2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bel ağrılarım boşuna değilmiş hastaneye geldim bugün nst sancılar tavan bende aynı şekilde her sancı geldiğin de ölüyorum resmen dedim doktorum geldi baktı yatışını yapalım alalım bebeği dedi , ve yatışım yapıldı sezeryana alındım alınmadan önce kızımı göremicem diye çok üzüldüm ağladım sakinleştirmeye çalıştılar sonra kızımı getirdiklerini söylediler ameliyathanenin önünde aldım kızımı kucağıma sarıldım oda sanki anlar gibi sarılıp omzuma kafasını koydu 😞, doğumdan uzun bi süre kendime gelemedim çünkü çok ağrım oldu bebeğimi de getirmediler yanıma aileme niye diye sorduğumda herkes başka bişey dedi bişey olmuş ama söylemiyorlar bana çünkü çok paniklerdi sonra oğlumu getirdiler yanıma 🥰 ama ememiyor iki cuk cuk yapıp bırakıyordu ve kusuyordu bebek hemşireleri yanına aldılar miğdesi balgam doluymuş miğdesini yıkamışlar bu gece gözetim altında tutacaklarmış 😞
Ay canım benim öncelikle hayırlı olsun çok sevindim Sağlıkla ailesiyle büyüsün inşallah
İnşallah hemencik normale döner ve eve birlikte sağlıkla gelirsiniz
Allah’a emanet olun 🤗

Sekizde bebeğm doğdu sabah sekiz gibi sancılar başlamıştı dörtte hastaneye odaya çıktım beşte sancılarım arttı yedi sekiz cm epidural takıldı çokmsancılara fark etmedi son an olduğum için dokuz cm ile doğumhaneye aldılar on dk içinde doğdu yırtık oldu iki dikiş attılar şimdi yırtıkların sızısıda geçti ağrı kesiciyi devam ettirmedim bebeğim 3490 50 cm doğdu sut var dediler damla bile değil😂 emziriyorum bakalım mama vermiyorlar yeni uyuttum duruma görevereceklermiş darısı doğum bekleyenlerin başına kızımla aynı zamanda dogdu 39+3
Allah analı babalı büyütsün sağlıklı hayırlı evlat olsun inşallah🥰🤲🏻 Dua et bizde senin anlattığın gibi güzel kolay doğumlar yapalım inşallah❤️😍

Kızlar bel ağrılarım boşuna değilmiş hastaneye geldim bugün nst sancılar tavan bende aynı şekilde her sancı geldiğin de ölüyorum resmen dedim doktorum geldi baktı yatışını yapalım alalım bebeği dedi , ve yatışım yapıldı sezeryana alındım alınmadan önce kızımı göremicem diye çok üzüldüm ağladım sakinleştirmeye çalıştılar sonra kızımı getirdiklerini söylediler ameliyathanenin önünde aldım kızımı kucağıma sarıldım oda sanki anlar gibi sarılıp omzuma kafasını koydu 😞, doğumdan uzun bi süre kendime gelemedim çünkü çok ağrım oldu bebeğimi de getirmediler yanıma aileme niye diye sorduğumda herkes başka bişey dedi bişey olmuş ama söylemiyorlar bana çünkü çok paniklerdi sonra oğlumu getirdiler yanıma 🥰 ama ememiyor iki cuk cuk yapıp bırakıyordu ve kusuyordu bebek hemşireleri yanına aldılar miğdesi balgam doluymuş miğdesini yıkamışlar bu gece gözetim altında tutacaklarmış 😞
Canım gözün aydın Allah analı babalı büyütsün hayırlı sağlıklı evlat olsun İnşallah bir an önce çok daha iyi olur bebeğin ve hemenceceik kavuşursunuz yavrunla🤲🏻

Herkesin doğumu ne kadar güzel geçmiş benimki niye bu kadar kotüydu. Hala etkisini üzerimden atamadım. Esimlede kavga ettik saolsun ocean kan damlasi ve d vitamini al saglik ocaginin verdigini kullanmayalim dedim kabiz ediyor biliyorum yok yeni dogan bebege ilacmi verilirmis kafama gore is yapiyormusum hakaret ediyor laf sayiyor gitti eczane vermiyor diye aradi ya zaten lohusayim ustume geldikçe geliyor. Normal dogumu becerememisim sezeryan olmusum durmadan bunun lafini ediyor sinirden agliyacam ya
Becerebiliyorsa bundan sonraki çocuğu eşin doğursun... Kendi kendine konuşsun dursun, dinleme sen onu.

Öncelikle gözün aydın canım. Çok şükür sen de kavuştun. Inşallah hemen toparlar bebeğin 🤲

DOGUM YAPMAMIS OLANLAR OKUMASIN
5 gündür sancım vardı hastaneye her gittiğimde senin sancin yok senin sancin yok dediler geceleri uyuyamadim en sonunda 7 eylulde 30 dk bir gelen sanciyla hastaneye tekrar gittim senin sancin yok dediler 4 kişi rahim ağzini kontrol etti 4 cm acikligim varmis ilgilenmediler eve gittim sancim 3 dk bire dustu suyum geldi hastaneye tekrar gittim gene sancin yok dediler agladim agri esigim baya bir dusmustu 5 gundur ne uyuyabildim ne ayakta durabildim beni zar zor hastaneye yatirdilar 7 cm acikligim varmis agridan duramadim yardim edin dayanamiyorum diye agladikca cocugu benimlemi yaptin cocugu yapmadan dusunecektin va diye baya hakaret ettiler cocuk kafasi tam oturmamis beni yatirdilar gelen gecen elini sokuyor bak parmak degil el cocugu oturtmak için en sonunda bacaklarimi kapattim epidural verin dedim nst yatmadim agridan agliyordum burayi ne sandin sana epidural veremeyiz dediler en sonunda 10 cm acikliga ulastim cocuk hala yerlesmemis tam yerine hala ellerini sokmaya calisiyorlar nst yatamiyorum agridan ben ciglik atiyorum beni kurtarin diye bana daha cok hakaret edip laf sayiyorlar diger hastalari rahatsiz ediyormusum daha cocukmusum kocamla sevisirken niye korunmamisim sezeryana alin beni dedim buna dayanamiyorsam sezeryan nasil olacakmisim sezeryan oyle kolaymiymis diye bana bagirmaya devam ettiler sonda takacaz diye yatirdilar anestezide takin dedim dinlemediler zorla bana sonda taktilar cocugu normal dogumda oldururmusum. Ameliyathaneye aldilar ellerimi bagladilar ve yine elini soktular normal dogumu denettiler ikinamadim cocugun kalp atis hizi dustu en sonunda sezeryan oldum. Ya ben niye herkes gibi guzel bir dogum hikayem olmadi ben cok hayalim.vardi epidural alacaktim sancimi cekecektim ben niye bunlari yasadim. Esimde gelip gidip normal dogumu beceremedin diyor ben istemezmiydim normal dogurmak ertesi gun o bana hakaret edenler gene geldi kontrole atarli atarli konustular hep neyse bilmiyorum Allah onlara sorsun benim yasadiklarim kolay degildi simdi kim sezeryan olmus lafini duysa niye normal dogum degil diye lafini ediyor lohusalik depresyonuna 2 gunde girdim
Hastaneyi şikayet etmelisin bence. Hakaret etmek, laf saymak nedir yani... Sağlıcakla bir bebek dünyaya gelmiş, kimseye laf ettirme. Eşine de, laf edenlere de ağızlarının payını ver. Bebeğin sağlığından daha önemli hiçbir şey olamaz.

Sekizde bebeğm doğdu sabah sekiz gibi sancılar başlamıştı dörtte hastaneye odaya çıktım beşte sancılarım arttı yedi sekiz cm epidural takıldı çokmsancılara fark etmedi son an olduğum için dokuz cm ile doğumhaneye aldılar on dk içinde doğdu yırtık oldu iki dikiş attılar şimdi yırtıkların sızısıda geçti ağrı kesiciyi devam ettirmedim bebeğim 3490 50 cm doğdu sut var dediler damla bile değil😂 emziriyorum bakalım mama vermiyorlar yeni uyuttum duruma görevereceklermiş darısı doğum bekleyenlerin başına kızımla aynı zamanda dogdu 39+3
Gözün aydın. Allah analı babalı büyütsün 🤲

Gözünüz aydın 🙃 geçmiş olsun ayrıca. Yarın tekrar kavuşursun oğluna. Her ne olduysa müdahale edip çözmüşler ne güzel. Bu yüzden gidiyoruz hastaneye doğuma. O yüzden hiç sıkma canını, mutlu ol. Tadını çıkar bebişinin. Sağlıkla büyüsün 🙏

Kızlar yeni doğum yapan herkesin gözü aydın, sağlıkla büyüsün bebeklerimiz😇

ben de bebişimi büyütmeye çalışıyorum. Geceleri biraz daha düzene oturtabilsek daha iyi olacak 40 indan sonra düzelir diyorlar umarım öyle olur.

sütüm aslında baya iyi ama günde 4-5 saat bi açlık krizimiz oluyor. Tam uyuyor yatağa koyuyorum hop geri uyanıyor sonra sil baştan. Gerektiğinde mama takviyesi de veriyorum. Sizde durumlar nasıl her bebek böyle mi merak ediyorum. Miniciğime bakınca hiç kıyamıyorum nasıl büyüyecek bu çocuk diye endişelerim oluyor bir taraftan uykusuzluk değişik bir ruh hali şu lohusalık.
Anne sutu cabuk hazmedildigi icin ve benimki memede uykuya daldigi icin hemen aktif emme suresi azaldigi icin ve ayrıca aclik, yalnizlik, sanci, guven cb. Her duygu ve durumda memeye ihtiyaclari oldugu icin su an tepemizde yaşıyorlar. :)
Güzel Anneler, dün doktora gitmiştim çatı muayenesi de olacaktı. Doktorum dedi Sen dedi bir haftaya doğuracaksın. E ama terazilik : ( dedim, yapacak bişi yok dedi. Eh peki diyip eve döndük, ben üzerine çarşı pazar gezdim, yemek yedik aileyle. Neyse eve 9da gelince anladım ki ben öğlenden beri açılıyormuşum da haberim yokmuş. Gece 2 gibi uyandım plop diye nişan düştü; Artık kaçış yok. Eşimi uyandırmaya çalıştım uyanmadı. Eh dedim bi saat daah takılayım biberonları falan sterilize edeyim derken saat 3e geliyordu. Eşim uyanınca de güne başladık. Yalancı sancı değildir bu artık diyip ebeyi ve doktoru aradım. Hastaneye kör topal ulaşıp yatış yapıp epidural normal doğumla 7de doğum yaptım. İlk diyeceğim Epidurali bulandan Allah razı olsun. 7 cm açıklıkla gelmişim ki arabada ruhumu teslim ediyodum artık. Ebem görünce şok oldu tabi. 3150 gram boyunu tam bilmiyorum. İkimiz de iyiyiz çok şükür. Küvözlük durum olmadı, 37+6da 9 Eylülde doğan bir Kordon beyi oldu. Artık başak olarak bizi yola getirecek kuyruksuz kedimiz.
Hayirli olsun, Allah anali babali buyutsun. O nasil bir hiz, masallah :)

Canım hiç bozma moralini doktorun dediği gibi sonradan ne olacağı belli olmaz ki. Hem doğum başlayınca dönen bebeklerde çok. Kimi sezeryan diye gün beklerken pat diye normal doğuruyo. Normal denilen son anda sezeryan a dönüyor. Ebe dedi ki bana gerçektende nasip işi. Öyle çünkü biz elimizden geleni yapıyoruz ama bebek nasıl gelmek isterse öyle geliyor sanırım hayırlısı olsun hepimizin hakkında her şeye hazırlıklı olalım ve tek hedefimiz bebeğimizle mutlu bir şekilde kavuşmak olsun💕
İnşallah hepimizz kavuşalım canım çok sağol desteğin için❤️
Doğurduktan sonra nasıl doğurduğunu düşünmüyorsun inan ki. Sezeryanmis, normalmiş aklına bile gelmiyor :) Doğurana kadar tek meselemiz o oluyor ama :KK66: Hayırlısı ile kucağına al inşallah canım. 🤲
Amin canım çookk sağoll❤️
Canım ben de sizin gruptandım ama 5 haftalıkken kimyasal gebelikle düşük geçirdim ve aranızdan ayrıldım…arada aklıma geliyorsunuz bazılarınızın nickini hatırlıyorum ☺️ Normal doğum olmazsa sezaryen doğumdan hiç korkma demeye geldim, ilk bebeğim sezaryendi hem de epidural spinal yani belden aşağısı uyuşuk, sıfır acı ama uyanıksın, çok rahat bir durumdu, çok güzel bir doğumdu..hiç acı hissetmedim, hatta eğlenceliydi, eşim de elimi tutuyordu romantikti de…😍 şimdi prensesim 4 yaşında ve 19 haftalık gebeyim şubat 2022 annelerindenim, oğlumu bekliyoruz 🙏🧿🤗 Allah sana kolay ve güzel bir doğum nasip etsin demeye geldim 🤲🏻🤲🏻💙💙💙👍🏻😍
Hatırlıyorum ismini bende evet 🥰🥰 çok teşekkür ederim desteğin için❤️🥰 inşallah bende sağ salim alırım kucağıma 🥰🥰
Kızlar hafif nişanım geldi. Sancılarım var ama çok şiddetli değil ağrılarım. Bekleyeceğim o yüzden hastane için. Sanırım çok az kaldı (tahminim 2-3 gün) benim doğuma dua edin bana😇
Ay hadi inşallah🥰🤲🏻

Ben bu ve benzeri şeyleri çok duydum devlet hastanesi tecrübesi olanlardan maalesef. Bizim hizmetlimiz olan insanların böyle yapabilmesine deliriyorum. Çok sinirli bir insanım başka şeyler de yazmak istiyorum ama neyse diyip geçeyim. Mutlaka şikayet etmelisin. Kendini kimseye ezdirme lütfen.
Hizmetlimiz??????? Hiç yakıştıramadım size arkadaş kötü bir tecrübe yaşamış olabilir her ebe her hemşire aynı değildir fakat sizin bizi hizmetli köle gibi görmeniz asıl bizi üzer lütfen haddinizi bilin! Aynı kelimeyi bir bankacı yada bir öğretmene söylüyor musunuz acaba???

Fıtık değil ama benimde bel sorunum var hamilelik 1 saat ayakta durim iğne gibi batıyor. 2 gündür ayak şişmesi başladı yarın son zaten kuzum benimkinede söyledim yarın yardım edecek ütüyü o yapacak bende yerleştirme ayarlama yaparım oturduğum yerden yarından sonra bitiyor işim. Günlük temiz tutmaya çalışıcam. Evet günüm yaklaştı bende korkuyorum işim bitmeden bebek gelirse diye bu gece gelmesinde 😂
Biter biter merak etme 😊 ayaklarına buz torbası koy iyi geliyo. Benimde akşam saatlerinde şişiyo buz torbası koyuyorum 😁 ellerinde var mı şişme. Benim sabahları el parmaklarım şişmiş oluyo elimi zor yumuyorum ve hep uyuşuk oluyo sonradan geçiyo

Tek tek yazdiklarini okudum ama alinti yapamadım anneme herşeyi anlattım oda eşimle konuştu en sonunda benim kizim başıma bela değil kızımıda sana ezdirmem dedi keşke en başindan deseymişim. Cevabı geç yaziyorum çünkü benim minik gece boyunca çatlayacak gibi ağladı o kucagımda ben oturur vaziyette sabahladık gazı bir türlü çıkmadı çok şükür sabah 5 te uyydu bende uyumuşum ondan sonra ☺ destekleriniz icin gercekten tesekkur ederim

Ben çok heyecan yaptım. İlki geneldi. Açıkçası o an keşke genel olsaydım dedim. Ama dediğim gibi sakinleştirici yapılınca geçti bebek ağlamasa uyanmıcaktım hatta. Ama odaya gelince iyi ki sipinal olmuş dedim. Kendimi iyi hissediyordum. Bebeği rahat rahat emzirdim. Yani kesinlikle genelden iyi. Panik yapsan da sadece 5 dk diye düşün.
Gözünüz aydin, hayirli ugurlu olsun.

Bir diğer sorum benle beraber 3 Doğum olacak eşim ya bebekler karışırsa falan diyor😂😂😂ben bişey olmaz diyorum ama eşim panik...süreç nasıl oluyor biri anlatsın lütfen..pandemi gereği Doğuma almıyorlar kimseyi..bebek yeni doğan ünitesinde nasıl oluyor biri anlatabilir mi?😞😞
Dogar dogmaz ilk kontrollerden sonra bilekligini takmiyorlar mi?

X