2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben Bir şey soracağım. Benim annem babam çok yakın zamanda covid geçirdiler ve ikinci dozu olmadılar beklemedeler şu anda. Ama kv ve kp aşılılar iki doz kesin ama üçüncü dozdan emin değilim. Ve gayet rahat herkesle görüşüyorlar. Normali bu mu ben de bilmiyorum ama Ben aşısızım 10 yaşındaki kızım da aşısız.
doğumdan sonra gelmek isteyecekler ve biz aşılıyız nasılsa bizden zarar gelmez diyecekler Bildiğim kadarıyla aşılılar hasta olmuyor ama hastalığı taşıyorlar ve ben adım gibi biliyorum ki bu aşısızlık durumunu onlara anlatamayacağım 🤦🏻‍♀️ Çünkü normalde konuşarak zor anlaşıyoruz 🙄
Bu durumda aşısız Veya aşılı sizler nasıl hareket edeceksiniz? Yani kafam çok karışıyor gelenlerin üzerine bu anti bakteriyel spreylerden sıksam ellerini yıkatıp maske taktırsam falan yani bilemedim 🤯🤯 sanırsam ne yapacağımı bilmiyorum 🤪🥳😟🤨😔😒🤓🧐🧐
Bende şimdiye kadar asisizdim çok kararsizdim hatta bütün düşünceler sardı beni şuanda cuma kontrolümde doktor mutlaka aşı olmamı söyledi gebeler hem ağır geçiriyor hemde zor atlatıyor dedi ben bütün gebelerime kesinlikle yaptırmalısınız diyorum dedi 36. Haftada bende şifa olsun diye korka korka yaptırdım gelenlerden bende çok korkuyorum aşı olan da covid olabilir mümkün olduğunca az kişi ve temas yok demeliyiz bence

12ye kadar gelmese çok iyi eder çünkü sevgili kocam en uzak ılçede konser görevinde 🤣 hadi yarını da görelim böyle diye diye 6 gün gecirdik bir bu kadar daha neden olmasın 🤭
Olur mu olur sancıların var ama progestanla birkac gün daha ötelenebilir gibi geliyo bana tabi suyun falan gelmezse. Ay çok heyecanlı yaa bi yanım bu normal doğum sürecini heyecanını yaşamak istiyo bi yanim cok korkuyo sezeryan dedik zaten 😊 insan iyice sabırsızlanıyomus son haftalar

Yani nasıl diyim kasılma var böyle taş gibi. Aynı zamanda alt kısımda da böyle bir baskı gibi bir his oluyor ama ağrı sancı yok. Nefesim kesiliyor gibi sanki bir anda soğuk soguk terlicek gibi oluyorum. Bir dakika içinde olup bitiyor bu his. Nadiren arada regl agrisinin çok çok hafifi oldu ama çoğunda yoktu. Eşim de ekrana bakıyordu gözleri portledi yuh 90 oldu diyor 😂😂 ha bilemiyorum ne kadar olsa ilk defa başıma geliyor 🤷
Ay cok teşekkürler benimde aynı böyle oluyor tek farkı sancı çıkmıyor 🤣 hayırlısıyla vaktinde gelsin ne yapalım tut tutta bir yere kadar 😅😅😅

Ben buraya yazdıktan sonra eşimle konuştuk.
Kimsenin kucağına vermeyeceğiz diye karar aldık.
Aileden eve gelenlere de temiz maske verip cam kapı açık olacak şekilde uzak durmak suretiyle aynı ortamda duracağız
Sonra kafayı yemezsek ve manyağa başlamazsak öyle yuvarlanır gideriz herhalde 🥴 inşallah yani amin 🤲🏻🤯
Bizim covid haricinde bir de sigara problemimiz olacak. Kp evin içinde sigara içebilen biri, camı açınca içi rahatlıyor sanırım ki, çoluk çocuk dinlemez içer. Benim hamile halimle bile yanımda kaç kez yaktı sigarasını, bir bahane ile kalkıp oda değiştirdim. Genelde tuvalete kaçıyorum ve sigarasını bitene kadar tahmini bir süre çıkmıyorum. Ilk tartışma bebeğin yanında sigara içmesine izin vermeyeceğim için başlayacak.
Ay bi gerildim ki şimdiden 😔

Olur mu olur sancıların var ama progestanla birkac gün daha ötelenebilir gibi geliyo bana tabi suyun falan gelmezse. Ay çok heyecanlı yaa bi yanım bu normal doğum sürecini heyecanını yaşamak istiyo bi yanim cok korkuyo sezeryan dedik zaten 😊 insan iyice sabırsızlanıyomus son haftalar
Off hemde nasıl ya hem gelsin istiyorum hem gelmesin 🤣🤣 hayırlısı olsun yergi sağlıkla gelsin de sezaryen normal ne fark eder 🙏

Benim karnımda sertleşiyor nefesim daralıyor o anda ama hiç sancı ağrı vs yok. Adet ağrısı gibi bir sancı bekliyorum inşallah pat diye gelmez de önceden anlarım
Ebe geçen gün gittiğimde kasik ağrısı normal doğum sancısı mutlaka ama mutlaka belden gelir ağrı ve şiddeti giderek artar dedi

Bizim covid haricinde bir de sigara problemimiz olacak. Kp evin içinde sigara içebilen biri, camı açınca içi rahatlıyor sanırım ki, çoluk çocuk dinlemez içer. Benim hamile halimle bile yanımda kaç kez yaktı sigarasını, bir bahane ile kalkıp oda değiştirdim. Genelde tuvalete kaçıyorum ve sigarasını bitene kadar tahmini bir süre çıkmıyorum. Ilk tartışma bebeğin yanında sigara içmesine izin vermeyeceğim için başlayacak.
Ay bi gerildim ki şimdiden 😔
😳bebeğin yanında da sigara içmezsin ama ya, allah kolaylık versin size, sakın çocuğunuzun yanında o zehiri içmesine müsade etmeyin.

😳bebeğin yanında da sigara içmezsin ama ya, allah kolaylık versin size, sakın çocuğunuzun yanında o zehiri içmesine müsade etmeyin.
Kesinlikle izin vermem. Ben bile bir bahane ile kalkıyorum ki, çocuğumu o ortamda hayatta tutmam. Evimde icirmeyecegim zaten, balkona çıkar. Kendi evlerinde de çocuğumu o ortamdan çıkarırım. Benim yavrumdan daha mı değerli onun keyfi...

Ebe geçen gün gittiğimde kasik ağrısı normal doğum sancısı mutlaka ama mutlaka belden gelir ağrı ve şiddeti giderek artar dedi
Yanı belim ağırıyor ama öyle geçip sonradan bir daha gelen ağrı gibi değil sanki. Iyice takip edicem odaklanıp

Kızlar:KK71: sonsuz şükür sağlıkla kavuştuk yavrumuza 🤲🤲 Allah razı olsun dualarınız için , sabah sancım geldi, biraz evde karşılayayim derken apar topar çıktık, doğumhaneye gittik direkt , ikinci doğum genelde 4 saat sürer diye (sancı) hazırlıkliydim. duş aldım 5_10 dak ve Meryem suresini okudum. Eşimi uyandırdım, kendi hastaneme yetişemem diye, daha yakına gittim, evde sancı geldiğinde çömeldim, bitince kalktım, sancıdan ve telastan hurma 1-2 yiyebildim yanıma alacaktım fırsat olmadı, Allah'ım sonsuz şükür, sizlere de sağlıklı doğumlar nasip etsin 🤲🤲😍

Kızlar:KK71: sonsuz şükür sağlıkla kavuştuk yavrumuza 🤲🤲 Allah razı olsun dualarınız için , sabah sancım geldi, biraz evde karşılayayim derken apar topar çıktık, doğumhaneye gittik direkt , ikinci doğum genelde 4 saat sürer diye (sancı) hazırlıkliydim. duş aldım 5_10 dak ve Meryem suresini okudum. Eşimi uyandırdım, kendi hastaneme yetişemem diye, daha yakına gittim, evde sancı geldiğinde çömeldim, bitince kalktım, sancıdan ve telastan hurma 1-2 yiyebildim yanıma alacaktım fırsat olmadı, Allah'ım sonsuz şükür, sizlere de sağlıklı doğumlar nasip etsin 🤲🤲😍
Ay çok güzel ve hızlı olmuş sanırım, güle güle büyütün hayırlı evlat olsun insallah 😍

X