2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Selam herkese bayramda memlekete gittim yeni geldim pek girmedim. Az az okudum. Yarın kontrolüm var. Stres sardı beni. Geçen gidişimde 100-200 gr daha alkış olsa daha iyi olurdu gibi bir yorum yaptı dr. Şimdi zayıf bebek doğuracak diye strese girdim. Benim açımdan sorun yok kızımda zayıftı ki hala zayıf ama bu yüzden okadar çok laf işittim ki aynısı olacak diye endişeleniyorum. Oysa 34 te doğum yaptım küvöze girmedi sarılık olmadı bunları kimse görmemişti. Kayınvalidem her gelene karnında bakamadı dr almak zorunda kaldı diye anlatmıştı. Bunda da bakamadı denmesini istemiyorum. Çok yiyorum ne dediyse dr fazla fazla yiyorum yarın bakalım ne diyecek. Ama sanki olmuyor. Ben de herkes gibi 3 kilo doğurabilsem diye her gece dua ediyorum 😔 elaleme takılmamak istiyorum ama yapamıyorum. İnş yarın güzel haberlerle gelirim. Buarada bugün kızımla hamile çekimi yaptırdık eşim katılmadı.
Valla var ya zaten kocişle kapıştık sinirimi cikaracak yer ariyorum simdi döverim seni:KK11: eli ayagi saglam mi gözleri goruyo kulaklari duyuyo mu bunlari sorgulamak yerine sanki kurbanlik koyun aliyomus gibi ne bu et derdi ya
Tabiki de insan soylenenlere uzuluyor ama
Biri bana boyle bisi dese sukur down sendromlu degil gozu goruyo kulagi duyuyo varsin zayif olsun derim hatta demem bile
Rabbimin verdigi canı elestirmek senin ne haddine terbiyesizler allahtan benim kayinvalidem falan yok ya
Bana da cocugum olmadigi dönemler ayyy yazikkk boyuna posuna bakanda hiç kısır demez niye olmiyoki cocugun falan diyolardi
Allahin verecegi canın hesabini size mi anlaticam deyip susturuyodum hatta bikac kisiye ben aslinda kadın olarak yaratilmamisim ic tarafim erkek gibiymis cocugum olmuycak diyodum şok olup gidiyolardi artik onlar dusunsun dursun😄

Bugun hep aglamakliyim stresliyim nedense, kv 20 gündür bende, kp gecen hafta gitti Allah'tan daha rahatım ama yine de insanin az da olsa düzeni bozuluyor, kendi odama geçip istediğim zaman uzanıyorum, kv yaninda da rahatim ama ne biliyim uzun sürdü mecburi misafirlik. Gecen hafta sonu yapilan ciğer geliştirici igneden midir, kasılma önleyici ilac veya antibiyotikten midir yoksa baska bi sorun mu var bilmiyorum bebegimin hareketleri eskisine göre cok azaldi yavaşladı bu cok moralimi bozuyor. Gecici demisti dr ama 2-3 gün olsa neyse, nerdeyse 1 hafta olmak üzere artık ctsi kontrol günü gelse de bi rahatlasam diye bekliyorum. Sıcaklar bı yandan offf 🙁
Bak kuzucum hamilesin hormonlar tavan tamam ama bu da bebek nasil ki biz bi gun hareketliysek bigun sakiniz onlarda oyle
Hatta bu haftalarda o kadar buyuyolar ki yerleri yok ki gerinip gerinip tekme atsinlar anca hıçkırik kayma dönme oluyo az da olsun onlari hissediyosan hic stres yapma
Bebekler yapilan igneden verilen ilactan cok annenin stresinden etkileniyolar
46,5 cm boyu, 2450 gram da kilosu çıktı 34+6 ydım. 1-2 gün geri çıktı gibi. Hiç kilo almamıştım son zamanlarda, doktor kilo al niye almadın diye sorguladı baya. Sen al ki bebek de alsın dedi. Bi tık minyon kilo açısından sanki.
Doktorum oglumun da doktoruydu oglum 33 artilarda 3000kilo dogmustu bunda da ilk basta dedi ki sakın oglana guvenip bundan da ayni seyi bekleme günün de bile olsa 2800 anca dogar cunku bebegin yapisi oyle bu bebekler ortalama her hafta 200grm falan aliyolar hesapla bak 35 te 2500 36 da 2700 37 de 2900 38 de 3000 kilo daha ileri gitmiyorum bak
Daha nolsun 5 kilo mu doguralim

Bugün hep negatif enerjideyiz size biraz pozitif enerji yolluyorum 🥰 soldaki çiçekli elbisemdi hamilelikte tunik oldu 😁 bir de bugün Koray mağazasına gittik çamaşırlarım artık küçük geldiği için yeni çamaşır alayım dedim ve çok güzel lohusa gecelikleri pijamaları gördüm gözüm kaldı hala almayan varsa bakın derim
Bayıldım 😍

Ya seninki iyiymiş öylesine ben de hizmet ederim hem de seve seve . Allah da bozmasın illaki insanın sinirine dokunan şeyler olur ama bazılarınınki hep mi gıcık olur oluyor işte öylesine hiç bişey yapasın gelmiyo 😅
Meselaaaaa beeenimmm kv. 😅 ahhh kader ortağım benim 😅 bayramda gelmesin diye gittim 2 gün kaldım da bayramdan 2 gün sonra geldiler 😑 yalandan yardım etmeye gelip gerek yok diyince hemen geri gidip oturdu hep. Bir ara çok yoruldum eşimle mutfakta konuşurken gücüm kalmadı artık enerjim bitti dedim ama nasıl kötüyüm tam lafın üstüne geldi duydu sonra ben masayı toplarken elimden bezi alıyor aman sen uzanma ver ben sileyim diye. Ister miyim isteeemmeeeemmm. Yardım etmek isteyen zaten bastan bir kere yok dememle oturmazdı. Neyse sinirlenmicem gece gece 😑😑😑😑

Lökosit 24 çıkmış ufak bir enfeksiyon var diye anlıyorum. Kendi tecrübeme göre çok yüksek bir değer değil. Doktorun belki şase gibi ilaç verir, belki çoktan görüşmüşsünüzdür.
Cnm ben devlete gidiyorum doktorumdan da cok memnunum oyuzden gecmedim özele msj atamiyorum no yok ama randevum carsamba az kaldi ozmn kadar su icmeye calisicam bakalm

Dün saglik ocaginda tahlil vermistim bugun sonucu aldim doktor bi yorum yapmadi smdi eve gelince baktim wBC lök 24 cıkmış bileniniz varmi onemli biseymi bu doktora haftaya gidecegim aklima takildi belki bileniniz vardir diye yazayim buraya dedim
24 çok bir sayı değil canım bol bol su iç ilaç vermez belki doktor benim doktorum 80 de bile çok değil demişti 100 ü geçince ilaç vermişti

Ya seninki iyiymiş öylesine ben de hizmet ederim hem de seve seve . Allah da bozmasın illaki insanın sinirine dokunan şeyler olur ama bazılarınınki hep mi gıcık olur oluyor işte öylesine hiç bişey yapasın gelmiyo 😅
Ben 13 yıllık evliyim yaş oldu 37 çok şeyden geçtik, hep tontiş değildi ara tabiki zamanla eşimin uyarmalarıyla bu kıvama geldik😂 son bombamız bebek ismiyle ilgiliydi hatta topik açmıştım kv koymak istediğim ismi istemiyor, şu isme karar vermiş o olacak diyor diye. Eşim biz ne dersek o dedi kapattı. Doğum sonrası bir patlama olmazsa isim benim istediğim isim olacak 😂😂😂 farklı kültürler alışkanlıkları olan aileler birleşiyor mutlaka sorun çıkacak, kusursuz aile yoktur diye msj vereyim sonunda😂😂😂 çok pozitif gördüm kendimi🤭 soğuk suya girdim ondan sanırım az sonra sıcak tekrarlayınca isyan bayrağını çekerim 🙃🙃🙃

Kızlar selam sürekli aktif olmasam da her yazdığınızı takip ediyorum. Benim bebeğimde de detaylıda böbrek büyümesi çıkmıştı burada paylaşmıştım hatta. hatta başka bir arkadaş daha vardı bu şekilde olan. Şimdi sonlara doğru yaklaştık arıtk. Şükür ciddi bir ilerleme yokmuş. Kız bebek benimki. Doğumdan sonra takip edecekler bir süre. Ama kritik boyutta değilmiş. Çok şükür. Bir ara kafaya o kadar çok takmıştım ki anlatamam.

Yaa herkeste mi azaldi gerçekten
Hanımlar üzgünüm ama bende arttıkça artıyor... canım öyle yanıyor ki artık... oğlum iri ama karnım yapı olarak ufak iç hacmim geniş plasenta da arkada olduğundan hareketlerini daha çok hissedermişim... bazen öyle bir dönüyoe ki deliyor sanki karnımı 😔

Hanımlar üzgünüm ama bende arttıkça artıyor... canım öyle yanıyor ki artık... oğlum iri ama karnım yapı olarak ufak iç hacmim geniş plasenta da arkada olduğundan hareketlerini daha çok hissedermişim... bazen öyle bir dönüyoe ki deliyor sanki karnımı 😔
Hareketleri artık benim de canımı acıtıyor dirseği midir dizi midir karnımın bi tarafını sisirirken icerden acı duyuyorum ben de ama eskiden tekmesi olurdu simdi o pek yok

Bugün birçoğumuz için zor bir gündü sanırım. Ben de kendimi çok yalnız ve mutsuz hissediyorum bugün. Pandemide hamile olmaktan kaynaklı neredeyse kimseyle görüşmüyorum, işe de gitmiyorum aylardır. Evde o kadar bunaldım ki. Sabah erkenden uyanıyorum ve sıcaklardan tekrar uyuyamıyorum. Zaman hiç geçmiyor... Bebeğim doğsa da onunla vakit geçirsem deyip duruyorum.
Az kaldı canım bebeğinle sağlıkla dolu dolu vakit geçireceğin günler yakın. Ben de çok bunalıyordum ama artık az da olsa atıyorum kendimi dışarı mümkün olduğunca açık havada akşam üstleri oturmaya çalışıyorum böyle bir imkanın varsa bence sende değerlendir

O nasıl laf yaaa ne haddineymiş . Çok sinir oldum ben de türlü türlü laflar duyan biriyim kv den ama bence o cevabı haketmiş ve arayanda mesafe koyman lazım sanki haddini bilmesi şart böylelerinin. Bence git şey de zayıf olursa şayet. Kasaba et borcumuz yok de . Napacakmış bebeğinin ağırlığınca altın mı takacakmış . Sağlıklı olması önemli ne kadar et olduğu değil. Erken doğabilir nasip kısmet bu senin elinde değil ki ne güzel sarılık olmamış sağlıklı olmuş
Ah kuzum doğurunca neler neler duyuyorsun. Yakın uzak demeden herkes bir şey söylüyor esmer ve zayıf diye kv nin bir komşusu bebeğin örtüsünü kaldırıp bir hışım indirip ay ne çirkin içim kalktı bile dedi.

Karnında bakamadı ne demek ya😒 kiloya bizi şartlandırıyorlar ama işin özünü kaçırıyoruz gerçekten, o da sağlık boyutu. Sağlıkla doğsunlar zaten inşallah büyüyüp kilo alacaklar. Olabildiğince kulaklarımızı bu tarz yorumlara kapatalım bence 🤷🏻‍♀️
Kapatabilmek başarmak zor kuzum ya ya da benim için zor ama çabalıyorum 🙈

Bugün hep negatif enerjideyiz size biraz pozitif enerji yolluyorum 🥰 soldaki çiçekli elbisemdi hamilelikte tunik oldu 😁 bir de bugün Koray mağazasına gittik çamaşırlarım artık küçük geldiği için yeni çamaşır alayım dedim ve çok güzel lohusa gecelikleri pijamaları gördüm gözüm kaldı hala almayan varsa bakın derim
Ya çok güzel ben de ekran resmî almıştım Pinterest ten yüz boyalarım var ama çizecek kimseyi bulamadım ben de yapmayı planlıyorum da bakalım.

Valla var ya zaten kocişle kapıştık sinirimi cikaracak yer ariyorum simdi döverim seni:KK11: eli ayagi saglam mi gözleri goruyo kulaklari duyuyo mu bunlari sorgulamak yerine sanki kurbanlik koyun aliyomus gibi ne bu et derdi ya
Tabiki de insan soylenenlere uzuluyor ama
Biri bana boyle bisi dese sukur down sendromlu degil gozu goruyo kulagi duyuyo varsin zayif olsun derim hatta demem bile
Rabbimin verdigi canı elestirmek senin ne haddine terbiyesizler allahtan benim kayinvalidem falan yok ya
Bana da cocugum olmadigi dönemler ayyy yazikkk boyuna posuna bakanda hiç kısır demez niye olmiyoki cocugun falan diyolardi
Allahin verecegi canın hesabini size mi anlaticam deyip susturuyodum hatta bikac kisiye ben aslinda kadın olarak yaratilmamisim ic tarafim erkek gibiymis cocugum olmuycak diyodum şok olup gidiyolardi artik onlar dusunsun dursun😄

Bak kuzucum hamilesin hormonlar tavan tamam ama bu da bebek nasil ki biz bi gun hareketliysek bigun sakiniz onlarda oyle
Hatta bu haftalarda o kadar buyuyolar ki yerleri yok ki gerinip gerinip tekme atsinlar anca hıçkırik kayma dönme oluyo az da olsun onlari hissediyosan hic stres yapma
Bebekler yapilan igneden verilen ilactan cok annenin stresinden etkileniyolar

Doktorum oglumun da doktoruydu oglum 33 artilarda 3000kilo dogmustu bunda da ilk basta dedi ki sakın oglana guvenip bundan da ayni seyi bekleme günün de bile olsa 2800 anca dogar cunku bebegin yapisi oyle bu bebekler ortalama her hafta 200grm falan aliyolar hesapla bak 35 te 2500 36 da 2700 37 de 2900 38 de 3000 kilo daha ileri gitmiyorum bak
Daha nolsun 5 kilo mu doguralim
Ya haklısın ama lohusayken yaşananlar travma olarak kalıyor. Bak kızım şimdi de zayıf şuan denilenlere kulak tıkıyorum bu haftaya kadar da pek bir şey hissetmedim de yaklaşınca günlerim eski yaşadıklarımı yaşamak istemiyorum. 6 ay hiç susmadan ağladım ben. Hiç bir şey fayda etmedi. Bu sefer öyle olmayacak diyordum ama o günler geldi yine aklıma gerildim

X