2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim gibi nefes darlığı çeken varmı? Özellikle yemekten sonra nefes alamıyorum hiç..geceleri uyku hiç yok.çok zorlanıyorum..çarpıntı için kansızlık nedeniyle olabilir dedi doktorum kan değerlerim idrar testleri normal çıktı ama ben bırakın yatmayı oturamıyorum bile..eşimle annem bu Halime çok üzülüyor..bir huzur bulamadım..böyle rahat rahat hamilelik geçirenlere çok imreniyorum 🧿🧿
Ben nefes darlığı çekiyorum sadece sola yatınca rahat ediyorum oturmak çok zor. Yürürken olmuyor Allah'tan. Öne doğru kamburumu çıkarark oturmak da biraz rahat oluyor. Ayaklarım davul gibi şişti. İlk gebeleiğimde hiç böyle şeyler yaşamamıştım. Ocakta doğmuştu. Bu yüzden her şeyi sıcaklara yoruyorum

Ben nefes darlığı çekiyorum sadece sola yatınca rahat ediyorum oturmak çok zor. Yürürken olmuyor Allah'tan. Öne doğru kamburumu çıkarark oturmak da biraz rahat oluyor. Ayaklarım davul gibi şişti. İlk gebeleiğimde hiç böyle şeyler yaşamamıştım. Ocakta doğmuştu. Bu yüzden her şeyi sıcaklara yoruyorum
Canım ilk gebeliğim benimde böyle değildi ama ay olarak yine aynı aylarda doğum yapmıştım yine sıcaktı ama böyle zorlanmadım hiç..bulantı 5 ay sürdü şimdide reflü ne yesem ağzımda çöl kötü bir duygu..sanırım bebeğin pozisyonu çok önemli ..midemi ve kalbimi çok sıkıştırıyor mahvoldum

Ben ilk kez denemek için yaptım canım haftaya doktor kontrolüm var da ona gidince söyleyeceğim. Sağlık ocağında kandan da ölçtüreceğim bakalım evdekilerde sonuç kayması olabiliyormuş.
2 saat sonra 127 çıktı bu arada, iyi galiba 😊
Evet evet 140ı geçmediği sürece iyi 🌸 inşallah hiçbir şey çıkmaz bende şeker yüklemesinde kusunca takip amaçlı bakıyorum 😁

Selam kızlar,
Bende şuanda 4 müslin, 3 tane de penye battaniye var yeterlimi sizce?
Birde kaç tane zıbın olmalı? Yandan bağlamalı 6 tane aldım.
Ayy bu konuda deneyimsiz olmak çok zor:) Alışveriş yaparken hep kafada çılgın sorular oluyor:)
Yandan bağlamalı ben sadece hastane çıkışında alıyorum açıkcası hep kafadan giydirmeli oluyor benimkiler ama onları kulkanacaksan yeterli battaniye iki tane vardı geçen sefer benim yeterliydi birini pusete örtuyordum gelşnce yıkıyordum şimdi birtane daha aldım geçen mağazada gördum ikiyuz kusurdu çok yuksek geldi muslim battniye sen çok bile almışsın tabi kışlık versiyonlarıda varsa sonradan almak durumu olmaz birde bu ihtiyaçlar bebeğin kendisine göre değişiyor bazı bebekler midede hazım sorunu oluyor çok çıkarıyorlar bende iki tane yeterliydi bakalım bunda lazım olursa yine alırım

Evet evet 140ı geçmediği sürece iyi 🌸 inşallah hiçbir şey çıkmaz bende şeker yüklemesinde kusunca takip amaçlı bakıyorum 😁
Valla kimileri de ilk saatki yüksek demiş ama doktor ne diyecek bakalım 😀 sürekli bakman gerekiyor mu? Bir hafta takip et sorun yoksa bırakılabilir bence tabi doktorun ne derse 🤗

Ay evet ya ama en ince olanlardan kullanmaya çalışıyorum diğer türlü baş edemiyorum ya. Sürekli iç çamaşır değiştirmek zor geliyor çünkü ben islakliga hiç dayanamam en ufak damlada değiştirmek isterim 😣
Pamuklu mendil var bebek içn alt silme için kullanılıyor onu kullan pedlerden mantara cevirmiş olabilir akıntı geldikçe çıkar at

Valla kimileri de ilk saatki yüksek demiş ama doktor ne diyecek bakalım 😀 sürekli bakman gerekiyor mu? Bir hafta takip et sorun yoksa bırakılabilir bence tabi doktorun ne derse 🤗
Valla benim doktorum 2. Saatin daha iyi olacağını söylemişti. 1 hafta takip ettim 2 kez sadece sonra biraz daha bakalım dedi doktorum. Haftada 2 kez bakıyorum ben bir sonraki kontrolde bakalım ne diyecek. 😅

Yandan bağlamalı ben sadece hastane çıkışında alıyorum açıkcası hep kafadan giydirmeli oluyor benimkiler ama onları kulkanacaksan yeterli battaniye iki tane vardı geçen sefer benim yeterliydi birini pusete örtuyordum gelşnce yıkıyordum şimdi birtane daha aldım geçen mağazada gördum ikiyuz kusurdu çok yuksek geldi muslim battniye sen çok bile almışsın tabi kışlık versiyonlarıda varsa sonradan almak durumu olmaz birde bu ihtiyaçlar bebeğin kendisine göre değişiyor bazı bebekler midede hazım sorunu oluyor çok çıkarıyorlar bende iki tane yeterliydi bakalım bunda lazım olursa yine alırım
LC Waikiki ve Ebebek'te battaniyeler 30-40 TL arası. Artık bebeğin durumuna göre alacagim diğer eksikleri. Şimdi en azından beni 2-3 hafta idare edecek acil ihtiyaçları aldım.

Bir şey söylicem ben göğüs uçlarıma ıncıa jel krem kullanıyordum buraya da birkaç kez yazmıştım memnun olduğumu ama o bitmek üzere olduğu için bir de lansinoh u alıp deneyim dedim ve iki kez lansinoh sürmem yetti göğüs uçlarımı yumuşacık yaptı kuruma acı sızlama hiçbir şey kalmadı iki haftadır hiçbir şey sürmüyorum ıncıa yı nerdeyse 4-5 aydır kullanıyordum memnun olduğumu sanmışım lansinoh u kullanınca onun pek de işe yaramadığını anladım sizin de bildiğiniz olsun
Bende garmastan almayı duşunuyorum içerikleri aynı yara olursa tekrardan almyım diye birde gumuş gögus ucu almayı duşunuyorum benimki çok sorunlu geçmişti

Çok kötü bir gece geçirdim. Dün bayramlaşmaya çıktım bir yerde meyve ikram ettiler ben meyve yedim midem başladı guruldamaya sıkıştım tuvalete zor attım kendimi ishal oldum bu böyle her gittiğim yerde devam etti. Eve geldim akşam kemiklerim sızlamaya başladı. Nefesim kesildi kustum derken titremeye başladım. Çok üşüdüm sonra terleme başladı gece 4-5 kez üstümü değiştirdim derken uyuya kaldım sabah bacağıma giren krampla uyandım. Hala ishal gibiyim. Ama geceye göre çok iyiyim. Bugün yola çıkacaktık çıksam mı yatsam mı bilemedim. Kızımı da önden yolladım. Kafam karmakarışık 😕
Salgın hadtanede serum taktır ve ilçlarını al kardeşim su kaybından bayıldı içiyordu ama alttan usten çıkınca yetmedi sepici evdekilere dikkat et

Çok kötü bir gece geçirdim. Dün bayramlaşmaya çıktım bir yerde meyve ikram ettiler ben meyve yedim midem başladı guruldamaya sıkıştım tuvalete zor attım kendimi ishal oldum bu böyle her gittiğim yerde devam etti. Eve geldim akşam kemiklerim sızlamaya başladı. Nefesim kesildi kustum derken titremeye başladım. Çok üşüdüm sonra terleme başladı gece 4-5 kez üstümü değiştirdim derken uyuya kaldım sabah bacağıma giren krampla uyandım. Hala ishal gibiyim. Ama geceye göre çok iyiyim. Bugün yola çıkacaktık çıksam mı yatsam mı bilemedim. Kızımı da önden yolladım. Kafam karmakarışık 😕
Geçmiş olsun erzincn madensuyununartır bikarbonat var ya onda bağırsak ve mide için çok iyi brde vucut minarel kaybediyor

Valla benim doktorum 2. Saatin daha iyi olacağını söylemişti. 1 hafta takip ettim 2 kez sadece sonra biraz daha bakalım dedi doktorum. Haftada 2 kez bakıyorum ben bir sonraki kontrolde bakalım ne diyecek. 😅
2. Saatse benim işime yarar valla o daha iyi çünkü 😂 inşallah bi sorun olmaz canım sürekli takip etmek zorunda kalmazsın 🤗

O zaman babaya çekmiş olabilir bebişin😊Ay ben de kaç kilo doğacak diye merak ediyorum babası 4 kg doğdu ben de 4.900 doğmuşum ama şuan öyle değiliz 😅😅 benimde bebeğim 28. Haftada 1260 kg çıktı o yüzden merak ettim standardı kaçtır diye 😅
Allah yardımcımız olsun iri bebek gelirse 😂

Benim gibi nefes darlığı çeken varmı? Özellikle yemekten sonra nefes alamıyorum hiç..geceleri uyku hiç yok.çok zorlanıyorum..çarpıntı için kansızlık nedeniyle olabilir dedi doktorum kan değerlerim idrar testleri normal çıktı ama ben bırakın yatmayı oturamıyorum bile..eşimle annem bu Halime çok üzülüyor..bir huzur bulamadım..böyle rahat rahat hamilelik geçirenlere çok imreniyorum 🧿🧿
Bazen nefes almak için çırpınıyorum. Kaburgalarım ağrıyor. Gece uykusu kesik kesik. Reflü dan dolayı bazen oturup öyle uyuyorum. Sırt ağrımdan dolayı ne oturabiliyorum nede ayakta durabiliyorum. Kimse rahat değil yanlız değilsin ama az kaldı geçicek inşallah. Yemeğe gelince aç kalkıyorum karnımı doyurunca aynı senin gibi oluyorum. Aç kalkınca 10 dakka sonra karnım davul gibi oluyor. Birde soda mümkünse tüket hergün 1 tane ama sade soda çok iyi geliyor . Etrafımda kim varsa soda içen hamilelikte kemik gelişimine etki ettiği için deve gibi çocuklar oldu 😁

Çok geçmiş olsun canım dikkat et kendine. Bu donemde nerden nasıl etkilenecegimiz belli olmuyor gercekten ya. Eğer kendini iyi hissedersen çıkarsın kendi aracınla gidersen uzanırsın tansiyonun düşmesin dikkat et kendine 🌸
Sağol canım. Çıktım yola. Şimdilik iyiyim. Aynen neyin nasıl etkileyeceği belli olmuyor.

X