2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Selam herkese bayramda memlekete gittim yeni geldim pek girmedim. Az az okudum. Yarın kontrolüm var. Stres sardı beni. Geçen gidişimde 100-200 gr daha alkış olsa daha iyi olurdu gibi bir yorum yaptı dr. Şimdi zayıf bebek doğuracak diye strese girdim. Benim açımdan sorun yok kızımda zayıftı ki hala zayıf ama bu yüzden okadar çok laf işittim ki aynısı olacak diye endişeleniyorum. Oysa 34 te doğum yaptım küvöze girmedi sarılık olmadı bunları kimse görmemişti. Kayınvalidem her gelene karnında bakamadı dr almak zorunda kaldı diye anlatmıştı. Bunda da bakamadı denmesini istemiyorum. Çok yiyorum ne dediyse dr fazla fazla yiyorum yarın bakalım ne diyecek. Ama sanki olmuyor. Ben de herkes gibi 3 kilo doğurabilsem diye her gece dua ediyorum 😔 elaleme takılmamak istiyorum ama yapamıyorum. İnş yarın güzel haberlerle gelirim. Buarada bugün kızımla hamile çekimi yaptırdık eşim katılmadı.
O nasıl laf yaaa ne haddineymiş . Çok sinir oldum ben de türlü türlü laflar duyan biriyim kv den ama bence o cevabı haketmiş ve arayanda mesafe koyman lazım sanki haddini bilmesi şart böylelerinin. Bence git şey de zayıf olursa şayet. Kasaba et borcumuz yok de . Napacakmış bebeğinin ağırlığınca altın mı takacakmış . Sağlıklı olması önemli ne kadar et olduğu değil. Erken doğabilir nasip kısmet bu senin elinde değil ki ne güzel sarılık olmamış sağlıklı olmuş

Benimki epeydir kafa aşağıda duruyo valla bilmiyorum ondan mi degil mi igneyle de ayni zamanlara denk gelince iyice korkar oldum önceden cok hareketliydi. Simdi tekme pek yok, daha çok karnımın belli yerlerini sisiriyor yer değiştiriyor gibi kayıyor gibi hareketleri
Bizimkiler de öyle canım tekmeden ziyade yer değiştirme ittirme gibi hareketler karnın belli bir yerini şişirme şekline aynısı yani endişelenme

O nasıl laf yaaa ne haddineymiş . Çok sinir oldum ben de türlü türlü laflar duyan biriyim kv den ama bence o cevabı haketmiş ve arayanda mesafe koyman lazım sanki haddini bilmesi şart böylelerinin. Bence git şey de zayıf olursa şayet. Kasaba et borcumuz yok de . Napacakmış bebeğinin ağırlığınca altın mı takacakmış . Sağlıklı olması önemli ne kadar et olduğu değil. Erken doğabilir nasip kısmet bu senin elinde değil ki ne güzel sarılık olmamış sağlıklı olmuş
O ne güzel laf öyle 😂 "kasaba et borcumuz yok"

Canım stres yapma . Birşey yoktur bazen daha az hareket edebiliyorlar. Kv olunca insanın modu düşüyor ve o düzen az biraz değil baya bi değişiyo yani bende öyle oluyo ve olacakta ama kaçış yok ne yapalım. Benimde doğumda gelecek belki doğumdan 1 hafta önce gelir kalır 15-20 gün şimdiden onun stresi Çar üzerimde. Görsen bir de heyecanlı gelecek diye can atıyo 😅😅
Benimkiler de bugün misafirliğe geldiler ama cok olmustu gelmeyeli, evleri çok sıcak sizi özledik dayanamazsın kızım sen bıze gelirsen dedi sağolsun kv kp geldi. Beni gördüğünde yavru kediye bakar gibi bakmasa süper olur. Onu öyle görünce bende üzülüyorum. Yaslı zaten bana üzülmesi üzüyor vallahi. Hiç sıkıntımı anneme yada kv söylemem hemen hasta olurlar onlar böyle bakncada insan üzülüyor.hizmete alısıgız Arnavut geliniyim ben, yasına ragmen bana iş çıkarmamak için çabaladıklarından daha zor oluyor, annemde kaldım bayramda oda aynı genc annem ama ben iş yaparım diye ben evdeyken ev bile süpürmedi. Nezaman biyere cıksam ozaman yaptı ki yorulmayım. Hamilelikte benim iki anneye pozitif yükleme oluyor o dönem altın çağlarımı yasıyorum. Geri kalan zamanlarda karısık 🤭🤭🤭

MaşAllah size🤩 bebeğinizi görebildiniz mi acaba? Ben de bunu merak ediyorum😊 çünkü ben detaylı ultrasondan beri göremedim bebeğimi, bir türlü göstermiyor kendisini. Bir de son haftalarda iyice büyüdükleri için görebilmemiz daha da zorlaşıyormuş sanırım öyle söylüyorlar.
Maalesef doğru düzgün yüzünü hiç göremedik. Bir ara tersti karaciğer ve dalağın orada takılıyordu çok uğraşmamıza rağmen net bir görüntü alamadık. Çok merak ediyorum nasıl bir bebiş gelecek ☺️

Selam herkese bayramda memlekete gittim yeni geldim pek girmedim. Az az okudum. Yarın kontrolüm var. Stres sardı beni. Geçen gidişimde 100-200 gr daha alkış olsa daha iyi olurdu gibi bir yorum yaptı dr. Şimdi zayıf bebek doğuracak diye strese girdim. Benim açımdan sorun yok kızımda zayıftı ki hala zayıf ama bu yüzden okadar çok laf işittim ki aynısı olacak diye endişeleniyorum. Oysa 34 te doğum yaptım küvöze girmedi sarılık olmadı bunları kimse görmemişti. Kayınvalidem her gelene karnında bakamadı dr almak zorunda kaldı diye anlatmıştı. Bunda da bakamadı denmesini istemiyorum. Çok yiyorum ne dediyse dr fazla fazla yiyorum yarın bakalım ne diyecek. Ama sanki olmuyor. Ben de herkes gibi 3 kilo doğurabilsem diye her gece dua ediyorum 😔 elaleme takılmamak istiyorum ama yapamıyorum. İnş yarın güzel haberlerle gelirim. Buarada bugün kızımla hamile çekimi yaptırdık eşim katılmadı.
Karnında bakamadı ne demek ya😒 kiloya bizi şartlandırıyorlar ama işin özünü kaçırıyoruz gerçekten, o da sağlık boyutu. Sağlıkla doğsunlar zaten inşallah büyüyüp kilo alacaklar. Olabildiğince kulaklarımızı bu tarz yorumlara kapatalım bence 🤷🏻‍♀️

Maşallah canım.. kilosu boyu kaç cıktı söyledi mi bişi
46,5 cm boyu, 2450 gram da kilosu çıktı 34+6 ydım. 1-2 gün geri çıktı gibi. Hiç kilo almamıştım son zamanlarda, doktor kilo al niye almadın diye sorguladı baya. Sen al ki bebek de alsın dedi. Bi tık minyon kilo açısından sanki.

Bugün hep negatif enerjideyiz size biraz pozitif enerji yolluyorum 🥰 soldaki çiçekli elbisemdi hamilelikte tunik oldu 😁 bir de bugün Koray mağazasına gittik çamaşırlarım artık küçük geldiği için yeni çamaşır alayım dedim ve çok güzel lohusa gecelikleri pijamaları gördüm gözüm kaldı hala almayan varsa bakın derim

Eklentiler

• IMG_20210805_221215.jpg
    IMG_20210805_221215.jpg
    101,6 KB · Görüntüleme: 95
  • IMG_20210803_154531.jpg
    IMG_20210803_154531.jpg
    115,1 KB · Görüntüleme: 96
46,5 cm boyu, 2450 gram da kilosu çıktı 34+6 ydım. 1-2 gün geri çıktı gibi. Hiç kilo almamıştım son zamanlarda, doktor kilo al niye almadın diye sorguladı baya. Sen al ki bebek de alsın dedi. Bi tık minyon kilo açısından sanki.
Aynen benimde dün 34+6da 2300 cıktı dr minnak bi bebek olcak sanki dedi ama sınırda sıkma canını falan da dedi de işte bende dünden beri kafama takıyorum.. 😣Son zamanlarda bende hiç kg almadım sıcaklardan bişi de yenilmiyo💁‍♀️ aabandim artık proteine napalim sen de öyle yap bence

Dün saglik ocaginda tahlil vermistim bugun sonucu aldim doktor bi yorum yapmadi smdi eve gelince baktim wBC lök 24 cıkmış bileniniz varmi onemli biseymi bu doktora haftaya gidecegim aklima takildi belki bileniniz vardir diye yazayim buraya dedim
Lökosit 24 çıkmış ufak bir enfeksiyon var diye anlıyorum. Kendi tecrübeme göre çok yüksek bir değer değil. Doktorun belki şase gibi ilaç verir, belki çoktan görüşmüşsünüzdür.

Aynen benimde dün 34+6da 2300 cıktı dr minnak bi bebek olcak sanki dedi ama sınırda sıkma canını falan da dedi de işte bende dünden beri kafama takıyorum.. 😣Son zamanlarda bende hiç kg almadım sıcaklardan bişi de yenilmiyo💁‍♀️ aabandim artık proteine napalim sen de öyle yap bence
Son zamanlarda sıcaktan ben de biraz eksik beslendim sanırım istemeden. Bizim bebiş ancak gününde gitti ama hiç çok tombik olmadı. Biraz da yapı meselesi sanıyorum. Sizin karın çevresi nasıl peki günüyle paralel mi? Bugün doktorum en çok ona önem veriyorum dedi boy ölçümündense karın dedi yani. Aşırı bir fark yoksa kafaya takmayalım, sağlıkla gelsin kuzuşlar 🤗

Son zamanlarda sıcaktan ben de biraz eksik beslendim sanırım istemeden. Bizim bebiş ancak gününde gitti ama hiç çok tombik olmadı. Biraz da yapı meselesi sanıyorum. Sizin karın çevresi nasıl peki günüyle paralel mi? Bugün doktorum en çok ona önem veriyorum dedi boy ölçümündense karın dedi yani. Aşırı bir fark yoksa kafaya takmayalım, sağlıkla gelsin kuzuşlar 🤗
Tabiki takmayalim.. Ben zaten minyon tipim yapı meselesi bencede dediğin gibi.. Ama onun disinda karin çevresi falan herşey uyumluydu boy soylemedi bana. Evet sağlıkla gelsin kuzuşlar ❤❤

Bugün hep negatif enerjideyiz size biraz pozitif enerji yolluyorum 🥰 soldaki çiçekli elbisemdi hamilelikte tunik oldu 😁 bir de bugün Koray mağazasına gittik çamaşırlarım artık küçük geldiği için yeni çamaşır alayım dedim ve çok güzel lohusa gecelikleri pijamaları gördüm gözüm kaldı hala almayan varsa bakın derim
Çok tatlısın maşallah 😍😍

Ben bu doktorları anlamıyorum benim de 34+1 de 2440 gram olmuş doktor kilosu iyi dedi aramızda 5-6 gün var 100- 150 gramı niye kafaya takıyorlar boşu boşuna sizi sitrese sokuyorlar 🤔😒

Çok tatlı ya,. sütlü olana bayıldım maşallah 🤣🥰

Bugün birçoğumuz için zor bir gündü sanırım. Ben de kendimi çok yalnız ve mutsuz hissediyorum bugün. Pandemide hamile olmaktan kaynaklı neredeyse kimseyle görüşmüyorum, işe de gitmiyorum aylardır. Evde o kadar bunaldım ki. Sabah erkenden uyanıyorum ve sıcaklardan tekrar uyuyamıyorum. Zaman hiç geçmiyor... Bebeğim doğsa da onunla vakit geçirsem deyip duruyorum.
Bugün gerçekten yorucu gün geçirmişiz sıcaklarda iyice yıprattı bizi alt üst olduk. Bende aşırı terliyorum uyuyamiyorum bu sefer daha gergin oluyorum ne zormuş bu sıcaklarda hamile olmak. Bende artık bebeğim gelsin istiyorum sonra diyorum ki sakın gelme daha çok erken. Inşallah atlaticaz bu günleri de.

Benimkiler de bugün misafirliğe geldiler ama cok olmustu gelmeyeli, evleri çok sıcak sizi özledik dayanamazsın kızım sen bıze gelirsen dedi sağolsun kv kp geldi. Beni gördüğünde yavru kediye bakar gibi bakmasa süper olur. Onu öyle görünce bende üzülüyorum. Yaslı zaten bana üzülmesi üzüyor vallahi. Hiç sıkıntımı anneme yada kv söylemem hemen hasta olurlar onlar böyle bakncada insan üzülüyor.hizmete alısıgız Arnavut geliniyim ben, yasına ragmen bana iş çıkarmamak için çabaladıklarından daha zor oluyor, annemde kaldım bayramda oda aynı genc annem ama ben iş yaparım diye ben evdeyken ev bile süpürmedi. Nezaman biyere cıksam ozaman yaptı ki yorulmayım. Hamilelikte benim iki anneye pozitif yükleme oluyor o dönem altın çağlarımı yasıyorum. Geri kalan zamanlarda karısık 🤭🤭🤭
Ya seninki iyiymiş öylesine ben de hizmet ederim hem de seve seve . Allah da bozmasın illaki insanın sinirine dokunan şeyler olur ama bazılarınınki hep mi gıcık olur oluyor işte öylesine hiç bişey yapasın gelmiyo 😅

X