2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar dün gece doğum yapmadım ama diğer evladıma kavuştum. Babası merhamete geldi zor oldu ama 1 haftalık bende kalacak yavrum. Dünden beri yapışık ikiz gibi geziyoruz. Buna da çok şükür rabbim kimseyi evladıyla sınamasın amin
Oyyy canım yaa çok sevindim gözlerim doldu 😍😍😍 çok şükür

Bugün cok duygusalim herşeye ağlıyorum, eşim de suçlanıyo, onun bi lafıyla başladı ağlamam çünkü, hic de ağlanacak bisey değildi aslında ama içim cok tuhaf. Sanki şuan bebeğim bana özel ama içimden çıkarınca herkesle paylascam yalnız kalcam gibi, içim bombos kalıcak karnımdaki hareketlerini çok özlicekmisim gibi hisler yaşıyorum.. normaldir dimi :KK42:
Normal canım normal :KK66: Doğunca da sana yardım etmek için gazini çıkaralım diye kucağından almak istediklerinde de bunu yaşayacaksın. Anneme biraz bende dursun diyip vermemiştim 🤭 Elim hep karnımda hâlâ. Biraz daha böyle hissederiz sanırım.

Normal canım normal :KK66: Doğunca da sana yardım etmek için gazini çıkaralım diye kucağından almak istediklerinde de bunu yaşayacaksın. Anneme biraz bende dursun diyip vermemiştim 🤭 Elim hep karnımda hâlâ. Biraz daha böyle hissederiz sanırım.
Yaa cok iyi anlıyorum daha şimdiden 😢 ben de sürekli karnımı seviyorum vedalasiyo gibi hissediyorum ama sonucta kucağıma gelecek kokusunu hissetcem. Korkuyorum da gazdı sütdü uykusuzluktu dertler başlıcak, şimdi bi derdimiz yok ağrılar dışında ne güzel 🙂

Yaa benim kuzenim demisti bunu da cok garibime gitmisti, kayinvalidesinin eşinin kucağına vermek istememis, bebekle onlari yalnız bırakmak istememis. Çok şaşırmıştım ama insan kendi yasamayinca anlamiyomus demek 🤷 Allah cevremizdekilere sabır versin ne diyim 😊
Aynen öyle ablamda biri bebeğe yaklaşınca kafayı yiyordu biri öpünce oda da ıslak mendille gizlice siliyordu cocuğu 😅 hatta bak ilk günler annem besigi kendi odasına almıştı ablam gece rahat uyusun diye ablam çocuğunu terk etmiş gibi hissetmiş gidip almış yan odadan🤣 kim bilir neler yaşayacağız annelik işte 🥰

Merhaba bugün 37+0 olduk biz☺️ Doktorum doğum hızlandırıcı şeylere başlayabilirsin dedi. Bebek iri olduğu için normali denemek istiyoruz. Hurma yemeye başlayacağım ama hangi hurma bulamadım. Yaş hurma yazmışlar heryerde ama normali de olmuyor mu? Birde doğum başlatmak için yaptığınız ve işe yarayan tavsiyeleriniz varsa paylaşır mısınız☺️

Aynen öyle ablamda biri bebeğe yaklaşınca kafayı yiyordu biri öpünce oda da ıslak mendille gizlice siliyordu cocuğu 😅 hatta bak ilk günler annem besigi kendi odasına almıştı ablam gece rahat uyusun diye ablam çocuğunu terk etmiş gibi hissetmiş gidip almış yan odadan🤣 kim bilir neler yaşayacağız annelik işte 🥰
Yaa almasınlar yanlarına tabi onu kimse istemez haklı ablan 😊 ablamin bebeği olduğunda annem ve ben kaldık yanında ama yanımıza da almadık hic. Valla zor günler bitiyo sırada daha zor günler var diyorum 😂 neyse ki paha biçilemez bı güzellikle beraber geliyo o günler insallah

Merhaba bugün 37+0 olduk biz☺️ Doktorum doğum hızlandırıcı şeylere başlayabilirsin dedi. Bebek iri olduğu için normali denemek istiyoruz. Hurma yemeye başlayacağım ama hangi hurma bulamadım. Yaş hurma yazmışlar heryerde ama normali de olmuyor mu? Birde doğum başlatmak için yaptığınız ve işe yarayan tavsiyeleriniz varsa paylaşır mısınız☺️
Ve final 🤗 prematüre sınırı geçildi. ✌️ Maşallah size. Normal iftarlarda yenen hurma diye biliyorum ben. Hahah hurmayı nasıl anlattım iftar dışında yenemez sanki🤦🏻‍♀️ ilk haftalarda canım çok istiyodu yemiştim birileri uyarmıştı sakin ol şampiyon diye ordan biliyorum.

Yaa almasınlar yanlarına tabi onu kimse istemez haklı ablan 😊 ablamin bebeği olduğunda annem ve ben kaldık yanında ama yanımıza da almadık hic. Valla zor günler bitiyo sırada daha zor günler var diyorum 😂 neyse ki paha biçilemez bı güzellikle beraber geliyo o günler insallah
Evet ya bende vermek istemem ama ablam kendisi vermiş uyumak için sonra pişman olmuş 🤣 gerçekten öyle ya daha zor günler var ama sen gibi düşünelim hamileliğin ilk 3 ayı zor geçen insanlar var sonra her şey düzene giriyor bu da öyle olucak. Başta biraz zor olucak sonra keyfine bakıcaz tadını cikaricaz 😍

Mal mı satıyor bu insanlar hayır, hizmet veriyor. Personel / hizmetli aynı şey. Kamu personeli bunlar, biz de kamuyuz. Hizmetçi demedim farkındaysanız sakin olun. Köle de sizin kötü yorumunuz hiç öyle bi anlama gelmiyor yazdığım. Haddimi de sizden öğrenmeyeceğim. Bana yazmayın lütfen.
Hizmetli kelimesi için TDK ya bakın o zaman daha da birşey demiyorum 🤦‍♀️

Bizde işe yarayan bir şey yok valla 😂 40+2’deyiz, yarın suni sancı deneyeceğiz. Doktora tekrar sorduk bugün, binlerce yapılmış deney var, hiç işe yarayan bir şey yok dedi. Bebek karar veriyor, biz kadın doğumcular savaşmaktan vazgeçtik dedi. Sadece günde 45 dk yürüyüş işe yarayabilir dedi. Ama sektör güzel ve büyük, bir çok şey yazılıyor, anlatılıyor dedi. Öyle işte.

Hizmetli kelimesi için TDK ya bakın o zaman daha da birşey demiyorum 🤦‍♀️
Köle anlamına gelmiyor mesela, o sizin alınganlığınız. Ebeye, hemşireye "kapıcı" demeyeceğim de gayet açık. Niyetimden eminim zaten, kötü bi şey demedim, hoş bu bahsi geçen şahıslara küfür etsem bile evet küfür ettim derdim ayrıca, işini yapmayan, insanı zor durumunda ezen, hakaret eden insanlara hakaret etmekten mi çekineceğim. Burunlarından fitil fitil gelsin bizim ödediğimiz, kazandıkları her bir kuruş.

Köle anlamına gelmiyor mesela, o sizin alınganlığınız. Ebeye, hemşireye "kapıcı" demeyeceğim de gayet açık. Niyetimden eminim zaten, kötü bi şey demedim, hoş bu bahsi geçen şahıslara küfür etsem bile evet küfür ettim derdim ayrıca, işini yapmayan, insanı zor durumunda ezen, hakaret eden insanlara hakaret etmekten mi çekineceğim. Burunlarından fitil fitil gelsin bizim ödediğimiz, kazandıkları her bir kuruş.
İşini kötüye kullananı şikayet edersin olur biter genelleme yapmazsın siz hangi meslektesiniz bilmiyorum ama sizlerin içinde de çürük vardır illaki hakkını da ararsın bu her meslekte de vardır ama şu bizim vergimizle maaş alıyorsunuz cümlesi artık çok komik oluyor bitirin bence

X