2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bu hafta hemoroid çıktı bende😬😬ay ne fena bir şeymiş, daha önce hiç olmamıştım, sinir oldum. Doktora haber vermem gerekiyor mu sizce? Bir zararı olur mu bunun😕
Gicik sey valla ya bende de cikti
Cok rahatsiz etmiyo diye biraktim kendi haline dogumdan sonra duzeliyo diyolr
Ama burda bikac arkadas krem kullaniyodu galiba

Ben de bir şey kullanmadan geçmesini bekleme taraftarıyım, zaten yok demir hapı, yok d vitamini, multivitamin vs derken avuç avuç ilaç içer oldum son iki ayda..hemoroidi kendi haline bırakacağım valla ekstra bir zararı yoksa

Kızlar ağrınız oldu mu dikkate alın bugün sabah adet ağrısı gibi bi ağrım oldu bekledim geçmedi belki gazdır dedim tuvalete gittim hafifledi ama yine geçmedi yarım saat 1 saat derken öyle avuttum kendimi en sonun da gittim doktora kontrolüm yapıldı bi sorun yok ama nst ve idrar dendi idrarı verdim nst e çıktım oda ne sancı tavan makine bi ara öyle bi öttü ki çok korktum hemen doktoruma haber verdiler alttan muayene istedi doktorum açılma var mı diye neyse ki yoktu ama idrarda iltihap varmış , ve serum bağladılar sancım dursun diye daha yeni eve geldim çok şükür sancım dindi ama benim iki sezeryan arası 10 ay diye yakın takipteler sizde ağrınız olursa ihmal etmeyin lütfen
Çok çok geçmiş olsun sağlık sıhhat ile zamanında gelsin bebişin inşallah ❤️

Aynen tatlim o yuzden doktorum surekli kontrole cagiriyor beni derdi 1 hafta daha sabredelim ki cigerleri gelismis olsun kendiliginden
Bakalim bekliyoruz biz de oglum da 33 artilarda dogmustu yine bunda iyi dayandik sukur
Benimde kızımda öyleydi rahim ağzında kısalma başlamıştı 30 lu haftalarım da çok şükür progestanla 36 haftaya kadar tutabildik 37+6 da kızım doğdu bunda kısalma vs yok ama nedenini bilmediğimiz bi şekilde sancım oldu

37-38haftalarımda 33-34 haftalık gelişimdeki bebeği doğurcam. Kilo bi şekilde toparlar ama küvezde vs kalmaz inşallah
Ama organ gelişimi değil ki o. Kilo boy vb ölçülere göre 34 haftalık. Örneğin ciğerleri 34 haftalık değil yani onu demek istiyorum.
37+0'da gelişimi 2 hafta geri olan kızım 2500 gram doğdu küvöze de girmedi.

Hanımlar sizlere hem bilgi vermek hemde bir şey danışmak istiyorum. Ben araştırmayı çok severim hamilelik ihtimalimi öğrendiğimden beri araştırır kaynakları deneyimleri vs karşılaştırırım. En çok kafama takılan durumlardan biri aşırı bez kullanımı ve bunun doğaya ve bütçeye zararıydı. Alternatiflerini araştırdım farklı yollarını aradım derken tuvalet iletişimiyle karşılaştım. Bezsiz bebek büyütmeyi araştırdım. Okuduğum kaynakların ortak düşüncesi bebekleri altına yapmaya alıştırdığımız ve bunun tuvalete alışmalarını zorlaştırdığı, pişik olmalarını arttırdığı ve huzursuz hissettikleriydi. Ayrıca bir diğer düşünce de bebeklerin doğduklarından itibaren istedikleri şeyleri davranışlarıyla ve sesle belli ettikleri. Ki hepimiz bebeğin özellikle tuvaletini yapacağında davranışlarının değiştiğini biliyoruz. Tek fark her bebeğin farklı ifade etme şekline sahip olduğu. Bebeği doğumundan itibaren yada belli bir aydan itibaren bezsiz tuvaletini yapmaya alıştırabileceğimizi öğrendim. Ki bezin olmadığı zamanlarda da büyüklerimiz kumaş bağlarmış yada normal tuvaletini yaptırır temizlerlermiş. Bu durumda da bez bağlamayığ bebeğimizin tuvaleti geldiğinde anlayıp onu tuvalete götürüyoruz. Cenin pozisyonunda sırtını gövdemize yaslayıp tuvaletini yapması için seslerle iletişim kurmaya çalışıyoruz. Çişini sormak için ayrı kakasını sormak için ayrı seslerle iletişim kurup ona tuvaletini yapabileceğini söylüyoruz diyebiliriz. Bu şekilde hem pişik olması durumu çok düşüyor, hem tuvalete daha hızlı alışıyor, hem de bez harcaması yapmamış oluyoruz. Dışarı çıkarken yada işlerimiz yoğunken yıkanılabilir bebek bezi kullanıyoruz bu durumda. Bana oldukça mantıklı geldi ve hastaneden dönüp kendimizi toparladığımızda hemen başlamayı düşünüyorum. Bu iletişim türü evde kalacak çocuğuna bakacak çalışmayan anneler için olabilecek bir durum çünkü siz çalışırken bakacak kişi bununla uğraşır mı sanmam. Anneannem mesela bana direk saçmalama onunla uğraşılmaz etti. Annem sen bunu başar pes etme uğraş alnını öpücem etti. Kaynanam daha bilmiyor yapıp gözleriyle görmesini sağlıcam çünkü saçma der inanmaz onunla da uğraşmak istemedim. Ama benim gibi evde kalıp çocuğuna bakacak anneler için bezi sorun görenler için belki bir fikir olur yardımcı olabilir diye düşündüm. Siz bu konuyu hiç duydunuz mu? Siz ne düşünüyorsunuz?
Selam, alttaki videoyu bir arkadaşım göndermişti. Annemle izledik biz, o bakacak bebişe ben çalışırken. Biz bunu yaparız dedi. Bende de 6 aylıkken başlamış zaten. Bir de kitap aldım biraz daha detaylı öğreneyim diye. Özellikle çöp konusu benim de hiç hoşuma gitmiyor. Bakalım 😊

Selam herkese. Belki konuşulmuştur ve ben kaçırmışımdır. Aşı oldunuz mu, olmayı düşünen var mı? Evetse, ne zaman olacaksınız ve hangi aşıyı?

Doktorların kastettiği hangisi acaba? 😉 36+ lı günlerse evet bir hafta kaldı benim, doldurmayı kastediyorlarsa da 2 hafta 😍
Ayyy şimdi hesapladım, kısmetse haftaya cuma 37. Haftam bitiyor ve doğum iznine ayrılıyorum. Sonraki haftada cumartesi de doğum planlanıyor 38 bitince. Çalışmaktan farketmedim ama bişey kalmamış ☺️

Ama organ gelişimi değil ki o. Kilo boy vb ölçülere göre 34 haftalık. Örneğin ciğerleri 34 haftalık değil yani onu demek istiyorum.
37+0'da gelişimi 2 hafta geri olan kızım 2500 gram doğdu küvöze de girmedi.
Ya bunu duyduğuma ne kadar sevindim anlatamam. Ben de doktora sormamışım organ gelişimi de geri mi diye.

X