2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bişey sormak istiyorum ben adetime 4 gün varken kan testi yaptırdım 7,04 çıktı 2 gün sonra 9,48 çıktı gebelik varmı anlamadım

Arkadaşım yeni doğım yaptı 38de çocuk 3 kg görünüyordu 40 haftayı doldurup doğum yaptı 2650g. Çok fark var şaşırdım ben de
Allahım yaa ben de bundan korkuyorum bide benim dr gram gram söylemiyo 2400 civari dedi en son. Kesin benimki de söylediğinden coook düşük çıkacak. Erken dogar da kilosu 2.5 altında olursa cok üzülürüm

Ben epidural sezeryana karar verdim bebeğimi hemen görmek istiyorum gerisi Allah kerim inşallah güzel geçer herşey hepimiz için

kızlar ben saçımı boyatmak istiorum..çok beyazım oldu.artık doğum heran olabilir.ama korkuyorum bebeğe bir zararı olur diye..lütfen boyatan varsa benim içimi rahatlatın
Dibe değecekse doğumdan sonra yapmanı öneririm. Çünkü kesinlikle netleşmiş bir bilgi bir araştırma yok hamilelerle ilgili etik gereği. Olmayacak bile olsa garantiye almak en iyisi. Ben doğumdan sonra boyayacağım mesela bende bekliyorum

Genelde ağrı sızıyı uyanır uyanmaz hissediyorsun. Epidural olunca 7-8 saat uyuşma devam ettiğinden biraz daha geç hissediyorsun ağrıyı o arada bebeği kucağına verdikleri sürece bebeğe odaklanıp emzirme vs işlerini yapıyorsun. Genelde kafa daha bir Leyla oluyor bence. Ben ilkinde epidural oldum yine olsa yine epudral tercih ederim

Kızlar bişey sormak istiyorum ben adetime 4 gün varken kan testi yaptırdım 7,04 çıktı 2 gün sonra 9,48 çıktı gebelik varmı anlamadım
Yani kendimden örnek verecek olursam bende 4 gün kala verdim 38 çıkmıştı ama bu kişiden kişiye değişir bence. Biraz daha bekle tekrar kan ver inşallah istediğin gibi olur

Onu ben de çok istemiştim ama 2 aya bile randevu bulamadım. doktorumdan çok memnunum şu an. Zaten bir şey kalmadı
Bana 6 veya 13 eylüle veriyordu randevu dedim ben doğuruyorum o zamana haziran ortalarına doğru görüşmüştüm bir de senem hanımdan memnunum aslında normal doğum destekliyor çok konuşuyor herşeyi anlatıyor eneejisi de çok hoş. Tek sıkıntı mesai saatleri dışı ulaşılamaması ve gene mesai dışında doğum yaparsam gelmeyecek olması. Doktor seçmek paralıymış akşam doğurursam doğumda selda hanımın nöbetçi olması için dua mı etsem ne yapsam

Cok tesekkurler mantik bisey dese de gonul dinlemiyor ama boyle sizlerden duymak rahatlatiyor gercekten
Tabi ki de. Hiçbirimiz doktor değiliz sonuçta ama aynı anda aynı şeyleri yaşadığımızı birbirimizden duymak paylaşmak büyük rahatlatıcı oluyor. Tecrübe de yetmiyor bazen burdan paylaşıp rahatlıyoruz işte

Benim doktorum da telefon numarası vermedi istemedim de gerçi istesem verir miydi bilmiyorum. Benimki de nöbet tutmuyor ama kendi hastaları doğurunca geliyormuş. 600 lira doktor seçmek. Ama nöbetçi doktorlar da iş görür bence kendi doktorun olmadıktan sonra hiçbirini tanımıyorsun

Kesinlikle Leyla oluyor. İlk doğumda gelen arkadaşlar anlatıyordu 5 dakikada bir ayilip muhabbete devam edip sonra tekrar bayiliyormusum, ve bu böyle baya bir sürmüş ben gelenleri bile hatırlamıyorum. Tabi benim sezeryan değil ameliyat gibiydi muhtemelen daha fazla narkoz verdiler, genel anestezi düşünenleri yanlış yönlendirmeyeyim

1 numara bebek bezini 210 adet alacağım. 5 kgya kadarmış. Zaten benimki tahminen 3 kg anca bulacak. Sizler kaç paket kaç tane aldınız. Ama bir de benim hediye gelen bezler var. Kanz marka. Her gün 1 1 takıp onu da bitireyim diyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…