2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benimde aynı böyle gibi.. dört parmağı tam göğüs altına yerleştiriyormuşuz rahat oluyorsa düşmüş oluyormuş burda başka yerde mi okumuştum hatırlamıyorum.. benim üç tanesi gayet rahat oturuyor o bölgeye 😁
Geçen hafta bende parmakla baktım böyle bilmeden. 4 parmak boşlukta duruyor gerçekten 😁

Kızlar sizce karnım iyice aşağıya inmiş mi? Burdan belli oluyor mu bilmiyorum ama göğsümün altı tamamen boş gibi görüyorum resmen.
Benim hep böyleydi ya o yüzden cok şükür midemle ilgili bi sorun yaşamadım bu zamana kadar. Önceki halini bilmek lazim mesela 2-3 hafta önce de karnını çektiysen onunla karşılaştır

Benim hep böyleydi ya o yüzden cok şükür midemle ilgili bi sorun yaşamadım bu zamana kadar. Önceki halini bilmek lazim mesela 2-3 hafta önce de karnını çektiysen onunla karşılaştır
Hic cekmedim ama esime soruyorum baya asagida diyor. Benimde hiç midemle ilgili sorun olmadı ama bu aralar baya aşağıda gibi hissediyorum.

Aynen ya her sabah acaba bugün bir şey olacak mı diye uyanıyorum, tüm gün de kendimi dinliyorum😃 ama pek yakın gibi hissetmiyorum ben. Belki de çat diye başlar, bakalım 🤷‍♀️
Bende sabah dinç oluyorum iş yapıp akşam ağırlık oluyor baskı oluyor kasıklarda diyorum doğum yaklaştı galiba biraz temzlşk yapacağım kardeşimle yarfımcı çağıracsktım vazgeçtim haftaya serin olacakmış ama haftasonuda yapabilirim dun erişte kesmiştşm kızıma çorba yapıyorum bir kaç gun öncede kesmiştim ama dun bayağı zorlandım hergun doguma yaklaşıyoruz aslında oturunca çok anlaşılmasada

Aaa hiç denememistim baktım şimdi neredeyse 4 parmak oturuyor 😅
O zamansa düşmüş oluyor heralde 😂
Ben de kalabalık etmesin de diyorum ama arabayla gidilecek zaten diyorum diğer yandan da. Ha bir eksik, ha bir fazla 🤱
Ay o da doğru 🙄🤷🏼‍♀️
Geçen hafta bende parmakla baktım böyle bilmeden. 4 parmak boşlukta duruyor gerçekten 😁
O zaman çoğumuZun düşmüş oluyor teoriye göre 😂 benim serçe parmak tam oturmuyor daha ama 😂

Kızlar sabahtan beri sol kasığımda kramp tarzı bir ağrı var, bazen sabahları sağ veya solda aynı ağrıyla uyanıyordum ama geçiyordu. Bu kez geçmedi, halen hafif şekilde devam ediyor ama arada şiddetlenip tekrar duruyor. Bir ara şiddetinden terledim. Bu yalancı kasılma mıdır acaba? Ayaktayken iki büklüm oluyorum, oturunca rahatlıyorum ama o kramp hafif de olsa sol tarafımda duruyor. Umarım doğurmuyorumdur🥺
Tek taraflı ağrıyla doğum olmaz zannımca😂 yatarken fazla yuklendiysen ondan olmasın otur uzanmamaya çalış arkanı yastıkla destekle

Hareketleri benimde azaldı gerçekten.. gittim tatlı aldım yedim meyve yedim filan ama çok çok narin 🤷🏼‍♀️ Baskı hissetmiyorum ben ama vajinaya giren keskin acılar oluyor bende de yürüyorsam duruyorum acıdan. Ah uh diyorum diyorum acısından bu sıra.. bende acaba yakın mı diyorum .. adet ağrılarımda arada oluyor
Canim ben ah diyip kaliyorum o sanci geldiginde kimildayamiyorum kasilip kaliyorum. Karmim hep sert yumusamiyor arada azicik hafifliyor. Heralde baya yaklastik doguma canim.
Nstler nasil cikiyordu, rahim agzinda yumusama falan var dedi mi doktor? Benim vajinaya bicak saplanma hissi oluyor ama dogum yakin degil😁
Sanci cikmadi canim sali gunu kontrolum vardi. Rahim kapali yumusama yoktu.

Canim ben ah diyip kaliyorum o sanci geldiginde kimildayamiyorum kasilip kaliyorum. Karmim hep sert yumusamiyor arada azicik hafifliyor. Heralde baya yaklastik doguma canim.

Sanci cikmadi canim sali gunu kontrolum vardi. Rahim kapali yumusama yoktu.
Ay inşallah ya ben artık çok sabırsızlanıyorum

Bugün ben de senin gibiyim. Tek fark hareketi fazla benimkinin. Her hareketinde aşağı baskısı artıyor ve nefes alamıyor gibiyim. 10 dk da bir tuvaletteyim. Kanala giriyor olabilir mi acaba diyorum. Sancı var mı yok mu anlayamıyorum. Hareketleri ağrı ve baskı yapıyor. Canım yanıyor
Ben dunden beri boyleyim canim. Cok sık lavaboya gidiyorum senin gibi. Agri sirasinda nefes kesiliyor. Ayni belirtileri yasiyoruz. Dogum çok mu yakin ki gunumuz de doldu gibi aslinda.

Merhaba kızlar, dr kont vardı bugün suyum yine yine yine fazla baya fazla 😭 bebito 3900 olmuş kanala girmemiş maalesef hala yukarda duruyo karnım düştü aslında ama kanalda değil. Dr çok kararsiz kaldı bos yere seni sezeryan yapmak istemiyorum dedi kızımda iri doğmuştu ama yine de emin olmak için 2 dr a daha danıştık omuz takılmasından korktu. Perinatologa sordu 1 hafta daha beklenebilir dedi başka dr a muayene oldum onda aynı şekilde 1 hafta daha beklenebilir dedi 4 cm acılmam varmış sanci manci hiç bisey yok 2.doğumlarda bu açılma normal.dedi belki o kadar yoktur kg dedi su fazla olduğu için iri gözüküyo olabilirmiş büyük ihtimal salı günü kont gidicem o zaman herşey daha net belli olacak
Umarım her şey yolunda gider. İkiniz de sağlıklı olun, artık nasıl olduğu ikinci planda olacak.

Benimdee beniimmdeeee😥😅 böyle vajinama iğneler batıyor oturduğum yerde bile karnım çok kasılıyor ne zaman ayağı kalksam karnım taş gibi oluyor. Ustelik dunden beri hem bel ağrısı hem hafif kanlı mukuslu akıntı geliyor 😣 bugün kasiklarimda değişik ağrı var da hiç geçmedi ağırlık var resmen. Ya midem ağrıyor sırtıma vuruyor ağrısı ya da sırtım agiriyor ben mideme vuruyor sanıyorum. Bebisimde çookk hareketlendi 1 saattir ne dersin sence hangimiz doğuruyor 😅😂😂😂😂😂
Canim ya sen de bir suredir bu belirtileri yasiyordun gerci dimi. Nasip bakalim hangimiz doguracak 🙈😁 sen biraz daha bekle canim ya gunu dolduralim önce 😊

Valla o kanın nerden ve neden geldiğini bir bilsemmm. Hadi birkaç gün önce açıklık muayenesi yapıldı o zaman leke olur dedi doktorum tamam dedim. Ama o leke olayı bitti akıntı normale döndü ama içinde minik minik kanama geliyor. Nisan desem kaç gün sürecek bu nişan. Dk tutuyorum bazen 7dkda bir geliyor sonra 1 saat geçiyor yeniden 10 dk da bir geliyor. Bazen tutarken 5-8dk arası oluyor. Isın garip yanı bu sadece otururken böyle tuvalete gitmek için yerimden kalktığım an karnım taş kesiliyor hiç ayağı kalkmaya gelmiyor. Şaşırdım kaldım anlayacağın.
Surer bende nişan geldi ağrıyla ama iki gun o kanamalar geldi sende de açıklık var bence nişan geliyordur hafiften bende bayağı bir nişan gelmesine ragmen kanamalar geliyordur yinede artma durumunda ambulans ararsın şimdi hareket halinde olsan o nişan kople gelir ama hareketlerini azalttığın için o kadar kanama bana normal geldi bebeğin harrkrtlerini kontrol et tuzlu yeme yinede

X