2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Sen zaman varken, havalar ısınmadan, iyice agirlaşmadan her şeyini halletmiştin ne güzel. Eşinin ailesi ile olan bağınız da çok güzel. Allah daim etsin. Annenin gelecek olmasına da çok ama çok sevindim. Masal' ın doğumuyla baban ve erkek kardeşinle de aranızdaki sorun (sen istiyorsan tabi) gider inşallah. 🤲
Teşekkür ederim canım güzel kalbine sağlık ben istiyorum kimseye kin tutmam yeğenlerime çok düşkündüm çok özledim benim yanımda büyüdüler çok emeklerim var üzerlerinde inşallah düzelir herşey yine de canları sağolsun ben Rabbime havale ettim yapılan haksızlıkları

Canım inan seni görünce çok mutlu oluyorum🥰 Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasib etsin. Hasretin büyük onun için yaptığın hiçbir şey görmemişlik ya da aşırılık değil 🥰
Teşekkür ederim canım inan ben de sizleri görünce sizden güzel haberler alınca mutlu oluyorum olumsuz bir haber alınca kendimin gibi üzülüyorum uzaktan da olsa sizleri tanımak güzel 🥰❤️😘

Benim suyum fazla karnımda bu yüzden büyük duruyor bebiste biraz iri gebelik sekeri çıkmıştı bende dikkat ediyorum ama şu azalması olmadi maalesef
Doktor ne dedi peki? Bana 3 hafta sıkı diyet yaparsan normale döner demişti. Bence stres de çok etkili su konusunda. Doğum için normal mi sezaryen mi dedi

Doktor ne dedi peki? Bana 3 hafta sıkı diyet yaparsan normale döner demişti. Bence stres de çok etkili su konusunda. Doğum için normal mi sezaryen mi dedi
Diyet yapıyorum çok sıkı değil ama yemiyorum pek tatlı şeyler ekmekte çok az tam.bugday o da. normal dogum bi sorun olmazsa olur dedi yanlız su fazla olunca bebek.kanala girmiyor onun için 6 cm açıklıkta ince siringayla sıvı boşaltmam lazım dedi ama olmadi sezeryan yaparız yapicak bisey yok dedi tek kötü yani dr umda da takıldığı konu ciğer gelişimi suy.fazlaligindan dolayı eğer nefes sorunu yaşarsa.3 4 gün kuveze kalır dedi zamanında, haftasında doğsa bile...beni de en çok ürküten bu aslında normal sezeryan bi şekilde ben atlatırım da yavrucak inş girmez kuveze

Yıkama ütüleme yerleştirme konuşulunca kendi anılarım geldi aklıma ben herşeyi fotoğrafladım anısı olsun diye yıllar sonra bebeğim olunca biraz görmemiş oluyor insan 😁🤭 ben de haftaya evin tüm halılarını yıkamaya vereceğim camları üç ay önce sildirmiştim birine çok yağmur yağmadı aşırı kirli değil sadece açılan kanat kısımlarını sildim sıcaklarda camı açınca tül perde değip kirlenmesin diye evi silip süpürme işlerini eşim yapıyor sağolsun sofra kurma kaldırma vb işlerde de yardımcı yemek konusunda da zorlamıyor beni Allah razı olsun son zamanlarda çok yardımcı kışlık yemeklik bir şey yapmayacağım doğumdan sonra kayınvalidemgil gelir memleketten evlendiğimden beri yemekleri orda yiyoruz görümcelerim yapıyor yemekleri meleklerim benim görümce kayınvalide değil abla anne onlar benim için sadece yazları onlar memlekete gidince yapıyorum yemekleri Ağustos'un 15 ine büyük görümceme bilet aldık o benim için erken gelecek memleketten annem de doğum olunca gelecek inşallah annemi 2 yıldır görmüyorum babam ve kardeşimle küs olduğum için annemle konuşuyorum sadece telefonda çok özledim Allah'tan babam doğuma gelmesini sorun etmedi
Her şey mükemmel olmuş ellerine sağlık annesi Masal çok şanslı 😍😍😍 eşinden de ailesinden de yana çok şanslısın hep böyle mutlu olun inşallah 🧿🙏 annenin gelme durumu da çok iyi olmuş inşallah her şey çok güzel olur senin için 🙏🙏

Ya benimde cahilliğim🤦‍♀️netten baktım kasılma adet sancısı gibi olur yazmışlar hatta bikaç video izledim onda da öyle tarif ediyolar. Ben de sanıyorum ki kasılma değil. Hatta kasıklarımda acı oluyordu ara ara sağdan sola dönerken, yatarken ya da otururken. Önce kasılma sandım ama o büyümeyle birlikte oluşan sancı dediler. Eğer bu kasılmaysa benim çok kasılmam oluyor ozaman. Doktor sorduğunda pek yok demiştim 😔 Bu haftasonu kontrolüm var belki nst ye bağlar. 35.haftada olucaz.
Rahimin buyumesi ile ilgili birde vucudun doguma hazırlama sureci ile ilgili kasılma ise rahim sertleşip yumuşar sertleşip yumuşar bunu belli aralıklarla yapar yani yorulmana bağlı oluşan sertlik değil adet ağrısı ile kasıklarda başlyıp bele dogru yayılan artık doğum sncısı

Ben hepatit b taşıyıcısıyım. Normalde parol dışında ilaç kullanmıyorum karaciğere zararlı diye. Bebeğim 3.tüp bebek denemesinde tuttu. O süreçte tedavide kullanılan ilaçlar hamilelikte kullanılan ilaçlar değerimi çok yükseltti. O yüzden doktorum ne kadar az ilaç o kadar iyi gözüyle bakıyor. Balık yiyemediğim için omega kullanmak istedim, hayır dedi. Magnezyuma da hayır dedi. Ben de onun dediklerinin dışına hiç cıkmadım.Bu anlattığım sancılar hariç hiç ağrım da olmadı çok şükür. Belim bacağım ağrımadı. Bu hafta gidince özellikle soracağım ama doktoruma.
Merak etme bende içmiyorum bişey sadece kan sulandırıcı iğnem var omega içmeye gerek yok lazım birşey olsa eskilerde olurdu turkiyede yetişen balıklardan çok az hamside var diyorlar nırveç somonu yemek lazım bence onu norveçliler yesin 😂 cevz ye omega 6 hamşle kalmadan yerdim şimdi kaldım yemedim onuda kaç zamandır dert etme yani magnezyum için kızılay erzincan madensuyu içiyorum vitamin ilaçları tehlikeli diuor kimi doktorlar bazılarının yanlış kullanımı çeşitli hastalıklara sebep oluyor karciğeri yoran brşey yeme hazır gıdalar kızartmalar onlarada dikkat et derim

Diyet yapıyorum çok sıkı değil ama yemiyorum pek tatlı şeyler ekmekte çok az tam.bugday o da. normal dogum bi sorun olmazsa olur dedi yanlız su fazla olunca bebek.kanala girmiyor onun için 6 cm açıklıkta ince siringayla sıvı boşaltmam lazım dedi ama olmadi sezeryan yaparız yapicak bisey yok dedi tek kötü yani dr umda da takıldığı konu ciğer gelişimi suy.fazlaligindan dolayı eğer nefes sorunu yaşarsa.3 4 gün kuveze kalır dedi zamanında, haftasında doğsa bile...beni de en çok ürküten bu aslında normal sezeryan bi şekilde ben atlatırım da yavrucak inş girmez kuveze
Benim açılmam olduğu halde bebeğn kesesi delinmediğ için kanala inmiyordu doktor deldi yarım saat içinde ilerdi doğum oldu sezeryanların on dogumda bir görulen bebek suyu atamaması doğum kanalına girince akcşğerlerine baskı olduğundan yuttuğu suyu dışarı atıyor bazı sezeryan doğumlarında suyu atamadığı için kuveze alıyorlar yeni arkadaşımın bebeği oldu birgun kaldı çıktı ama hayırlısı olsun zaten herkesin suyu hemen gelmiyor brlki seninki çok olduğu için baskıdan gelebilir bazılarınında kese deliniyor açılma olmuyor hayırlısı olsun

Hamilelikte diyet yapan var mı arkadaşlar? Suyu fazla olan felan. Ben çanta felan hazırlamadım henüz doğum yapacağım hastane de belli değil. Özel hastaneler de kan sulandırıcı iğne vermiyorlar sanırım kan takviyesi de yapılmıyor. Zaten sezaryen olacağım sanırım 37. haftamda doğum olur. Bu arada 28.haftamda bebeğin kilosu 1 kilo 160 gr'dı. Normal mi yoksa bebeğimin gelişimi küçük mü?
Paketlerin içinde bir unite kan oluyor ben daha öncekinde sormuştum kan vermeyin bana eşimden alın ya da kardeşimden kardeş alerji oluşturabilir dedi başkalarının kanını istemiyorum diye belirtmiştim bende hastaneyi seçmedim eşim çok canımı sıkıyor bu gidişle belki uni hastanesine giderim😂bebekte normal bence 900- ile başlıyordu 1800 galiba o degerler arasındaydı bende çanta hazırlamadım çanta alayım dedim içi termıslu sular ve biberonlar için su geçirmez çantalar baktım ama bu ay çok açılmışım sadece doktor parası kalmış😂 bekliyeceğim

Kızlar merhaba sonunda bebeğin kıyafetlerini yıkayacağım da bir şey soracağım size😅 kıyafetleri yıkarken beyaz, renkli, battaniye vs diye ayırdınız mı? Ben normalde çok çamaşır ayırırım evde havluları ayrı çarşafları ayrı siyahları vs falan diye ama şimdi bebeğin ilk kıyafetleri ve temiz ya nasıl yapsam bilemedim. Hepsini birlikte mi yıkasam yoksa ayırsam mı
Beyazlar ile pembeleri 😂 ayrı yıkıyorum sende mavileri ayır çok az brbek deterjanı onbeş dk yıkıyorum ilk alınsnları

Her şey mükemmel olmuş ellerine sağlık annesi Masal çok şanslı 😍😍😍 eşinden de ailesinden de yana çok şanslısın hep böyle mutlu olun inşallah 🧿🙏 annenin gelme durumu da çok iyi olmuş inşallah her şey çok güzel olur senin için 🙏🙏
Teşekkür ederim canım ❤😘 Rabbim hepimize sağlık mutluluk huzur versin inşallah 🤲❤️

Yıkama ütüleme yerleştirme konuşulunca kendi anılarım geldi aklıma ben herşeyi fotoğrafladım anısı olsun diye yıllar sonra bebeğim olunca biraz görmemiş oluyor insan 😁🤭 ben de haftaya evin tüm halılarını yıkamaya vereceğim camları üç ay önce sildirmiştim birine çok yağmur yağmadı aşırı kirli değil sadece açılan kanat kısımlarını sildim sıcaklarda camı açınca tül perde değip kirlenmesin diye evi silip süpürme işlerini eşim yapıyor sağolsun sofra kurma kaldırma vb işlerde de yardımcı yemek konusunda da zorlamıyor beni Allah razı olsun son zamanlarda çok yardımcı kışlık yemeklik bir şey yapmayacağım doğumdan sonra kayınvalidemgil gelir memleketten evlendiğimden beri yemekleri orda yiyoruz görümcelerim yapıyor yemekleri meleklerim benim görümce kayınvalide değil abla anne onlar benim için sadece yazları onlar memlekete gidince yapıyorum yemekleri Ağustos'un 15 ine büyük görümceme bilet aldık o benim için erken gelecek memleketten annem de doğum olunca gelecek inşallah annemi 2 yıldır görmüyorum babam ve kardeşimle küs olduğum için annemle konuşuyorum sadece telefonda çok özledim Allah'tan babam doğuma gelmesini sorun etmedi
Masal kuş gule gule giysin nasil guzel bir anne bekliyor onu cok sansli
Bu arada dehset sevindim annenin gelecek olmasina🥰

Kizlar slm bende nezamndr giremedim doğum sürecini beklemek için Annemin yanına Ankaraya geldm.çocukla uğraş yerleş derken anca girebildim.şimdi sizlere garip bir soruyla muhattap edeceğm utanarak sıkıladak ama valla sormak zorndaym kızlar çunkü görünce aklm gitti,eski tecrübe zamanlarmdada karşılaşmadm bu durumla bu sebeple biraz tırstm😕öncelikle tekrar özur dileyerek konuya dalıyorm🤭şimdi burdaki dr kontrolum yaklastığı icin bi temzlik isine girişeym dedim bilmediğm ağdacıya gitmeyi gözüm kesmedi,iyi kötü ne alabildiysem kardır diyerek gird işin icine amaçokzorlandm zaten açı olarak görmek ne mümkü annemn makyaj icin olan orta boy aynasını aldm ondan alttan bakarak yapabildgm kadar yapmaya başladm valla ne yaln digm hic aynayla alttan bakmadğm jcin sevgili kukumu okadr net görmemstm uzn zamandr🙈neyse uzatmıym görmemle irkilmem bir oldu afedersnz vajinamn dudakları kenarlara açılmş gibi genişlemiş gördm sanki birazdan vajinal doguma geçecekmşm gibi(daha önce vajinzl dogm yaptgm icin biliyorum) hadi oncesnde doguma gzkn sırasnda öyleydi şimdi niye öyleki?kendime verdigm züğúrt tesellisi minnakım busefer başaşşağı 28.haftada yani biraz erken döndü busefer ozamandan buyanavajinaya baskı uyguluyor acep ondanmı diyorm kendime ama iknada olmuyorm tabikii🙄ayy ben napcam kızlar kukmn hali ne oýle valla tırstm sizde öyle yada benzer bi durum var mı?

Kızlar doktordan geldim. Bol bol istirahat et dedi. Progesteron başlattı günde iki kez. Bir tane de pruloton vuruldum. Kızım da aceleci çıktı. Doktor bundan sonra durduğu hergün ve her hafta bize kâr dedi. İyiki vakitlice annemlerin yanına geldim. Sağolsun oğlumla ilgileniyorlar. Ben de dinleniyorum bi arada.
Cok gecmis olsun canim
Sukur ki bu haftalara gelmissiniz daha da gider insallah
Benim oglum da tam bu hafta dogum yapmistim simdi de fena kasık sancilarim var ben de dehset korkuyorum yine aynisini yasiycam diye bakalim allah yardimcimiz olsun

Benim açılmam olduğu halde bebeğn kesesi delinmediğ için kanala inmiyordu doktor deldi yarım saat içinde ilerdi doğum oldu sezeryanların on dogumda bir görulen bebek suyu atamaması doğum kanalına girince akcşğerlerine baskı olduğundan yuttuğu suyu dışarı atıyor bazı sezeryan doğumlarında suyu atamadığı için kuveze alıyorlar yeni arkadaşımın bebeği oldu birgun kaldı çıktı ama hayırlısı olsun zaten herkesin suyu hemen gelmiyor brlki seninki çok olduğu için baskıdan gelebilir bazılarınında kese deliniyor açılma olmuyor hayırlısı olsun
Inş sağlıkla atlatırız hepimiz

X