2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim en basindan beri ve hala karin cevresi bazen 2 hafta bazen 1 hafta geriden geliyor daha hic gununu bile yakalamadi doktorum da hicbir zaman geri bu cocuk demedi ne guzel zarif bi kizin olacak dedi hep moral verdi bana
Diger hamileligimle kiyaslarsam bu cocugumun baya baya geride olmasi lazim 33 artilarda 3000kilo dogmustu ama bu 35. Hafta bitecek nerdeyse daha yeni yeni 2500 kilo oluyo mesela
Hmm bana da karın çevremin iyi olduğunu söyledi ama bende 33.haftaligim doktora gittiğimde işte bana 1 kilo 700 Gr dedi bebeğin biraz küçük dedi çok moralim bozuldu öyle diyince bazen okuyorum böyle anneler anlatıyor plasenta yaglanabilirmjs yada yaşlanıyormus anne karnında plasenta o yüzden Bebek yeterli beslenemiyo o yüzden gelişmiyomus ondan korkuyorum

Biz cesme suyunu yemek ve cayda kullaniyoruz ama o bile etki ediyo demekki salgın laflarını ben de duyuyorum.. covid için de hic yeni oldun bi daha olmazsin diye emin konusamadik iste hic belli olmuyo nasıl bi hastalıksa gitti o haliyle test verdi gece negatif geldi Allah'tan
Aa süper o zaman negatif olması. Valla öyle değişik bir hastalık ki gerçekten hicbir şey diyemiyorsun. Bizde yemek ve çayda kullanıyoruz sonuçta kaynıyor vs diye ama demekki etki ediyor ya eşimi ve beni de biraz çarpmıştı. Hayırlısıyla atlatırız inşallah şurada az bir zaman kaldı.

1 hafta hicbisey değil ki niye panik yapmış. İlk hamileligimde hep 1 hafta geriden geldi kızım çok şükür sağlık sıkıntısı yoktu. Doktor da hiç konu ve dert etmedi. Hangisi gününde gidiyor ki ya önde ya arkada 🤷 panik yapma bence canım, kilo dışında başka bir gerilik diycem ama onda da 1 haftayı dikkate aldıklarını sanmıyorum
İşte bende ondan panik yaptım ben kontrole gittiğimde 33 haftalıktim 1 kilo 700 Gr dedi kilosuna bana bebeğin küçük dedi hemen perinatolojiye yönlendirdi daha burayla işin kalmadı orda yaptır kontrollerini onlar seni yönlendirirse genel gebelige gelirsin kontrole dedi

İşte bende ondan panik yaptım ben kontrole gittiğimde 33 haftalıktim 1 kilo 700 Gr dedi kilosuna bana bebeğin küçük dedi hemen perinatolojiye yönlendirdi daha burayla işin kalmadı orda yaptır kontrollerini onlar seni yönlendirirse genel gebelige gelirsin kontrole dedi
Benimkine de 1800 diyo hic de küçük falan demedi niye böyle korkutuyolar seni anlamadım. Her çocuk bir mi olcak genetik yapısı farkli herkesin

Hmm bana da karın çevremin iyi olduğunu söyledi ama bende 33.haftaligim doktora gittiğimde işte bana 1 kilo 700 Gr dedi bebeğin biraz küçük dedi çok moralim bozuldu öyle diyince bazen okuyorum böyle anneler anlatıyor plasenta yaglanabilirmjs yada yaşlanıyormus anne karnında plasenta o yüzden Bebek yeterli beslenemiyo o yüzden gelişmiyomus ondan korkuyorum
Yengem 40 haftalik bebek dogurdu 2.300 du kilosu daha sen 33 haftadasin bence cok da kucuk degil

Bence boşuna tedirgin etmişler seni ya çok kızıyorum böyle doktorlara. O zaman 1-2 hafta önden giden bebeklerde de mi problem olacak, illa tam mi olması gerekiyor ne saçma. Ayrıca 2 haftaya kadar geriden gelmesinin bir sorun olmadığını okudum birçok yerde. Bir tanıdığımız 40 ya da 41. Haftada tam emin değilim 2800 çocuk doğurdu. Hafta hesabına bakarsak çocuğun kilo olarak geriden gelmiş olması gerekiyor ama çok şükür sağlıklı bir bebek. Bence kendine dert etme protein ağırlıklı beslenmeye çalış herkes aynı olacak değil.

Canım çok geçmiş olsun. Bu aralar çeşme sularını kullanmayın salgın var diye yazı gelmişti bize ama belki bölgeseldir diye bir şey demedim. Ishal salgını var inşallah öyledir. Felâket tellallığı yapmak istemem ama bildiğim bir gerçek var eşimin arkadaşı 1 ay arayla covid oldu. Kendine dikkat et canım kolla kendini her türlü şeyden. Inşallah güzel haberlerini alıcaz
Evet canim esim de diyor acile gelenlerin cogu ishalle geliyor diye
Artik cesme suyu mu sicaklardan mi soguk sulardan mi klimalardan mi bilmiyorum ama baya ishal salgini varmis

Kızlar daha önce konuşulmuştur mutlaka ama aklımda kalmamış. Ates ölcer aldınız mı? Koltuk altından ölçülen mi daha iyidir temassız olanlar mı acaba ne düşünüyorsunuz?
Tatlim ben oglumda braun un kulaktan ölçer sonra adi neydi hatirlayamadim bi markanin alindan olcer
Baska bi tane temassiz olcer aldim hepsine de dunyanin parasina v3rdim en son yine koltuk altindan olculen uyduruklar var ya onla olctuk
Kulak iltihabi oldugunda eger o kulaktan olcersen atesini cok farkli cikiyo sonuc
Ya da hastalandiginda bazen alin cok daha yuksek ya da dusuk cikiyo anlam veremeidk
En guzeli eski usul dedik hep onunla olctuk

Tatlim ben oglumda braun un kulaktan ölçer sonra adi neydi hatirlayamadim bi markanin alindan olcer
Baska bi tane temassiz olcer aldim hepsine de dunyanin parasina v3rdim en son yine koltuk altindan olculen uyduruklar var ya onla olctuk
Kulak iltihabi oldugunda eger o kulaktan olcersen atesini cok farkli cikiyo sonuc
Ya da hastalandiginda bazen alin cok daha yuksek ya da dusuk cikiyo anlam veremeidk
En guzeli eski usul dedik hep onunla olctuk
Ablamlarin da hastanede alından ölçülen temassız olanı kullanmışlar ama koltuk altina tutmuslar. Bilemedim napsak

Evet canim esim de diyor acile gelenlerin cogu ishalle geliyor diye
Artik cesme suyu mu sicaklardan mi soguk sulardan mi klimalardan mi bilmiyorum ama baya ishal salgini varmis
Valla bu aralar ülkenin başına gelmeyen kalmadı zaten. Ormanlar bir yandan yanıyor sular zehirlemeye başladı Allah sonumuzu hayır etsin. Yanı herkesi klima, soğuk su bu hale getirmeyeceğine göre toplu bir salgın var bu da sulardan oluyor gibi. Eşim polis onlara uyarı gelmişti çeşme sularını kullanmayın salgın var diye Çok dikkat edelim kendimize 🌸

Kızlar daha önce konuşulmuştur mutlaka ama aklımda kalmamış. Ates ölcer aldınız mı? Koltuk altından ölçülen mi daha iyidir temassız olanlar mı acaba ne düşünüyorsunuz?
Ben babyjem'in bebek bakım setini aldım onun içinde koltuk altından ölçülerden var. Kendimde test ettim şuan için sorun yok ama uzun vadeli bir şey diyemem hiç kullanma tecrübem olmadı.

Valla bu aralar ülkenin başına gelmeyen kalmadı zaten. Ormanlar bir yandan yanıyor sular zehirlemeye başladı Allah sonumuzu hayır etsin. Yanı herkesi klima, soğuk su bu hale getirmeyeceğine göre toplu bir salgın var bu da sulardan oluyor gibi. Eşim polis onlara uyarı gelmişti çeşme sularını kullanmayın salgın var diye Çok dikkat edelim kendimize 🌸
Haklisin canim cesme sularindan gozukuyor buyuk ihtimalle
Saglicakla bi doguraydik basimiza gelmeyen kalmadi

1 gecede karnım çatlamış kızlar, daha dün yoktu sadece belimin iki yanında vardı, onların da yağ sayesinde rengi açılıyor diye seviniyodum, dün akşam daha bişey yoktu resmen sabah çatlakla uyandım, tüm yatırım boşa gitti 😂
Kaçıncı haftan canım . Bende hergün kalkıp ayna da kontrol ediyorum çatladım mı diye. Benim göğsümün alt kısmında hafif oldu ince damar gibi ama rengi beyaz bu çatlakların rengi de mi var yaaa çok gıcık🤣

Ben koltuk altından ölçülenden aldım hatta e bebekte böyle bi set vardı çantalı ben direk onu aldım hepsini ayrı ayrı almaktansa. İçinde burun aspiratörü tırnak malzemeleri falanda mevcut

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    170,2 KB · Görüntüleme: 54
X