2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ya aslında kuruyemiş ve yumurtayı her gün yiyordum ilk defa kilosu geri düştü şimdi daha da fazla yemeye başlıcam Çok teşekkür ederim
Ultrason ölçümlerinin pek güvenilir olduğunu düşünmüyorum. Bi kontrol de çok fazla kilo almış çıkıyor bi kontrol de 100gr bence alan küçüldükçe ölçüm hataları oluyor. O yüzden çok fazla takılmayın bence eski beslenme düzeninize devam edin.

Ay benim d vitamini ve multivitamin geçen aydan beri yok bıraktık. Kullanayim en iyisi kalanı ne yaparsam kârdır. Devam dediyse kullan bence bana bırak dedi diye bıraktım az kilo almış önde giden bebek.
Bence sen de devam et niye biraktirdi ki sanki kan sulandırıcı mı bu. Lohusalikta bile devam edilmesi öneriliyor

Evet ya bende onu düşündüm. Dün 2.500 dediler acilde bugün başka hastanede 2.383 çıktı hem cihaz hem yeri etkiliyor bencede ama insan üzülüyor tabi. Yine de daha düzenli beslenicem daha fazla dikkat edicem

Hiç güleceğim toktu ya alemsin canım

Kızlar kaç gündür canım tuzlu kurabiye istiyor yapacaktım ama aklıma şey takıldı fazladan yapsam ne kadar dayanır Hiç denemedim pişmiş kurabiye buzluğa atılırmı? Elimizin altında olsun diye doğum sonrası elbet anne baba abi filan da olsa gelecekler .. gidip alırızda ama evde olsa fena olmaz dedim de bilemedim
Çiğden koysam daha mantıklı gibi

Sizinkilere guven olmaz diye dedim valla kosende otur bebisinle bol bol dinlenin

Aslinda baya dayanir kapali kalirsa ama yine de cok da uzun sure tutmamak lazim sanki. Ben kurabiyeyi hamur seklinde atiyorum difrize, tuzlu da olur bence.

Sizinkilere guven olmaz diye dedim valla kosende otur bebisinle bol bol dinlenin
O konuda o kadar haklısın ki babaneyi geri getirirken bir çay içmeye gelir kp kendi anneme anlatmadım bu durumu üzülmesin diye ama onlara söylemeyi düşünüyorum kimse gelmesin diye yoksa hiç belli olmaz onlara biliyorsun

Slm drdan geliyorum şimdi. Nst ye bağladı 0-7 aradı sancım hiç çıkmadı. Benek iyi dedi su vs gayet yerinde kızım 2900 gr48 cm olmuş. 6 eylüle gün verdi çatı muayenesi yapalım normale uygunsan bekleyelim yoksa tarih belirleyelim dedi. Benim ilki sezeryan olunca doğal olarak dr sezeryana kayıyor. Bakalım şimdilik gelmiyor gibi inşallah hepimizin benişleri sağlıkla gelirler. Ha buarada çok sık büyük tuvalete çıktığımı söyledim magnezyum içiyorsan bırak dedi. Probiyotik yazdı bir tane bağırsak düzenleyici. Belki mikrop kapmışsındır dedi tahlil istedi yarın gidip yaptıracam bakalım. Kızım da ultrasonda ayağını emiyordu resmen ağzı geniş olacak sanırım

Neden bıraktırdı peki? Bana doğuma kadar devam edicez dedi. Hâlâ kullanıyorum.

Yinede dikkat et derim ebeler daha iyi bilir bu işi birde elle kontrol etmemiş parmak sokacak kadar açıklık varsa ebe niye uydursun diye duşundum ana açıklıkta olsa beticede ağtı yok ortada adet ağrıları gelmefiği surece doğum başlamaz zamanı var demek kasılmalar yapmış olmalı ben 37. Olacağım yarın ama uç madensuyu içiyorum kramp gelmesin diye belkide senin içmen gerekuordu geçiktirmek için

Neden bıraktırdı peki? Bana doğuma kadar devam edicez dedi. Hâlâ kullanıyorum.
D vitamini için artık yaz geldi güneşten karşılıyoruz dedi diğeri için bir şey söylemedi ben kullanmaya devam etmeye karar verdim hic değilse elimdekiler bitene kadar kullanayim

Ya evet kafama takılıyor başta 2 parmagi gerçekten rahat girdi sonra tabi ittirmeden dolayı acı oldu. Sodayı bayadır bırakmıştım devam edicem bende. Hiç adet sancım yok sadece karnim çok kasılıyor ilaçla sodayla durur inşallah. Bende 37-38i görmek istiyorum da hayırlısı tabi.

Aslında pişmiş bir şekilde koyulan kurabiyeler oluyor. Ben buzluğa hiç koymadım ama annem elmalı kurabiye koyar, yiyeceğimiz kadarını çözdürüp üstüne pudra şekeri serperiz. Tazeliğini de koruyor tadı değişmiyor.
Hamur şeklinde koyup, çözülmesini bekleyip, şekil verip fırına atmaktansa hamur yoğururum ben herhalde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…