2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canim ttetanoz asisi kac doz vuruluyor. Ben iki doz ašiyi erken haftalarda vuruldum. Baska aşin yok dediler senin aši niye ielrdi haftada. Insallah full enerji dolu gunlerde gelecek dmeek ki swn yat canim aman zorla tutuyoruz hep birlikte orda biz dualarla sen dinlenerek

Maşallah bebişe ya güzel haberler alıyoruz bugünde sağlıkla gelsin inşallah

Selam kızlar. Ben de kontrolden çıktım bebişim henüz kanala girmemiş, nst de iyi çıktı, hiç sancı yoktu. Bebek geçen hafta 2950 gramdı şimdi 2691 çıktı ac si geçen haftaya göre geride çıktı yanlış ölçtük sanırım. Bu haftalarda ölçümlere takılmayız dedi doktor ama bebek küçük büyütelim dedi. Kalorini arttır dedi 10 kilo almıştım gittim kendime tatlı vs aldım biraz çok yiyim bari napim yumurtayıı falan 2 ye çıkarıcam. Bunum dışında 40 ı doldururuz sonra konuşıruz ama ödemin yok, nstler de iyi giderse ne kadar dursa o kadar iyi dedi. 36 da doğmuş aynı kilo bebek mi 39-40 da doğmuş mu 40 ı tercih ederiz dedi. Duruma göre 41 i de doldururuz dedi. Normal olmaya pelviğim de aslında çok müsaitmiş. Ben de artık acele etmiyorum bebişim de küçükse iyice büyüsün napalım beklicez
Bunun dışında herpes bebeği etkiliyor ama hpvde bir sorun yok dedi. Ben de araştırmıştım sabah yabancı kaynaklar benzer yorumlarda bulunmuştu.
yarın bir de kan testi, idrar testi vericem.

Canım ben ilk dozu olamadan covid oldum o yüzden 1 ay yapamadık. Sonra 2.doz için de belli süre geçmesi gerekiyordu öyle olunca 2.doz aşı da bu haftalara kaldı. Gerçi 2.dozu olamadım kasılmam var diye tetikleyebilir böyle bir ihtimal var doğumdan sonra yapalım dedi

Parça parça yapmayi denedin mi canim. Ben öyle yapiyorum kötû oldugum donemlerde. Her gune bir odayi temizliyorum dip köse, benim ev 4+1 . Enerjim oldugunda evin tumune daliyorum ama
Canım hiç enerjim yok benim. Kahvaltı, yemek, bulaşık, ütü ancak. Bugün bi süpürge tutup, viledayla sildim. Ağrıdan yattım hemen. Eğilip kalkamıyorum da. Bir de bugün belimin ağrısı kalçama da yayıldı. Benim ev küçücük aslında. Azıcık halim olsa camlar hariç yaparım. Bi deneyeyim yarın, biraz gaza geldim

Ya bu ölçümler umarım pozitif anlamda yanlıştır insanın morali bozuluyor gerçekten. Belkide söylenenden daha fazla kiloları ama duruşlarından vs ölcülemiyor. Bende p.tesi gününden beri her gün neler yiyorum bir bilsen inşallah 4 gün sonraki kontrolde daha fazla çıkar. Sancının olmaması kanala girmemesi durumu senin için çok büyük avantaj. Daha içerde durup kilo alır büyür merak etme. Inşallah büyuteceğiz bu bebisleri

Kızlar magnet yaptırdım nasıl olmuş
Çok güzel çok beğendim Ben de nişanımda süslemede kullandığım tüllerden çiçeklerden kurdelelerden hastane süslemesi hazırladım yatak başına ve bebeği koydukları şeffaf yatağa bir de pembe balonlar ve balon standı aldım inşallah güzel geçer hepimizin doğumu da mutlulukla kullanırız hazırladıklarımızı

Şuana kadar hiç yaptırmadım aile hekimide birşey Demedi bakalım ilerde yapar mıyım hep doktor işlerinden kaçıyorum gebe olmasam doktora gideceğim olmuyor

Bir haftaya 200 gr almış oluyorlar ona göre hesap yaparsın gunluk otuz kırk arası

Ac si baya yanlış çıktı bence 34 haftalık gibi çıktı ama geçen haftadan geride. Hani bebek zayıflamış olamaz diye düşünüyorum. Diğer ölçümler de 1 er hafta 5 gün falan geride. Artık bebişler ne zaman isterlerse o zaman gelsinler acelemiz yok. İnşallah senin de durabildiği kadar durur ah bebişler ah

Kızlar biliyorsunuz pazartesi günü gittiğimde bebeğim sadece 120 gr almıştı 1 haftada ve çok kafama takmıştım. 3 gündür bir düzen kurdum ve belirli şeyler yiyorum eğer 4 gün sonra gittiğimde kilo almışsa ise yaramış demektir yok şayet almamışsa ne yersem yiyelim demekki olmuyor ya da benim ve bebeğimin yapısıyla ilgilidir diyip yoluma bakıcam

Birkaç kişide bu zayıflık olayı var düzenimi size de yazayım belki fikir olur dedim inşallah canınızı çektirmem hakkınızı helal edin bunlara rağmen almazsa artık ben daha ne yapayım

Her gün normal öğünler haricinde
2 yumurta
Biraz kaşar ve beyaz peynir
3 tatlı kaşığı kadar pekmez
1 avuç fındık
2 tane muz
1 tane soda
1 kase yoğurt
Biraz meyve(Üzüm ve karpuz)
Biraz yeşillik

Benim kanala girdiğinde ben de anlamamıştım pek bişey. Şimdi ilerlemiş o yüzdendaha fazla basinc hissediyorum aşağıya doğru. Hele ki yürürken

Içerde kilo vermeyeceğine göre ölçüm hatası var inşallah daha da tontiş olucak bebişler ınşallah dayanırız bakalım hepsi sağlıkla gelsin yeterki

Önce fazladan söyluyorlar doguma yakın duşuruyorlar bilinen taktik geçen bebeğimde banada öyle yapmıştı doktor dedim yoksa zayıfladımı ama değil ölçerken tahmini söyluyorlar tam ölçmuyorlar doğuma yakın tuturmaya çalışıyorlar bu söylenenden yuz gr ya yukardadır ya aşagıda

Teşekkür ederiz Masal kızın annesi
Evet seninkileri görmüştüm çok güzellerdi aslında vaktim kalırsa bende elimde birşeyler yapmayı düşünüyorum büyük isim yazılı bebeğin şeffaf yatağına bağlarım diyorum ama bakalım eldeki malzemelerle birşeyler uydurabilirsem düşüncem

Birşey daha soracağım pcr testi sadece burundan mı yoksa boğaza da sokuyorlar mı o çubuğu? Doğum öncesi kendimi kasmak istemiyorum keşke burundan alsalar sadece acıbadem’de öyle yapmışlardı abime bir işlem öncesi..boğaza sokmak benim için komalık bir durum

Kırmızı et yemiyor musun? Özellikle et suyu çok işe yarıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…