2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kaçıncı hafta da çıktı canım çatlaklar. Birşey kullanıyor muydun. Ya ben mesela lierac kullanıyorum ve bebe yağı sadece karnıma sürdüm göğüslerime sürmedim göğüslerimin alt kısımlarında küçük çatlaklar olmuş ama rengi beyaz acaba esmer tenli olduğum için mi . Karnımda henüz yok acaba göğsüme de sürseydim olmazdı diyorum ama şimdi sürüyorum . Halbuki göğüslerim çok büyümemişti 😔
Bende lierac kullanıyorum. 16. Haftadan beri. Daha bugün farkettim çatlakları ne zaman başladı hiç bilmiyorum ki yanlarda falan olmayınca çatlamadım diye seviniyordum. Meğer altlar çatlamış bile 😳

Bende bunlara başlamak istiyorum inşallah dediğin gibi düşünüyorum bnce de gecikmeyi engelleriz gibi 🙄 zaten etrafımda ki herkes 40 ı doldurur deyip duruyor 😑
Beni de gören karnın inmiş, 15 ini beklemez diyor. Doktorum da 15 inden önce dogurturum demişti. Inşallah bir bildikleri vardır 😊

Kızlar ya ben hala beşiği halletmedim. Bana bi yardımcı olun. Anne yanı uygun fiyatlı bi tane buldum onu 6 aya kadar kullanıcam. Ama sonrası için 60x120 ile 70x140 beşikler arasında çok kaldım. Sizce çok farkediyor mu? Bizim Bebek odası için en iyisi 60x120 olan, yani dıştan dışa 67x127 oluyor. Üstelik kademeli. Ama annem onlar çok küçük bebek 2 yaşına kadar bile durmaz vs diyor. Büyük olan evet daha ferah duruyor ama 10 20 cm için illa şart mı? Yani öyle olunca 3 4 yaşına kadar mı yatacak? Çünkü büyüğü olursa odanın şekli komple değişecek ve hoş da durmayacak. Lütttfen bana fikir verin 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Ben 60*120 aldım kendi odama koydum daha da büyük olmazdı ama şöyle söyleyim bence buna da 3-4 yaşına kadar gayet rahat sığar gibi benim 7 yaşındaki kızım denedi minyon bir kız o bile sığdı.

Kızlar sabahtan beri bir bel agrisidir mahvetti beni
Sıklığı arttı ama sancı artmiyor
Galiba dogurcam ben😁
Dr u aradın mı canım bir baktırsan mı nst de daha erkendi ya biraz daha kalsa keşke. İnşallah yalancı sancı gibi bir şeydir. Yordun mu kendini ben bugün çok eğil kalk yaptım bebek çıkacak gibi alttan dürtüyor beni yürüyemiyorum 🙈

Dr u aradın mı canım bir baktırsan mı nst de daha erkendi ya biraz daha kalsa keşke. İnşallah yalancı sancı gibi bir şeydir. Yordun mu kendini ben bugün çok eğil kalk yaptım bebek çıkacak gibi alttan dürtüyor beni yürüyemiyorum 🙈
Yokyavrucum ya butun gun yattim durdum sanci artmayinca aramak istemedim doktoru bebegin hareketleri de iyiydi
Bekliyoruz bakalim daha gecmedi belimin agrisi duş falan aldim

Bugün elimden bu kadarı geldi. Çizimini ve taban boyasını hallettim. Kim bilir ne zamana boyarım 😂
resim.png

X