2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
İnşallah hiçbirşeyi kalmadan sağlıkla kucağına gelir iki güne. Hayırlı olsun

Canım zorlu bir süreç olmuş neyseki sabrın sonu selamet, gelmiş geçmiş olsun Bebeğin de hayırlı olsun. Dilerim tek sıkıntınız bununla kalsın sağlıkla büyüsün hayırlı insan evlat olsun. İnşallah hemen evinize de dönersiniz . Mutlu günler sizi bekliyor

Ya hanımlar benim moralim çok bozuldu. Dün akşam acile gittim ne olur ne olmaz biliyorsunuz. Devlet hastanesine gittim resmen azarlandım. şekerim var niye oraya gelmişim, doğumum olsa beni almazlarmış... acildeki de enfeksiyon göründüğü halde bana bulantı ilacı yazmış oysa ki hiçbir bulantım yok. Zofer diye bir ilaç. Kullanım kılavuzunda gebelikte kullanımı önerilmez diyor. Ben mi öyle hissediyorum yoksa bunlar beni baştan savmaya mı çalışmışlar...

Aynisini hissediyorum ya hiç doğurmayacak gibiyim sanki o gun gelmeyecekgibi ben anne olacam diye arada farkediyorum

Niye doguma almazlarmış ya bircok gebede şeker var ne alaka anlamadım.. bu arada zofer adlı ilaç hamilelikte kullaniliyor, prilam falan fayda etmezse bunu veriyolar daha etkili sanırım. Ben de hastanede yatarken bulantim oldugu icin seruma katmislardi ama bende ishal ve kusma vardı, bi sikayetin yoksa sana niye vermiş onu da anlamadım.. biraz başlarından savmişlar sabki evet

Ay cok etkilendim güçlu olmaniz beni mutlu etti saglicakla kucaginiza alirsiniz insallah

Evet 2-3 hafta sonra yanı başımda bana muhtac bir bebeğin olacağı düşüncesi cok heyecan veriyor ama bi taraftan da inanamiyorum
Aslında korkuyorum bilinmemezlik beni cok korkutuyor dogumdan korkuyorum sancı çekmekten korkuyorum bilmiyorum ya ama kavuşmakta cok istiyorum gormek istiyorum

Ya asla kusmakla ilgili tek cümle etmedim ben belimde kasıklarımda sancı var diye gittim. Enfeksiyon çıkmış ona yazarken bie de bunu yazmış ağrım var diye görümcemi yolladım almaya ne bilsin onu da almış pahalı da ilaç... neymiş orası beni doğurtamazmış sorumluluk almazlarmış. Ben doğumun ucunda bile gelsem ya kendi hastaneme yada araştırmaya yollarlarmış. Bir de bilgisiz biri geldi önce alttan muayene etti açılma var mı diye. Birine daha danışmam lazım etti gitti. Bir kadın daha geldi öylece soktu parmağını canımı öyle bir yaktı ki... nasıl zedelemişlerse sabah 5-6 gibi kanamam oldu...

Oh oh mükemmel bunlari ben yasasam hastane fobime yenileri eklenir doguma gidemezdim

Ayyy seni takip eden özelde bi doktorun yokmu canım hic bu eziyetleri cekmesen.. bu ulkede normal insan gibi muameleyi bile satın almak zorundayiz malesef. Enfeksiyon bulanti da yapabilir diye yazmış heralde ama antibiyotik yazdıktan sonra sürekli kusma sikayetin de yoksa onu yazması bana garip geldi tabi doktordur sonuçta belki baska bi faydasi vardir ilacın onu ben bilemem..

Gözünüz aydın Sağlıklı olsunlar da, hepsi geçiyor.

Aslında korkuyorum bilinmemezlik beni cok korkutuyor dogumdan korkuyorum sancı çekmekten korkuyorum bilmiyorum ya ama kavuşmakta cok istiyorum gormek istiyorum
Aynen yaa ben de hem normal dogumdan hem sezeryan olmaktan cok korkuyorum, acı eşiğim çok düşüktür ama düşünmemeye çalışıyorum yoksa panik atak geçiririm. Herkes doğuruyor ben de bi şekilde dogururum heralde diyorum napiyim..

Canım çok geçmiş olsun ve gözün aydın sağlıcakla büyüt inşallah can sağlığı olsun emzirirsin yine ne olcak

Çok teşekkürler zaman ayırıp paylaştığın için. Zorluklar da olmuş güzellikler de. Sonuç olarak her şeyin yavaş yavaş yoluna giriyor olmasına sevindim, kavuşmaya az kalmış bebişle zamanı gelince bizler de çekebiliriz umarım mis kokuları

Hiç öyle düşünme, ishal çok daha kötü yaptı benim hemoroidimi. Bu kadar ağrıdığını pek hatırlamıyorum. Normal olsun
Bu konuda katılıyorum hemoroid kabızken bi kere kanıyor geçiyor. Ama ishalken kan pıhtısı oluyor. Geçen ay başıma geldi 2 gün ishal gibi oldum ama sonradan popomun üstüne oturamadım kan pıhtısı olmuş doktor mecbur kesip kanı boşaltmak zorunda kaldı serentyy

Kızlar bende dün üşüttum herhalde cami açık bırakarak uyudum bu sabah griple uyandım geçer dedim ama geçmedi ne önerirsiniz hamilelikte gribe neler iyi gelir acaba ?
Benimde gözlerim sulanıyor burnum akıyordu.. her gün günde iki kez filan su kaynatıp buharı içime çektim dayanabildiğim kadar çok iyi geldi. Papatya ve siyah çay demleyip gözlerimi şakaklarımı filan sildim çok rahatlatır beni çocukluğumdan beri. Her gün sabah ve akşam limonlu ballı karabiberli sıcak su içtim bir bardak bu kesinlikle çok çok işe yaradı. Ve sıcak duş vücuduma değil ama yüzüme enseme hep sıcak su tuttum ..
iki üç güne de toparladım.. inşallah bir an önce atlatırsın geçmiş olsun canım

Bu ne saçma bir tavır. Gebelikte ağrın varken hastane yerine nereye gidecekmişsin acaba? Doğum olacaksa devlet / özel bütün hastaneler almak zorunda ne olursa olsun, almama gibi bir hakları yok. Keşke biraz sert çıksaydın. İşte insanlara böyle davrandıkları için her ay 2-3 bin lira sgk primi ödediğimiz halde özellerde doğum yapıyoruz 10-15 bin lira daha verip. Yazdığı ilacı bile açıklamamış, inanılmaz ya.

Çok teşekkür ederim verilen önerileri denemeye başladım
İnşallah hemen atlatırim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…