2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben daha komigini anlatiyim. Bizim bebek her ultrasonda eli yumruk seklinde alnında duruyor, burnunu kapatmis yüzünün yarısını göstermiyor sekilde. Ya hepsinde mi böyle olur ayrıntılı ultrasondan ve hatta onun öncesinden beri her ultrasonda aynı şekil. Bizim de burunlar kemikli özellikle burnunu merak ediyoruz bunun duruş hep aynı. Eşim doktora diyoki hocam eli alnına yapışık olabilir mi? Ama bunu şakasina değil ciddi soruyor bi anomali olabilir mi diye 😂😂😂
Biz de hep burunlara bakıyoruz🤣 benimkinde geçenlerde sordu burda mı böyle duruyo yoksa büyük mü hocam dedi doktor güldü 😁 ama kızkardeşimden biliyorum diyorki bebeğin burnu büyük olacaksa bile 2-3 yaşından sonra biraz bu belli oluyor dopumda hemen hemen hepsinin aynı küçük diyor 😁

Biz de hep burunlara bakıyoruz🤣 benimkinde geçenlerde sordu burda mı böyle duruyo yoksa büyük mü hocam dedi doktor güldü 😁 ama kızkardeşimden biliyorum diyorki bebeğin burnu büyük olacaksa bile 2-3 yaşından sonra biraz bu belli oluyor dopumda hemen hemen hepsinin aynı küçük diyor 😁
Evet ya o da dogru ama benim bi kuzeniminki ta ilk dogdugunda belliydi yazık 😂

Sertlesince mi adet ağrısı gibi ağrı oluyor?
Benimki gibi olsa mutlaka farkedersin karnım sertlesip nefesim daralıyor ter boşalıyo çok garip bi 20-30 sn yaşıyorum günde 4-5 kez
Dikkat etmedim hiç sertleşirse mi oluyo diye dikkat ediyim be bi . Nefesim pek kesilmiyor sırt üstü yatmazsam. Ama arada sanki afakanlar basıyo gibi kafamı suya daldırasım geliyo bu his 10 -20 saniye sürüyo geçiyo

Kızlar henüz hastanede isim bitmedi kan ve idrar vericem. Haberler iyi mi kötü mü bilemedim. Çatı muayenesi yaptılar 2 cm açılmam var ama bebek daha tam kanala yerleşmemiş kafasıyla baskı yapmıyor dedi doktor. Muayene esnasında şey duydum nişan doldurmuş bak burayı ağrısına bağlı olarak gelebilir dediler kendi aralarında konuşurken. Rahim ağzında yumuşama var 2 parmagim çok rahat girdi vs dedi hemşire. Şuan aktif doğum görünmüyor sonuçlar iyi gibi ama 2 cm açılma beni baya korkuttu. Bir de iki kişi sırayla çatıya baktı ve sancım var bu olaydan sonra. Inşallah doğumu tetiklemez baya korktum daha 2.500 kilo henüz erken😔😔
Üzülme canım 2500 kilo az değil inşallah bekler biraz daha bebiş hayırlısı olsun da önemli olan sağlıkla kucağına alman

Her sene diyorum bu sefer en sıcak sene😀 Ankara gece rahatsınızdir şuan bile 34 derece yani gecede rahat yok :)

İnanılmaz bisi ya . Klimasız mersinde hayat düşünülemez. :) 500 tl fatura bekliyorum tek klima için 😀
Ben urfadaym geldi elektrik faturam 550 tl olarak 😅 klima yüzünden ama napalım açmasak yaşanmaz

Mantar oldum kasinti var afedersiniz hamileligimin ilk haftalrinda olmustum bikere zalain diye bi krem yazmisti fitille brlkte kremi hic kullanmamistim dun aklima geldi actim surdum bu aksamda surdum bisey olmaz dimi kullanan varmi bu kremi son gunlere geldim bi enfeksiyon bi mantar bitmiyo sinir oldum carsmba gunu doktor randevum beklemim sureyim dedm kremi
Mantar 2 aydır çekiyorum zalaini gebelikten önce kullanmıştım bir kaç defa. Şuan bende de farklı bi krem var ismi aklımda değil kaşıntı çok yok azlar krem kesiyor ama mantar geçmiyo fitilde kullandım halbuki

Dikkat etmedim hiç sertleşirse mi oluyo diye dikkat ediyim be bi . Nefesim pek kesilmiyor sırt üstü yatmazsam. Ama arada sanki afakanlar basıyo gibi kafamı suya daldırasım geliyo bu his 10 -20 saniye sürüyo geçiyo
İşte kendini dinle bakalim o afakanlar bastığında karnın sertlesiyo mu. İlk zamanlar anlamlandırmak zor oluyor gerçekten ama bende baya erken başlamıştı. İlk zamanlar günde 1 kere olurdu 25-27 haftalarda. Sonra sıklaştı işte çok sıklaşınca rahim ağzı kısaldı benim

Kızlar henüz hastanede isim bitmedi kan ve idrar vericem. Haberler iyi mi kötü mü bilemedim. Çatı muayenesi yaptılar 2 cm açılmam var ama bebek daha tam kanala yerleşmemiş kafasıyla baskı yapmıyor dedi doktor. Muayene esnasında şey duydum nişan doldurmuş bak burayı ağrısına bağlı olarak gelebilir dediler kendi aralarında konuşurken. Rahim ağzında yumuşama var 2 parmagim çok rahat girdi vs dedi hemşire. Şuan aktif doğum görünmüyor sonuçlar iyi gibi ama 2 cm açılma beni baya korkuttu. Bir de iki kişi sırayla çatıya baktı ve sancım var bu olaydan sonra. Inşallah doğumu tetiklemez baya korktum daha 2.500 kilo henüz erken😔😔
Canım geçmiş olsun , allah zamanında sağlıkla sıhhatle kucağınıza almayı nasip etsin 🙏

İşte kendini dinle bakalim o afakanlar bastığında karnın sertlesiyo mu. İlk zamanlar anlamlandırmak zor oluyor gerçekten ama bende baya erken başlamıştı. İlk zamanlar günde 1 kere olurdu 25-27 haftalarda. Sonra sıklaştı işte çok sıklaşınca rahim ağzı kısaldı benim
Anladım canım bi dinliyim bakim kendimi en son 15 gün önce gitmiştim doktora rahim ağzı kapalı demişti sancı da çıkması nst de yarın yine kontrolğm var bakalım nasıl geçecek nst ye de koyar zaten

Mantar oldum kasinti var afedersiniz hamileligimin ilk haftalrinda olmustum bikere zalain diye bi krem yazmisti fitille brlkte kremi hic kullanmamistim dun aklima geldi actim surdum bu aksamda surdum bisey olmaz dimi kullanan varmi bu kremi son gunlere geldim bi enfeksiyon bi mantar bitmiyo sinir oldum carsmba gunu doktor randevum beklemim sureyim dedm kremi
Bildiğim kadarıyla o krem hamilelikte kullanılmıyordu ama doktorun verdiyse bilemem kuzum

X