2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Hergun araç kullanıyorum neredeyse. Neden sorun olsun ki :)
Ani bir kasılma olur, beni kitler falan diye tedirgin oluyor sanırım eşim. Bir de yanımda kimse yok. 38. Hafta dolacak artık. Ama hiç öyle bir şey yaşamadığım işin ben de rahatım, bir şey olmaz diye düşünüyorum.
Zorunlu olmadıkça kullanmıyorum, doktorum kullanma dedi. Trafikte ani reflex yaparsan kasılırsın ve erken dogum başlayabilir demişti🤷
Sanırım ben de artık kullanamayacağım 😃 eşim çok diretti. Doğuracaksın artık kullanma diyor. Her yönden kısıtladı yani hamilelik 😒

Kızlar kendi göbeğimin küçüklüğünü hissediyorum öyle görüyorum bilemedim😂bebeğin kilosuyla mi alakalı mi dedim kendi kendime dün kilosunu doktor gayet iyi dedi 2700 ama hesaplamama göre böyle dedi ben daha az düşünüyorum kilosunu sağlıklı olsun da kilosu çok önemli değil birde aşağıya da inmiş göbek o yüzden mi çok küçük gördüm anlayamadım 😂😂
Ya ben de öyle hissediyorum ama bebek kilo alıyor. Aşağıdya doğru indiği için öyle geliyor herhalde diye düşündüm 🙄

Bizim kızlar aşırı tüylüler eşim çok temizleyemiyor benimde halim yok o yüzden odası kapalı kalıyor oğlumun şimdilik doğumdan sonra duruma göre yavaş yavaş alıştıracağız. Ama bir kere alışsınlar hafiften diye içeri aldım çamaşır asarken her yeri deli gibi kokladılar. 3 yaşında ve 1.5 yaşında kızlarım. Küçük olan koklayıp yatağına girmeyi denedi hayır diyince geldi ayağımın dibinde yattı ama büyük olan hemen yatağını sahiplenmeye çalıştı sinirlendi tısladı zor çıkardım odadan 😅 hala daha kapının önünde yatarlar ara sıra. kıskançtır büyük kızım oğlumu kıskanmasından korkuyorum ama ağrılarım varken bana çok andaç yanaşıyor o yüzden inşallah iyi anlaşır diyorum. Çünkü çok da hırçın kendisi her şey onun olacak 😂
Bebisler doğunca ne yapacaklar çok merak ediyorum. Benimki de karnıma karşı aşırı hassas. Normalde ben yatarken karnıma zıplayarak çıkar, yatardı. Hamile olduğumdan beri yapmıyor bunu, bacağıma yatıyor usulca. Her şeyin farkındalar 😻
canım benimki bebek arabasıyla geziyor evin içinde :KK70::KK70::KK70:
sana şunu soracağım. traş ettirmeyi düşünüyor musun? ben bugün yarın traş olsun doğuma kadar küslüğü geçsin malum bebe olunca gene küsecek bari arada gönlünü almaya vakit buluruz diye düşünüyorum. çok tüy döküyor bu aralar. siyah giyip kucağıma alsam elbisenin rengi dönüyor resmen. aşıları vs tam ama ne olur ne olmaz yeni doğan için tüy problemi alerji hapşuruk vs sorun olsun istemiyorum. ben üstüme düşeni yapayım gerisi Allahtan diye düşündüm.
Yaa biz de evde pusetle gezdiriyoruz. Hatta dün pusette uyuyordu, özledim bunu. Aldım puseti salona getirdim gözümün önünde uyusun diye. 😻 Ben hiç traş ettirmedim canım. Şu sıra düzenli taramaya çalışıyorum. Taranmayı seviyor. Bir de her pazar tırnaklarını kesmeyi çalışıyoruz. Doğunca elimizde süpürge daha çok dolanacağız sanırım.
Besik ve puset ilk geldiginde kurdugumuzda bizimki de bi tadına bakti biraz oynadi ama sonra biz o esyalari baska odaya alıp üstlerini kapattik kıl olmasin diye. Kendi odamıza alınca napcaz bilmiyorum 🤷
Ben üstünü örtüyordum, bir şekilde giriyordu içine yine. 2 tane beşiğimiz var, ikisinin de tadına baktı iyice. Şimdi pusette keyif yapıyor. Bebeğin odasından hiç çıkmıyor. Özletiyor kendini sıpa 😻

Size abla olarak küçük bir tavsiye vermek isterim, grubun en yaş almışı benim🤗 Bazı arkadaşlarda da aynı problem var!
Bırakın anne ve kv ne yapıyorlarsa yapsın, onlar yetişkin sizler cocuksunuz! Yetişkin gibi davranmayı ogrenememislerse, siz üzerinize yük yapmayın. Siz sadece çekirdek ailenize odaklanın, onların kavgaları arasında strese girmeyin ❤️ Hayat çok kısa💖
Ya ikisi de 45-48 yaşında kadınlar. Resmen çocuk zaptediyor gibi hissediyoruz eşimle. Çok haklısın kendi hallerine bırakmak lazım ama benim annem çok hasta ve ağır bir migreni de var sıkıntı etmesin istiyorum işte. Kendileri asla konuşmuyor zaten yakın da oturuyorlar 😅 valla pes ettim artık bende zaten 😂

Yok hiç haber vermedim valla iyice emin olana kadar bir şey söylemeyi düşünmüyorum daha dün yanındaydım diye. Düzenli sanci başlarsa haber vericem
Sen kendi kendini zorla doğurtucaksın en sonunda 😂😂 bizede panik yaptırıyorsun 😁😁 bugün napıyor bebek 👶

Bebisler doğunca ne yapacaklar çok merak ediyorum. Benimki de karnıma karşı aşırı hassas. Normalde ben yatarken karnıma zıplayarak çıkar, yatardı. Hamile olduğumdan beri yapmıyor bunu, bacağıma yatıyor usulca. Her şeyin farkındalar 😻

Yaa biz de evde pusetle gezdiriyoruz. Hatta dün pusette uyuyordu, özledim bunu. Aldım puseti salona getirdim gözümün önünde uyusun diye. 😻 Ben hiç traş ettirmedim canım. Şu sıra düzenli taramaya çalışıyorum. Taranmayı seviyor. Bir de her pazar tırnaklarını kesmeyi çalışıyoruz. Doğunca elimizde süpürge daha çok dolanacağız sanırım.

Ben üstünü örtüyordum, bir şekilde giriyordu içine yine. 2 tane beşiğimiz var, ikisinin de tadına baktı iyice. Şimdi pusette keyif yapıyor. Bebeğin odasından hiç çıkmıyor. Özletiyor kendini sıpa 😻
Ne güzel.. benim küçük kız geçen karnımı trabzan olarak kullandı nasıl yandı canım... ilk başta dikkatliydi de sonra boşverdi o. Büyük kızım gelip karnımın yanında yatıyor çok şirin ya 😍

Sen kendi kendini zorla doğurtucaksın en sonunda 😂😂 bizede panik yaptırıyorsun 😁😁 bugün napıyor bebek 👶
Kız haber versem ya normal diyecek ya gel bakayım diyecek miss gibi oturuyorum işte evimde bekliyorum kuzu gibi 😂😂 valla teyzesi azıcık hareket ediyor totosunu şişiriyor sonra bana sancı gönderiyor çekiliyor köşesine 😅😂 böyle bir döngü halindeyiz şuan bakalım 🤷‍♀️😅

Bizim de bir kedi kızımız var en cok onun tepkisini merak ediyorum 😍 yaşınız küçükmüş daha canım büyük ihtimal istersiniz çünkü zorluklar unutuluyor diyolar yoksa kimse ikinciyi yapmaz diyolar ama sayısından ziyade hayırlı evlat olması önemli tabi
Ya ben kendi mantıklı yapıma güveniyorum da eşimin fevriliğini kontrol edemiyorum işte 😂 ben iki kedi bir bebek yeter diye düşünsem de kesin 2-3 çocuğumuz olacakmış gibi hissediyorum 😂 ben anlamıyorum bu adamı maddiyatı kafaya takan da oooo hamile kalma nedenim de ooo 😂 neymiş öyle olmalıymış gibi hissediyormuş hay ben senin güçlü hislerine be adam diyesim geliyor çökmüş halini gördükçe 😔 kendini çok yoruyor ama inşallah düzene sokacak herşeyi zamanla o da 25 yaşında daha gençsin illaki oturtacaksın birşeyleri diyorum

Ah bende normalden korkuyorum 😅 bakalım bizimki kaç kilo en son 32 de 2.100 dedi 34 +2 oldum yarın doktora gitcem bakalım söyler bi daha baya merak ediyorum
Masallah senin bebisinede aicik daha kilo almistir tabi saglikli olsunlarda kilo sorun degil normal dogumda zor sezeryanda bence ama ben normali tecrube ettigim icin ne kadar korksamda yine bildigim olsun istiyorum hayirlisi bakalim 🌺

Nasibinizde varmış ne güzel sağlıkla kavuşun oğlunuza 🙏🏻😊 bu işler hiç belli olmuyor sanırım tam kafadan atınca birden sürpriz diye ortaya çıkıyor bebişler 😍 çok erken sayılmaz 36 hafta olmuşsun bile boyu kilosu da güzelse zaten hiç korkma
Bende korku yok normalde düşükte olanlardan dolayı kendimi serbest bıraktım. tâ ki hastaneyi görene kadar 😂 panik atağım tutuyor bayılacak gibi oluyorum. İnşallah panik yapmadan atlatacağım. Doğumda eşimi çok istedim yanımda ama hastane kuralları işte ebeye ve doktora güveniyorum panik konusunda. Oğlumun maşallahı var ya boyu uzun kemikleri iri iki hafta ileriden gidiyor babasının yapısını almış. Kilosu da haftasına yakın ama boyuna cüssesine göre az çok iyi dedi doktorumuz iri yapılı ama kilolu değil dedi çok şükür😊

Valla cok merak ediyorum genelde kediler bebek sesine başlarda tahammül edemezmis uzaklasir küsermiş ama benimki biraz arsız, açıkçası ilk zamanlar bebeğe yakın durmasını cok istemiyorum, zarar vermez ama türleriyle başa çıkamıyorum, tek seçeneğim odadan uzak tutmak, bunu yazarken bile yatağımda uyuyo 😂

Ya ben kendi mantıklı yapıma güveniyorum da eşimin fevriliğini kontrol edemiyorum işte 😂 ben iki kedi bir bebek yeter diye düşünsem de kesin 2-3 çocuğumuz olacakmış gibi hissediyorum 😂 ben anlamıyorum bu adamı maddiyatı kafaya takan da oooo hamile kalma nedenim de ooo 😂 neymiş öyle olmalıymış gibi hissediyormuş hay ben senin güçlü hislerine be adam diyesim geliyor çökmüş halini gördükçe 😔 kendini çok yoruyor ama inşallah düzene sokacak herşeyi zamanla o da 25 yaşında daha gençsin illaki oturtacaksın birşeyleri diyorum
Tabi canım aslında eşin haklı, ben hep şunu düşünüyorum biz vefat ettigimizde oglum kime sarılıp aglicak ayni duyguları yasayan 🙁 sırf bu sebepten ikinciyi düşünebilirim baska bi nedeni yok.. gerçekten zor bi durum ne kuzen anlar onu ne hala ne teyze ne arkadas..

Hanımlar konusu geçince sorayım dedim. Birkaç gün önce acile gitmiştim alttan muayene olmuştu hatta iki kere sonraki gün sabah kan gelmişti hatta. Nişan konusu geçmiş okuyunca bie şüphelendim. Gelen normal bir kan değildi yapış yapış bir sıvıyla gelmişti ve damarlıydı baya ince damarlı bir kandı. Siz diyince internetten de baktım öyle gibi görünüyordu. O kandan beri bel ağrılarım arttı. Sabah 4-5 kere ağrılarımdan uyandım.öğlen de kustum kustuğumdan beri sancılarım oldu ve sık olan kasılmalarım var hala daha kasılmalar devam ediyor ama düzenli bir sancı hissetmedim 3 tane sancım oldu uzun sürdü ama araları açıktı. Kasılmalarım daha az iken doktora danıştık gerek görmedi ama ağrıları çoksa acilden girin demiş. Mesai saati de bitti 3.30 da bitiyormuş. Napsam bilemedim düzenli sancıları mı beklesem. Aktif bir kasılmam var çünkü oğlum da çok hareket etmiyor sanki bie kaç gündür baya azaldı normalde kıpır kıpırdır

Kız haber versem ya normal diyecek ya gel bakayım diyecek miss gibi oturuyorum işte evimde bekliyorum kuzu gibi 😂😂 valla teyzesi azıcık hareket ediyor totosunu şişiriyor sonra bana sancı gönderiyor çekiliyor köşesine 😅😂 böyle bir döngü halindeyiz şuan bakalım 🤷‍♀️😅
Totosunu yerim ❤️ Kasıyor dimi… bende de aynısını yapıyor sürekli dayıyor kaburgama. O yüzden sürekli dolanıyorum ev içinde, çantayı tamamladım bugün bebek arabasını, araba koltuğunu ayarladık. Perşembe kontrolüm var, mide bulantısı iştahımı kapatıyor. Soda içmek istemiyorum artık ama bulantıyı alıyor. Magnezyum olduğu için sanırım doğumu geciktiriyor diye duydum. Bizim arkadaş çok soda içerdi 42. Haftada doğurdu o yüzden geçde gelsin istemiyorum.

Yok hiç haber vermedim valla iyice emin olana kadar bir şey söylemeyi düşünmüyorum daha dün yanındaydım diye. Düzenli sanci başlarsa haber vericem
3-5 dk dedin ya düzenli diye düşündüm ben illa sancı olcak diye düşünme kasılmalar nasıl rahim ağzını kısaltıyosa devam edince de açılmaya sebep olcak

Hanımlar konusu geçince sorayım dedim. Birkaç gün önce acile gitmiştim alttan muayene olmuştu hatta iki kere sonraki gün sabah kan gelmişti hatta. Nişan konusu geçmiş okuyunca bie şüphelendim. Gelen normal bir kan değildi yapış yapış bir sıvıyla gelmişti ve damarlıydı baya ince damarlı bir kandı. Siz diyince internetten de baktım öyle gibi görünüyordu. O kandan beri bel ağrılarım arttı. Sabah 4-5 kere ağrılarımdan uyandım.öğlen de kustum kustuğumdan beri sancılarım oldu ve sık olan kasılmalarım var hala daha kasılmalar devam ediyor ama düzenli bir sancı hissetmedim 3 tane sancım oldu uzun sürdü ama araları açıktı. Kasılmalarım daha az iken doktora danıştık gerek görmedi ama ağrıları çoksa acilden girin demiş. Mesai saati de bitti 3.30 da bitiyormuş. Napsam bilemedim düzenli sancıları mı beklesem. Aktif bir kasılmam var çünkü oğlum da çok hareket etmiyor sanki bie kaç gündür baya azaldı normalde kıpır kıpırdır
Sancidan ziyade kasılmaların sıklığını takip et bence. Tecrübeli arkadaslar daha iyi bilir ama ben böyle biliyorum

Tabi canım aslında eşin haklı, ben hep şunu düşünüyorum biz vefat ettigimizde oglum kime sarılıp aglicak ayni duyguları yasayan 🙁 sırf bu sebepten ikinciyi düşünebilirim baska bi nedeni yok.. gerçekten zor bi durum ne kuzen anlar onu ne hala ne teyze ne arkadas..
Orası öyle evet... inşallah kafasındakileri yapar durumu oturtur da gönül rahatlığıyla çocuk konusuna açık olurum. Çok yorgun görüyorum içim gidiyor. Şimdi ek işe de başladı haftasonları bir haftasonu görüyordum o da azaldı iyice 😔

Orası öyle evet... inşallah kafasındakileri yapar durumu oturtur da gönül rahatlığıyla çocuk konusuna açık olurum. Çok yorgun görüyorum içim gidiyor. Şimdi ek işe de başladı haftasonları bir haftasonu görüyordum o da azaldı iyice 😔
Benim esim de uzun bi süre öyleydi canım benn iyice agirlasinca devam edemedi ek ise. Hersey yoluna girer hic kafana takma bereketiyle gelir miniğin.. yeter ki sağlığınız yerinde olsun ♥️

Sancidan ziyade kasılmaların sıklığını takip et bence. Tecrübeli arkadaslar daha iyi bilir ama ben böyle biliyorum
Kasılmalar çok sık gibi dakika tutmadım henüz çünkü başta hareket ediyor sandım. Biraz iri olduğu için hareket ettiğinde de benzer hissediyordum baskılarını. Ama şimdi konuşmaları okuyunca farkettim kasılmalarmış. Şuanda baya sık oluyor bakayım azalacak mı artacak mı. Teşekkürler zaman tutayım ben 😊

Valla cok merak ediyorum genelde kediler bebek sesine başlarda tahammül edemezmis uzaklasir küsermiş ama benimki biraz arsız, açıkçası ilk zamanlar bebeğe yakın durmasını cok istemiyorum, zarar vermez ama türleriyle başa çıkamıyorum, tek seçeneğim odadan uzak tutmak, bunu yazarken bile yatağımda uyuyo 😂
Ben bir kere telsizi denerken bebek ağlama sesi açtım. Bir korktu bizimki. Kuyruğundaki tüyler tersine kalkmisti. Telsizin de dibinde, anlamaya çalışıyor. Eve misafir gelse bile uzaktan bakar, odaya çekilir. Bebeğe de yanaşmaz diye düşünüyorum. Hastanedeyken bebeğin bir kıyafetini eve önden göndermeyi de düşünüyorum eğer fırsatımız olursa. Kokusuna daha erken alışır ve yabancılamaz. Inşallah kabullenmeleri kolay olur.

X