2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canım ben de bunları yaşıyorum. Ben sürekli bir şeyler de kırıyorum, tutamadığım için. Herkesin hamileliği farklı geçiyor. Tek sıkıntımız bu olsun yeter ki. Bebeklerimiz sağlıklı, biz sağlıklıyız. Ben doktorumla en başından beri konuşuyorum bu konuyu. Doğumdan sonra geçiyormuş bu sıkıntılar. Stres yapma. Kalıcı bir durum değil bu.

Bu hafta benim de karin sertlesmeleri baya canimi acitiyor. Bir de vajinaya bıçak saplanması hisseder oldum. Bakalım yarın doktor ne diyecek
Kurban bayramının olduğu hafta bana da çok oldu. Kontrolde çok şükür doğum kanalına girmediğini, sıkıntı olmadığını söyledi. Baş aşağı duruşundan, ağırlık kaynaklı öyle hisler normalmiş. Senin de öyledir umarım.

Canım bu durum hepimizde var üzme kendini. Çok normal. Kolay mı candan can kopuyor Bunun için üzme kendini hepsi geçecek. Tansiyonun yüksek değilse , şekerin iyiyse biraz ayağının altına yastık koyup uzan faydasını görürsün

Umarım değildir canım sen kendine dikkat et ama yine de. Belki üşütmüş ya da zehirlenmiş de olabilir. Bayramın birinci günü ben de aynı olmuştum. Ben direk üşüttüm dedim hiç covid gelmedi aklıma.

İnşallah geçer canım dediğin gibi .. çok şükür dediğin gibi yeter ki bu olsun.. ben hemen etkileniyorum oyle işte yorumun için çok sağol içime su serpildi bir nebze
Tansiyonum hep 10/6 .. şeker de normaldi canım .. inşallah geçecek dediğin gibi çok sağol güzel yorumun için yeter ki sağlıkla kucaklayalım tabii

canım bende de durum aynı. Sabahları bulutlarda yürüyor gibiyim ellerim şiş ve uyuşuk bir iki saate düzeliyor. İlk kızımı ben 34+1 de doğurdum. Beni görsen göz kulak burun yoktu resmen hepsinden iltihap akıyor kafam iki kat büyümüştü. Bir poşet dolusu ilaç verdi drlar. Bunları kullanayım mı diye kendi doktoruma danışmaya gittiğimde bebeğin suyu bitmek üzere kalp atışı da çok yavaşlamıştı acil doğuma aldılar. Doğum sonrası ne şişlik ne iltihap kaldı o bir poşet ilacı kullanmadım. Yani geçiyor hamilelikle başlayan her şey bebek doğunca geride kalıyor. Sen de iyi düşün iyi olsun. Sağlıkla doğurup güzelce kucağına alacaksın merak etme

Negatif çıktı Allah'tan canım gecen hafta ben de ishal oldum aklıma hic covid gelmedi ama eşim halsizlik vs deyince acaba mi dedik iyice pimpirik yaptık ya hayırlısıyla sağlıkla bi dogursaydik

Çok geçmiş olsun. Elbette hdoğumdan sonra geçecek, kolay değil karnımızda bebiş var, vücudumuz böyle tepkiler verebiliyor. Sıcaklar da cabası. Tansiyonunu takip ediyordun değil mi, normaldi?

Kızlarrrr beybilerin hıçkırıklarını hissediyormusunuz gün içinde birden fazla olmasının kötü bir tarafı var mı merak ettim ya
Hıçkırık olumlu bir şey diye okudum hep. Ama doktora sormadım hiç bende merak ediyorum bunu. Gün içinde 2 kesin hatta bazen 3 kez bile hıçkırıyor.

Merhaba arkadaşlar size bı sorum olucak yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu son doktor kontrolumde doktor bana bebeğimin gelişiminin 1 hafta geriden geldiğini kilosunun düşük olduğunu söyledi ve beni perinatolojiye yönlendirdi ordaki uzman perinatologlar bebeğin haftasıyla karın çevremin uyumlu olduğunu ama bebeğin 1 hafta geriden gösterdiğini söyledi sizde böyle bişey yaşadınız mı yada bilginiz var mı bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim

Ahh kuzum millette ne hastaliklar var bazen bebekler kuveze aliniyo anneden ayri
Gercekten eli kolu olmayan annelerimiz var bebegine sarilamiyo
Bu hormonlar hep bunlari yapan seni ele gecirmelerine izin verme sakın
Eger sorunun yoksa bunun tek cozumu bol bol yuruyus kuzenimde oyle olmustu ben ilk defa onda gordum mesela burun ödem olur mu kız resmen 3 burunlu gibiydi
Bi dogum yapti aksamina hicbir seyi kalmamisti

Burnumun ve dolma parmaklarımın tekrar küçüleceği, alyansımı tekrar takabilme ümidim de olmasa

Yaaa kiyamam sen de mi ödem oldun
Sıcaklarda da cok zor oluyordum eminim
Boşa demiyolar cennet analarin ayaklari altinda diye
Gurur duymaliyiz kendimizle
Hamileliğimi öğrenmemle birlikte çok geçmeden yüzüğümü çıkarmak zorunda kaldım. Eller, ayaklar hep şiş. Ellerim iyi tutmayınca her gün neler neler kırdım. Içi yemek dolu tabaklar en sinir bozucu olanlardı. Bir de yerleri temizleme sorunu çıkıyor çünkü. Doğumdan sonra bunların hiçbiri kalmayacak diye teselli ediyorum kendimi. Sıcaklar zaten başlı başına düşmanım. Allah sağlık sıhhat versin, kucağımıza alalım da, hepsi geçer...

1 hafta hicbisey değil ki niye panik yapmış. İlk hamileligimde hep 1 hafta geriden geldi kızım çok şükür sağlık sıkıntısı yoktu. Doktor da hiç konu ve dert etmedi. Hangisi gününde gidiyor ki ya önde ya arkada panik yapma bence canım, kilo dışında başka bir gerilik diycem ama onda da 1 haftayı dikkate aldıklarını sanmıyorum

Amin canim insaallah gececek hepsi yerini mis gibi bebek kokusu alacak hic merak etme sen

Benim en basindan beri ve hala karin cevresi bazen 2 hafta bazen 1 hafta geriden geliyor daha hic gununu bile yakalamadi doktorum da hicbir zaman geri bu cocuk demedi ne guzel zarif bi kizin olacak dedi hep moral verdi bana
Diger hamileligimle kiyaslarsam bu cocugumun baya baya geride olmasi lazim 33 artilarda 3000kilo dogmustu ama bu 35. Hafta bitecek nerdeyse daha yeni yeni 2500 kilo oluyo mesela

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…