2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Tamamda süt gelmezse nereye kadar kaşıkla vericez bi yerde biberon kullancaz. Bende çok tartıştım kafaya taktım emzik vermem diye ama ilk zamanlar vermemde sonradan durmazsa mecbur vericem çalışıcam ben evde babası bakacak 3 ay sonra emzik bi yerde rahatlatacak 3 ay sonrası gibi geliyor. İnşallah herşey yolunda gider bu endişelerimiz asılsız kalır .
Benim ablam sütü artana kadar yani yaklaşık 2-3 hafta mama verdi ama asla biberonla vermedi hep şırıngayla verdi

Vallahi buna da şükür su 10 günü güzelce atlatayım bebeğim 3 kiloya yaklaşsın daha da rahat edicem. Kız sorma ya dün gideyim gitmeyeyim derken neler geldi başıma 😅 iyiki gittim ama yoksa kasilmalardan iyice kısalabilirmiş. Valla çok seviyorum burayı burdakileri iyiki varsınız 😍💖💖
Sen de iyiki varsın kuzummm❤️❤️ Aynen burdakiler terapi gibi bi sürü psikoloğumuz var 😁😁 iyi morel oluyorlar.

Benim de süt endisem cok, sutyenimi kontrol ediyorum hiç süt damlası olmuyo, burda bazı arkadaşlar yazıyo ya ıslanmıstı falan diye daha simdiden. Bilmiyorum bu bi kriter mi ama.. yani çoğunlukla süt hemen gelmiyo zaten normal de olsa sezeryan da olsa bikac gün sürüyor çoğalması. Bunu normal kabul edip stres yapmamak lazim. Ablamin bebegi 20 aylık. O benimki icin biraz süt sağıp buzluga attı ama bi emzirme danışmanı evet mama vermektense neyle beslendigini bildiginiz bi annenin sütü daha iyidir dedi, baska bi danışman da ablanin bebegi cok büyük o süt seninkinin ihtiyacına göre değil vermeyin dedi arada kaldım napcam bilmiyorum..
Aaa yeni şeyler öğreniyorum. O zaman yeni doğum yapan birileriylede irtibatta olman iyi olabilir belki senin aütün gelir k unli gelmez sağar verirsin ay nebilim şimdi bende bi araştırayım bakayım etrafıma anne sütü belki burda satıyolardır.

Valla ben seviyorum emzigi ya
Mavi önlüklü boynumda emzikli fotografim var benim sinif ogretmenim emzikle gelirsen okula almam seni demis oyle birakmisim🤣
Oglumda da baslarda bir iki verdim almadi hergun bir iki defa veriyodum reddediyodu sonra 4 aylik falandi galiba aldi bi 9 10 aylik olana kadar emdi birakti
Bak bu güzel 4 aylıklen almış zaten 3-10 ay arası mızmız oluyorlar genelde o zaman iyi oluyor emzik 😁

Benim ablam sütü artana kadar yani yaklaşık 2-3 hafta mama verdi ama asla biberonla vermedi hep şırıngayla verdi
Benim eve ilk 12 gün hemşire gelecek burda sigorta karşılıyormuş bu uygulama sadece hollandada varmış. Artık oda mutlaka bişiler söylicek gelişime beslenmeye dair burda paylaşırım sizinle bakalım bu duruma o nedicek…

Sut meselesi bence kendini sartlamakla alakali bir durum. Dogum yapan her canlinin sutu gelmiyor mu dogada? Bizim neden gelmesin? Olumlu dusunmek lazim. İlk gunler takviye olarak mamaya ihtiyac duyulsa bile o sut elbette gelecek ve bebisler emecek insallah.
Psikolojide kendini gerceklestiren kehanet diye bir kavram var. Olumsuz dusuncelere odaklanmamak lazim. 🌺

Ben bugün eşimden cips istedim 😂 ya dayanamıyorum artik. Ergenligimde yerdim ama uzun zamandir yemiyodum canım çekiyor adam almiyo ya fast food istiyorum kola cips istiyorum yeteeer 😂
Haha gizli gizli alıp yiycen kuzum 😂😂 sormasazsa söyleme yediğini bu bir yalem değildir. Birşeyi gizlemektir😁 oda çok önemli değil. Hamilesin tabiki canın ne istiyorsa yiyceksin nefis çekiyor hamileyken. Bende aynı senin gibiydim yedim valla geçenlerde cips kola yaptım 😂 hamburger den bişey olmaz ya et marul ekmek ne olacak. Ye sen ye bazı kocalarda herbokolog sanki bebecikleri tek başlarına yaptılar. Bizimkide tutturmuş ciğer yiyemezsin A vitamini fazla falan filan çok da güzel afiyetle yedim maaşallah bana 😂😂

Kızlar kolonya hediyelik yapıyorum da sizce sus yerine neler yapabilirim. Evde bisiler uydurdum ama ne olabilir başka diye fikir almak istedim

Eklentiler

• IMG-20210823-WA0027.jpeg
    IMG-20210823-WA0027.jpeg
    63,2 KB · Görüntüleme: 57
Ne dedi doktorunuz? Ben de yaptırmaya karar verdim randevu arıyorum şuan
Hemen yaptır dedi. 37de bile olsan yaptırmalısın dedi. Ben yarına randevu aldım ama akşam da gidicem uygunluk varsa olacağım. Vallahi kafam şimdiden rahatladı aylardır 72 milletten kaynak vs okudum sürekli bununla ilgili araştırma vs yapıyordum. Bebek için de iyi olacağını düşünüyorum.

Haha gizli gizli alıp yiycen kuzum 😂😂 sormasazsa söyleme yediğini bu bir yalem değildir. Birşeyi gizlemektir😁 oda çok önemli değil. Hamilesin tabiki canın ne istiyorsa yiyceksin nefis çekiyor hamileyken. Bende aynı senin gibiydim yedim valla geçenlerde cips kola yaptım 😂 hamburger den bişey olmaz ya et marul ekmek ne olacak. Ye sen ye bazı kocalarda herbokolog sanki bebecikleri tek başlarına yaptılar. Bizimkide tutturmuş ciğer yiyemezsin A vitamini fazla falan filan çok da güzel afiyetle yedim maaşallah bana 😂😂
Ay cok haklısın benim eşim eskiden de böyle seylere cok kem küm ederdi ama hamilelikte iyice abarttı. Bide yatiyorum çıkmıyorum mecbur ona sipariş ediyorum ama alcak artik ikna ettim küserim yoksa mecbur gider alır 😂 benim psikolojimi bozma bak doguruveririm suraya diyorum 😂

Aaa yeni şeyler öğreniyorum. O zaman yeni doğum yapan birileriylede irtibatta olman iyi olabilir belki senin aütün gelir k unli gelmez sağar verirsin ay nebilim şimdi bende bi araştırayım bakayım etrafıma anne sütü belki burda satıyolardır.
Bilmem ki tanımadığım birinin sütünü vermek istemezdim ben ne yeyip ne içiyor bilmiyoruz sonuçta hersey süte geçiyor da tanidik birinin sütü iyi olur tabi. Hatta ben eds yöntemiyle veririm diyodum yani bebek beni emerken ince bi borudan ablamın sütü bebegin agzins gelecek benin memeye yapıştırılmış bi boru. Veya bebek emerken üstten sütü damlatiriz ağzına gider, kandircaz yavrumu yani 😂 ama napiyim o emmezse sadece karni doysun diye biberon veya şırıngayla süt veya mama versek benim sütüm inmez ki. Bi şekilde bebek memedeyken ağzına mama veya süt annenin sütü gitmeli yani

Ya aslında kuruyemiş ve yumurtayı her gün yiyordum ilk defa kilosu geri düştü şimdi daha da fazla yemeye başlıcam Çok teşekkür ederim 🙏🙏
Biraz şekerli şeyler ye canım serbetli tatli olur, karpuz olur falan tamam tatli çok sağlıklı bisey degil ama kilo yapiyormus bebege gerçekten 🤷 bide tahin helvası

Biraz şekerli şeyler ye canım serbetli tatli olur, karpuz olur falan tamam tatli çok sağlıklı bisey degil ama kilo yapiyormus bebege gerçekten 🤷 bide tahin helvası
Bu saatten sonra şeker falan umrumda değil ne bulursam yerim 😂😂 bana geçen ay multivitamini bırakırdı doktorum acaba diyorum bu hafta onun kalan 4 tanesini kullansam mı bir zararı olmaz heralde ya. Sadece demir hapı alıyorum 1 aydır belki o da etkiledi.

Bu saatten sonra şeker falan umrumda değil ne bulursam yerim 😂😂 bana geçen ay multivitamini bırakırdı doktorum acaba diyorum bu hafta onun kalan 4 tanesini kullansam mı bir zararı olmaz heralde ya. Sadece demir hapı alıyorum 1 aydır belki o da etkiledi.
Kullan tabi benim Dr doguma kadar devam dedi hepsine. Benim de omega 3 bitti d vitamini bitti yenisini alsak mi diye düşünüyorum yaa bunlara da doguma kadar devam demişti

Kullan tabi benim Dr doguma kadar devam dedi hepsine. Benim de omega 3 bitti d vitamini bitti yenisini alsak mi diye düşünüyorum yaa bunlara da doguma kadar devam demişti
Ay benim d vitamini ve multivitamin geçen aydan beri yok bıraktık. Kullanayim en iyisi kalanı ne yaparsam kârdır. Devam dediyse kullan bence bana bırak dedi diye bıraktım az kilo almış önde giden bebek.

X