2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Tecrubeli hanimlardan desteklerini bekliyorum. Bugun dayanilmaz agriyla acile gittim kendi doktorum izinliydi baska bir doktor ilgilendi. Dogumhaneye ilk girisimdi ve ilk defa vajinal muayne oldum. Daha dogrusu olmakla olmamak arasinda muayne sirasinda istemiyorum diye ciglik attigimi hatirliyorum en son. Neden bu kadar zorlandigimi bilmiyorum, zor mu yoksa bana mi zor geldi onu da bilmiyorum. Doktor cesaretimi fena kirdi sen doguramazsin muayneye dayanamiyorsun ,sakin doguma bana gelme senle fena kavga ederiz dedi. Esime de işin zor senin hanim doguramaz dedi. Niye böyle oldu ki moralim çok bozuldu aglayip duruyorum.
37 yaşındasın ve hiç alttan muayene olmadın mı gerçekten. Şaşırdım doğrusu. 30 yaşından sonra zaten simear testi için illaki bakılıyor..

Testim böyle çıktı ama henüz erken sanırsam net belli değil yani biraz beklemem lazım ama var gibi duruyor sanki :)
Bata kaç gün varken yaptin canim brnimde böyle ciktı ama 1 saat sonra belirdi cizgi hamilemiyim degilmiyim cözemedim seni kac dakkada belirdi cizgii

Eklentiler

• 20210813_194226.jpg
    20210813_194226.jpg
    41,5 KB · Görüntüleme: 47
Her ev sili supuren normal dogum
Her gece gunduz yatan sezaryen olsaydi oooooo
O zaman hamilelerinde doktorlarinda isi cok kolay olurdu
Vakti zamani gelince her sey olacagina varır sen bekle kuzum vesveselelerle kendini yorma

Bence onlar efsane sürekli yatıp normal doğum yapan da duydum sen elinden geleni yap gerisi Allah'tan ben de normal doğuma odaklanmıştım şimdi alıştırdım kendimi sezeryana çocuğum daha önemli hayırlısı ne ise o olsun hakkımızda

Artık doğum başlamayanların işi bende sancı gelip duzeliydi artmamıştı bende yaptım bazılarını ama başşağıda kaldığı sure boyunca zaten yapılan her hareket baskı yapıp doğumu kolaylaştırıyor kşisel durumlar kşiye göre değişiyor

Hamileligi yogada ya da pilates topu uzerinde gecirenler de var 😁 mutlaka katkisi oluyordur. Benim yaptigim maksimum yurumek oldu, son haftalarda doktoruma da sorup tempoyu arttiricam belki o kadar. Olursa olur olmazsa olmaz sadece saglikla dogsunlar yeter zaten zaman yaklastikca heyecan artiyor, kendimizi hirpalamayalim 🙏🏼
Hepiniz okadar haklısınız ki ben sezeryan sonrası vajinal doğum istiyorum. İlkinde hep yattım ilk andan itibaren riskliydi gebelik ki ona rağmen 4 cm açılmayla sancısız girdim doğuma bebeğin kafa çapı çok küçüktü ama plasentanın konumundan sezeryan oldum. Dr çok rahat normal olurdu diyordu ama kısmet. Bunda ama hiç yatmadım da çok aktif iş ve spor yapmadım da ama kısmet inşallah sağlıkla kucağımıza alırız doğum şekli artık çok da önemli değil.

Bursada var mı öyle hastane benim sancım iyiydi mesala ama bağırmıyorum diye yetersix duşunup suni sancı için geldiler yok dedim sonra doktırun istiyor hızlandıralım dediler bende hızldnmasın benim için sakıncası yok dedim yinede taktılar bende kolumu katladım gitmesin diye zaten doğum oldu yarım saat içinde çıkrdılar taktıkları gib😂 yani bırakın diğerlerini suni sancıyı bile xorla takmaya çalışıyorlar doktor zaten başımda durmuyor ki istiyorlarki hasta gelsin hemen dogsun ama onunda riskleri var aslında içlerinden geçen o da işte benim doktorda riskli gebelşkti hep tup bebeğe geçmiş gibi normal doğum yaptırıyor mu resimlere bakıyorum hep sezeryan bebrkleri kucsklıyor
Doktorların bu aceleci tavrını (bebek eğer strese girmemişse) çok anlamsız buluyorum. Zaten açılmayı kontrol edecek olan ebe, doktor doğum esnasında giriyor olaya. Neden hızlanmasını istiyor ki...

Bir arkadasimin arkadasi online toplantilara bile pilates topunda katiliyormus. 20 dkda dogurdum demis 😁 katkisi oluyor demek ki. 37 den sonra yavastan kozlarimizi oynamaya baslariz 🙈
Benim pilates topunun tıpası kayıp inşallah 37 ye kadar bulurum :KK70: Bugün eşim şişirirken farkettim yazık uğraştı o kadar yarısında dedim ki ayy bunun tıpası yok sahd :KK70: bi bakışı vardı bişey de diyemiyo ahgsdh

Ben oldum 3 defa hemde😅 daha önce de 2 kez olmustum smear falan da verdim sadece 1 kez canım yandı, hamileyken o da olmadı çok şükür. Mesela bu kontrolde mantar şüphesiyle yine olucam sanırım ama bunu bilerek gitmek biraz geriyor 😅
Canım senin mantar ne alemde . Benim hala geçmedi . Sarı yeşil gibi akıntı var devamlı süt kesiği gibidir şeyler geliyor . Hafif kaşıntı oluyo arada. Tahrişte vardı bildiğin bebeğe aldığım pişik kreminden sürdüm 😅
İdrar testi verdim az bişey idrarda enfeksiyon çıkıyo başka bişey çıkmıyor doktor alttan muayene etmedi hiç anlatınca fitil verdi kullandım geçti ama yine tekrarladı

aklıma düşürdün ben de izledim :KK70: inanıyorum ki elle muayene ile baya benziyor, akışına bırakalım gitsin :anneadayı:
Ya bu elle muayeneyi okuyunca aklıma geldi. Geçen yıl enfeksiyon olmuştum doktora gitmiştim hamile falan da değildim. Doktor alttan muayene etti sonra bir de elle bakıcam dedi. Eliyle neye baktı bu doktor merak ettim şimdi😅 sonra buna parmağım zor giriyo dedi . Ne alaka çözemedim çatı muayenesi bu tarz bişeyse korkulcak bişey yok

Ya bu elle muayeneyi okuyunca aklıma geldi. Geçen yıl enfeksiyon olmuştum doktora gitmiştim hamile falan da değildim. Doktor alttan muayene etti sonra bir de elle bakıcam dedi. Eliyle neye baktı bu doktor merak ettim şimdi😅 sonra buna parmağım zor giriyo dedi . Ne alaka çözemedim çatı muayenesi bu tarz bişeyse korkulcak bişey yok
Evet onu yapiyor doktorum bana da bir taraftan karindan bastirarak. Sanirim bi kitle var mi falan bakiyorlar🤔 umuyorum cati da maksimum bu kadardir

Canım senin mantar ne alemde . Benim hala geçmedi . Sarı yeşil gibi akıntı var devamlı süt kesiği gibidir şeyler geliyor . Hafif kaşıntı oluyo arada. Tahrişte vardı bildiğin bebeğe aldığım pişik kreminden sürdüm 😅
İdrar testi verdim az bişey idrarda enfeksiyon çıkıyo başka bişey çıkmıyor doktor alttan muayene etmedi hiç anlatınca fitil verdi kullandım geçti ama yine tekrarladı
Canım benimde başta yeşile dönüktü muayene etmeden fitil verdi geçmezse muayene edecekti uzun bir süre devam etti şimdi neredeyse normale döndü. Arada bir bağışıklığım düşünce dokusunda değişiklik oluyor bazende hafif bir kaşıntı geliyor geçiyor. Ilac ise yaradı diyemem daha çok kendiliğinden geçti gibi ama az da olsa belirti var hala o yüzden muayene olup kesin bir tanı şart. Bebeğe zararı yoksa ilaç vs istemiyorum şahsen rahatsız edecek kadar değil şuan. Tekrarlaması normalmiş doktorum son dönemde çok sık olur dedi özellikle de bağışıklık düştüğü ve yaz dönemi çok terledigimiz için

Aslinda çok övülen bir doktordu hatta ününe aldanip ona gidecektim randevu bulamayip su an gittigim doktoru secmistim tavsiye uzerine. Tavrini görûnce çok sisirimisler dedim övuldugu gibi degilmis ve iyi ki gitmemisim.
Sosyal medyada mı övülen bir doktor? Adı ne cok merak ettim, ben de biliyorum öyle bir doktor acaba aynı kişi mi dedim.🤔

Canım benimde başta yeşile dönüktü muayene etmeden fitil verdi geçmezse muayene edecekti uzun bir süre devam etti şimdi neredeyse normale döndü. Arada bir bağışıklığım düşünce dokusunda değişiklik oluyor bazende hafif bir kaşıntı geliyor geçiyor. Ilac ise yaradı diyemem daha çok kendiliğinden geçti gibi ama az da olsa belirti var hala o yüzden muayene olup kesin bir tanı şart. Bebeğe zararı yoksa ilaç vs istemiyorum şahsen rahatsız edecek kadar değil şuan. Tekrarlaması normalmiş doktorum son dönemde çok sık olur dedi özellikle de bağışıklık düştüğü ve yaz dönemi çok terledigimiz için
Günlük kefir tüketmeyi denedin mi? Artık kronik hale geldiyse tabi etki etmeyebilir ama mantar için kefir tüketimi öneriyor doktorlar. Denemediysen bı dene canım hem bebek için faydalı, belki derdine de çare olur

bu arada hangi hastanedeki doktordu bunları söyleyen :63:
Özel hastane güya bir de çok sevilen bir doktor. Bu sene bir partiden uyeligini de koymus.
Sosyal medyada mı övülen bir doktor? Adı ne cok merak ettim, ben de biliyorum öyle bir doktor acaba aynı kişi mi dedim.🤔
Yok canim sosyal medyada degil bulundugum ilde çok övülüyor.

Sana da kefir öneririm canım, Denemediysen 1 hafta dene belki işe yarar

X