2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar muayene süresi 10 gün ücretsiz oluyor ya hani. 10. Günde buna dahil dimi? Acaba dedim 10 günün içinde mi sadece öyle yoksa 10. Da sayılıyor mu?

Günaydın kader arkadaşım gece gece sinirlenmişin sen zaten hep durup geceleri aklıma geliyo benimde zaten gitmişsin bayramda daha niye geliyo ki gezmeye yer arıyolar . Benimki de geçen aradı nasılsın yardıma ihtiyacın varsa geleyim dedi . Dedim yok ben kendim hallediyorum olursa söylerim dedim bozuldu can atıyo gelmeye resmen ne var sanki benim evimde . Gerçi bende olsam bende isterim hiç iş yaptırmazdım arada yemeği yapardı çıkarır devamlı gezdirirdim dışarda yedirirdim evde bi daha sofra kurmayla uğraştırmazdım çay çorba herşey önünde. Ama artık bitti o laflardan sonra gelsin bi daha gelmek istemez

Haklısın insan zamanla birşeylerlerden geçiyor. Ama dediğin gibi de zamanla da bişeyler değişip yerine oturuyo isme karışması saçma olmuş ona neyse . Bi patlama çıkmaz merak etme eşinde göze alamaz zaten senin dediğin isim olur soğuk suyun sakinleştirme etkisi varsa bende gireyim ya bazen çok istanlardayım

Kızlar ishal olunca bebeğe bir zararı yok diye biliyorum ama sizce. Yani yediklerimiz gene ona gidiyor değil mi. Sadece biz su kaybediyoruz diye düşünüyorum

Ne terbiyesizlik çok kızdım çokk. Ağzının üzerine kürekle çarpmak lazım öylesinin. Ya zaten ben anlamıyorum. Kilolu ve beyaz ten olunca ne oluyo . Bizde de devamlı bi beyaz ten mevzusu geçti de. Ben esmerim mesela tenimde buğday beyaz değil. Hatta beyaz olma hevesim de hiç olmadı yazın tatillerde iyice esmer olayım diye ekstradan yakarım kendimi bronzlaştırırım seviyorum yani. Saçlarım da dümdüz . Mesela kv bana devamlı şey diyo oğlumun küçüklüğü çok güzeldi kıvırcık bir saç bembeyaz ten inşallah öyle olur diyo. Ne alaka ben ayırt etmem bebek neyse nedir hepsi çok güzel. Oğlunun bebeklik resmini gösteriyo bana 4 kg doğmuş. Ben de kendiminkini gösterdim 4.900 doğmuştum ne dedi biliyo musun. Ay ne kadar güzelmişsin teninde bembeyaz sonradan çok değişmişsin hiç sana benzemiyo sana naptılar (kilolu değilim tenim esmer diye dedi sanırım )üstüne mi oturdular. Ben 25 haftalık gebeyim bana bu lafı etti . Çok uzattım ama demem o ki sen hiç takma kafana insanlar çocuğa hasret kalıyor Allah vermiş ne güzel şunların şuursuz laflarıyla gebeliğini kendine zehir etme . Benim kuzenlerim hep 2.200-2.500 doğurdular hemşerim 38-39 haftalıkken hiç de kimse zayıf demedi öyle güzel toparlıyorki küçük bebek .

Ya iste her doktorun bakış açısı o kadar farklı ki. Ben iki aydır hiç kilo almadım düşün. Bunu söylediğimde doktorum dedi ki çocuk düşük kilolu değil. Demek ki bir şekilde besleniyor, boşver böyle olması daha iyi dedi. Hani haftasına göre 200 Gr falan da düşük kalmışti üstelik bebiş. Ama böyle deyince insana bir rahatlık geliyor başka bir dr da kilo almama konusunda ne var sanki ebru şallı kilo mu almış herkes kilo almak zorunda mı demişti kendim de bir doktor olarak diyorum hakikaten öyle farklı düşünceler bakış açıları var ki Allah iyilerine denk getirsin.

Yavrucum o kadar haklisin ki ben psikiyatrik destek bile aldim
O kadar kotu bi lohusalik gecirdim ki ama bu baskalariyla ilgili degildi o kadar kayiptan sonra sanki oglumda gidecek gibi ölecek gibi geldi her an her saniye uyumadan nefesini kontrol ediyordum kimse yoktu yanimda esim de 3 4 gunde bi geliyodu eve o da uyumak icin
Ben o kadar uykusuz o kadar yorgun o kadar psikolojisi bozuktum ki cok zaman tuvalette uyuyakaldigimi hatirliyorum
Bu yuzden oglum 8 yasina gelene kadar asla cocuk yapmiycam dedim
Sadece sen de bu duruma dusme istiyorum

Kızlar ishal olunca bebeğe bir zararı yok diye biliyorum ama sizce. Yani yediklerimiz gene ona gidiyor değil mi. Sadece biz su kaybediyoruz diye düşünüyorum
İshal seviyene bağlı. Hani böyle olur ya günde 8-10 defa ishal yaparsın ve hiçbir şey de yiyemezsin hem alttan hem üstten kaybedersin yani. O durumda sıkıntı ama zaten normal boyutlarda bir ishalde bir şey yiyemesen sadece suyu içsen bile bişey olmaz. Sen gidasiz kalırsın ama çocuk kalmaz öyle bir mekanizma var çünkü. Hani yeterince kalsiyum almazsın mesela kemiklerin erir gerekirse yine bebis bir şekilde alır ihtiyacını

İshalin bi zararı olmaz tabi su ve mineral kaybetmezsen ama ishal ağrısı dogum kasılmalarini tetikleyebiliyor bende olduğu gibi

Ben bunların hep farkındayım. İşte bakalım belki de kendi kendime kuruntu yapıyorum belki kimse bir şey demeyecek. İlkinde yandı dilim bunda korkuyorum. Zaten pandemi var misafir kabul etmeyecem büyük ihtimal. İlkinde benim eşim yoktu yanımda kv yanında kalıyordum onların da etkisi var tabi bu sefer çok başka olur umarım.

Hareketleri artık benim de canımı acıtıyor dirseği midir dizi midir karnımın bi tarafını sisirirken icerden acı duyuyorum ben de ama eskiden tekmesi olurdu simdi o pek yok
Tekme atacak yeri kalmamıştır ki canım. Benimkinin de hareketi, itme, gerilme, şişirme şeklinde. Usg de yüzünü bile zor görüyoruz, yerleri geniş değil artık.

Inşallah canım. Artık akşam serinlikte yürüyüş yapmaya başlasam doğum içinde iyi olacak hem. Eşim gelirse gelir, gelmezse de kendim çıkarım artık.

Ahhh ahhhh sorsan gelinlen alıngan gelinler kötü ama hep böyle alttan alttan laf sokarlar istedikleri olmayınca surat yaparlar bende evde hiç iş yaptırmam kahvaltısı kahvesi çayı vs hizmette ederdim ama artık kendimi zor gezdiriyorum bir de bu haldeyken kimse gelmesin bir zahmet değil mi. Iyi demissin valla en son zamana kadar uzak olsun zaten eninde sonunda gelicek yanına, ne kadar geç o kadar iyi

Çok teşekkür ederim açıklayıcı bilgiler için. yok genelde bir gün olur geçer incir çok yiyorum o yapıyor sanırım

Benim kızım da zayıf olacak. Çok şükür etrafımda kimse laf etmiyor. Ama ben şimdiden herkese ablası gibi minyon olacakmış diyorum. Yani kimseyi bir sürpriz beklemiyor. Önümüzde bir örnek olduğu için oo ne güzel ablası gibi olsun falan diyorlar. İlk doğumda ama 2950 doğmuştu ki yani az diil normal bir kilo. Gene hıı olsuncular vardı. 2 ile başladığı için sonra 3 kilo demeye başladım herkes oh maşallah falan dedi yani tam bir saçmalık. 2950ye hıı diyorlar 3e maşallah

Günaydın kızlar, arada okuyamadığım sayfalar var. Mümkün olan ilk zamanda bakacağım.
Bayramda eşimin köye gitmek istediğinden bahsetmiştim. Tüm tatil orada kalmadık, başta '1 gün' diye anlaştık, sonra idare edebiliyorum diye 2 gün kaldık ve döndük. Şimdi "iyi ki gitmişiz." diyorum çünkü 2 gün önce dedesi vefat etti, iyi halini görmüş oldu bayramda.
2 gündür belimde bir yerde noktasal bir acı var. Kramp, ağrı ya da bele vuran bir sancı gibi değil. Ayakta dururken, otururken, yatarken bir şey yok. Sol ayağımla adım attığımda bir noktada bıçak batması oluyor sadece. Elimdeki kaynaklarda net bir şey bulamıyorum, bel fıtığı ya da siyatik ağrısı bunun gibi bir şey midir? Bileniniz var mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…