttırıcı takviyeler kullansan artar mı . Artmazsa da sağlık olsun zorla olacak diye bişey yok sakın sıkma canını mamayla da büyüyor sonuçta

Merhaba, biraz geriden okuyorum, o yüzden çözdünüz mü bilmiyorum ama bizimki de sürekli memedeydi. 5 dk ayrılmıyor. Tuvalete fln gideceğim zaman ağlıyor. Bugün doktora gittik, süt yetersiz olabilir mama takviyesi yapalım dedi. Biz biraz daha beklemek istedik takviye için, ama tam olarak ne emdiğini bilmediğimiz için, böyle bir ihtimal de var.
Bir emzirme danışmanıyla konuştum bugün. O da bir göğsünü bir öğünde ver ve emzirdikten sonra mutlaka sağ dedi. Yağlı sütü alamadan bırakmış olabilir, onu da sağarak ver mutlaka dedi. Sürekli memede olduğumuz için nasıl yapacağız bilmiyorum ama işe yarayabilir belki.
Malesef gecelerimiz böyle geçiyor. Gece ile gündüzü karıştırıyor ve bir şekilde geceleri tedirgin oluyor diye düşünmeye başladım🤷🏻‍♀️ Görseniz bir de nasıl emiyor sanki meme vermedik 1 haftadır aç. İlk 10 gün ben de mama takviyesi yaptım hem minik bebek olduğu için hem de sarılık riski geçene kadar. Sonrasında mamayı bıraktık kilo alımı da iyi gözüküyor ondan süt yetiyor gibi düşünüyorum. Belki bu yağlı süt olayından dolayı gece yeterli gelmiyordur. Son emzirdiğinizle başlayıp diğerine öyle geçin diyorlar. Ona yeni yeni dikkat etmeye başladım.
Annem 40 ı çıkana kadar normal bebek bu diyor hani belki de tamamen normal bir süreç. Sadece geceki o halleri beni korkutuyor

Ya takip ediyorum seni haline üzülüyorum inşallah sağ saglim bebeğini kucağına alırsın.foto olayını iyi düşünmüşsün belki de bebek vesilesi ile tekrar aileni toplar barışırsın.
Yok dava sürecine girildi zaten karşı tarafta barışma taraftarı değil en azından sorunsuz olsun istiyorum

Bence gelsin canım aranızda ne olursa olsun çocuklar bu durumdan zarar görmesin iyilikle güzellikle ayrılmak varken boşver olgunluk iyilik sende kalsın hem o da bu şekilde utanır belki yaptıklarından pişman olur ben ilk eşimden ayrılırken çok medeni bir şekilde birlikte gittik mahkemeye helalleştik ayrılırken sonuçta anlaşamasak da artık sevgimiz kalmasa da saygı her zaman her yerde olmalı
Ne güzel ya keşke benimde öyle olsa. Annesi her şeye müdahil olduğu için bu konuda da kötü sonuçlanır ben çok yıpranırım yani

X